forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SPECIJAL 31 - Eternaut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/12/2019 : 00:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Aha, to je priča, a ne strip. Mislio sam da misliš na Breccin i njegov Eternaut, sorry, moja greška.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/03/2020 : 14:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ponovo čitam Eternauta. Njega se obično veže uz tu priču sa onodobnom diktaturom argentinske hunte, no puno je to univerzalniji, bezvremenski strip. Rekao bih da je to SF klasik u rangu bilo kojeg iz nekog drugog medija.

Evo, jedna sličica (a takvih je gomila u stripu), ne govori li ona upravo o sada i ovdje:


Edited by - vukozec on 07/04/2020 10:39:49
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 18:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ponovo čitam Eternauta. Njega se obično veže uz tu priču sa onodobnom diktaturom argentinske hunte, no puno je to univerzalniji, bezvremenski strip. Rekao bi da je to SF klasik u rangu bilo kojeg iz nekog drugog medija.



Mene jako podsjeća na Orwellov Rat Svjetova, čak sam mislio da je nekakav remake u pitanju.

Životna priča autora mi je moram priznati još fascinantnija od samog stripa. S posebnom pažnjom sam pročitao sve dodatke u fibrinom izdanju.

Strip je jako dobar, pročitao sam ga u jednu večer/noć. Priča je pitka, pravi staromodni SF sa očitom paralelom sa stvarnim događanjima. Atmosfera je isto vrhunska. Bilo je detalja koji su mi malo zasmetali, ali može se preko njih. Sve u svemu strip klasik.

Edited by - stripofil on 27/03/2020 18:07:36
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 05/04/2020 : 22:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
https://www.jergovic.com/subotnja-matineja/eternaut-ili-kako-obraniti-slobodu-kada-je-napadnut-cijeli-svijet/

sangue navajo
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/04/2020 : 23:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

https://www.jergovic.com/subotnja-matineja/eternaut-ili-kako-obraniti-slobodu-kada-je-napadnut-cijeli-svijet/



dobro je to jergović napisao
jedino je pobrkao godine fibrinog izdanja, 2015., dvotomno, jednotomno...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/04/2020 : 23:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
i da, ja sam vjerojatno jedan od rijetkih, ako ne i jedini, kome ovo novo izdanje nije izgledalo bolje od prvog izdanja, pa ga nisam ni uzimao
jednostavno mi se više sviđa onako s manjim sličicama, u vertikalnom formatu
i naslovnica starog izdanja mi je puno bolja

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/04/2020 : 23:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Combatrock

https://www.jergovic.com/subotnja-matineja/eternaut-ili-kako-obraniti-slobodu-kada-je-napadnut-cijeli-svijet/



dobro je to jergović napisao
jedino je pobrkao godine fibrinog izdanja, 2015., dvotomno, jednotomno...


Eh, Jergović često ima problema s faktografijom u svojim tekstovima.

Mislim, to ne bi bio neki problem, da tekstove netko lektorira prije objavljivanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 06/04/2020 : 08:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
stoji ali nije fokus na godinu izdanja... dobar je tekst.

sangue navajo
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 10:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

https://www.jergovic.com/subotnja-matineja/eternaut-ili-kako-obraniti-slobodu-kada-je-napadnut-cijeli-svijet/



Nisam jedini koji se ovih dana vratio Eternautu i u njemu pronašao alegoriju za ovo što nam se sada događa.



Iz teksta: "...započinje priču, koja iz vremenske perspektive strip scenarista tek treba da se dogodi, dok se iz perspektive nepoznatog već dogodila. Raskorak između njihovih vremena predstavlja okvir “Eternauta”, ali i okvir same alegorije, i svojevrsni je, krajnje pesimistički postavljen, nalog za akciju."



Pamet u glavu dakle.

Edited by - vukozec on 07/04/2020 10:54:54
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/04/2020 : 11:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mene puklo čitat velikog mrtvaca. Baš paše.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 12/04/2020 : 20:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote


Eternaut (drugo polozeno izdanje)

Oba Eternauta sam kupio cim su izasli i cekao sam poseban trenutak da se bacim na citanje ovog remek-dela. Zeleo sam da me niko ne ometa i da mogu totalno da se posvetim ovog stripu jer sam od njega ocekivao bas ono sto sam dobio - najbolji strip koji sam ikada citao! Apsolutni #1!! Necu pisati o cemu se radi jer verovatno svi znaju (ako neko ne zna, neka nadje nacina kako zna i ume da nabavi ovaj strip!), osvrnucu se na neke druge stvari. Mnogo puta sam listao ovaj strip odusevljen crtezom ali mi zapalo za oko to sto ima mnogo teksta jer to ume da udavi, ali ne i kod Oesterhelda. Oesterheld je majstor pripovedanja! Njegov nacin pripovedanja i gradnja atmosfere bi trebala da se izucava u skolama! Tokom citanja stripa sam totalno zaboravio na situaciju kod nas i u svetu, skroz sam se prepustio dozivljaju i osecaj mi je bio kao da sam tamo sa Junaom, Favom, Fracom i da bijem bitku protiv kornjasa, ruku, gurbova, ljudi-robota i ostalih opasnosti koje su kreirali Oni. Na par mesta (necu da pisem spojere) me je uhvatila totalna jeza, kao da je meni i mojima zivot u opasnosti. Crtez... Retko gde sam video da crtac ima takvu konekciju sa scenaristom kao sto su imali Lopez i Oesterheld. Ne mogu da zamislim ovaj strip sa drugacijim crtezom i iskreno se nadam da ga nikada nece obojiti. Apsolutno savrsenstvo u svakom smislu!
Edit: Zaboravih da napisem da sam u Eternautu osetio skoro istu atmosferu kao i u Velsovom romanu Rat Svetova (jedna od omiljenih knjiga) pa je vrlo moguce da je Oesterheld bio i malko inspirisan pomenutim delom. Ako jeste, meni je to ogromni plus jer Rat Svetova ima savrsenu i napetu atmosferu.
Kakav je strip, takvo je i ovo drugo izdanje. Nadam se i drugom izdanju Mort Cindera u ovakvom sjaju. Fibra su ponovo odradili maestralan posao sto se tice tehnikalija. Imao sam priliku da listam prvo izdanje i nesumnjivo je ovo drugo superiornije. Polozen format, fantastican otisak, prevod na nivou, dizajn i savrsen papir. [bravo2] [hail2]

11/10 (apsolutno remek-delo!!)

Sad da vidimo kakav je drugi deo od kojeg ocekujem manje.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 12/04/2020 22:31:32
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/04/2020 : 09:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN



Eternaut (drugo polozeno izdanje)

Oba Eternauta sam kupio cim su izasli i cekao sam poseban trenutak da se bacim na citanje ovog remek-dela. Zeleo sam da me niko ne ometa i da mogu totalno da se posvetim ovog stripu jer sam od njega ocekivao bas ono sto sam dobio - najbolji strip koji sam ikada citao! Apsolutni #1!! Necu pisati o cemu se radi jer verovatno svi znaju (ako neko ne zna, neka nadje nacina kako zna i ume da nabavi ovaj strip!), osvrnucu se na neke druge stvari. Mnogo puta sam listao ovaj strip odusevljen crtezom ali mi zapalo za oko to sto ima mnogo teksta jer to ume da udavi, ali ne i kod Oesterhelda. Oesterheld je majstor pripovedanja! Njegov nacin pripovedanja i gradnja atmosfere bi trebala da se izucava u skolama! Tokom citanja stripa sam totalno zaboravio na situaciju kod nas i u svetu, skroz sam se prepustio dozivljaju i osecaj mi je bio kao da sam tamo sa Junaom, Favom, Fracom i da bijem bitku protiv kornjasa, ruku, gurbova, ljudi-robota i ostalih opasnosti koje su kreirali Oni. Na par mesta (necu da pisem spojere) me je uhvatila totalna jeza, kao da je meni i mojima zivot u opasnosti. Crtez... Retko gde sam video da crtac ima takvu konekciju sa scenaristom kao sto su imali Lopez i Oesterheld. Ne mogu da zamislim ovaj strip sa drugacijim crtezom i iskreno se nadam da ga nikada nece obojiti. Apsolutno savrsenstvo u svakom smislu!
Edit: Zaboravih da napisem da sam u Eternautu osetio skoro istu atmosferu kao i u Velsovom romanu Rat Svetova (jedna od omiljenih knjiga) pa je vrlo moguce da je Oesterheld bio i malko inspirisan pomenutim delom. Ako jeste, meni je to ogromni plus jer Rat Svetova ima savrsenu i napetu atmosferu.
Kakav je strip, takvo je i ovo drugo izdanje. Nadam se i drugom izdanju Mort Cindera u ovakvom sjaju. Fibra su ponovo odradili maestralan posao sto se tice tehnikalija. Imao sam priliku da listam prvo izdanje i nesumnjivo je ovo drugo superiornije. Polozen format, fantastican otisak, prevod na nivou, dizajn i savrsen papir. [bravo2] [hail2]

11/10 (apsolutno remek-delo!!)

Sad da vidimo kakav je drugi deo od kojeg ocekujem manje.



Isti utisak imao sam i ja kad sam ga prvi put procitao. Remek delo za sva vremena
Drugi deo nije na nivou prvog ali svakako vredan citanja.Strip zbog koga sam zavoleo Fi ru
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/04/2020 : 14:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon dva čitanja "starog" izdanja, došlo je po prvi put na red i ovo "definitivno". Već sam pisao detaljnije na onoj drugoj temi, pa bih ovdje samo napomenuo da je ovo izdanje svakako impresivnije. To se prije svega odnosi na Solanov crtež koji više dolazi do izražaja, a i samo čitanje je tečnije (vjerojatno je u pitanju psihološki moment, nakon onih prekrcanih stranica prethodnog izdanja). Također, s obzirom da sam bio unaprijed spreman na slabe strane priče, ovaj put mi one nisu toliko smetale, već je do izražaja došlo Oesterheldovo pripovijedanje koje je na trenutke jednako dobro kao u Mortu Cinderu. Sve u svemu, ovo mi je bilo najugodnije čitanje Eternauta do sada. Samo izdanje se ne da riječima opisati, najbolje u Fibrinom katalogu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 22/04/2020 : 20:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nema više. Rasprodano. Opet!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/04/2020 : 20:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Nema više. Rasprodano. Opet!


Da, ali siguran sam da ćemo vidjeti reprint. Opet.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2020 : 20:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/04/2020 : 21:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by kifi

Nema više. Rasprodano. Opet!


Da, ali siguran sam da ćemo vidjeti reprint. Opet.


Zauvijek.

Trouble will find me
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/04/2020 : 22:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Za postovanje.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 24/04/2020 : 09:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Valjda sam ja jedini ovdje koji još uvijek nema Eternauta u kolekciji. Sram me bilo!!!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 24/04/2020 : 23:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Valjda sam ja jedini ovdje koji još uvijek nema Eternauta u kolekciji. Sram me bilo!!!



Ja imam dva i stari i novi, i nadam se da necu morati kupiti i trece, jer to je bolest 😀
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 26/04/2020 : 11:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam uzeo prvo izdanje. Nemam pojma zašto?? Otišlo valjda preko radara. Nimalo mi sada nije žao jer je drugo izdanje fenomenalno. Što se tiče stripa, sam strip je remek djelo. Nastavak mi je isto dobar ali nije na razini prvog.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 23:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/05/2020 : 14:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nedavno mi je stiglo drugo, definitivno izdanje Eternauta. Prelepo izdanje, nemam reci, sve skupa za cistu 10ku. Moram posebno napomenuti izbor papira, perfekcija.

Da li ima sanse da na ovakvom papiru vidimo novo izdanje Cindera, sa poboljsanim materijalima? Ili Alvara u dve knjige, na a4 formatu?

Edited by - john connor on 29/05/2020 14:57:29
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/05/2020 : 15:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nikad ne reci nikad.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/05/2020 : 15:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000