forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi 34 - Yukonski kozaci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

LudensovPotrcko
Average Member

600 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 17/01/2019 : 20:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Kada polete Zagorove šake, lete i negativci!



Scenarij: Mirko Perniola
Crtež: Marcello Mangiantini

Od 18. 01 u SnK i shop.strip-agent.hr
Od 19. 01. na kioscima

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 20:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Evo ga i zimski.
A bilo je onih koji su sumnjali...

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12354 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/01/2019 : 21:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
U pravu si Kontrast, ja sam prvi sumnjao :) a i kako mi drago da sam pogrijesio

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 21:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Skoro je uhvaćen potpuno korak sa Italijanima, svaka čast za Ludens.

Ova priča nije baš najbolje primljena, da vidim kako će meni leći.Mangiantini, o njemu smo dosta toga pričali već, eh kad se setim kada se tek pojavio kako je priča bila sasvim drugačija, dosta toga se promenilo nagore od tada.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 21:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Baš...
Priča o traperima iz Forta Strela - uopšte nije bila loša crtački.
A posle nje sve gore i gore (bar kada je Zagor u pitanju).
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/01/2019 : 21:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mangija treba pod hitno maknuti sa serijala.
Previse je produktivan za jednog ispodprosjecnog crtaca.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 21:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Mangija treba pod hitno maknuti sa serijala.
Previse je produktivan za jednog ispodprosjecnog crtaca.




Da ga neko susretne i pomogne mu da se oklizne na koru od banane?


Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2019 : 21:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ubitačan dvojac i očaj od priče.
Ako morate kupiti, učinite si uslugu i samo složite na policu.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 21:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ubitačan dvojac i očaj od priče.
Ako morate kupiti, učinite si uslugu i samo složite na policu.





Taman posla.
Pa da me posle ceo život kopka o čemu se radi.
I šta je toliko loše...
Pa te loše priče su kao prizori nesreća, sakaćenja, pogibija.
Privuku najviše ljudi, jer svako jedva čeka priliku da baci neki kamen.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2019 : 21:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne, nije to ta klasa. To čak i ima smisla.
Ali ovo je loše plus Mangi.
Dakle, stanice odumiru. Karantena obavezna.
Variola Vera u BG-u bila je mnogo podnošljivija.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/01/2019 : 21:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Odlicno..iako me taj Mangantini baca u ocaj...krajolike jos crta nekako ali Zagora..strahota.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/01/2019 : 22:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Preživjet ćemo nekako ušatog teen Zagora kad vidimo krajolik Yukona by Mangiantini... Sve vinjete na kojima nije glavni junak bit će divne.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/01/2019 : 08:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ako u toj priči Zagor tuče Ruse, onda če to Slovenci i Srbi bojkotirati.....Putinu se neče svidjeti, da mi ovako nešto čitamo. A neče g ani biti lako kupiti i sa njim šetati po gradu.....možda netko iz informbiroja obavesti vlast.....treba jednostavno preskočiti, nema druge
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 18/01/2019 : 09:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Samo negativa svuda oko nas,...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2019 : 09:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ako u toj priči Zagor tuče Ruse, onda če to Slovenci i Srbi bojkotirati.....Putinu se neče svidjeti, da mi ovako nešto čitamo. A neče g ani biti lako kupiti i sa njim šetati po gradu.....možda netko iz informbiroja obavesti vlast.....treba jednostavno preskočiti, nema druge


Zasto bi to Slovenci bojkotirali. Pa prije manje od 3 godina smo postavili spomenik ruskim vojnicima iz 1. in 2. WW., tamo je bio i Putin, a u posljednjem govoru Lavrova Slovenija je bila spominjena kao lijep primjer postivanja, za razliku od ostalih zapadnih zemalja, a i nekadasnjih istocnih, gdje se unistavaju ruski spomenici. U zamjenu ce Rusi usred Moskve postaviti spomenik slovenskim vojnicima.

https://zgodovinanadlani.si/ljubljana-dobila-nov-spomenik/


https://si.rbth.com/zivljenje/81698-nastal-bo-spomenik-slovenskim-vojakom-v-rusiji

kraj offtopica



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/01/2019 : 09:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Pa valjda upravo zato što su, barem kako Euro tvrdi, proruski raspoloženi.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2019 : 09:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Joj, istina. Vidi se da je (pre)rano, pa izgleda nisam dobro procitao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2019 : 10:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by 1Euro

Ako u toj priči Zagor tuče Ruse, onda če to Slovenci i Srbi bojkotirati.....Putinu se neče svidjeti, da mi ovako nešto čitamo. A neče g ani biti lako kupiti i sa njim šetati po gradu.....možda netko iz informbiroja obavesti vlast.....treba jednostavno preskočiti, nema druge


Zasto bi to Slovenci bojkotirali. Pa prije manje od 3 godina smo postavili spomenik ruskim vojnicima iz 1. in 2. WW., tamo je bio i Putin, a u posljednjem govoru Lavrova Slovenija je bila spominjena kao lijep primjer postivanja, za razliku od ostalih zapadnih zemalja, a i nekadasnjih istocnih, gdje se unistavaju ruski spomenici. U zamjenu ce Rusi usred Moskve postaviti spomenik slovenskim vojnicima.

https://zgodovinanadlani.si/ljubljana-dobila-nov-spomenik/


https://si.rbth.com/zivljenje/81698-nastal-bo-spomenik-slovenskim-vojakom-v-rusiji

kraj offtopica






Od kud Rusi u Sloveniji? Koliko znam mi i vi smo imali sreće da izbjegnemo Ruse( ustvari Sovjete ), spasili su nas Kozaci. Srbi nisu imali te sreće, a postavljaju im spomenike, postavljaju spomenike zlotvorima koji su ih tlačili i zlostavljali. Al nema veze, .ebeš to što je narod proživio bitno se ulizivati velikim moćnicima.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2019 : 10:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Inače Kozaci su etnički Ukrajinci, bez obzira dali su na strani Ukrajinaca ili Rusa. A ovi što su se proširili po tadašnjem ruskom Carstvu su opet rašireni uz pomoć Ukrajinaca.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2019 : 10:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ako u toj priči Zagor tuče Ruse,



Kozaci nisu Rusi. Kozaci su etnički Ukrajinci. Postoje i neki drugi Kozaci koji su se proširili ruskim Carstvom ali ni oni ti nisu Rusi.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2019 : 10:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam gdje ti nasao Kozake ovdje?
https://si.rbth.com/culture_and_sport/2016/07/22/tragedija-na-vrsicu-grozoviti-kriki-na-stotine-ljudi-so-nenadoma-potihnili_614081


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2019 : 10:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ne znam gdje ti nasao Kozake ovdje?
https://si.rbth.com/culture_and_sport/2016/07/22/tragedija-na-vrsicu-grozoviti-kriki-na-stotine-ljudi-so-nenadoma-potihnili_614081





Nisam baš najbolje shvatio, znam da je veliki dio Rusa ratovao na strani Nijemaca, kod nas su rasporedili Kozake, nije bilo Rusa, to jest bilo je nešto zarobljenih pripadnika Crvene armije koji su dobrovoljno prešli na stranu Nijemaca, ali ja mislim na ruske dobrovoljce rojaliste koji su bili brojni a ni socijalisti nisu voljeli boljševike te su se odlučili boriti protiv boljševika i Crvene armije na strani Nijemaca.
Otišli smo u oftopic.

Vidljivo je kako ljudi jako malo znaju o Kozacima. Kozaci su isključivo ukrajinska tradicija. Mada u to doba kad su nastali nije bilo ni Rusa ni Ukrajinaca, Rusi su se tada zvali Moskoviti a bili su od miješanih plemena Slavena i Germana. Rusi su podosta Germani. Recimo Putin je opet po izgledu tataroslaven.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2019 : 10:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovi iz linka su iskljucivo ruski ratni zarobljenici koji su stradali u lavini, nikakvih dragovoljaca. I da, off je ovo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/01/2019 : 11:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Začudo, ali ne sviđa mi se naslovnica. Tim više jer je i sam naslov stripa nudio veće mogućnosti. Neiskorišteno. Šteta.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/01/2019 : 11:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kada čitam ove komentare, baš me zainteresirala priča, vidjet ćemo...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2019 : 11:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ovi iz linka su iskljucivo ruski ratni zarobljenici koji su stradali u lavini, nikakvih dragovoljaca. I da, off je ovo.






Da i vjerojatno su dobrovoljno prešli na drugu stranu. ustvari vjerojatno je bilo jako puno onih koji su se priklanjali onome tko dođe.

A što se tiče Kozaka, postoji, roman, film i strip Taras Buljba koji govori o sukobu zaporoških ( a ti Kozaci danas strašno mrze Ruse ) protiv Poljaka. Takvih je događaja, sukoba sa Poljacima je bilo podosta, no kad god su se Poljaci tukli s nekim drugim zvali su Kozake u pomoć, a ovi su se bez problema odazvali. Čovjek bi zbog opisa ruskog pisca samo jednog malog detalja povijesnih okolnosti stekao krivu predodžbu.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000