forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tavan, podrum
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/01/2019 : 08:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/01/2019 09:40:53

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13063 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/01/2019 : 08:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
U kutiji od cipela našao stare novčiće. Prodao ih za kikiriki. Godinama poslije vidio kolika je to bila greška.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/01/2019 : 09:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Negdje u starim novinama gledao sam vijest, da su se neka deca igrala i pokupila markice i menjali medjusobno. Od tih je bila jedna koju su na dražbi prodali za uhuhu novca. Šta znaš šta ima u raznim kolekcijama, koje još danas hranimo tek tako
Uvijek kad idem kod antikvariata ili sličnih cenilca stvari, uvijek pitam koliko bi došla ta stvar(koju imam), tako da znam približnu cenu, nikad je ne kažem i pitam, koliko bi to došlo.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/01/2019 09:04:13
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13063 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/01/2019 : 09:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
U pravu si.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/01/2019 : 09:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Jedino mi je žao, što puno starih stvari ide u ruke strancima i ne ostaje "kod kuče" i tako se stara dediščina rasplamti po cijelom svijetu :) i to što bacimo i ne znamo. Jednom sam ostavio dva stara sjedišta, nisam stigao do kuče, več je stajao beli kombi i pokupio obadvoje, onda to prenove i lepo prodaju.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/01/2019 09:09:09
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2019 : 09:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46588 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/01/2019 : 09:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
urbana legenda a

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46588 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/01/2019 : 09:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html



podrumi ajde, al tavana je slabo bilo kod mene.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/01/2019 : 09:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Vjerujemo. Imaš na stotine takvih primera. Kao djete sam našao u kontejneru kesu sa albumima (kraj 70-ih) Koloyseve -košarku, -novac, -automobile, poster Cirkus i još par albuma. Nikad neču zaboraviti taj mali zaklad. I ono što smo na otpadu Dinos sa drugarima tovarili žaklje-vreče stripova preko ograde preko obezbedjenja. uf, to su bile akcije ili u kontejnerima pred školom puno stripova. Ogromno ljudi je pročitalo strip i bacilo. A kod mene je bio i jedan pokojni taksista, koji mi je u podrumu uvijek ostavljao sve stripove na kupu koje je pročitao, umjesto da ih baci. Još danas sanjam ponekad, da idem u podrum i tamo svaštara stripova :)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/01/2019 : 09:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html



podrumi ajde, al tavana je slabo bilo kod mene.



ako se sječaš napiši što. evo ispravljam naslov teme...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/01/2019 : 09:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.



Sused mi pričao da je dogovorio da mu omalaju stan ... sve dogovori sa ekipom da oni to srede u 10 dana i kada mi se vratio sa mora ovi su baš završavali ... pred ulazom u stan crne vrećice a u njima, u njima - njegova kolekcija starih Panorama i ZOV-ova ... poderana, potrgana, umazana farbom ... popizdio, uletio u stan i vidi da ovi čiste i kupe poderane stripove u listove sa poda ... mrak mu pao na oči ... a ovi mu rekli da su tamo kao u nekoj kutiji našli "stare novine" pa kako nisu imali dosta da mu ipak zaštite parket da se ne maže, šteta parketa ;o)))
Pitam pa kud si to stavio u kutiju pa na podu a on kaže išao to premještat u kuću koju gradi i eto nije stigao
I da mu na pamet nije palo da će mu se to dogoditi
Ali da je doživio nešto van svake pameti - i je ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/01/2019 : 09:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
a ta tavanologija ... ufff baš je zarazna stvar, masu sam svojevremeno obišao i našao masu vrijednih starih stvari koje sam restaurirao, a i tiskovina
sječam se čak jednog tavana koji je bio u strogom centru grada, prijateljica me pozvala i pustila njega i u njemu sam zatekao prekriven plahtom koja se raspala ni više ni manje neg njemački motor iz 2. svjetskog rata, netko se svojski potrudio kroz 5 katova ga dignuti na tavan ... ono baš nestvarna slika
Jedan tavan koji sam vidio sigurno da nitko nije u njega ulazio dobrano pol stoljeća i bio je namješten kao mala dnevna soba - fotelje, stolić, radio stanica, čak tepih na podu ... i na stoliću časopisi "Hrvatski krugoval" ;o))))

yep, baš zlatno doba je to bilo, obožavao sam istraživati tako i otkrivati ... a kasnije sam prešao i na obilaske buvljaka ...

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12613 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/01/2019 : 12:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.


Joj Ivanle, ovo ti točno dođe slabo kad pročitaš :( a bilo je sigurno još dosta takvih, sličnih primjera, nažalost.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 19/01/2019 12:34:03
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37403 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/01/2019 : 12:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nothing to see up there, just move along.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2019 : 13:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by ivanl

Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.


Joj Ivanle, ovo ti točno dođe slabo kad pročitaš :( a bilo je sigurno još dosta takvih, sličnih primjera, nažalost.


Kuca do moje. Prvi susjed. Prije desetak godina... nikom nije rekao ni rjeci, sano 'iskrcao' u kontejner. Trebalo je to i nositi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/01/2019 : 14:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Ili problemi sa bračnom družicom ili mu je puknio film totalka na Bonnelije ... ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 19/01/2019 14:00:57
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2019 : 14:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Ili problemi sa bračnom družicom ili mu je puknio film totalka na Bonnelije ... ;o))


A sad, nikad se nije izjasnio, ima 5 sinova...ne znam. Brat mu kuka još i danas...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

765 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 19/01/2019 : 16:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Uh! ne znam što reći na takvo što.Tko je i malo držao do stripova i čitao ih,znao je da to nečemu i vrijedi pa zašto onda bacati.Ja nisam imao nešto posebno na tavanu a i podrum nije imao tko zna što dobro, a za mene su samo stripovi vrijedni spomena tavana/podruma ,ali za to sam bio jedna od zadnjih generacija u bivšoj JNA i vojni rok sam služio u tadašnjem Titogradu u Crnoj Gori.Bio sam plavac tj. vozač za potrebe aerodroma u Golubovcima. Između ostalog sam vozio i smeće na ako se dobro sjećam Ćemovsko polje. he he eee tamo sam upoznao romsku obitelj koja je tamo uvijek prekopavala po tonama smeća.Što želim reći,ja sam njima donosio marendu i kojekakve stvari koje smo mi vojnici dobijali za sledovanje a oni meni stripove.znao sam dobiti i po vrećicu od 20-30 kom.naravno bilo je tu i onih za samo pročitati ali i solidnih naročito što je dole ljeti rijetko padala kiša pa nisu stradali.Evo to je bio moj najbolji tavan/podrum.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46588 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/01/2019 : 13:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html



podrumi ajde, al tavana je slabo bilo kod mene.



ako se sječaš napiši što. evo ispravljam naslov teme...



kako ne,moj prika 8koji je posli odselija u Dojčland) je ima bunker 8mali,mitraljesko gnijezdo) koji mu je služija ka podrum. bilo je tu svega,od igle do stripova šta bi se reklo.
Nažalost u kaosu 90.-tih novopečene rvacke lopovčine su to uništile i napravile zgradu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/01/2019 : 14:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
volim jebat na atavanu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/01/2019 : 19:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

volim jebat na atavanu


Izgleda meni da ti to ne radiš samo na tavanu nego nigdje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37403 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2019 : 19:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa tamo se krisom sastaje sa Desankom.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46588 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2019 : 19:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa tamo se krisom sastaje sa Desankom.






Tako mu se zove lutka?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 21/01/2019 : 23:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Poli


Pa tamo se krisom sastaje sa Desankom.


Tako mu se zove lutka?



Pa, uobičajeno se na tavanima nalaze samo kosturi ...

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10076 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/01/2019 : 23:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva
Pa, uobičajeno se na tavanima nalaze samo kosturi ...



Ili duhovi, bar se neće ozlijediti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/01/2019 : 14:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
vi se trebate vratiti u pucku skolu jer ne znate razliku izmedju guzio sam na tavanu i volim guziti na tavanu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000