forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Traper Kerry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/03/2022 : 23:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
https://www.pablonet.it/genfum.php?e_page=17&ctg=20

Probaj ovdje..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/03/2022 : 10:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Zlatane, skinuo sam sva tri (4-6), samo kad sam išao otvoriti iz .rar filea, taj PDF je nažalost zaključan :( Ne znam kako naći lozinku na tom sajtu :(

Ovdje su inače linkovi za skidanje, jako brzo skine kad su samo u prosjeku 35mb:

Vol.4
https://mega.nz/file/opAmHAwI#ZDUR7SUYoDOf9aTiD8NzWLfhWqvL1KxwCrqdOq2isY4

Vol.5
https://mega.nz/file/N4QkDA5S#NYWbJI4rNkuCdtkEUQGAaTQfzpXgKR6AHE-ag85oFvk

Vol.6
https://mega.nz/file/RxICkaaQ#Y99eo81CuCbKy1Szlte-aB4d9aggABPX2cXULo2XItk






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/03/2022 : 10:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Nisam odavno bio na tom sajtu, ali mi se čini da je šifra pablonet
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/03/2022 : 12:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Radi Zlatane
Hvala ti puno, tebi i ddekiju koji mi je nabavio prve tri naslovnice, svaka vam čast

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/03/2022 : 13:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Što mislite, je li ova Dylanova naslovnica malo inspirirana tablom Sclavijevog Traper Kerryja, ova ruka što izlazi iz zemlje?




"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 10/03/2022 13:17:04
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12930 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/03/2022 : 13:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Nije. To je stereotipna u i opće prihvaćena crtačka formulacija "ustajanja" zombija iz smrtne rake.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/03/2022 : 13:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno si u pravu, nego me i gesta Kerryja, položaj tijela malo podsjetio na položaj tijela Dylana. A možda se radi samo o slučajnosti.

Inače, ruke koje izlaze iz zemlje imamo u još jednoj priči Kerryja: "Crna sablja".



Možda još jedna poveznica s Dylanom.
Tko zna, možda je dobio ime Dylan po ovom negativcu iz Kerryja, ona priča o skeletu:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12930 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/03/2022 : 17:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da, možeš to spomenuti u zanimljivostima ili u recenziji, zašto ne...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/03/2022 : 19:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
To su zapravo priče vezane za Sclavija čije su recenzije već na sajtu.
Pa neka ostanu u temi ovdje, kao neka razmišljanja, mislim na te neke pretpostavke ;)

Ja sam inače svoje zanimljivosti već dovršio, zasad mislim da nemam što više za dodati :)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 12/03/2022 19:28:15
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12930 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/03/2022 : 19:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Aha, dobro onda.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/04/2022 : 22:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Reem, Igor: Zbog skore objave Reemove recenzije i početka priprema za pisanje svoje, počeo sam čitati serijal od početka i došao do zaključka da nisu dva brata Di Vitto crtači, već samo Stefano.

Dokazi:

1. Potpis -



2. Guida Fumeto Italiano (tu još nisam našao krivi podatak, za razliku od wikipedie ili nekoh drugih popisa):
- "KERRY IL TRAPPER (nn. 197/221) testi di Tiziano Sclavi e disegni di Stefano Di Vitto e Marco Bianchini;"


Ako nemate bolje dokaze, trebalo bi promijeniti podatak barem u popisu crtača recenzija, odnosno izbrisati Domenica.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/04/2022 22:45:19
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/04/2022 : 11:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Spock, je li možda moguće da se ovo S.D. u potpisu odnosi na Stefano - Domenico? Ili je D. zapravo to "Di"?

Ne znam što da kažem, gdje god sam čitao nešto o Kerryu, uvijek bi se spominjala braća.
Malo sam guglao, vidim da se na ebayu prodaju i neke original table Kerryja, navedeni su obojica:
https://www.ebay.it/itm/281993603092
https://www.ebay.it/itm/281993615238
https://www.ebay.it/itm/281993622215

A kad sam gledao službenu SBE stranicu, tamo se isto spominju (ne znam tal., ali mislim da ih spominju da su obojica crtali): https://www.sergiobonelli.it/news/anni--80/9673/Kerry-il-Trapper.html

quote:
I disegni della breve serie, particolarmente curati ed eleganti, sono di Marco Bianchini e dei fratelli Domenico e Stefano Di Vitto.


Kad bi stavili samo jednog, morali bi onda i još jednom pročitati recenzije i mijenjati i u tekstu, nedavno sam čitao obje Igorove i u jednoj sigurno spominje "braću" što bi onda trebalo i tu prilagoditi ako je zaista Stefano bio sam. A ja nisam sad siguran, ovo mi je zasad prvi glas da je on sam radio..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/04/2022 : 12:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se braća Di Vitto potpisuju samo prezimenom.

Ostavi za sada ovako, a ja ću obratiti dodatnu pažnju kako budem čitao dalje.
Zbog tog potpisa sam išao i istraživati, a stranica koju sam naveo u prethodnom postu je uvijek imala točne (iako šture) podatke.
Popisi se stvaraju prepisujući od drugih izvora, a nahlskše je napraviti grešku kada su dva autora koji većinom rade zajedno u pitanju.
Sličnu situaciju imaš na Gordonu Linku gdje je samo jedan od braće Cassaro crtao.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/04/2022 : 12:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Mislim da se braća Di Vitto potpisuju samo prezimenom.


Siguran sam da se potpisao kao Domenico na jednoj epizodi Fantoma koju je nacrtao za njemačko tržište. Ne mogu to sad da nađem, ali imam taj podatak.

Edited by - delboj on 26/04/2022 12:32:32
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/04/2022 : 13:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dogovoreno, neka ostane zasad ovako, lako promijenimo :)

Možda postoji vjerojatnost da je 90-10% u korist Stefana da je on dao kod Kerryja svog crtačkog doprinosa, pa se vode obojica, a ovaj prvi se potpisuje na neke od vinjeta jer ima veće zasluge, tko će ga znati. Možda je Domenico samo tu i tamo uskakao kod nekih likova, pozadine, životinja..

Baš sam išao gledati kod obje knjige PP-a u impressumu, u obje se spominju braća. Valjda su to tako prepisali od Talijana kad su dobili materijale.

Svakako Spock kod svoje recenzije kod crteža napiši koju rečenicu da sumnjaš da je samo jedan radio.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/04/2022 : 00:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ovo što je u izdanjima PP-a napisano ne bih uzeo kao nikakvo mjerilo. Nije rijedak slučaj da u izdanjima bude navedem krivi crtač. Evo npr. u Kit Teller Van Gogh izdanju je krivo ime crtača više pravilo nego iznimka.

S druge strane, većinu mjerodavnih popisa ne može se zanemariti, ali ključ se nalazi u potpisima.
Vidjet ću. Do početka pisanja recenzije ću znati više.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/05/2022 : 11:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Dugoočekivana Reemova recenzija dvije Pellizzarijeve priče u mini-serijalu o Traperu Kerryju:

https://www.stripovi.com/recenzije/traper-keri-trpk-ncr-45-traper-kerry-3/2820/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/05/2022 : 12:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Moram se pozvati na Qwertzov komentar:

"Ovo je dosta dobar serijal koji nam donosi mješavinu horora i westerna. Izgleda kao da je Sclavi ovdje htio malo istražiti bi li horor prošao na strip-tržištu, kako bi za par godina kreirao Dylan Doga. Sviđa mi se postavlja misteriozne i jezovite atmosfere u western okruženje i to mi se čini kao vrlo hrabar potez od strane Sclavija. Ova Kerrijeva potraga za ocem podsjetila me na Magičnog Vjetra i njegovu nerazjašnjenu prošlost. Sviđa mi se kada epizode povezuje neka zajednička narativna nit koja ima smisla, a nije ubačena na silu. (Primjerice, u Zagorovoj JA odiseji, čini mi se da je onaj lov na Greena malo previše umjetan i usiljen). Nažalost, ja ovaj serijal nisam čitao kao dodatak Komandantu Marku, već sam nedavno pročitao cijeli serijal u jednom komadu. Mislim da je bila veća fora pročitati kraći dio priče i onda čekati drugi mjesec da izađe nastavak i u međuvremenu razmišljati o nastavku, smišljati rasplet u glavi itd. (Ma znate na što mislim). Naravno, western okruženje nam donosi neizbježne kaubojsko-indijanske odnose pa i u ovom serijalu možemo primijetiti takve segmente. Crtež je kroz cijeli serijal, generalno, jako dobar i na trenutke čak i fenomenalan. Naslovnice su kroz cijeli serijal solidne, mogle bi biti i bolje, ali uopće nisu loše.

Iako sam u početku bio blago skeptičan, svidio mi se ovaj serijal i svakako vam preporučam da ga pročitate, ukoliko još niste."




Koje naslovnice Qwertz?
Traper Kerry serijal nema naslovnica.

Budući da sam pišeš recenzije, iz poštovanja prema kolegi recenzentu bi bilo u redu barem pročitati recenziju prije kopiranja i lijepljenja komentara.
Ovako, osim recenzije, ne bih rekao ni da si pročitao stripove koje komentiraš, budući da nisu baš usporedive Sclavijeve i Pellizzarijeve epizode.
Ne mogu se stavljati u isti koš.


Nemoj zamjeriti, ali od recenzenta ipak očekujem više ozbiljnosti prilikom komentiranja, a nisam jedini s takvim razmišljanjem.
Nabijanje broja komentara samo radi količine zaista nema smisla.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/05/2022 12:40:31
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/06/2022 : 00:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
S ovom recenzijom imamo pokriven cijeli Traper Kerry serijal :

https://www.stripovi.com/recenzije/traper-keri-trpk-ncr-56-traper-kerry-4/2847/


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2022 : 00:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

S ovom recenzijom imamo pokriven cijeli Traper Kerry serijal :





Svaka cas tebi i Reemu na ovoj uspesno ispunjenoj recezentskoj akciji!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/06/2022 : 01:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Spock

S ovom recenzijom imamo pokriven cijeli Traper Kerry serijal :





Svaka cas tebi i Reemu na ovoj uspesno ispunjenoj recezentskoj akciji!



Hvala, ali nemoj zaboraviti Igora koji je ipak odradio veliku većinu serijala.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/05/2023 : 22:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sad sam tek vidio ovo, pa evo i ovdje da imamo:


quote:
Originally posted by zlatan bihac

[url=https://postimg.cc/sMc4Rwkp][/url]


stripovi u kojima se pojavljuju mister no i traper keri, od braće di vito..neka vrsta reklame za neko turističko mjesto...mislim da postoje 4 te sveske.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/05/2023 : 12:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Da...na stripzoni je stavljena prva epizoda na engleskom je, pa moze se pogledati, koga zanima...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/08/2023 : 16:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
32 eura obje knjige zasada..

https://www.stripovi.com/aukcije/traper-keri-kerry-knjiga-prva-druga/20634103/

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/08/2023 : 21:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da stavimo i ovdje, izvor: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54054



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000