forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nika!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 31/01/2019 : 19:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
kupiš jedan strip djetetu i sebi 2,3 komada. to je ta šema?

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/01/2019 : 19:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Ja mogu preporučiti (dvije kčeri, 11 i 17) Yakari, Štrumfove, Ariola i Tintin-a od izdanja koje su čitale na slovenskom, a od engleskih Chi's sweet home, Yotsuba, Svetlanu Chmakovu, Rainu Telgemeier, Sweeties od Papercutza... Papercutz ima čuda dječjih stripova



+1

Yakari je baš lijep strip za djecu. I manju i veću.

Edited by - Peyo on 31/01/2019 19:56:36
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 00:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Kad malo bolje razmislim stvarno nemam pojma sto bi se danas moglo svidjeti djeci, pogotovo ako bi kao zahtjev postavili i vrhunski crtez. Pretpostavljam da se dobro ispripovjedane naslove da lakse naci ako zanemarimo samu kvalitetu crteza. Zadnji primjer neceg novijeg, vrhunski nacrtanog a da bi moglo leci djeci je Bone, kojeg vec imamo.
Kod svevremenskih klasika kad maknemo Strumpfove, Asterixa i slicno, ostaje mozda Carl Barks. Nekako mi se cini da bi Tintin, pa i Yakari mogli biti teme koje bas ne zanimaju 7-10 godisnjake. Moguce da sam u krivu. Meni, starom konju je recimo Tintin uzasno dosadan. Yakai bi mi vjerojatno legao s obzirom na autora, temu i ostalo ali opet ja sam staronja.

Da povucem paralelu. Sto se knjiga tice, moja generacija je otkidala na 5 prijatelja. Cekali smo da tete u knjiznice puste u opticaj nove nastavke. Cak sam dosao na ideju da bi bilo fora stampati ostale knjige Enid Blyton, jer joj 5 prijatelja uopce nisu bile najpopularnije knjige u Britaniji. U nekom trenu sam shvatio da to nakon Harry Pottera definitivno nema smisla. Da li se danasnja djeca uopce loze na pustolovinu?

Izbor naslova za ovu novu biblioteku bi na kraju mogao biti puno zesci izazov od Fibre. Postoji li uopce ekvivalent Harry Pottera u strip svijetu danas? To bi mogao biti dobar kamen temeljac za novu biblioteku. Jedan pravi naslov tog ranga bi mogao napraviti mjesta i za neke druge naslove. Jesu li stripovi tog ranga nebitni za cijelu pricu?

Mozemo li zamisliti da domace snage stvore djecji strip koji bi kroz Niku uspio odskociti negdje vani. Cini mi se da postoji ogromna rupa kod modernih djecjih stripova opcenito. Probao sam malo guglati i nisam nasao nesto moderno a da crtez bas odskace.

Sto se mene tice, s djecjim stripovima se definitivno mogu strpiti jos nekoliko godina... :-)

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/02/2019 : 00:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Prosječna naklada Fibrinih stripova je 500 primjeraka. Početna naklada Algoritmova Harry Pottera je bila 25000 primjeraka.

Sasvim sigurno nema ekvivaletna u stripu koji bi imao toliku nakladu na hr tržištu, i sasvim sigurno Fibrina namjera nije ciljati na tako nešto. Kruške, jabuke...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 01/02/2019 : 01:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Kad malo bolje razmislim stvarno nemam pojma sto bi se danas moglo svidjeti djeci, pogotovo ako bi kao zahtjev postavili i vrhunski crtez. Pretpostavljam da se dobro ispripovjedane naslove da lakse naci ako zanemarimo samu kvalitetu crteza. Zadnji primjer neceg novijeg, vrhunski nacrtanog a da bi moglo leci djeci je Bone, kojeg vec imamo.
Kod svevremenskih klasika kad maknemo Strumpfove, Asterixa i slicno, ostaje mozda Carl Barks. Nekako mi se cini da bi Tintin, pa i Yakari mogli biti teme koje bas ne zanimaju 7-10 godisnjake. Moguce da sam u krivu. Meni, starom konju je recimo Tintin uzasno dosadan. Yakai bi mi vjerojatno legao s obzirom na autora, temu i ostalo ali opet ja sam staronja.

Da povucem paralelu. Sto se knjiga tice, moja generacija je otkidala na 5 prijatelja. Cekali smo da tete u knjiznice puste u opticaj nove nastavke. Cak sam dosao na ideju da bi bilo fora stampati ostale knjige Enid Blyton, jer joj 5 prijatelja uopce nisu bile najpopularnije knjige u Britaniji. U nekom trenu sam shvatio da to nakon Harry Pottera definitivno nema smisla. Da li se danasnja djeca uopce loze na pustolovinu?

Izbor naslova za ovu novu biblioteku bi na kraju mogao biti puno zesci izazov od Fibre. Postoji li uopce ekvivalent Harry Pottera u strip svijetu danas? To bi mogao biti dobar kamen temeljac za novu biblioteku. Jedan pravi naslov tog ranga bi mogao napraviti mjesta i za neke druge naslove. Jesu li stripovi tog ranga nebitni za cijelu pricu?

Mozemo li zamisliti da domace snage stvore djecji strip koji bi kroz Niku uspio odskociti negdje vani. Cini mi se da postoji ogromna rupa kod modernih djecjih stripova opcenito. Probao sam malo guglati i nisam nasao nesto moderno a da crtez bas odskace.

Sto se mene tice, s djecjim stripovima se definitivno mogu strpiti jos nekoliko godina... :-)





meni vrhunski crtez (a i prica je lepa) ima Les carnets de Cerise (https://www.bedetheque.com/serie-35240-BD-Carnets-de-Cerise.html) koje je i Nika uocila a otac onda uzeo za jedan od dva pocetna naslova edicije (Visnjin dnevnik)...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 01:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Prosječna naklada Fibrinih stripova je 500 primjeraka. Početna naklada Algoritmova Harry Pottera je bila 25000 primjeraka.

Sasvim sigurno nema ekvivaletna u stripu koji bi imao toliku nakladu na hr tržištu, i sasvim sigurno Fibrina namjera nije ciljati na tako nešto. Kruške, jabuke...



Algoritmova naklada Harry Pottera je bila 25000 primjeraka jer je u vecim drzavama bila puno veca.

Moje pitanje je bilo ima li ekvivalenta u stripu koji bi imao toliku nakladu. Ako nema nema, u pravu si. Ali ako slucajno ima, zasto ne bi Fibra ciljala na tako nesto. Nisam primjetio da je Fibra u odabiru naslova ogranicena u bilo kojem smislu.

Ako nema, i ako se uopce moze povuci paralela s knjigama, ne cini li se da postoji ogromna rupa na djecjem trzistu u strip mediju.

Uzmimo u obzir da se kod Harry Pottera prvenstveno radi o vrhunski napisanim knjigama koje su postale fransiza i tvornica novaca a ne obrnuto.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 01:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Interesantna mi je cinjenica da je strip kao medij najduze nosio nekakvu stigmu djecjeg medija, a zapravo na tom polju daleko kaska za svim ostalim medijima.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 01/02/2019 : 01:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Mozel medu prvim stripovima za djecuciju reviju da objavite "Malog Spiroua?"
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 01:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

meni vrhunski crtez (a i prica je lepa) ima Les carnets de Cerise (https://www.bedetheque.com/serie-35240-BD-Carnets-de-Cerise.html) koje je i Nika uocila a otac onda uzeo za jedan od dva pocetna naslova edicije (Visnjin dnevnik)...



Nisam citao, ali vjerujem. Meni su npr. jako dragi Gipi, Rabate, Larcenet i Pedrosa. Ovako letimicno bez da znam ista o stripu bi mi i ovi naslovi po crtezu uletjeli tu negdje.

Ali, tesko da to mozemo staviti u rang Uderza, Peyoa, Barksa, Smitha.

Samo se pitam kad je zadnji put netko napravio djecji strip vrhunske kombinacije kvalitete crteza i pripovjedanja u rangu ovih potonjih. Ne znam nista o djecjem stripu ali je li moguce da od svih smjerova u kojima se moderni strip krece je bas tu najveca rupa?

Edited by - Mord on 01/02/2019 01:41:51
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 01:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Mozel medu prvim stripovima za djecuciju reviju da objavite "Malog Spiroua?"



On je vec odavno na policama svih djecjih knjiznica tako da nema potrebe. :-)

Skupa s ljepotom tame.

Edited by - Mord on 01/02/2019 01:43:45
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 01/02/2019 : 08:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno.......s obzirom da umjesto klasičnih priča ja i moja kćer (5 godina) prije spavanja obavezno čitamo neki strip ovo je fenomenalna vijest.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/02/2019 : 08:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni je Spirou prije dječji strip nego Mali Spirou.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 09:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni je Spirou prije dječji strip nego Mali Spirou.



Nije tebi, nego Spirou jest djecji strip. Mali Spirou nije.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 01/02/2019 : 10:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by alaniusfordius

meni vrhunski crtez (a i prica je lepa) ima Les carnets de Cerise (https://www.bedetheque.com/serie-35240-BD-Carnets-de-Cerise.html) koje je i Nika uocila a otac onda uzeo za jedan od dva pocetna naslova edicije (Visnjin dnevnik)...



Nisam citao, ali vjerujem. Meni su npr. jako dragi Gipi, Rabate, Larcenet i Pedrosa. Ovako letimicno bez da znam ista o stripu bi mi i ovi naslovi po crtezu uletjeli tu negdje.

Ali, tesko da to mozemo staviti u rang Uderza, Peyoa, Barksa, Smitha.

Samo se pitam kad je zadnji put netko napravio djecji strip vrhunske kombinacije kvalitete crteza i pripovjedanja u rangu ovih potonjih. Ne znam nista o djecjem stripu ali je li moguce da od svih smjerova u kojima se moderni strip krece je bas tu najveca rupa?




Ima na bedeteci preview za Visnju a meni se stil cini onako slikarski ,rekao bih da je radjen direktno u kompjuteru i boji, pa mi je neuporediv sa velikanima olovke i tusa koje ti navodis (Uderzo, Peyo, Barks, Smith a ja bih dodao i Gottfredsona). U svakom slucaju da istakenm jos jednom, u kuci sa nestrpljenjem ocekujemo Hildu i Visnjin dnevnik :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/02/2019 : 11:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Samo se pitam kad je zadnji put netko napravio djecji strip vrhunske kombinacije kvalitete crteza i pripovjedanja u rangu ovih potonjih. Ne znam nista o djecjem stripu ali je li moguce da od svih smjerova u kojima se moderni strip krece je bas tu najveca rupa?




Rekao bih da odgovor ovisi o tome što se podrazumijeva pod terminom dječji strip.

Mislim da je sama definicija dječjeg stripa dosta nejasna.

Od toga za koju dob bi takav strip trebao biti namijenjen pa do sadržaja stripa koji bi potpadao pod ovaj termin (u smislu da li tu spadaju svi all ages stripovi koji su za malu i veliku djecu ili samo neki specifični prilagođeni za određenu dob i sl.).
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/02/2019 : 11:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Peyo

Meni je Spirou prije dječji strip nego Mali Spirou.



Nije tebi, nego Spirou jest djecji strip. Mali Spirou nije.


+1

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/02/2019 : 12:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by vukozec

Prosječna naklada Fibrinih stripova je 500 primjeraka. Početna naklada Algoritmova Harry Pottera je bila 25000 primjeraka.

Sasvim sigurno nema ekvivaletna u stripu koji bi imao toliku nakladu na hr tržištu, i sasvim sigurno Fibrina namjera nije ciljati na tako nešto. Kruške, jabuke...



Algoritmova naklada Harry Pottera je bila 25000 primjeraka jer je u vecim drzavama bila puno veca.

Moje pitanje je bilo ima li ekvivalenta u stripu koji bi imao toliku nakladu. Ako nema nema, u pravu si. Ali ako slucajno ima, zasto ne bi Fibra ciljala na tako nesto. Nisam primjetio da je Fibra u odabiru naslova ogranicena u bilo kojem smislu.

Ako nema, i ako se uopce moze povuci paralela s knjigama, ne cini li se da postoji ogromna rupa na djecjem trzistu u strip mediju.

Uzmimo u obzir da se kod Harry Pottera prvenstveno radi o vrhunski napisanim knjigama koje su postale fransiza i tvornica novaca a ne obrnuto.




Fibra već izdaje stripove koji su postali franšizne tvornica novaca. Walking Dead svesci se npr. u SAD-u prodaju u stotinama tisuća primjeraka mjesečno. Za akumulirane rezultate se vjerojatno može reći da su u rangu H. Potter knjiga (milijuni prodanih). Naklada Fibrinog izdanja tog stripa je i dalje u istom troznamenkastom rangu kao i sva ostala Fibrina izdanja.

Bi li nekakakav dječji strip koji bi bio svjetski hit u rangu WD franšize promijenio izdavačku politiku Fibre? Sumnjam. Ako se sa stripom poput WD nije išlo na peteroznamenkastu nakladu kiosk ili tpb izdanja, neće se ići ni sa ičim drugim. Ali može me Markos ispraviti ako griješim :)
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/02/2019 : 14:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Fibra već izdaje stripove koji su postali franšizne tvornica novaca. Walking Dead svesci se npr. u SAD-u prodaju u stotinama tisuća primjeraka mjesečno. Za akumulirane rezultate se vjerojatno može reći da su u rangu H. Potter knjiga (milijuni prodanih). Naklada Fibrinog izdanja tog stripa je i dalje u istom troznamenkastom rangu kao i sva ostala Fibrina izdanja.

Bi li nekakakav dječji strip koji bi bio svjetski hit u rangu WD franšize promijenio izdavačku politiku Fibre? Sumnjam. Ako se sa stripom poput WD nije išlo na peteroznamenkastu nakladu kiosk ili tpb izdanja, neće se ići ni sa ičim drugim. Ali može me Markos ispraviti ako griješim :)



Teško je uspoređivati Fibrin WD omnibus i kiosk svezak, bez obzira na popularnost jedno je prodavati omnibus od 250kn, a drugo svezak od 15kn. Zanimljivo bi bilo vidjeti kolika bi bila prodaja WD-a u kiosk izdanju, prije par godina, kada je serija bila u špici i uzlaznoj putanji. Nešto kao što sad imamo Ken Parkera, ali koji će opet bez obzira na kvalitetu imati uski krug kupaca, uglavnom nostalgičara.

Koliko sam ja shvatio Fibri to nikada i nije bio cilj, inače ne bi izdavali knjigu od 6kg, već bi radili kiosk izdanja i išli na količinu, a ne kvantitetu.

Nemamo mi tržište za nekakvu masovnu prodaju, nekada davno je to moglo funkcionirati, ali danas svaka exyu država ima svoje izdavače, puno naslova se duplicira.

Ovako na prvu bi očekivao da se tih 500 primjeraka proda relativno brzo, ali onda vidiš da se neka izdanja prodaju godinama, tako da su to očito ipak izdanja za 'privilegirane', što opet nama koji ih posjedujemo imponira, ali s druge strane mi je žao što određena strip remek-djela nikada neće doći u veći broj ruku. Raspoloživost stripova u knjižnicama je svakako za pohvalu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/02/2019 : 15:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Peyo

Meni je Spirou prije dječji strip nego Mali Spirou.



Nije tebi, nego Spirou jest djecji strip. Mali Spirou nije.



Napisao sam meni zato jer ga je WOLF HUNTER stavio pod dječji strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/02/2019 : 15:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by alaniusfordius

meni vrhunski crtez (a i prica je lepa) ima Les carnets de Cerise (https://www.bedetheque.com/serie-35240-BD-Carnets-de-Cerise.html) koje je i Nika uocila a otac onda uzeo za jedan od dva pocetna naslova edicije (Visnjin dnevnik)...



Nisam citao, ali vjerujem. Meni su npr. jako dragi Gipi, Rabate, Larcenet i Pedrosa. Ovako letimicno bez da znam ista o stripu bi mi i ovi naslovi po crtezu uletjeli tu negdje.

Ali, tesko da to mozemo staviti u rang Uderza, Peyoa, Barksa, Smitha.

Samo se pitam kad je zadnji put netko napravio djecji strip vrhunske kombinacije kvalitete crteza i pripovjedanja u rangu ovih potonjih. Ne znam nista o djecjem stripu ali je li moguce da od svih smjerova u kojima se moderni strip krece je bas tu najveca rupa?




Ima na bedeteci preview za Visnju a meni se stil cini onako slikarski ,rekao bih da je radjen direktno u kompjuteru i boji, pa mi je neuporediv sa velikanima olovke i tusa koje ti navodis (Uderzo, Peyo, Barks, Smith a ja bih dodao i Gottfredsona). U svakom slucaju da istakenm jos jednom, u kuci sa nestrpljenjem ocekujemo Hildu i Visnjin dnevnik :)


da li više gnjaviš Markosa ti sa Višnjinim dnevnikom ili ja sa Ralf Azamom?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/02/2019 15:21:52
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 16:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Peyo

Meni je Spirou prije dječji strip nego Mali Spirou.



Nije tebi, nego Spirou jest djecji strip. Mali Spirou nije.



Napisao sam meni zato jer ga je WOLF HUNTER stavio pod dječji strip.



Da, iz zajebancije.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 17:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by alaniusfordius

meni vrhunski crtez (a i prica je lepa) ima Les carnets de Cerise (https://www.bedetheque.com/serie-35240-BD-Carnets-de-Cerise.html) koje je i Nika uocila a otac onda uzeo za jedan od dva pocetna naslova edicije (Visnjin dnevnik)...



Nisam citao, ali vjerujem. Meni su npr. jako dragi Gipi, Rabate, Larcenet i Pedrosa. Ovako letimicno bez da znam ista o stripu bi mi i ovi naslovi po crtezu uletjeli tu negdje.

Ali, tesko da to mozemo staviti u rang Uderza, Peyoa, Barksa, Smitha.

Samo se pitam kad je zadnji put netko napravio djecji strip vrhunske kombinacije kvalitete crteza i pripovjedanja u rangu ovih potonjih. Ne znam nista o djecjem stripu ali je li moguce da od svih smjerova u kojima se moderni strip krece je bas tu najveca rupa?




Ima na bedeteci preview za Visnju a meni se stil cini onako slikarski ,rekao bih da je radjen direktno u kompjuteru i boji, pa mi je neuporediv sa velikanima olovke i tusa koje ti navodis (Uderzo, Peyo, Barks, Smith a ja bih dodao i Gottfredsona). U svakom slucaju da istakenm jos jednom, u kuci sa nestrpljenjem ocekujemo Hildu i Visnjin dnevnik :)


da li više gnjaviš Markosa ti sa Višnjinim dnevnikom ili ja sa Ralf Azamom?



Posto ti ocekujes da gnjavenje (jel postoji ova rijec uopce? ) daje rezultate jer inace ne bi gnjavio, onda ocito on, jer je za razliku od tebe uspio izgnjaviti nesto.

Edited by - Mord on 01/02/2019 17:01:10
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 17:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by vukozec

Prosječna naklada Fibrinih stripova je 500 primjeraka. Početna naklada Algoritmova Harry Pottera je bila 25000 primjeraka.

Sasvim sigurno nema ekvivaletna u stripu koji bi imao toliku nakladu na hr tržištu, i sasvim sigurno Fibrina namjera nije ciljati na tako nešto. Kruške, jabuke...



Algoritmova naklada Harry Pottera je bila 25000 primjeraka jer je u vecim drzavama bila puno veca.

Moje pitanje je bilo ima li ekvivalenta u stripu koji bi imao toliku nakladu. Ako nema nema, u pravu si. Ali ako slucajno ima, zasto ne bi Fibra ciljala na tako nesto. Nisam primjetio da je Fibra u odabiru naslova ogranicena u bilo kojem smislu.

Ako nema, i ako se uopce moze povuci paralela s knjigama, ne cini li se da postoji ogromna rupa na djecjem trzistu u strip mediju.

Uzmimo u obzir da se kod Harry Pottera prvenstveno radi o vrhunski napisanim knjigama koje su postale fransiza i tvornica novaca a ne obrnuto.




Fibra već izdaje stripove koji su postali franšizne tvornica novaca. Walking Dead svesci se npr. u SAD-u prodaju u stotinama tisuća primjeraka mjesečno. Za akumulirane rezultate se vjerojatno može reći da su u rangu H. Potter knjiga (milijuni prodanih). Naklada Fibrinog izdanja tog stripa je i dalje u istom troznamenkastom rangu kao i sva ostala Fibrina izdanja.

Bi li nekakakav dječji strip koji bi bio svjetski hit u rangu WD franšize promijenio izdavačku politiku Fibre? Sumnjam. Ako se sa stripom poput WD nije išlo na peteroznamenkastu nakladu kiosk ili tpb izdanja, neće se ići ni sa ičim drugim. Ali može me Markos ispraviti ako griješim :)



Imas pravo u vezi naklade, zabrijao sam. Nece nijedan strip se prodati osjetno vise zato jer je to na kraju krajeva strip. Sto put vec prozvakana prica.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2019 : 17:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mord

Samo se pitam kad je zadnji put netko napravio djecji strip vrhunske kombinacije kvalitete crteza i pripovjedanja u rangu ovih potonjih. Ne znam nista o djecjem stripu ali je li moguce da od svih smjerova u kojima se moderni strip krece je bas tu najveca rupa?




Rekao bih da odgovor ovisi o tome što se podrazumijeva pod terminom dječji strip.

Mislim da je sama definicija dječjeg stripa dosta nejasna.

Od toga za koju dob bi takav strip trebao biti namijenjen pa do sadržaja stripa koji bi potpadao pod ovaj termin (u smislu da li tu spadaju svi all ages stripovi koji su za malu i veliku djecu ili samo neki specifični prilagođeni za određenu dob i sl.).



Stripovi za djecu su oni koje ces dati djeci da citaju. Mislim da je prosjecnom covjeku kad procita neki strip vrlo jasno da li se radi o djecjem stripu ili ne.
Npr. Lucky Luke, Asterix, Strumpfovi...

Sad, to sto je Asterix pisan tako da i neki odrasli mogu uzivati u njemu ga ne izbacuje s liste djecjih stripova.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/02/2019 : 17:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Neki odrasli? Riječ je o finom humoru, namijenjenom prvenstveno odraslima, barem što se tiče opusa Renea Goscinnya.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000