forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oscar 2018
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2019 : 21:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Meni pri izboru za najbolji strip prethodne godine nekako ima više smisla birati nešto što je premijerno objavljeno na ovom tržištu/tržištima i jeziku/jezicima, a ne nešto što je već izdavano nekoliko puta.



napisah baš nešto u vezi toga;i sam sam ove godine prvi put odstupio od nedavanja glasova reprintima.


quote:
Originally posted by lwood

Za Kena je ok,al ovi strip albumi mi nisu jasni.


o,baš jesu - kako rekoh,začudih se zbog Dece i Konana,ali cenim da su bonelijevi dali dosta poena Deci,a Konjan je ipak Konjan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2019 : 21:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Meni je žao Usagija, smatram da je zapostavljen samo zato što ga ne radi zvučniji izdavač. I velika pauza od Bookglobea do CRŠa.


quote:
Originally posted by anto


Malo razočarenje za jednog od realno ponajboljih izdatih stripova,Usagijevog Travoseka - ne zbog same loše pozicije,nego što mi ista pokazuje kako se ovaj strip kotira na ovim prostorima.


aleluja!!!
(ali ne mislim da je razlog izdavač)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/03/2019 21:50:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2019 : 22:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djuro


Šteta što je Jan Dix ušao u kategoriju strip albuma, jer vjerujem da bi u donekle slabijoj konkurenciji strip svesaka ostvario mnogo bolji plasman, jer se radi o zaista izuzetnom stripu.


Da.Verujem da se Jan našao u sveskama,da bi uzeo visoku poziciju.
Jedan od boljih Bonelija.


quote:
Originally posted by Combatrock

Dragonero sranje broj 2 avaj. Jedan od najlosijih Texova u 70 godiina dugoj istoriji serijala sesti avaj avaj. Plus Tex classic strip ispod svakog nivoa, ocajni Dylan. Stvarno deluje kao da su svi drogirani glasali. Ken ocekivano.

Albumi? Tek tu sprdnja. Dva Asteriksa? Leo i Lupano u Top 10.

Stare prdonje su sasvim ok.


pa sad...
kad sam pre x godina pročitao Dragonjera,svideo mi se;a kad sam ga prelistao i video kako izgleda LL izdanje,cenim da bi mi bio sjajan.
Ove je jedini strip za koga sam "malo napamet" glasao.

Albumi - jeste zbunj za dva Asteriksa u top 5,ali Leo i Lupano su totalno očekivani u top 10 (Aldebaran 4.,Betelgez 6., Antares 9.;Leo rulz!!).I to sasvim zasluženo.
Nego,prevideo si da su i Prdonje Lupanov strip


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/03/2019 22:02:00
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 01/03/2019 : 22:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Pogresno sam se odrazio. Prdonje su sjajne, a Covek jebem li ga ... da Leo svakako ima publiku. I Konjan je bas zbunjoza. Eto svi hvalise Universal War znaci li to da je podbacio? Izvolite gospodine bas nisko. Isto Ex masina i Zuto Daredevila. Imao sam skroz drugacija ocekvanja.

Tyler je 10 place. Mislim da je moglo bolje.

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2019 : 22:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Pogresno sam se odrazio. Prdonje su sjajne, a Covek jebem li ga ... da Leo svakako ima publiku. I Konjan je bas zbunjoza. Eto svi hvalise Universal War znaci li to da je podbacio? Izvolite gospodine bas nisko. Isto Ex masina i Zuto Daredevila. Imao sam skroz drugacija ocekvanja.

Tyler je 10 place. Mislim da je moglo bolje.


slažem se za Tajlera;meni je recimo četvrti (a pre njega sve reprinti!!)

glede Konjana,samo malo proanaliziraj ranije Oskare - uvek se sjajno kotirao.Jebi ga,Konjan ti je teška komercijala.Utoliko je neverovatnije što je DW sa njim na svakom polju podbacio.

A Čovek ... je odličan strip,zaista.

Za Izvolte gospodine nisam ni očekivao dobru poziciju - ipak je to novofrancuski talas sa nekonvencionalnim crtežom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/03/2019 22:22:19
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2019 : 22:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
*izgleda da još niko nije provalio da kad se saberu bodovi Daytrippera (200) i Izletnika (176),ovaj,jedan te isti strip,zauzima treću poziciju sa 376 poena!

*pored razočarenja sa slabim kotiranjem Travoseka,imam još jedno - užasna 120 i neka pozicija sjajnog Sigarovog Popaja.
Jbmli ga,neizmerno mi je žao što je ovakav jedan biser,jednako dobar danas kao i pre 90 godina,prošao ispod radara mnogih istinskih strip fanova.
Da ne poveruješ.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/03/2019 23:01:44
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2019 : 05:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Daytripper je samo 'nelos' strip. Nista posebno ni po scenariju, jos manje crtezu. To samo mogu velicati pretenciozni amerikanci, recimo, kad podignu nos sa super junaka...
Sto se redosljeda stripova sa najvise glasova tice, uopce nisam iznenaden. Ken i mali galski junak su bili najveci favoriti. Da nije izasao kiosk Ken, Dragonero bi slavio. Sve kako je i bilo predvideno kroz zadnje mjesece. Ista stvar i za Eternauta. I za njega je bilo za predpostaviti mjesto na vrhu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/03/2019 : 09:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je izgleda na glasanju najlakse, od procitanog sta je ostavilo najjaci utisak. nista hajp, istorijske zasluge, ko su autori i slicno

Edited by - kasper on 02/03/2019 09:17:03
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/03/2019 : 09:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
vise bih mozda voleo da ste izabrali eternauta za najboljeg, al boze moj
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/03/2019 : 23:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

vise bih mozda voleo da ste izabrali eternauta za najboljeg, al boze moj


Eternaut je uvek broj 1, izvan konkurencije ko Harlem Globetrottersi
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/03/2019 : 19:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Prvo Asteriks, glasao sam samo za prvi integral jer mi je bilo previše dobrih stripova za birat.
Nisam neki turbo poznavatelj, ali rekao bih da je Asteriks jedan od, ako ne i najpoznatiji BD na svijetu, a ovo izdanje ČK je odlično-fantastično-super i oduševljava me.
Kao što je i NESVRSTANI rekao, napokon je Jeremiah dobio izdanje kakvo zaslužuje i izlazi puževim korakom, ali izlazi(BTW ovo mi je jedan od naj stripova).
Tu dobar posao odrađuju i S-A i ČK, premda mi se ipak više sviđa veći format od ČK.
Nisam više siguran ali mislim da sam prvo mjesto dao UW1, meni je taj strip jednostavno ODLIČAN, kao i Shangri La i Ponos Vragova kojeg sam čitao prvi puta iza koje sam isto glasao. Glasao sam i za Golim Rukama, ostavio je najbolji dojam na mene premda mi se jako sviđe sve od Riznice Bonelli.

Što se tiče svezaka, tu sam podjelio sve Nathan Neveru.
I neko je već napisao, šteta što ovaj strip ima jako jako malu publiku, a stvarno je jedan od top Bonellija.

A sada, ovo nije glasanje za najbolji strip debi ove godine, nego za izdanje, pa eto, ima ponavljanja.
Ne znam zašto se itko ljuti ako njegov favorit nije pobjedio?!

Bravo za Asteriksa, nadam se da će ga ČK izgurat do kraja kao i Jeremiah-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 04/03/2019 : 07:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Evo samo da javim da sam iz zajebancije glasovao na Oscaru i dao glas jednom stripu i jednom albumu, nazalost ne znam kojima. Uglavnom danas otvorim inbox i tamo me neki Alen kontaktira da sam osvojio neku nagradu od Fibre i da mu posaljem osobne podatke. Osim sto sam dao podatke i oib kod registracije, nagrada me ne zanima. Je passe la main.


Za dlaku te nisam izbacio sa sajta zauvijek. Ali neko ćeš vrijeme biti na hlađenju, koliko me bude držala ljutnja. Nitko te ne tjera da glasaš, ali glasati iz zajebancije za nešto proizvoljno je glupo i bezobrazno. I još se ideš s tim hvaliti. Konju.



Ja svake cetiri godine glasam iz zajebancije, jer ne mozes drukcije.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 04/03/2019 : 08:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Postoji jedna izvrsna poslovica za takve. Poklonjenom konju se ne gleda u zube. Mogao je jednostavno reći hvala i pokloniti strip nekom. Ja sam prošle godine dobio 100 metaka i poklonio ga. Istina kupljeni, dobiveni sam zadržao u kolekciji.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/03/2019 : 08:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
upadnem u temu misleći da je na*** keve današnjim filmadžijama kad vidim opet Giuda Ballerino pravi sranja po forumu
ne znam što se s tim likom događa bio je takva novost i osvježenje kad se pojavio sa svojim izvješćima
onda u jednom trenutku neki prijenosi... svađe...
kao da mu je hakiran profil ili kao da nažalost tako se kaže prestao uzimati terapije


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 04/03/2019 : 18:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Giuda Ballerino gubi svoju nagradu, a ona ide u ruke prvog sljedećeg dobitnika, broj 73, to je Felagund.



Hvala

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 05/03/2019 : 13:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
užasna 120 i neka pozicija sjajnog Sigarovog Popaja.
Jbmli ga,neizmerno mi je žao što je ovakav jedan biser,jednako dobar danas kao i pre 90 godina,prošao ispod radara mnogih istinskih strip fanova.
Da ne poveruješ.

ako se dobro secam
ja sam glasao za Popaja
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/03/2019 : 17:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Slično kao diskach, sve sveske sam spucao ja nathana, a u albumima među prvih 10 samo 2 su mi bila izbor. Travosjek mi je bio jako dobar, ali jednostavno sam imao dosta drugih meni još boljih stripova za uži izbor.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/03/2019 : 21:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

quote:
Originally posted by Markos

Giuda Ballerino gubi svoju nagradu, a ona ide u ruke prvog sljedećeg dobitnika, broj 73, to je Felagund.



Hvala


Ovo je primjer kako karma radi kod ljudi koji jedno misle, drugo govore a treće rade.

Kad smo kod nagrada, ako ima nešto gore od neke velike želje za istom ( naravno svatko voli nagradu ali treba biti na ispravan način, recimo mene je DJ iznenadio prvom knjigom Zagora a uopće nisam očekivao da ću dobiti, rekao sam Zagor jer mi je bilo zanimljivo da vidim hoću li pogoditi ), onda je to hipokrizija " nije mi stalo, odričem se... ".
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 05/03/2019 : 23:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Od mog izbora dva u prvih 10, šest u prvih 20, osam u 37 te Hellboy na, čini mi se, 113 i Čovjek planina 124 mjestu.
Čovjek me ne iznenađuje ali oba Hellboya su bas nisko, izgleda da to ne prolazi kod nas, i na topicu o njima nema interesa a meni je odlično. Nažalost, ako se i lošije prodaju, to dodatno smanjuje šanse za BPRD u nekoj daljnjoj budućnosti.
Od drugih stripova Azrayen sam očekivao znatno vise.
Ne glasam za ponovljena izdanja koja sam već čitao pa nisam glasao za Ponos vragova jer sam ga ranije čitao c/b a imam ga u boji i izgleda fantasticno. Zato sam glasao za 300, njega nisam prije čitao.
Od svescica Ken Parker, to ću skupit do kraja, odlican mi je.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 06/03/2019 : 10:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
I pobednici se raduju :).

http://www.carobnaknjiga.rs/asteriks-dobio-oskara
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/03/2019 : 11:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Šteta što se poput fibre nisu uključili sa nagradnim fondom.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/03/2019 : 14:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A da, fakat su mogli podijeliti barem Asterikse, pa i to im je odlična reklama.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 09/03/2019 : 00:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Prdonje su sjajne,



Mene poprilično buni da kada je Makondo objavio Stare furune 2015., na Oskaru te godine su Stare furune završile na 134. mestu. Kada je Makondo objavio 3. i 4. epizodu, na Oskaru 2017. su Stare furune završile na 130. mestu. Poprilično konzistentno, ne?
E, sada kada ih je objavila Fibra, Stare prdonje su na 4. mestu.
Da li neko ima objašnjenje?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/03/2019 : 01:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Combatrock

Prdonje su sjajne,



Mene poprilično buni da kada je Makondo objavio Stare furune 2015., na Oskaru te godine su Stare furune završile na 134. mestu. Kada je Makondo objavio 3. i 4. epizodu, na Oskaru 2017. su Stare furune završile na 130. mestu. Poprilično konzistentno, ne?
E, sada kada ih je objavila Fibra, Stare prdonje su na 4. mestu.
Da li neko ima objašnjenje?


Kao i obično, istina je negdje u sredini.

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/03/2019 : 08:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny
E, sada kada ih je objavila Fibra, Stare prdonje su na 4. mestu.
Da li neko ima objašnjenje?


Zavjera!!
... ili vrlo jednostavan zaključak da je prdonje pročitalo više ljudi zbog prisustva Fibrinog izdanja u knjižnicama. Osim toga integrali uvijek bolje prolaze nego pojedinačne sveske.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000