forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Električni radijatori
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/02/2019 : 12:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Doma razmišljamo o ugradnji električnih radijatora umjesto standardnih
Ima li tko iskustva s tim?

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/02/2019 : 18:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Skupo...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/02/2019 : 18:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ako nemas dobru izolaciju... bacanje para

razmisljaj o invertru ili toplotnoj pumpk

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/02/2019 : 19:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nemoj, pitao frenda bas prosli tjedan, stavio mi novi radijator u kupaonu, bas ga pitao za one radijatore sto su tanki kao ploce(brijem na onaj sa resetkama da se mogu rucnici susiti, ali prikljucak je ispod prozora, pa ne ide, a ovaj okomit i visok) ,ali veli puno je potrosnje i koja god da je high tech firma velike su mogucnosti pregorijevanja sistema. To koriste oni koji u prostoru nisu imali vec otprije ugradjeni sistem radijatora u nizu (stari sistem, novi je da iz bojlera u svaku sobu cijev ide pojedinacno u radijator). Ali to su rijetke kuce ili stanovi koje nemaju u prostoriji prikljucak za vodu. Ako je bas hitno i frka sa grijanjem onda je neizostavno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 04/02/2019 : 20:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ja imam jedan uljni u sobi. dobro grije, ovisi koliko ga podesiš. troši malo više struje i ako ih imaš više moglo bi se osjetit na računu dosta.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/02/2019 : 20:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Električni ti guta struju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 04/02/2019 : 21:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Meni je par ljudi pominjalo nekakve klime za grejanje koje su skuplje nego standardne (oko 500 e, u Srbiji), a trose manje nego te grejalice i mogu da pokriju vecu povrsinu.
Ako su lagali mene i ja lazem vas.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/02/2019 : 04:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Pa to su te pumpe i invertri
Po 2500 maraka da valja
Trose enwrgiju na ispumpavanje hladnog zraka kad podtignu zeljenu toplinu kako sam skontao...a to je jwfrinije nego zagrijavanje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/02/2019 : 12:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da misliš na norveške radijatore?
Mama ih je sebi stavila i nit griju kako treba em gutaju struju.
Ja recimo doma imam centralno sa kojim sam sa loža prešao na pelete i spasio se financijski.

@zeljko: Ako sam ja dobro shavtio, te toplinkse pumpe su pripomoć, a nikako ne osnovni mod grijanja/hlađenja. Čuo sam da se to za uštedu može ugradit uz npr postojeće centralno jer je pumpa u pogonu samo u određenom rasponu vanjske temperature. I da, mogu i hladit po ljeti, šibaju hladnu vodu u radijatore i hlade. Ugl. po meni previše love za jako male dobitke. Više za ljude koji imaju love na bacanje pa ugrađuju zidno/podno grijanje i slične perverzije.

EDIT: I da najefikasnije pumpa je ona koja se ugrađuje pod zemlju, ali onda treba imati i komad dvorišta. Ove koje rade preko vanjskog zraka su najmanje efikasna.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 05/02/2019 12:17:14
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/02/2019 : 13:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Pa to su te pumpe i invertri
Po 2500 maraka da valja
Trose enwrgiju na ispumpavanje hladnog zraka kad podtignu zeljenu toplinu kako sam skontao...a to je jwfrinije nego zagrijavanje



Bice da si u pravu. Nisam u toj prici (koristim centralno), ali sam pokupio sa vise mesta tokom razgovora da je hvale.https://www.bastabalkana.com/2017/06/najbolja-inverter-klima-u-srbiji-kako-izabrati-inverter-klimu/x

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/02/2019 : 13:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne znam ja sam na plin... peći... smrzavam se u wc i banji

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/02/2019 : 09:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Najbolja varijanta je podno i zidno grejanje/hladjenje preko toplotnih pumpi. Maltene dzaba grejanje. Jos ako prikljucis bojler, da on ne vuce struju super. Izolacija je prvi preduslov. Ali je skupo.

Radijatori na struju su generalno OK, ne znam koliko je kod vas struja isplativa, ali kod nas je OK grejati se na struju. Ja imam centralno na plin i u decembru sam spucao 240EUR za mesec dana a grejao sam 200m2 da bude u kratkim rukavima. Zavisi sta hoces.

Ukoliko ti treba za jednu prostoriju, uzmi TA pec, remontuj je malo i bice ti odlicno.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000