forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10 tragova uveza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 08:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Jutros sam dobio na poklon Ken Parkera br.3 (Fibra/SA)
Na stripu je (prebrojao sam) 10 tragova uveza. Moguće da je 8 tragova uveza i 2 oštećenja, nije ni važno. Supruga je pregledala sve primjerke u 3 kioska i taj je bio najbolji. Također, ni prva dva broja nisam uspio naći propisno očuvana.
Kako se postaviti u vezi ovoga?


Naknadno dodano, ajmo nešto poduzeti:

Upravo sam Tisku poslao poruku u kojoj sam objasnio tko smo mi kolekcionari, šta se dešava i šta se može poduzeti kako bi strip do kupaca došao neoštećen. Da ne ispadne da ne radim baš ništa.

Pozivam sve vas da pošaljete mail ili nazovete i svi redom objasnite svojim riječima šta se dešava. Jedan mail neće shvatiti ozbiljno, ali ako dobiju stotinu, možda bude nekog efekta...

Choices:

samo opušteno, za citanje je dobar
narucivati iz striparnice poštom ubuduce
cekati remitendu, zašto platiti punu cijenu za ošteceno
prestati kupovati Kena
pokušati uticati na distrubutere da cuvaju stripove :-)


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/02/2019 23:35:53

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/02/2019 : 08:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
U većem gradu vrtiti burgijom, mora negdje na nekom kiosku biti i nešto što naginje glanceru iako je omjer 90:10 u korist oštećenih a unutar tih 90% oštećenih ima svega, od teškog kupusa do nečeg što se može progutati.
Po meni, najbolje rješenje je Interliber tako da glasam za čekanje remitende, tko ima živaca za to.

loading...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/02/2019 : 08:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pregled više kioska,da se nač neki primjerak šta je ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2019 : 08:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Prestati kupovati Kena, naravno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/02/2019 : 08:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Striparnica i eto resenja.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/02/2019 : 08:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Prestati kupovati Kena, naravno.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2019 : 09:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pobogu, imas stranicu Strip agent/Ludens/Bookglobe. Sve direktno narucis. Nema zajeba. Ili striparnica/e...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 09:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Pobogu, imas stranicu Strip agent/Ludens/Bookglobe. Sve direktno narucis. Nema zajeba. Ili striparnica/e...



Ovo pobogu ti je višak. Da je za pobogu, u pollu bi svi glasali za tvoju opciju, ali nisu. Ljudi glasaju totalno različito (za sada) što čini tvoj zaključak manje očitim nego što ti misliš. Iz par očitih razloga.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/02/2019 09:22:46
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 09:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Prestati kupovati Kena, naravno.


Poll je za opcije. I to je validna opcija. Nije da se meni osobno sviđa, ali i to je mogućnost.
Ljubitelj glancera koji kupuje stripove na kiosku bi nakon frustracija uzrokovanih slabo očuvanim stripovima mogao razočaran odustati od kupovanja određenih stripova / Kena / stripova uopće.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/02/2019 : 09:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Naravno da je za citanje dobar, no kad je toliko ostecen onda je bzvz toliko platiti za njega, kad istog dobijes za tri puta manje kuna nakon nekog vremena. Jedino ako ti se toliko zuri sa citanjem, ali i tu je opcija trazenja boljeg primjerka ako imas visak vremena.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 09:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Misli li netko da je bezobrazno uopće potezati ovakvo pitanje s obzirom da smo dobili Kena u priželjkivanom obliku?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2019 : 09:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ivanl

Pobogu, imas stranicu Strip agent/Ludens/Bookglobe. Sve direktno narucis. Nema zajeba. Ili striparnica/e...



Ovo pobogu ti je višak. Da je za pobogu, u pollu bi svi glasali za tvoju opciju, ali nisu. Ljudi glasaju totalno različito (za sada) što čini tvoj zaključak manje očitim nego što ti misliš. Iz par očitih razloga.


Tja, ocito je da se zalis, na strip koji je ostecen u trsnsportu. Sto je normalno i u redu. Kao i ja sto sam, nekad...ali vise ne. Sad kupujem sve direktno u nakladnika. To jest u svih nakladnika stripova, kako kiosk izdanja tako i albume. I jbg. svi su uredni. Priznajem, steta je to zbog neodlazenja na trafiku kao nekad. Na ustrb gusta, roto stripa kupljenog osobno, negdje, nekad na nekoj trafici, gdje mu je i mjesto... ali jedino je ocito, da je ovsko bolje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2019 : 09:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Misli li netko da je bezobrazno uopće potezati ovakvo pitanje s obzirom da smo dobili Kena u priželjkivanom obliku?


Nije bezobrazno. Dapace... Distributeri uniste 75% stripova, do njihovih krajnih destinacija i potrebno je to ispraviti. Ali do sad nista od toga,a koliko smo samo o tome razglabali....
Uglavnom to je veliki problem.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 14/02/2019 : 09:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
To je, nazalost, borba s vjetrenjacama i ja sam
odavno prestao stripove kupovati na kiosku.
Cekas par mjeseci da se nakupi vise toga pa naruđba
iz striparnice ili odlazak u istu i problem rijesen.
Dodao bih da meni osobno ne smetaju utori kod redovnih
Ludensovih izdanja ali, Ken je bas lijepo odrađen i pazim
da mi njegovi primjerci budu uredni. 😉🍺
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 14/02/2019 : 09:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Misli li netko da je bezobrazno uopće potezati ovakvo pitanje s obzirom da smo dobili Kena u priželjkivanom obliku?


Napravi poll

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 09:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Obi-wan

Misli li netko da je bezobrazno uopće potezati ovakvo pitanje s obzirom da smo dobili Kena u priželjkivanom obliku?


Nije bezobrazno. Dapace... Distributeri uniste 75% stripova, do njihovih krajnih destinacija i potrebno je to ispraviti. Ali do sad nista od toga,a koliko smo samo o tome razglabali....
Uglavnom to je veliki problem.


Zato sam i potegao poll. Mi tražimo glancere, mazimo i pazimo stripove. A oni koji nam ih dobavljaju ne paze ni najmanje, gužvaju, uvezuju i prljaju. Dakle, ponuda ne odgovara potražnji.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2019 : 09:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Misli li netko da je bezobrazno uopće potezati ovakvo pitanje s obzirom da smo dobili Kena u priželjkivanom obliku?


Da, pogotovo od tebe. Godinama tupiš o tome kako hoćeš Kena na kiosku, gori si od Antoana i Raplf Azama, i sad kad je došao, onda opet ne valja.

To me podsjeća na jedan slučaj iz zgrade nedavno kad je jedan susjed napao drugog da mu je dijete negdje vani ugazilo u govno i onda su ostali tragovi po stubištu i cijela je zgrada smrdila po govnima dok se to nije opralo. Kao, trebao bi naučiti dijete da to ne radi!? Ono, ne kužim, kao da svi učimo djecu da namjerno gaze u govna? Ti si isti taj susjed. Izdavači valjda zahtijevaju od distributera da im uništi stripove za vrijeme dostave na kioske, ne kužim?

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2019 : 09:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa da. To ti i kazem. Nakladnici naravno s tim nista nemaju. No znas kako je...neki radnik kad vidi 'plik' stripova, potegne ga, ubaci u kombi u Zagrebu, izbaci na pod u Splitu, ubaci nogom u trafiku, teta to rascepusa, zgnjeci ih dodatno gurajuci ih vise zajedno u 'skancije', a to ionako nema veze, jer je to za klince...i tko to uopce normalan cita...
Tako ti je to.
Zato striparnica i direktno u nakladnika.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/02/2019 : 09:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
.

Edited by - sumohrvat on 22/12/2019 00:22:25
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 10:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Obi-wan

Misli li netko da je bezobrazno uopće potezati ovakvo pitanje s obzirom da smo dobili Kena u priželjkivanom obliku?


Da, pogotovo od tebe. Godinama tupiš o tome kako hoćeš Kena na kiosku, gori si od Antoana i Raplf Azama, i sad kad je došao, onda opet ne valja.

To me podsjeća na jedan slučaj iz zgrade nedavno kad je jedan susjed napao drugog da mu je dijete negdje vani ugazilo u govno i onda su ostali tragovi po stubištu i cijela je zgrada smrdila po govnima dok se to nije opralo. Kao, trebao bi naučiti dijete da to ne radi!? Ono, ne kužim, kao da svi učimo djecu da namjerno gaze u govna? Ti si isti taj susjed. Izdavači valjda zahtijevaju od distributera da im uništi stripove za vrijeme dostave na kioske, ne kužim?


Misliš da je bolje šutjeti o tome?
Mislim da si ovo nekako previše shvatio kao usmjereno protiv tebe. Ovo te se definitivno dodiruje, ali nije mi namjera kritizirati izdavača. Znam da izdavač ne kida stripove. No, opet, prihvatiti stanje kakvo jest mi nije rješenje. Ide protiv izdavača, čitatelja, na kraju valjda i taj kiosk ima neku korist od prodaje stripova. A to neće postiću loše očuvanom stripovima. Da samo čuješ tetice koje rade tamo kada zatražiš lijepo očuvan. Gledaju te ko da nisi normalan. A stav im je - ko jebe stripove, ionako mi to vraćamo, nije nam stalo. Kao da je cilj dolaska stripa u kiosk da tu malo bude pa da se vrati. Sitna neugodnost u životu prodavačice. Kupujte stripove u striparnicama? Možda bolje da onda ni ne idu na kioske...
Priznajem, nisam dugo kupovao na kiosku i sada kada sam opet počeo, doživio sam šok. Ono što muči kiosk kupce sve ovo vrijeme sada muči i mene.
Trebam li šutjeti o tome?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/02/2019 10:05:17
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 10:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Imaš luksuzno Fibrino izdanje koje ti je preskupo. Tvrdokorično i bez utora, za prste polizati. Imaš darkwoodovo izdanje. I tvrdokorično i meki uvez. Opet ti je preskupo. Dobiješ konačno izdanje koje je odličan omjer cijene i kvalitete. I opet ne valja....
Ne čitaš utore pobogu, uživaj u stripu... za kolekcionare je bilo fenomenalno fibrino izdanje, ovo je jeftinija varijanta za široke narodne mase. Ako ti toliko smetaju utori naručuj iz striparnice, prestani kupovati kena ili kukaj po forumu godinama kako hoćeš izdanje od 1 kune, ali da bude tvrdokorično, s obrubom od 18 karatnog zlata i osobnom posvetom svakom kupcu od Milazza...makar, vjerovatno bi i takvom izdanju našao zamjerku.


Pa jest, sve to stoji. No, postoje tu neki nastrani. Znaš, žele čist i očuvan strip. Kao nov. Sramota me i pomisliti da ima takvih spodoba na forumu. Evo, svečano obećavam da ću od sada kupiti najgori primjerak (bit će teško), gužvati dok čitam i na kraju ga baciti ispod kreveta kao svaki normalan nekolekcionar. Bolest je to kolekcionarstvo. Pozivam sve da se okanu toga i počnu stvarati nove kolekcije loše očuvanih stripova.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/02/2019 : 10:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
.

Edited by - sumohrvat on 22/12/2019 00:12:57
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2019 : 10:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Misliš da je bolje šutjeti o tome?
Mislim da si ovo nekako previše shvatio kao usmjereno protiv tebe. Ovo te se definitivno dodiruje, ali nije mi namjera kritizirati izdavača. Znam da izdavač ne kida stripove. No, opet, prihvatiti stanje kakvo jest mi nije rješenje. Ide protiv izdavača, čitatelja, na kraju valjda i taj kiosk ima neku korist od prodaje stripova. A to neće postiću loše očuvanom stripovima. Da samo čuješ tetice koje rade tamo kada zatražiš lijepo očuvan. Gledaju te ko da nisi normalan. A stav im je - ko jebe stripove, ionako mi to vraćamo, nije nam stalo. Kao da je cilj dolaska stripa u kiosk da tu malo bude pa da se vrati. Sitna neugodnost u životu prodavačice. Kupujte stripove u striparnicama? Možda bolje da onda ni ne idu na kioske...
Priznajem, nisam dugo kupovao na kiosku i sada kada sam opet počeo, doživio sam šok. Ono što muči kiosk kupce sve ovo vrijeme sada muči i mene.
Trebam li šutjeti o tome?


Naravno da ne trebaš šutjeti. Evo sutra će se, baš zbog tvog komentara ovdje, sve promijeniti na bolje. Tete će ti sa smiješkom i bez isčuđavanja potražiti najbolje očuvan primjerak na kiosku, distributeri neće stripove uništavati uvezom, vozači neće šutati te pakete niti ih bacati naokolo, i tebi će stići nov novcat. Bravo!

Trouble will find me
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 14/02/2019 : 10:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Obi-wan
Misliš da je bolje šutjeti o tome?
Mislim da si ovo nekako previše shvatio kao usmjereno protiv tebe. Ovo te se definitivno dodiruje, ali nije mi namjera kritizirati izdavača. Znam da izdavač ne kida stripove. No, opet, prihvatiti stanje kakvo jest mi nije rješenje. Ide protiv izdavača, čitatelja, na kraju valjda i taj kiosk ima neku korist od prodaje stripova. A to neće postiću loše očuvanom stripovima. Da samo čuješ tetice koje rade tamo kada zatražiš lijepo očuvan. Gledaju te ko da nisi normalan. A stav im je - ko jebe stripove, ionako mi to vraćamo, nije nam stalo. Kao da je cilj dolaska stripa u kiosk da tu malo bude pa da se vrati. Sitna neugodnost u životu prodavačice. Kupujte stripove u striparnicama? Možda bolje da onda ni ne idu na kioske...
Priznajem, nisam dugo kupovao na kiosku i sada kada sam opet počeo, doživio sam šok. Ono što muči kiosk kupce sve ovo vrijeme sada muči i mene.
Trebam li šutjeti o tome?


Naravno da ne trebaš šutjeti. Evo sutra će se, baš zbog tvog komentara ovdje, sve promijeniti na bolje. Tete će ti sa smiješkom i bez isčuđavanja potražiti najbolje očuvan primjerak na kiosku, distributeri neće stripove uništavati uvezom, vozači neće šutati te pakete niti ih bacati naokolo, i tebi će stići nov novcat. Bravo!


Neće. Čakaju rezultate glasanja da vide što i kako dalje.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 14/02/2019 : 10:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
ovako sjebane jedino iz remitende...inače u webshopu uz besplatnu poštarinu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 10:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

ovako sjebane jedino iz remitende...inače u webshopu uz besplatnu poštarinu


Da, tako će morati i biti.
Prva tri ću morati ponovo naručiti i sve ostale dalje iz striparnice.
A tri koja imam bit će početak kolekcije za čitanje koju ću kompletirati iz remitende (ako bude naravno).
Plaćati punu cijenu za oštećeno mi nema smisla.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000