forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zabrana držanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/03/2019 : 22:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
opasnih pasmina pasa? Da se u HR uvedu zakoni kao u nekim evropskim državama i zabrani držanje pasa poput pitt bulla,stafforda,raznih doga itd?

Choices:

DA
NE
NE ZNAM


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 23/03/2019 22:15:41

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/03/2019 : 22:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da li si otvorio zbog nedavnog napada doge na dijete?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/03/2019 : 22:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Da,btw u zgradi iman neke likove koji kćerkici od niti 10 godina daju njemačku dogu da je prošeta. Doga duplo veća.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/03/2019 : 22:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Da,btw u zgradi iman neke likove koji kćerkici od niti 10 godina daju njemačku dogu da je prošeta. Doga duplo veća.


Zovi socijalnu službu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11687 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/03/2019 : 23:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jako bitna tema.
Moje mišljenje je: Jebeš pse!

Have mercy
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/03/2019 : 00:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ja sam najpre za kaznjavanje vlasnika pasa ako im ljbimci kenjaju i pisaju gde stignu. Parkovi ne sluze za takve stvari. Usmrdese dusu.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 24/03/2019 00:54:10
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 24/03/2019 : 00:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ja sam najpre za kaznjavanje vlasnika pasa ako im ljbimci kenjaju i pisaju gde stignu. Parkovi ne sluze za takve stvari. Usmrdese dusu.


+1
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2019 : 02:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moran ponovo nabaviti dobrog psa. Nemam ga vec dugo vremena,jer sam tesko prebolio odlazak zadnjeg. Inace psi su preslik gazde. Nema tu velike filozofije, koliko truda ulozis u njegovu obuku takav ce biti. Isto kao kod odgoja djece koja sve iz 'kuce nose'. Znaci pas je velika obaveza i trud, ali nagrada nece izostati. Dobro odgojen/obucen pas je zadovoljstvo. Inace moj zadnji je bio doberman, sjajan karakter, pametan cudo jedno, druzeljubiv za ne povjerovati, a bio je gromada od psa, krasan primjerak. Cijeli ga je kvart znao i volio. Doduse priznajem da ove 'opasne vrste' najvise i vidim kod celavih glava, sirokih ramena, tetoviranih i sa zlatnim lancima pedalj debelim na x maxovima...sto opet govori o samom odgoju psa. Kod takvog gazde opasnih namjera i ljubimac ce biti opasan. Simptomaticno. I tu pas kao pas nije nista kriv, ali kasno je za objasnjenja kad takva zivotinja napravi incident, jer je kod gazde, vece zivotinje od njega samog. Tako da; jesam za zakone koji ce ograniciti opasne vrste., to je nuzno. Mada bi trebali nuznije i stroze, najstroze zakone o opasnim dvonoznim zivotinjama.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2019 : 06:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

Da,btw u zgradi iman neke likove koji kćerkici od niti 10 godina daju njemačku dogu da je prošeta. Doga duplo veća.


Zovi socijalnu službu.

zašto bi? Misliš da ih boli q?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2019 : 06:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ja sam najpre za kaznjavanje vlasnika pasa ako im ljbimci kenjaju i pisaju gde stignu. Parkovi ne sluze za takve stvari. Usmrdese dusu.

to je po ovim balkanskim prčijama sf

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 24/03/2019 : 12:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Pas je preslika vlasnika kako i sam kazes.
Nisam za zabrane, one ucestalo nikamo ni ne vide jer nisu psi krivi sto su rodjeni u svojoj pasmini , oni su jos uvijek bica instikata, ili sto su prosli nepotpunu dresuru ili bili isprovocirani ...
A gazde su im vecinom i neodgovorni ...
I borbe pasa su zabranjene ... pa ipak znamo da se desavaju
Zato cini mi se da bi oporeziranje takvih imalo veceg ucinka nego zabrane ... lupit ih po dzepu vise bi pomoglo

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2019 : 12:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nedavno me opet napao pas dok sam joggirao. Pas se prvo pokačio sa nekim drugim psom iza kapije, a onda je nasrnuo na mene bijesan totalno, pokušavajući me ugrist za nogu. Pas nije bio na uzici, dvoje vlasnika. Mlađi momak koji je vikao na mene da se smirim i valjda ponudim grlo psu u znak pokore i djevojka koja je vikala izvinite, izvinite, izvinite. Pustili su ga nekih minut-dva da me napada bez da su ga uhvatili, nemam pojma zašto. Uspio sam se udaljiti i otrčati dalje na kraju bez ujeda. No, nekako mislim da takve pse ne treba puštati bez uzice i da je to dvoje trebalo platiti kaznu. Naravno niti ih je tko vidio niti sam ja imao volje to prijavljivati. Vlasnici pasa valjda misle da ako pas neće na njih same da su i svi ostali bezbedni.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/03/2019 12:33:53
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2019 : 12:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom , vlasnici tih đukela su isfrustrirani debili. Čast iznimkama ali tako je. Ovde drugi grad države puštaju da šetaju uokolo bez vlasnika,bez brnjica. Nedavno su pristali s tim jerbo su završili u novini kad su rastrgali neku jadnu mačku. Danas mačka sutra dite. Pa će opet bit pametnjakovića posvuda.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
265 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 24/03/2019 : 12:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
da, ali zato što su ružni, a ne ubojice djece

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/03/2019 : 13:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Opasne vrste ne bi zabranija ali bi ih tretira ka oružje. Mogu se nabavit ali uz dozvolu. Vlasnika čiji pas napravi sranje sudit za pokušaj ubojstva.
Problem je šta nisu samo ovi terijeri koje si navea opasni. U krivin rukama jednako je opasan i rotvajler, i njemački ovčar i doberman, i još brdo drugih pasmina.
Moje iskustvo sa staffordon je negativno. I to me dobro zajeba. To je bija jako dobro odgojen pas od moje rodice kojega san dobro poznava i koji mi je razbija predrasudu o takvin pasima. Međutin u jednoj situaciji isprid kuće smo se rodica i ja nešto naganjali i ovaj je to procijenija ka napad i krenija na mene. Da ga rodica nije uspila zaustavit rastrga bi me. S tin pasima u blizini se ne osjećan ugodno jer ne želin bit u situciji da ovisin o psećoj procjeni visine glasa i vrste zajebancije.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/03/2019 : 13:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nije pas kriv ako mu je vlasnik debil. Vec ste sami rekli, najcesce (ako ne bas u 100% primjera) je pas preslika svog vlasnika.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 24/03/2019 13:29:21
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 24/03/2019 : 13:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Nije pas sam po sebi iznenadno agresivan, nego je dresiran da bude agresivan.
Problem je što debili imaju navade da treniraju svoje pse da budu agresivni i prema drugim psima i prema ljudima sa iznenadnim pokretima (poput trkača) - ili prema događajima koji im se ne sviđaju.
Pa sad, tko zna, ali možda je onaj dresirao svoje pse da počnu lajati i režati čim mu djeca počnu plakati kako bi tako prekinuo plač. I umirio ih, da budu u strahu.
Samo što se desilo da neki psi osim lajanja i - ugrizu ... opcija na koju se idiot precijeni i na nju ne računa. Egotriperi.


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2019 : 14:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Uglavnom , vlasnici tih đukela su isfrustrirani debili. Čast iznimkama ali tako je. Ovde drugi grad države puštaju da šetaju uokolo bez vlasnika,bez brnjica. Nedavno su pristali s tim jerbo su završili u novini kad su rastrgali neku jadnu mačku. Danas mačka sutra dite. Pa će opet bit pametnjakovića posvuda.


Na žalost, moja iskustva govore slično. U skoro svim slučajevima kada me pas napao, vlasnik je bio blizu i samo gledao. A nakon što sam se branio od psa i prigovorio vlasniku, vlasnik je bio spreman da me također fizički napadne. Potpuno van pameti iz moje perspektive. Vlasnik psa je vidio samo kako ja zamahujem nogom prema njegovom zlatu (samo za držanje odstojanja, nikada ne udaram). Naravno, nisam imao izbora, ali to vlasnika psa ne zanima. Krivim naravno državu u kojoj nema zakona. Ljudi su kreteni i trebaju jasno određena pravila što se smije, a što ne. Ako nitko ne sankcionira puštanje pasa bez uzice da napadaju ljude, vlasnike pasa baš briga. Malo po džepu (pas bez uzice) bi rješilo problem i napunilo proračun. Pitam se zašto to nitko ne provodi. Da ne spominjem govna na svakom koraku po kojima se djeca u parku valjaju. Zemljopisno Europa, po mentalitetu i kulturi ipak ne.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/03/2019 14:17:44
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/03/2019 : 15:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@Iwood

Off topic*

Da li je istina da si studirao filozofiju?
Go to Top of Page

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/03/2019 : 15:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
Ne postoji opasna pasmina, vec nacin na koji si je odgojio..
Onda bi mogli napravit anketu o zabrani radenja djece posto je covjek daleko najopasnije/bolesnije bice na planeti
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/03/2019 : 16:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Naravno da postoji opasna pasmina
Neke vrste su dobivene radi borbi pasa kako bi bile što opasnije i krvolocnije
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/03/2019 : 17:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Slabo je to u nas regulirano i to je žalosno. Ipak, zna se šta se smi, a šta ne smi, al kad imaš krkana koji psa uzme da kompenzira druge stvari, nema tu pametnih riči. Jad i čemer.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2019 : 17:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Opasne vrste ne bi zabranija ali bi ih tretira ka oružje. Mogu se nabavit ali uz dozvolu. Vlasnika čiji pas napravi sranje sudit za pokušaj ubojstva.
Problem je šta nisu samo ovi terijeri koje si navea opasni. U krivin rukama jednako je opasan i rotvajler, i njemački ovčar i doberman, i još brdo drugih pasmina.
Moje iskustvo sa staffordon je negativno. I to me dobro zajeba. To je bija jako dobro odgojen pas od moje rodice kojega san dobro poznava i koji mi je razbija predrasudu o takvin pasima. Međutin u jednoj situaciji isprid kuće smo se rodica i ja nešto naganjali i ovaj je to procijenija ka napad i krenija na mene. Da ga rodica nije uspila zaustavit rastrga bi me. S tin pasima u blizini se ne osjećan ugodno jer ne želin bit u situciji da ovisin o psećoj procjeni visine glasa i vrste zajebancije.





ma naravno,nije mi se dalo pisat.
u krajnjoj liniji mali pasi općenito se ponašaju agresivnije nego veliki. al veliki znaju bit fatalniji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2019 : 17:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

Uglavnom , vlasnici tih đukela su isfrustrirani debili. Čast iznimkama ali tako je. Ovde drugi grad države puštaju da šetaju uokolo bez vlasnika,bez brnjica. Nedavno su pristali s tim jerbo su završili u novini kad su rastrgali neku jadnu mačku. Danas mačka sutra dite. Pa će opet bit pametnjakovića posvuda.


Na žalost, moja iskustva govore slično. U skoro svim slučajevima kada me pas napao, vlasnik je bio blizu i samo gledao. A nakon što sam se branio od psa i prigovorio vlasniku, vlasnik je bio spreman da me također fizički napadne. Potpuno van pameti iz moje perspektive. Vlasnik psa je vidio samo kako ja zamahujem nogom prema njegovom zlatu (samo za držanje odstojanja, nikada ne udaram). Naravno, nisam imao izbora, ali to vlasnika psa ne zanima. Krivim naravno državu u kojoj nema zakona. Ljudi su kreteni i trebaju jasno određena pravila što se smije, a što ne. Ako nitko ne sankcionira puštanje pasa bez uzice da napadaju ljude, vlasnike pasa baš briga. Malo po džepu (pas bez uzice) bi rješilo problem i napunilo proračun. Pitam se zašto to nitko ne provodi. Da ne spominjem govna na svakom koraku po kojima se djeca u parku valjaju. Zemljopisno Europa, po mentalitetu i kulturi ipak ne.



ovde san dosta puta ima priliku gledat kako dođu likovi na plažu i među ljudima puste svoju đukelu da se okupaju. Mislin ,beštijama je isto vruče al imaš plažu za pase ,odi tamo i miran si.i to ženske više nego muški. jednom se neka fufa izderala na penzičku samo šta je žena rekla da to nije plaža za pse nego ljude. eto ti kulture. a o izmetima da ne pričamo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2019 : 17:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

@Iwood

Off topic*

Da li je istina da si studirao filozofiju?



Nije,studira san na filozofskom ali ne filozofiju.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2019 : 17:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Naravno da postoji opasna pasmina
Neke vrste su dobivene radi borbi pasa kako bi bile što opasnije i krvolocnije



Točno. i ne znan koji je uopće profil likova koji drže takve pse i to još u stanu?? aj razumin da neko živi usrid neke pustoši pa se plaši da ga ne napadnu vukovi ili medvid,al držat to u stanu,nema smisla nikakvog.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000