forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 10/02/2020 : 16:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Ka'će više petica?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/02/2020 : 16:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Ka'će više petica?


Riad je najavio peticu za negde oktobar-novembar 2020...
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 11/02/2020 : 00:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Ovaj serijal postaje sve bolji. Čini mi se da je četvrti dio najkvalitetniji. Arapin budućnosti mi spada u gornji dom Fibrinog kataloga. Strip od kojega ne očekuješ mnogo, ali strip koji te pozitivno iznenadi. Insiderski pogled u arapsku, ali i francusku kulturu i modernu svakodnevicu. Pitko, duhovito i pametno ispričana priča o odrastanju između istoka i zapada. Grafički na visokoj razini, upotreba monokromatskog kolora (reče li se tako?) funkcionalna, crtež karikaturalan, no dokumentaran. Sve u svemu, jako dobro.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/02/2020 : 13:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Arapina u šutu sva 4 broja.

Crtež nije nešto ali sam se navikao.

Što se tiče priče, očito je glavni lik Riadov otac. Sviđalo mi se pratiti tu genezu od nekog ajmo reći panarapskog sekularista do zadrtog vjernika. Zapravo cijelo vrijeme sam nazrijevao što će se desiti jer sam na žalost čuo tih priča sa prostora bivše juge gdje bi dolazili studirati ti arapski studenti, tako šarmantni, egzotični, cool, upoznao sam ženu kojoj je tako jedan muž oteo dijete kada je išao u posjet roditeljima, tada kada sam pričao s njom sina nije vidjela oko 20 godina, itd.

Imam još takvih primjera, ali da ne bi bilo kako je svojstveno samo islamskoj svijetu, imam i u obitelji jednog šogora, tak je cool, moderan, (meni je doduše oduvijek bio preserator i nikad se nismo kliknu li dok se nismo namrtvo posvađali) a što su godine prolazile, počeo je sve više poticati vjersku priču, ali onu netolerantnu. Isto kao i Riadov otac ima o sebi neku sliku kao da od Boga poslan itd.

U svakom slučaju ovo je mučna priča, čak mi nije nelogična majčina pasivnost na početku, (recimo na gornjem primjeru nikad nisam očekivao od jedne emancipirane šogorice da će početi gutati svakojaka muževa sranja koja joj dotični servira), ali kako priča ide dalje majka definitivno odlučuje promijeniti život a onda onaj završetak uh.. Jedva čekam nastavak.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/02/2020 : 15:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Broj 5 ce biti jos tezi ocekujem, mracniji... I pitanje do kuda cemo doci u 5. knjigi, mislim i kronolosko, do koje godine.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 14/02/2020 : 18:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Strip je vrhunski. Apropos crteža, pa to je genijalno, ne mogu zamisliti bolji. Toliko duhovit, maštovit i dinamičan da imaš osjećaj kako autor doslovno u svakom kadru uz najmanji napor servira svoje uspomene, i to je pojam majstorstva. Prava suprotnost od nekog sterilnog crteža, koji može biti uz čitavu paletu boja doteran u najsitnije detalje.
Samo su mi scene sa životinjama teško pale, inače sam osjetljiv po tom pitanju pa sam morao par puta da odložim čitanje.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 26/03/2020 : 07:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Lud, luđi, ............ stari Sattouf :-)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/09/2020 : 18:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Apsolutni hit u ovoj mojoj još uvijek skromnoj Fibrinoj kolekciji! Nisam uopće vjerovao da ću dati priliku ovom serijalu, a kamoli da ću se ovako navući (hvala Bogu na 50 i nekom mjestu na ljestvici kviza tako da nisam imao izbora već uzeti 1. broj, a odmah nakon njega sam zbavio i preostala 3).

Sve je već rečeno kroz topice ovih izdanja, a ja mogu samo ponoviti da je serijal iz broja u broj sve bolji, priča je, istina, sve mučnija, ali se ne možeš odlijepiti od sudbine Riadove obitelji. Od sudbine dječaka iz mješovite obitelji čije odrastanje nije bilo nimalo lako i u kojem je morao naći svoje mjesto pod suncem u ovom svijetu. Tu Sattouf razgolićuje do srži i svoju obitelj i dvoličnost obiju podneblja u kojima se nalazio.

Lik oca...pufff...nevjerojatan. Karikaturni crtež vrhunski, kako samo dobro Sattouf prikazuje raznolikost likova pazeći na detalje.

Ova zadnja knjiga: 10/10

Cijeli serijal: 9/10
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/10/2020 : 09:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ponovio sam nedavno ovu četvorku. Kad sam je čitao pred godinu dana ostavila mi je nešto slabiji dojam od prva tri pa sam htio provjeriti zašto je to tako. Očigledno je bio u pitanju loš dan. Ili teret očekivanja jer je i ovaj broj sjajan kao i oni prethodni. Odrastanje, neuklapanje, stari pomalo ludi, mater bolesna.. sve prikazano humoristično, a vjerodostojno. Možda mi fali uloga braće.. on kao da ne postoje. Ili Riad na njih nije obraćao pažnju u tim godinama.

I dalje je ovo jako zabavan strip sa tom veličanstvenom figurom oca. Da njega nema sve bi ovo bilo lako zaboravljivo, ali taj nevjerovatni otac i pažnja kojom ga Riad crta diže strip u nebesa. Otac i ti zatucani Arapi, način na koji te okolina oblikuje. Ono zbog čega mi je Arapin draži od Persepolisa je to što je u Arapinu prikazan lik koji se želi uklopiti i uspjeti, a žalosno faila, dok je u Persepolisu glavna junakinja inteligentna i samosvjesna i ne da se ukalupiti. To poštujem, ali meni kao sinjem kukavici su interesantniji likovi iz Arapina.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/10/2020 : 22:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
https://www.bedetheque.com/BD-Arabe-du-futur-Tome-5-Une-jeunesse-au-Moyen-Orient-1992-1994-405149.html



evo i petice

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/10/2020 : 23:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Red Sunce Ko Ozeblo Markiz Čeka.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 28/10/2020 : 07:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Pohiti Markose :)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/10/2020 : 07:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Prevodi se.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2021 : 09:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Četvrta knjiga nastavlja udarno i usudio bih se reći da je do sada i najbolja. Majka konačno pruža pravi otpor ocu i puno češće vidimo njena razmišljanja i strahove. U ovoj se knjizi radnja također više dijeli između Francuske i Sirije tako da paralelno vidimo Riadove stavove i o jednima i o drugima. Zanimljivo je to što Riad ne štedi ni francuze i dobro oplete po njima kad treba. Sami kraj knjige je uff... Zajeban cliffhanger, jedva čekam kad ću se dočepati petog nastavka da vidim kako se to sve razrješilo. Odličan serijal!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000