forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Voće i povrće
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

djoxi
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/05/2019

Posted - 09/05/2019 : 15:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send djoxi a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Zanima me gde vi kupujete voće i povrće i zašto?
Gde je najbolji odnos cene i kvaliteta?

Choices:

Na pijaci kod "svog" prodavca jer sam siguran u kvalitet
U marketima zato što mi je sve na jednom mestu
Presudna je cena, kupujem na raznim mestima
Retko kupujem voce i povrce, skupo mi je
Gajim svoje


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Jesen prode, ja se ne oženi

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29273 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 09/05/2019 : 17:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Gajim svoje, kad prođe sezona na placu kod poznatog prodavača ili u specijaliziranim trgovinama (skuplje, pa valjda i kvalitetnije).

Najbolji odnos cijene i kvalitete: skupo svuda!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 09/05/2019 : 17:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Kod mene nema pravila, uglavnom vani sam a moji kući imaju gotovo sve u vrtu , naravno kada je sezona a zimi po trg. centrovima većim i manjim zato velim nema pravila. cijena mi je bitna ali ponekad kupim i nešto skuplje npr. jabuke ako su baš one prave pa te gotovo same zovu he he.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/05/2019 : 18:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Gde god stignem.

sangue navajo
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/05/2019 : 18:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zasadio sam ove godine nekoliko vocki (2x tresnje, visnju, 2x breskve, nektarinu, jagode, sljivu), imam jos krastavce i paradajz, sve ostalo kupujem u prodavnici.
Pijaca mi nije bas iza coska, pa rijetko tamo bilo sta kupujem.
Krompir cesto uzimam od jednog seljaka, kada je sezona.
Ma ne moze voce i povrce iz prodavnica nikad biti toliko dobro kao kada ih sam uzgajas ili uzmes na pijaci, ali eto.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/05/2019 : 21:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam se prebaciti samo na voće, povrće i ribu, bez ikakvog mesa.
Za sada sam uspio ostati samo na piletini i vidjeti ćemo kako će ići dalje... iako ne vjerujem da bi bilo pametno s obzirom na moju prirodnu kilažu.
Go to Top of Page

djoxi
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/05/2019

Posted - 10/05/2019 : 21:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send djoxi a Private Message  Reply with Quote
Šta fali dobrom prasećem/jagnjećem pečenju s vremena na vreme, za praznike?

Jesen prode, ja se ne oženi
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/05/2019 : 22:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ništa, samo nekada me savjest progoni, to su živa bića, zaklana da bi natrpao sebi stomačinu i kasnije napunio školjku.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2019 : 22:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Tonka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

djoxi
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/05/2019

Posted - 10/05/2019 : 22:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send djoxi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ništa, samo nekada me savjest progoni, to su živa bića, zaklana da bi natrpao sebi stomačinu i kasnije napunio školjku.


Pa klanje je jedan od najlepših događaja u godini, nema ništa lepše nego uraniti u 6, klati svinji i jagnjad, piti pivo, pa posle sve to na ražanj, pa još malo se zalije pivom, rakijicom i onda se fino krka narednih dana.
Uostalom, i biljke su valjda živa bića pa se isto tako jededu

Jesen prode, ja se ne oženi

Edited by - djoxi on 10/05/2019 22:57:02
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2019 : 23:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uh, nema sanse da se odreknem mesa, pogotovo ovo ljeto kad se budu janjci pekli, a i za Bozic odojak, a o proizvodima kolinja da ni ne pricam. Bas sam ovih dana malo plecke pojeo, onako pecene u tavi, nema mi boljeg od toga ili ona pecenica. A danas jeo teletinu, nju obozavam. Iako u zadnje vrijeme najvise preferiram piletinu bijelo meso i ribu (tunu ponajvise). I kako treniram, nema mi bojeg od proteina iz mesa (iako znam neke UFC borce koji su vegani).

@odgovor na temu - krompir kupujem od jednog seljaka tamo najesen, negdje oko 1000 kg. Ostalo kupujem sve u trgov.centrima. Nekad prije 20+ godina sam imao svoje, uzgajao, ali jednostavno se ne stignem bavit poljoprivredom nazalost, em sto je super imat tako svoje, em je taj posao opustajuci.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2019 : 02:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Svaka čast Tonka.


Hvala ti.
Tko bi rekao prije samo pola godine da ćemo nas dva laudirati jedan drugome.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2019 : 05:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Uh, nema sanse da se odreknem mesa, pogotovo ovo ljeto kad se budu janjci pekli, a i za Bozic odojak, a o proizvodima kolinja da ni ne pricam. Bas sam ovih dana malo plecke pojeo, onako pecene u tavi, nema mi boljeg od toga ili ona pecenica. A danas jeo teletinu, nju obozavam. Iako u zadnje vrijeme najvise preferiram piletinu bijelo meso i ribu (tunu ponajvise). I kako treniram, nema mi bojeg od proteina iz mesa (iako znam neke UFC borce koji su vegani).

@odgovor na temu - krompir kupujem od jednog seljaka tamo najesen, negdje oko 1000 kg. Ostalo kupujem sve u trgov.centrima. Nekad prije 20+ godina sam imao svoje, uzgajao, ali jednostavno se ne stignem bavit poljoprivredom nazalost, em sto je super imat tako svoje, em je taj posao opustajuci.






Ja kupujem gdje mi je što jeftinije, a doma imamo 1 trešnju, dunju i 3 jabuke. Pošto mrzim sve vezano uz vrt, te voćke su nešpricane, čak ni kreč..ili što već ide...tako da su turbo prirodne
Jest da su jabuke npr manje i grbave i svakakve, ali je okus puno puno bolji od kupovnih, a da ne pričam o svježini, imam filing da je ono iz dućana staro bar min mj dana. Inače klopamo doma puno voća i povrća, često si napravimo salatu od raznog povrća pa unutra tuna ili piletina ili feta sir.Inače ljudi kad me vide da većinom klopam te salatice me uvijek pitaju da li sam vegetarijanac...svima je čudno da neko jede salatu...

@Tonka: Vidim kontradikciju u tvojoj izjavi, nećeš papat životinje jer su živa bića, ali ćeš papat ribu koje je što ?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2019 : 10:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@DiSkAcH - hehe ali nisam naglasio da od toga podijelim i svojima dobro je kad se tako vise uzme, veca kolicina pa je cijena odmah i niza. I to bude za godinu dana. Ima jedan veliki podrum koji je dijelom ispod razine tla, mracno, pa je idealno za skladistenje i nema straha da ce one klice poceti izbijati. Krompir je kod mene najcesca namirnica, djeca pogotovo vole domaci pomfri, pa pire, krompir u rolu.. Zimi se kod nas dosta cesto jedu police i slanina

Htio sam i ja pitat ovo Tonku kad je spomenuo ribu posto je isto zivo bice. Ja ljeti ponekad odem u Sinac (u blizini Otocca) na izvor Gacke, odem si tamo kupit pastrve. Bude to odlican specijalitet na zaru, pa kad se polije sa uljem, cesnjakom i persinom. Kad kupujem te ribe, one su jos zive i stavlja ih u vrecicu, vaze i kad ja odlazim, vrecica se jos trese dok ne uginu. Meni dodje pomalo zao (iako je to samo riba, jel), ali volio bih ipak da postoji nacin da brze okoncaju svoj zivot, ono da se ne muce.

Tako bar je slucaj kad sam prisustvovao kad se janjci kolju, svinje ili tele. To mora brzo bit, a ne da se zivotinja pati. Sto cu, volim meso i ne mogu ga se odreci. I ovako nekad u toj raznolikoj prehrani nekad ne znas sto bi jeo covjek, a kamoli jos da meso izbacim.

@Tonka - trebao si mi reci za to, pa bih ti nesto dr. spremio kad ste dolazili bilo mi zao da budete gladni, a toliki ste put prevalili..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/05/2019 : 11:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

Svaka čast Tonka.


Hvala ti.
Tko bi rekao prije samo pola godine da ćemo nas dva laudirati jedan drugome.



kad si se pretjerano unormalija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2019 : 15:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@diskach to je sve još u pripremi, mislio sam na meso ali u pravu si, samo po tome i biljke su živa bića, onda najbolje ništa ne jesti.
Recimo da lovim ribu,nalovio bih onoliko koliko mi je dovoljno da se najedem. Recimo, da ulovim ribu od 100kg, normalno da ju ne bi ubio da pojedem 1kg. Otprilike u tom smjeru ide moje mišljenje.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2019 : 15:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

Svaka čast Tonka.


Hvala ti.
Tko bi rekao prije samo pola godine da ćemo nas dva laudirati jedan drugome.



kad si se pretjerano unormalija.


Kažeš ne valja bolje na staro.

Edited by - Tonka24 on 11/05/2019 15:20:38
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2019 : 18:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

..., onda najbolje ništa ne jesti.


Najbolje kad bi mogli samo od zraka zivjet koliko bi ja samo love ustedio..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 11/05/2019 : 19:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Iskljucivo kod siptara...sjeca me na dobra stara vremena juge
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000