forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: TOP 10 1&2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2019 : 22:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pobočnik je hrvatski izraz za sidekick, superjunakov pomoćnik.
Znanoborac je Darkova kovanica za science heroes, ako se dobro sjećam.


aha,to bi bio pobočnik.Jasno.
science hero - heroj nauke - ali,šta mu je sad to?Čovek koji se bori za napredak nauke?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/07/2019 : 22:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nisam sad najbolje ukapirao postavku stripa - a on se dešava u Neopolisu,gradu u kome obitavaju ljudi sa super moćima,ali i vanzemaljci,bogovi...Iz Murovog predgovora,ne vidi se jasno kako je nastao ovaj grad,kako funkcioniše,njegove veze za običnim svetom.Barem meni nije.


Odgovore na ta pitanja dobit ćeš kada pročitaš Top 10: The Forty-Niners, koji se nalazi u drugoj knjizi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/07/2019 : 01:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Nisam sad najbolje ukapirao postavku stripa - a on se dešava u Neopolisu,gradu u kome obitavaju ljudi sa super moćima,ali i vanzemaljci,bogovi...Iz Murovog predgovora,ne vidi se jasno kako je nastao ovaj grad,kako funkcioniše,njegove veze za običnim svetom.Barem meni nije.


Odgovore na ta pitanja dobit ćeš kada pročitaš Top 10: The Forty-Niners, koji se nalazi u drugoj knjizi.


aha,tako znači - ipak ću onda uzeti i dvojku u skorije vreme.

hvala B.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/07/2019 : 07:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Crtez Gena Ha u 49 je odlican.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/07/2019 : 09:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Crtež je stvarno super, 49 je odličan dio te druge knjige, ali evo, dajem svoju plaću na to što će anto zamjeriti toj priči :-) , jedino mi je, kako sam već napomenuo, u toj drugoj knjizi bezveznjikav prvi dio koji se odmiče od osnovne postavke serijala i prelazi u čisti fantasy.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 13/10/2019 : 22:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Druga knjiga sadrži kompletan ostatak (Smax, The Forty-Niners, The Farthest Precinct),
ili nešto fali?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/10/2019 : 00:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Druga knjiga sadrži kompletan ostatak (Smax, The Forty-Niners, The Farthest Precinct),
ili nešto fali?


Ove dvije knjige sadrže samo materijal koji potpisuje Alan Moore.

Znači, u njima nema Beyond the Farthest Precinct i Season Two.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 14/10/2019 : 01:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Aha, da, greška - promaklo mi da Moore nije pisao sve.
Hvala

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 14/10/2019 01:04:51
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/10/2019 : 19:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam prvu sezonu i Smax-a i onu kratku priču iz druge knjige, 49ners još nisam.
Meni je ovo jako dobro, čak mi je Smax bolji od prve sezone, crtež i radnja su me baš jako asocirale na Bajke.
A referenci i easter eggove samo prvo počeo fotografirati, a onda sam skužio da skoro na svako stranici ima par likova ili asocijacija iz drugih stripova,filmova, igara.
Iz glave se sjećam: Bendera i Lile iz Futurame, Chefa iz South Parka, Kanede na motoru iz Akire, grafita ''Who whatches the Simpsons?''(ipak su Watchmeni Moorevi :)), do Jode i ajme još svašta nečega, baš su ubili i baš mi je to bio gušt gledat i tražit.
Uglavnom, solidno štivo u prvoj sezoni, Smax malo bolji.
Ajd još da vidi 49nerse koji vidim imaju skorz drugačiji i jako privlačan crtež.

EDIT: Pročitao i 49, i on mi se najviše svidio, pogotovo crtež.
U 49 mi smeta jedan dio, ne onaj za koji se pretpostavlja da se neće svidjet Antu, nego nešto drugo, ali neću radi spojlera.
Premda se to kasnije poništava tj da budem precizniji prije...u prvoj sezoni Top 10-a.

Sve u svemu, jako dobar serijal.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/10/2019 05:51:46
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/12/2019 : 20:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sta bih sad za ovo rekao, hm. zamislite da savrsenu matematicku formulu. cista genijalnost, cudo jedno sta sve ta jednacina moze, ma ludilo. al neke realne koristi od nje i nema
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/12/2019 : 21:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitao sam prvu sezonu i Smax-a i onu kratku priču iz druge knjige, 49ners još nisam.
Meni je ovo jako dobro, čak mi je Smax bolji od prve sezone, crtež i radnja su me baš jako asocirale na Bajke.
A referenci i easter eggove samo prvo počeo fotografirati, a onda sam skužio da skoro na svako stranici ima par likova ili asocijacija iz drugih stripova,filmova, igara.
Iz glave se sjećam: Bendera i Lile iz Futurame, Chefa iz South Parka, Kanede na motoru iz Akire, grafita ''Who whatches the Simpsons?''(ipak su Watchmeni Moorevi :)), do Jode i ajme još svašta nečega, baš su ubili i baš mi je to bio gušt gledat i tražit.
Uglavnom, solidno štivo u prvoj sezoni, Smax malo bolji.
Ajd još da vidi 49nerse koji vidim imaju skorz drugačiji i jako privlačan crtež.

EDIT: Pročitao i 49, i on mi se najviše svidio, pogotovo crtež.
U 49 mi smeta jedan dio, ne onaj za koji se pretpostavlja da se neće svidjet Antu, nego nešto drugo, ali neću radi spojlera.
Premda se to kasnije poništava tj da budem precizniji prije...u prvoj sezoni Top 10-a.

Sve u svemu, jako dobar serijal.


po tebi je drugi tom bolji od prvog?
ja sam ga listao,i kao što i ti kažeš,smax me je asocirao na bajke.

a šta mi se to nee svideti,baš me interesuje?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/01/2020 : 23:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvih jedanaest poglavlja i što reći, jedva čekam pročitati dalje. Prethodni strip koji sam pročitao su bili "Tehnoočevi" i tu sam se baš mučio doći do kraja, Top 10 čista suprotnost.

Zasad od Moorea nisam pročitao ništa ni prosječno, kamoli loše. Sve biser do bisera.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/01/2020 : 01:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Pročitao prvih jedanaest poglavlja i što reći, jedva čekam pročitati dalje. Prethodni strip koji sam pročitao su bili "Tehnoočevi" i tu sam se baš mučio doći do kraja, Top 10 čista suprotnost.

Zasad od Moorea nisam pročitao ništa ni prosječno, kamoli loše. Sve biser do bisera.



Mur je sigurno najveci strip scenarista sa engleskog govornog podrucja.
I ja sve sto sam citao od njega mi je bilo sjajno i medju najboljim stripovima koje sam procitao. Zeljno iscekujem nabavku Top Ten 1 i 2, Providensa 3 i ostalih stripova koje je Mur radio a koji jos nisu izasli kod nas.

Jedino mi do sad nije legla Liga izuzetnih dzentlmena ali tu je na polici, pa cu je probati kad tad opet.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/01/2020 : 08:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Jedino mi do sad nije legla Liga izuzetnih dzentlmena ali tu je na polici, pa cu je probati kad tad opet.




To mi je iduće na redu nakon Top 10.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/01/2020 : 10:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Mur je sigurno najveci strip scenarista sa engleskog govornog podrucja.


Ima ih još koji su u tom rangu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/01/2020 : 10:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Mur je sigurno najveci strip scenarista sa engleskog govornog podrucja.


Ima ih još koji su u tom rangu.



Recimo Ennis.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/01/2020 : 10:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Mur je sigurno najveci strip scenarista sa engleskog govornog podrucja.


Ima ih još koji su u tom rangu.



Recimo Ennis.



Da, između ostalog.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/01/2020 : 10:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
tesko da je enis u rangu mura, bas tesko. razumem licne afinitete, ni sam mur meni ne lezi kao nekima, al valja priznati da je najbolji
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/01/2020 : 13:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Po meni je Mur prvo mesto, pa Frenk Miler do 2001.dok nije prsao.

Pa par praznih mesta pa idu Garth Ennis, Neil Gaiman, Ed Brubaker, Morison pa opet par praznih mesta pa Ellis, Bendis, Waid, Loeb.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2020 : 11:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Mur je sigurno najveci strip scenarista sa engleskog govornog podrucja.


Ima ih još koji su u tom rangu.



Recimo Ennis.



ni blizu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/01/2020 : 21:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Mur je sigurno najveci strip scenarista sa engleskog govornog podrucja.


Ima ih još koji su u tom rangu.



Recimo Ennis.



Recimo Ellis.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/01/2020 : 14:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Njegov su rang ko što su Spartak iz Subotice i Slaven Belupo rang sa Juventusom.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/02/2020 : 00:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

tesko da je enis u rangu mura, bas tesko. razumem licne afinitete, ni sam mur meni ne lezi kao nekima, al valja priznati da je najbolji


Ne sporim ja Mooreovu veličinu. On će uvijek biti jedan od najvećih stripovskih autora. Ali to ne znači da nema drugih koji su podjednako dobri.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2020 : 00:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by kasper

tesko da je enis u rangu mura, bas tesko. razumem licne afinitete, ni sam mur meni ne lezi kao nekima, al valja priznati da je najbolji


Ne sporim ja Mooreovu veličinu. On će uvijek biti jedan od najvećih stripovskih autora. Ali to ne znači da nema drugih koji su podjednako dobri.


da,ali Enis nije jedan od njih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/02/2020 : 08:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ko je taj kvalitetan engleskog govornog podrucija koji je u rangu mura? mozda bi se nasao kakav scenarista po znacaju u rangu tog mura alana
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000