forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kuda ide ova strip scena?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/05/2019 : 11:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Isključivo sam mislio na manga izdanja...Ta USA Vol po DC su meni odurna po broju stranica i neprihvatljiva. Dobro, možda i jesu recimo za DC kada izdaju 200 nebuloza ali šta kada se pojavi recimo White Knight izdanje koje ipak hoćeš u nekom kvalitetnijem izdanju...Oni to i izdaju ali dok uglavnom neki intergral paperback.

Manga izdanja su odavno napravili bum pa i u FRA do te mere da su tada (čini mi se pre 20 god, možda i malo više), Francuzi razmišljali i na dodatni porez :P...

Mene bi uvek interesovalo nešto poput Blade of Immortal, Lone Wolf and Cub (Marko reaguj :D ), nisam sklon Naruto, one piece...



a ja bi htio baš ono pravu američku striparnicu, da se preslika negdje ovdje, da vidimo šta imaju, kako to rade amerikanci itd,....ipak su nam oni dali Disney, Batman, Spiderman, Hulk, Nova, Black Widow, Snoopy, Simpsone, Ninja Kornjače,...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/05/2019 : 12:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Unngenant

Isključivo sam mislio na manga izdanja...Ta USA Vol po DC su meni odurna po broju stranica i neprihvatljiva. Dobro, možda i jesu recimo za DC kada izdaju 200 nebuloza ali šta kada se pojavi recimo White Knight izdanje koje ipak hoćeš u nekom kvalitetnijem izdanju...Oni to i izdaju ali dok uglavnom neki intergral paperback.

Manga izdanja su odavno napravili bum pa i u FRA do te mere da su tada (čini mi se pre 20 god, možda i malo više), Francuzi razmišljali i na dodatni porez :P...

Mene bi uvek interesovalo nešto poput Blade of Immortal, Lone Wolf and Cub (Marko reaguj :D ), nisam sklon Naruto, one piece...



a ja bi htio baš ono pravu američku striparnicu, da se preslika negdje ovdje, da vidimo šta imaju, kako to rade amerikanci itd,....ipak su nam oni dali Disney, Batman, Spiderman, Hulk, Nova, Black Widow, Snoopy, Simpsone, Ninja Kornjače,...



Ne bi to bile dobre cijene, ima štandova po sajmovima i festivalima gdje znam bacit pogled, i sa neta je jeftinije. Ok, to su manji uvozi ali svejedno prolazi samo kod ekipe koja zazire od internet kupovine.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

musek
Starting Member

9 Posts

Member since 09/03/2016

Posted - 27/05/2019 : 13:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send musek a Private Message  Reply with Quote
Npr. uđem u SNK, često imam dojam da me prodvač ni ne doživi, kad nešto pitam uglavnom imam dojam "da mu smetam", po trgovini posvuda pobacane stvari, ne može se proć, izgubim volju išta pregledavati i najbolja stvar prije koji mjesec - dođem sa namjernom ostaviti cca 1000-1500 kn na stvari. Prodavač mi kaže hladno - "ah nemamo ti vrećice, već par dana nam fali, valjda će stić ubrzo". Rezultat je da umjesto planiranog ostavimo 60tak kn za dva bonellija jer di ću teglit do auta ovo bez vrećica, a ostale stvari naručio direkt od izdvača. Mislim ono ajd da mu je nestalo taj tren vrećica, ali ako vidi da ih nema, pa otišo bi na njegovom mjestu u prvu trgovinu po 50-100 vrećica, nebrandiranih, samo da imam kupcima u što stavljati :). Ta situacije me ko kupca baš jako naljutila npr. :) I onda kukaju kako slabo ide promet.

[/quote]Zbog svega što si naveo u SNK nisam ušao više od godinu i pol dana, kupujem samo u Asteroidu ili izravno od izdavača, ovi likovi u SNK se ponašaju kao da su u najmanju ruku astronauti s po 50 letova u svemir svaki od njih, tamo ću otići i ostaviti svoje novce jedino ako se nakon iscrpne potrage ispostavi da ono što tražim imaju samo i jedino oni.
Vlasnik bi si mogao malo razmisliti o tim likovima, takvi ti mogu raditi jedino ako su ti najbliži frendovi ili rod i to ako ti posao funkcionira ili ako ti pak uopće nije bitno kako ti posao funkcionira.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 27/05/2019 : 13:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by PAJDO

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Kad malo bolje pogledaš, ovaj topic je najdomoljubniji topic na forumu. Zlatko Dalić mode.
Bez obzira na godine i forumski staž, svi Hrvati ko jedan. Svi sritni i zadovoljni.
Kukaju Srbi, Bosanci i Slovenci.





Još da si bio na Mafestu vidio bi svirke



Ti se zajebavaš, a ja u životu nisan vidija da su Hrvati ovako složni.
Euro je jači od Radića, Tita, Tuđmana, svega...



Ok na stranu zajebancija ali točno je kako si objasnio; izbor stripova je vrhunski, ritam izdavanja vrlo dobar/odličan, izdavači guraju i prilagodili su se tržištu, publika je postojana i čemu onda grintanje

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 27/05/2019 : 14:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by musek

Npr. uđem u SNK, često imam dojam da me prodvač ni ne doživi, kad nešto pitam uglavnom imam dojam "da mu smetam", po trgovini posvuda pobacane stvari, ne može se proć, izgubim volju išta pregledavati i najbolja stvar prije koji mjesec - dođem sa namjernom ostaviti cca 1000-1500 kn na stvari. Prodavač mi kaže hladno - "ah nemamo ti vrećice, već par dana nam fali, valjda će stić ubrzo". Rezultat je da umjesto planiranog ostavimo 60tak kn za dva bonellija jer di ću teglit do auta ovo bez vrećica, a ostale stvari naručio direkt od izdvača. Mislim ono ajd da mu je nestalo taj tren vrećica, ali ako vidi da ih nema, pa otišo bi na njegovom mjestu u prvu trgovinu po 50-100 vrećica, nebrandiranih, samo da imam kupcima u što stavljati :). Ta situacije me ko kupca baš jako naljutila npr. :) I onda kukaju kako slabo ide promet.


Zbog svega što si naveo u SNK nisam ušao više od godinu i pol dana, kupujem samo u Asteroidu ili izravno od izdavača, ovi likovi u SNK se ponašaju kao da su u najmanju ruku astronauti s po 50 letova u svemir svaki od njih, tamo ću otići i ostaviti svoje novce jedino ako se nakon iscrpne potrage ispostavi da ono što tražim imaju samo i jedino oni.
Vlasnik bi si mogao malo razmisliti o tim likovima, takvi ti mogu raditi jedino ako su ti najbliži frendovi ili rod i to ako ti posao funkcionira ili ako ti pak uopće nije bitno kako ti posao funkcionira.
[/quote]

Iskreno ne znam čemu tolika hajka na ekipu iz SNK, ja osobno već godinama kupujem tamo i moram priznat da nisam baš naišao na neki nesrdačni odnos prema kupcima. "Dobar dan, izvolite, treba pomoći ......?" i što češ više...... Dobro, bilo bi dobro da razmisle o malo većem prostoru jer troje ljudi unutra i gužva je, ali to je sad neko drugo pitanje mogućnosti, najma i sl.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2019 : 14:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Poli, sjajna stvar Brejkersa, s pokojnim Cavkeom, ali kakve to ima veze s stripovima, i da se zajebavas? Oni su na umu imali posve nesto drugo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/05/2019 : 15:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by musek

Npr. uđem u SNK, često imam dojam da me prodvač ni ne doživi, kad nešto pitam uglavnom imam dojam "da mu smetam", po trgovini posvuda pobacane stvari, ne može se proć, izgubim volju išta pregledavati i najbolja stvar prije koji mjesec - dođem sa namjernom ostaviti cca 1000-1500 kn na stvari. Prodavač mi kaže hladno - "ah nemamo ti vrećice, već par dana nam fali, valjda će stić ubrzo". Rezultat je da umjesto planiranog ostavimo 60tak kn za dva bonellija jer di ću teglit do auta ovo bez vrećica, a ostale stvari naručio direkt od izdvača. Mislim ono ajd da mu je nestalo taj tren vrećica, ali ako vidi da ih nema, pa otišo bi na njegovom mjestu u prvu trgovinu po 50-100 vrećica, nebrandiranih, samo da imam kupcima u što stavljati :). Ta situacije me ko kupca baš jako naljutila npr. :) I onda kukaju kako slabo ide promet.


Zbog svega što si naveo u SNK nisam ušao više od godinu i pol dana, kupujem samo u Asteroidu ili izravno od izdavača, ovi likovi u SNK se ponašaju kao da su u najmanju ruku astronauti s po 50 letova u svemir svaki od njih, tamo ću otići i ostaviti svoje novce jedino ako se nakon iscrpne potrage ispostavi da ono što tražim imaju samo i jedino oni.
Vlasnik bi si mogao malo razmisliti o tim likovima, takvi ti mogu raditi jedino ako su ti najbliži frendovi ili rod i to ako ti posao funkcionira ili ako ti pak uopće nije bitno kako ti posao funkcionira.



Iskreno ne znam čemu tolika hajka na ekipu iz SNK, ja osobno već godinama kupujem tamo i moram priznat da nisam baš naišao na neki nesrdačni odnos prema kupcima. "Dobar dan, izvolite, treba pomoći ......?" i što češ više...... Dobro, bilo bi dobro da razmisle o malo većem prostoru jer troje ljudi unutra i gužva je, ali to je sad neko drugo pitanje mogućnosti, najma i sl.....
[/quote]
Da sklone onu policu s figurnicama sa sredine, dobili bi koliko-toliko prostora za disanje. Katastrofa koliko je teško manevrisanje tamo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/05/2019 : 15:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno
Iskreno ne znam čemu tolika hajka na ekipu iz SNK, ja osobno već godinama kupujem tamo i moram priznat da nisam baš naišao na neki nesrdačni odnos prema kupcima. "Dobar dan, izvolite, treba pomoći ......?" i što češ više......



Kada sam svojedobno planirao prilikom puta u Pariz posjetiti neke od zanimljivijih BD knjižara dobro sam se nasmijao kada sam na web stranici jedne od njih naišao na "upute" za kupce tipa:
Nemamo vremena i ne zanima nas veličina i sastav vaše kolekcije, koliko imate rijetkih naslova i koliko vrijede, te na koje ste ih načine nabavili, koji su vam autori dragi i da ne nabrajam.

Što se tiče ekipe u SNK, ako što treba uvijek priskoče u pomoć, ovo su pretjerivanja. Možda je neki put veća gužva pa nisu baš razdragani što se tiče komunikacije, ali sasvim su OK.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/05/2019 : 15:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by musek

Npr. uđem u SNK, često imam dojam da me prodvač ni ne doživi, kad nešto pitam uglavnom imam dojam "da mu smetam", po trgovini posvuda pobacane stvari, ne može se proć, izgubim volju išta pregledavati i najbolja stvar prije koji mjesec - dođem sa namjernom ostaviti cca 1000-1500 kn na stvari. Prodavač mi kaže hladno - "ah nemamo ti vrećice, već par dana nam fali, valjda će stić ubrzo". Rezultat je da umjesto planiranog ostavimo 60tak kn za dva bonellija jer di ću teglit do auta ovo bez vrećica, a ostale stvari naručio direkt od izdvača. Mislim ono ajd da mu je nestalo taj tren vrećica, ali ako vidi da ih nema, pa otišo bi na njegovom mjestu u prvu trgovinu po 50-100 vrećica, nebrandiranih, samo da imam kupcima u što stavljati :). Ta situacije me ko kupca baš jako naljutila npr. :) I onda kukaju kako slabo ide promet.


Zbog svega što si naveo u SNK nisam ušao više od godinu i pol dana, kupujem samo u Asteroidu ili izravno od izdavača, ovi likovi u SNK se ponašaju kao da su u najmanju ruku astronauti s po 50 letova u svemir svaki od njih, tamo ću otići i ostaviti svoje novce jedino ako se nakon iscrpne potrage ispostavi da ono što tražim imaju samo i jedino oni.
Vlasnik bi si mogao malo razmisliti o tim likovima, takvi ti mogu raditi jedino ako su ti najbliži frendovi ili rod i to ako ti posao funkcionira ili ako ti pak uopće nije bitno kako ti posao funkcionira.



Iskreno ne znam čemu tolika hajka na ekipu iz SNK, ja osobno već godinama kupujem tamo i moram priznat da nisam baš naišao na neki nesrdačni odnos prema kupcima. "Dobar dan, izvolite, treba pomoći ......?" i što češ više...... Dobro, bilo bi dobro da razmisle o malo većem prostoru jer troje ljudi unutra i gužva je, ali to je sad neko drugo pitanje mogućnosti, najma i sl.....

Da sklone onu policu s figurnicama sa sredine, dobili bi koliko-toliko prostora za disanje. Katastrofa koliko je teško manevrisanje tamo.


Nije ti ni dućan strip knjižare “Alan Ford” veći (ako ne čak i manji), a razlika je kao nebo i zemlja, u pogledu na uslugu, suretljivost, ljubaznost i sve ostalo što krasi profesionalnog prodavača, vlasnika, ili jednostavno samo djelatnika (nazovi ga kako god želiš).

A kako ne bi bilo nešto u stilu: “E pa to je u drugom gradu, drugoj državi” - isto ti važi i za đakovačku strip knjižaru “Babilon”. Ok, ona raspolaže neusporedljivo većim prestorom, no to ne igra nikakvu ulogu u pogledu na kulturu, pristup potencijelnom kupcu kao ni na sve gore pomenuto.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/05/2019 : 16:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=25849
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/05/2019 : 16:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dennis_112

Ja sam skroz nov u ovom svijetu. Počeo prije nekih 10 mjeseci. Stripove sam kupovao i čitao prije 15tak i više godina kao balavac i sad se vratio. Prije nego sam dublje ušao u to imao sam dojam da je stanje kod nas očajno. Mogu reć da sam ostao ugodno iznenađen stanjem i ponudom u pozitivnom smislu, a posebna pohvala za Fibru i fantastičan posao koji rade. Ja trenutno uglavnom pucam na kolekcionarska izdanja, ali stvarno ima svega, za svačiji budget i ukus. Također mogu reć da sam navukao još 3-4 ljudi u ovih 10 mjeseci koji su isto počeli kupovati, čitati itd.

Ono što mi se ne sviđa najiskrenije je stanje striparnica u Zagrebu. Ovo komentiram kao totalni "outsider". 2 Glavne koje sam u više navrata posjećivao su Stripovi na Kvadrat i Asteroid B612. Kod obje imam dojam da imaju pristup da se prosječnom kupcu koji nije dio zajednice izrazito nepristupačne, ima novih poput mene i ljudi koje sam povukao, ima i ljudi koji casuali žele kupiti nešto za poklon i sl. i svojim pristupom takve kupce apsolutno odbijaju. Npr. uđem u SNK, često imam dojam da me prodvač ni ne doživi, kad nešto pitam uglavnom imam dojam "da mu smetam", po trgovini posvuda pobacane stvari, ne može se proć, izgubim volju išta pregledavati i najbolja stvar prije koji mjesec - dođem sa namjernom ostaviti cca 1000-1500 kn na stvari. Prodavač mi kaže hladno - "ah nemamo ti vrećice, već par dana nam fali, valjda će stić ubrzo". Rezultat je da umjesto planiranog ostavimo 60tak kn za dva bonellija jer di ću teglit do auta ovo bez vrećica, a ostale stvari naručio direkt od izdvača. Mislim ono ajd da mu je nestalo taj tren vrećica, ali ako vidi da ih nema, pa otišo bi na njegovom mjestu u prvu trgovinu po 50-100 vrećica, nebrandiranih, samo da imam kupcima u što stavljati :). Ta situacije me ko kupca baš jako naljutila npr. :) I onda kukaju kako slabo ide promet.



Nažalost, u "Stripovi na kvadrat" kronično nedostaje prostora pa je sve uvijek često prekrcano zbog ogromne količine robe, a često im se dogodi i da u gužvama (a tamo je gužva kad su 3 kupca unutra) jednostavno ne stignu poslužiti sve. Što se tiče vrećica, kažnjivo je dijeliti ih zbog novog zakona Europske unije, a kazne su drakonske i dostižu iznose i od oko 70 000 kuna. Također, kad sam ja bio neki dan rekli su da će do kraja ovog tjedna dobiti svoje brandirane vrećice u dvije veličine.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/05/2019 : 16:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da ovog trena svi izdavači na balkanu stave ključ u bravu još bih desetak godina nadoknađivao i kupovao sve ono što nisam stigao ili mogao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/05/2019 : 16:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Mene uvijek svi čudno gledaju kada kažem da čitam stripove, a još kad mi neko dođe doma i skuži cijenu na koricama misli da sam kompletno lud.



Ovo je tipična reakcija "normalnih" ljudi.

Svi oni znaju da je čitanje stripova (ako nisu u pitanju djeca) za retarde. Pa uostalom zar se to ne vidi po "kvalitetnim" serijama gdje su svi odrasli koji čitaju i ne daj Bože skupljaju stripove debili.

Dobar dio tih "normalnih" uopće ne čita ni knjige (čak i visokoobrazovani kada izuzmemo stručne knjige). Novac troše na jedino što vrijedi gajba/vikendica, auto, vrhunske mobitele (na kojima je nevjerojatna količina zanimljivo bezveznih stvari uz koje se "kvalitetno" utroši vrijeme) i drugu tehniku i slične prestižne stvari.

Pa zar pored tako kvalitetnog života, da još troše vrijeme na djetinjarije?

Daj se uozbilji .





Malo se to ipak promijenilo Peyo, nisu vremena što su nekad bila :)

- Primjećujem (na poslu, među znancima) sve više ljudi koji čitaju i/ili kupuju stripove. Znam ih koji ozbiljno grizu, kolekcijice odavno nisu više kolekcijice, no ima i onih usputnih, koji će kupiti neki naslov tu i tamo kao što kupe knjigu. Recimo na CRŠ obično doletim na sat vremena, ali uvijek nabasam na nekog poznatog (pritom ne mislim na forumaše).
- Moji gosti kad vide kolekciju ili ih ne zanima ili ih baš zainteresira, stanu gledati, listati, pitati da posude nešto. Nitko se ne ruga.
- Bez problema za strip zainteresiram i staro i mlado. Došli mi nedavno starci u posjet i kako su bili smješteni u stanu bez TV-a pita stari da mu donesem na laptopu filmova da navečer ima što raditi. Donesem ja njemu umjesto toga Bilo jednom u Francuskoj. Stari nepovjerljivo gleda, kažem mu ja "Vjeruj mi, samo počni čitati". Dolazim ja sutra, stara kaže da nije ispustio strip iz ruke, stari pita imam li još takvih :)
- Isto pitanje mi je postavio 10-godišnji nećak koji je nabasao na Posvojenje i počeo čitati, on mi je sljedeći projekt, dok je punica, inače strastveni knjigofil, već odavno konvertirana, podrazumijeva se da joj donesem nešto kad dolazimo u posjet, a klinka već tjednima stalno lista ovaj novi strip-agentov Sestre što se pojavio na kioscima (premda u školu tek treba krenuti i ne kuži baš sve fore i pojmove).
- Prije si se trebao potruditi pronaći tamni kutak gradske knjižnice u kojem drže stripove, sad uđem u bilo koju osvrnem se oko sebe i za par sekundi ih uočim: stripovi danas imaju istaknuta mjesta u knjižnicama i zauzimaju dobar dio prostora.
- Isto vrijedi i za knjižare: u Menartovoj u Avenue Mallu zauzimaju cijeli zid i uredno drže nova izdanja istaknuta u izlogu.
- Stripovi danas imaju izložbe u MSU, serijal dokumentaraca na HTV3, po njima su snimljeni najgledaniji filmovi u kinu i najgledanije serije na televiziji, kao i canneski pobjednici, o stripovima redovno pišu (a neki ih i pišu) vodeći domaći i strani pisci, itd...

Edited by - vukozec on 27/05/2019 16:45:39
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/05/2019 : 16:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by musek

Npr. uđem u SNK, često imam dojam da me prodvač ni ne doživi, kad nešto pitam uglavnom imam dojam "da mu smetam", po trgovini posvuda pobacane stvari, ne može se proć, izgubim volju išta pregledavati i najbolja stvar prije koji mjesec - dođem sa namjernom ostaviti cca 1000-1500 kn na stvari. Prodavač mi kaže hladno - "ah nemamo ti vrećice, već par dana nam fali, valjda će stić ubrzo". Rezultat je da umjesto planiranog ostavimo 60tak kn za dva bonellija jer di ću teglit do auta ovo bez vrećica, a ostale stvari naručio direkt od izdvača. Mislim ono ajd da mu je nestalo taj tren vrećica, ali ako vidi da ih nema, pa otišo bi na njegovom mjestu u prvu trgovinu po 50-100 vrećica, nebrandiranih, samo da imam kupcima u što stavljati :). Ta situacije me ko kupca baš jako naljutila npr. :) I onda kukaju kako slabo ide promet.


Zbog svega što si naveo u SNK nisam ušao više od godinu i pol dana, kupujem samo u Asteroidu ili izravno od izdavača, ovi likovi u SNK se ponašaju kao da su u najmanju ruku astronauti s po 50 letova u svemir svaki od njih, tamo ću otići i ostaviti svoje novce jedino ako se nakon iscrpne potrage ispostavi da ono što tražim imaju samo i jedino oni.
Vlasnik bi si mogao malo razmisliti o tim likovima, takvi ti mogu raditi jedino ako su ti najbliži frendovi ili rod i to ako ti posao funkcionira ili ako ti pak uopće nije bitno kako ti posao funkcionira.



Iskreno ne znam čemu tolika hajka na ekipu iz SNK, ja osobno već godinama kupujem tamo i moram priznat da nisam baš naišao na neki nesrdačni odnos prema kupcima. "Dobar dan, izvolite, treba pomoći ......?" i što češ više...... Dobro, bilo bi dobro da razmisle o malo većem prostoru jer troje ljudi unutra i gužva je, ali to je sad neko drugo pitanje mogućnosti, najma i sl.....

Da sklone onu policu s figurnicama sa sredine, dobili bi koliko-toliko prostora za disanje. Katastrofa koliko je teško manevrisanje tamo.


Nije ti ni dućan strip knjižare “Alan Ford” veći (ako ne čak i manji), a razlika je kao nebo i zemlja, u pogledu na uslugu, suretljivost, ljubaznost i sve ostalo što krasi profesionalnog prodavača, vlasnika, ili jednostavno samo djelatnika (nazovi ga kako god želiš).

A kako ne bi bilo nešto u stilu: “E pa to je u drugom gradu, drugoj državi” - isto ti važi i za đakovačku strip knjižaru “Babilon”. Ok, ona raspolaže neusporedljivo većim prestorom, no to ne igra nikakvu ulogu u pogledu na kulturu, pristup potencijelnom kupcu kao ni na sve gore pomenuto.


Da se još jednom nadovežem na gore napisano i pojasnim još nešto.

Tu je i faktor telefonski pozivi u smislu informacije ili narudžbe, o kojima bolje da niti ne govorimo.
A ni onaj argument oko pune radnje ne pije baš vodu.
Osobno sam ulazio u dućan, on prazan, nema žive duše osim glave lijevo koja je nabila pogled u laptop.
Razgledavam okolo i pitam zatim tipa gdje im stoji Tex Gigant od SA.
Niti glavu da podigne iznad svog laptopa ili da je na stranu okrene, umjesto toga samo lijevom rukom pokaže prema meni i veli: “Tamo Vam je.”
Tamo? Bravo, majstore!
Nakon par minuta njuškanja i potrage za tim “tamo”, zahvalim se i izađem iz radnje. Za sve ostale stripove nisam više ni pitao.

Pošto sam taj put boravio samo toga dana u ZG, odlučim da ih sutradan nazoven i zamolim da mi sastave narudžbu po koju će prijatelj iz ZG dan kasnije doći i povesti mi paket za vikend.

Kao što gore napisah, onakav kakvoga sam ga u dućanu doživio, takav je bio i prilikom telefonskog poziva - mrgudan od glave do pete.
No ok, nema veze.
Uglavnom, kad sam stipove za vikend dobio, od nekih 12ak kiosk izdanja, njih 5 baš oštećeni, iz aviona vidljivi utori remitende, a za svaki naplaćena puna cijena.
A ni to nije ostalo samo na toj jednoj prilici nego se još jednom ponovilo, kad mi je isti taj prijatelj s mojim popisom otišao u dućan i predao mu ga osobno a on sastavio paket.
Mislim da su taj drugi put bila tri stripa s identičnim oštećenjima uvezivanja.

Od tada?
Hvala vam lijepo, nikad više.

Dakle, nema ti sve to nikakve veze sa tu nekom “hajkom” na SNK nego ljudi pišu isključivo o svojim individualnim iskustvima s njima.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6605 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/05/2019 : 16:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Strip scena ide ka propasti ali vrlo sporom brzinom, rijetki od nas će biti svjedoci. Po tvom uvodnom komentaru izgleda kao da će sutra propasti svi izdavači. Nije toliko crno ali zlatno doba je prošlo. Teško je privući nove čitatelje a stari ("stari") su za dublju analizu. Paradoksalno ali razlog propasti može biti i nikad veća ponuda. Za jedno se odustaje od drugog itd.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/05/2019 16:54:46
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/05/2019 : 17:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Malo se to ipak promijenilo Peyo, nisu vremena što su nekad bila :)



Slažem se, dosta toga se pokrenulo/promijenilo.

I sam sam uspio neke ljude privući za čitanje stripova, a neki su navratili i na CRŠ.

Ipak to nisu prevelike brojke, budućnost će pokazati da li je ovo samo privremeni zamah.

Super je da su knjižnice dosta dobro opremljene sa stripovima, a vidim da se dosta i posuđuju.

Privući klince na čitanje, to je velika stvar .
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/05/2019 : 19:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=25849


Ima i nastavak
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47407&whichpage=1


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/05/2019 19:44:22
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/05/2019 : 21:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Mislim da je 1Euro pod utjecajem alkohola ili mu noge smrde
Širenje lažnih i uznemirujućih vijesti koje uznemiravaju građane i forumaše je kazneno djelo .
Shodno tome 1Euro je zril za ćorku .
Jedino ga neubrojivost može spasiti da eventualno završi u kući srećnih ljudi


.
ma puno lakše te je staviti na ignore i mirna bosna.
Inače ne volim alkohol, rekao bih, da ga čak mrzim, isto kao i pijane ljude



Možeš odma sad.

Strip scena u Hrvatsku nije bila nikad bolje.
1.Fibra je najbolja izdavačka na svijetu, što se dizajna i kvalitete tiče, npr. DENY na Mafestu je bija iznenađen i u čudu kvalitetom izdanja šta su potvrđivali i drugi gosti.Deny je lupka po stolu i govorija "Ovako to treba izgledati"
2.Libellus, kvalitetna, ozbiljna tvrtka, profesionalizam do maksimuma.
3.Strip agent, također.
4.Ludens, odlični i kvalitetni stripovi, kvalitetniji nego u Italiji.
5.Vangogh,malo spor ali uporan i kvalitetan.

Ja znam da ovo ti dobro znaš, više je upućeno drugima nego tebi.

Strip scena NIKAD neće propast, već će se prilagoditi tržištu.
1.Manja količina, veća cijena.
2.Umjesto kioska, striparnice i on line prodaja.

I koja je to striparnica propalaNi jedna, propa je samo jedan kokošinjac i kokošar je nesta u bespučima svemira, kojega traži Natan Never.

Koja je to izdavačka kuća propala, misliš na AgarthijaA šta je Agarthi, da nije to možda nova vrst maslaca Nije, opet je riječ o kokošinjcu d.o.o.s kojim je upravlja klošar sa 100 kuna u džepu zavlačija i laga mjesecima i godinama :"Sad će, sad će".
I ne znam šta ga uopće više spominješ jer ta izdavačka kuća nije ni postojala pa nije mogla ni propast.

Na Mafestu je bilo odlično i taman ljudi koliko treba.

Moga si topic otvoriti pod temom i naslovom npr. STRIP SCENA TRENUTNO ILI STRIP SCENA BUDUĆNOSTI ali ne, ti otvaraš topic bez veze pa nas pecaš, možda ti je dosadno
Šta se tiče alkohola, pa šta fali Super Hiku, meni je simpatičan i pošten

I nemoj u istu vreću izdavača sa Bernardom i Markom trpat kokošare, jer ovi prvi imaju izdavačke kuće a ovi drugi su imali kokošinjce.





Edited by - RAKOSI4 on 28/05/2019 03:07:25
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 27/05/2019 : 22:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Strip scena ide ka propasti ali vrlo sporom brzinom, rijetki od nas će biti svjedoci. Po tvom uvodnom komentaru izgleda kao da će sutra propasti svi izdavači. Nije toliko crno ali zlatno doba je prošlo. Teško je privući nove čitatelje a stari ("stari") su za dublju analizu. Paradoksalno ali razlog propasti može biti i nikad veća ponuda. Za jedno se odustaje od drugog itd.



Ako i propadnu izdavači ipak su oni za sobom ostavili produkte svoga izdavaštva, dakle stripove.
Ti produkti će ostati na strip sceni, biti će web aukcija poput ovih, foruma, okupljanja ... ljubitelji sličnih interesa se uvijek nađu i organiziraju. Uostalom kao dokaz treba pogledati vrste i starosti stripova koji kolaju okolo.
Veći problem ja vidim u tome da da li će to biti usko i zatvoreno u uskom, elitističkom krugu ljudi ili šire i otvorenijeza što veći broj ljudi.
Ja sam za otvorenost, ali da bi se to ostvarilo potrebno je da što više i što raznolikije toga kola okolo da nam tim putem bude dostupno. Bilo je i doba kada je strip izdavaštvo bilo na nuli i da skroz ga nije ni bilo, ništa nije postojalo osim onog već izdatoga, pa ipak se scena održavala i opstojala je.
Pričati o propasti stripa ili propasti strip scene je jednako pričama da je rock mrtav.
A nije ...

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/05/2019 : 22:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Mislim da je 1Euro pod utjecajem alkohola ili mu noge smrde
Širenje lažnih i uznemirujućih vijesti koje uznemiravaju građane i forumaše je kazneno djelo .
Shodno tome 1Euro je zril za ćorku .
Jedino ga neubrojivost može spasiti da eventualno završi u kući srećnih ljudi


.
ma puno lakše te je staviti na ignore i mirna bosna.
Inače ne volim alkohol, rekao bih, da ga čak mrzim, isto kao i pijane ljude



Možeš odma sad.

Strip scena u Hrvatsku nije bila nikad bolje.
1.Fibra je najbolja izdavačka na svijetu, što se dizajna i kvalitete tiče, npr. DENY na Mafestu je bija iznenađen i u čudu kvalitetom izdanja šta su potvrđivali i drugi gosti.Deny je lupka po stolu i govorija "Ovako to treba izgledati"
2.Libellus, kvalitetna, ozbiljna tvrtka, profesionalizam do maksimuma.
3.Strip agent, također.
4.Ludens, odlični i kvalitetni stripovi, kvalitetniji nego u Italiji.

Ja znam da ovo ti dobro znaš, više je upućeno drugima nego tebi.

Strip scena NIKAD neće propast, već će se prilagoditi tržištu.
1.Manja količina, veća cijena.
2.Umjesto kioska, striparnice i on line prodaja.

I koja je to striparnica propalaNi jedna, propa je samo jedan kokošinjac i kokošar je nesta u bespučima svemira, kojega traži Natan Never.

Koja je to izdavačka kuća propala, misliš na AgarthijaA šta je Agarthi, da nije to možda nova vrst maslaca Nije, opet je riječ o kokošinjcu d.o.o.s kojim je upravlja klošar sa 100 kuna u džepu zavlačija i laga mjesecima i godinama :"Sad će, sad će".
I ne znam šta ga uopće više spominješ jer ta izdavačka kuća nije ni postojala pa nije mogla ni propast.

Na Mafestu je bilo odlično i taman ljudi koliko treba.

Moga si topic otvoriti pod temom i naslovom npr. STRIP SCENA TRENUTNO ILI STRIP SCENA BUDUĆNOSTI ali ne, ti otvaraš topic bez veze pa nas pecaš, možda ti je dosadno
Šta se tiče alkohola, pa šta fali Super Hiku, meni je simpatičan i pošten

I nemoj u istu vreću izdavača sa Bernardom i Markom trpat kokošare, jer ovi prvi imaju izdavačke kuće a ovi drugi su imali kokošinjce.








što fali naslovu "Kuda ide ova strip scena"?

To što su neki pesimistični ili optimistični nema veze sa naslovom, šta tu nije jasno?
Svatko ima svoje mišljenje, netko vidi strip scenu u kurcu a netko je vidi nikad boljom. Pa ne živimo svi u istoj državi. To, što je strip scena u Hrvatskoj "nikad boljom" ostali u Sloveniji, Srbiji, Makedoniji, Crnoj Gori baš sa time nemamo veze. A na forumu nisu sami Hrvati pa sada ljudi iznose svoje viđenje scene, kako ju oni doživljaju, šta ti opet nije tu jasno?
I da propale su striparnice, več sam napisao pa očito se trebam ponavljati, propala je striparnica Oblaček u Celju. Znači to je za mene veči problem nego kada propadne neka striparnica iz Hrvatske jer ionako tamo ne kupujem, a u Oblačku sam kupovao.
To što Fibra i Libellus dobro stoje opet ne znači dosta npr forumašima iz Srbije koji su kupovali DARKWOOD izdanja ili Bosancima za Agarthi ili onima koji su kupovali Dječak sa Zapada od Rosencrantza, to što je vlasnik otišao "vani" ne znači da njegova firma nije propala ovdje, kužiš? Nema više Rosenkranza kako god okreneš.

Nema veze koliko izdanja imaš na kiosku, kada se ne prodavaju kako treba. Koliko ima oštečenih primjeraka koji se nikada neče prodati, pa remitende, pa jedno te istih izdanja i reprinteva,....to ne znači da je sve ok i da sve cvata. Netko če valjda snositi posledice za sva neprodata izdanja.....

A ionako nema veze, ovdje smo na forumu pa svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ja ne živim u Hrvatskoj, mogu prčati za svoju okolinu kako je odnosno kakva je strip scena ovdje i nije baš nešto, i zato sam otvorio topik da saznam kako je i drugdje, a ne samo u Hrvatskoj.
Zanima me i kako je u Italiji, Slovačkoj, Madžarskoj, Rumunskoj, Njemačkoj, francuskoj,..svugdje. Ima forumaša iz svugdje a ne samo iz Hrvatske a ovdje su se Hrvati našli uvređeni jer kod njih "nikad bolje" nije bilo.
Pa uživajte, šta da vam kažem.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 27/05/2019 : 23:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
a ovdje su se Hrvati našli uvređeni jer kod njih "nikad bolje" nije bilo.
Pa uživajte, šta da vam kažem.



ako ništa onda nas bar stripovi dobro idu

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2019 : 23:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kako to misliš da Rock nije mrtav?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/05/2019 : 23:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako ništa drugo niko ne može reći da nije uporan u svojoj (pogrešnoj)tezi.
Ajme,propa je oblačak pa ništa ne vallja:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/05/2019 : 23:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Baš. Ma je.eš oblaček euro,možda sad tu otvore nešto korisnije,peep show npr.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 28/05/2019 : 05:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote

Mišljenja sam da strip polako dobija ono mjesto u društvu koje mu pripada ( ne mora strip biti isključivo samo sinonim za puku trivijalnu zabavu ). Evo dočekali smo i izdanja koja su dobila financijsku potporu Ministarstva kulture RH. Isto tako pojavile su se i subvencije EU kao pomoć izdavačima.

Netko je lijepo napisao "da je svaki strip za sebe jedno umjetničko djelo".





When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000