forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavaci iz Srbije ili Hrvatske?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5608 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/07/2019 : 08:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Evo jedno poredjenje: Metabaroni od Fibre su na popustu u Alan Fordu 3195 dinara (redovna cena 4000 dinara) a CK je 2295 dinara (redovna cena 3000 dinara).

Na Letecem startu je cena bila 2000 dinara. Koliko je to procenata jeftinije? Kvalitet izdanja ima razlike?

Moze jeftinije, naravno. Standard je svakako razlicit i tu nema Boga ali da me ubedis da to nije luksuz ne ide..

Samo sto Markos opet nema bezobrazne cene kao Lobellus, sam si rekao. I to im je ogromna mana ali kontam da to njih ne interesuje dokle god ide kao ludo. Cim ih ima dosta u bibliotekama znaci da drzava otkupljuje dobar deo tiraza a ostalo smo mi navuceni kolekcionari koje mozes drati kako hoces.



Ovisi kako definiraš luksuz.

Je li onda Saviću Fibra luksuz, a ČK ne?

Fibra je dosta povoljna, ne kao pojedini srpski izdavači, ali to je do cijene tiska koja nije ista u Srbiji i Hrvatskoj. Ja ne gledam tko izdaje strip, uglavnom kupim što mi je povoljnije ili tko prvi izda. Tako Čudovište iz močvare imam od Darkwooda, Skalpirane od Fibre, Jodorowskog kupujem sad od ČK itd.

Fibrini stripovi, s obzirom na omjer uloženo/dobiveno nisu skupi. Naravno, Darkwood je bio još i povoljniji, ali vidimo da to nije dugoročno održivo. Radije bih da je Darkwood imao 10-15% jače cijene i da im ide dobro nego ovako.

A na pitanje iz polla neću odgovarati jer će ovakve teme uvijek koliko-toliko dijeliti ljude, a ja stvarno ne gledam na porijeklo svojih stripova. Nek je izdavača što više i nek im dobro ide, svima bi nam bilo bolje.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 08:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A jebiga, kvalitetnije alternative nemas. Da je VC picio sa onim debeljucama ne bih se ja vracao Libellusu. Ali posto je sve ostalo kupus naspram Libellusovih perfektnih izdanja to je to. A postoji i jedna konstanta koja nikako ne sme biti zanemarljiva a to je kolekcionarska bolest. Onaj ko od toga ne pati a skuplja stripove zivot mu je puno laksi i lepsi. Zamisli da ne moras imati cele kolekcije vec samo ono sto ti se svidja i da ti rupe u brojevima ne izazivaju nesanicu.... :)

Libellus se svakako skoro ceo rasprodao, u svim varijantama tiraza. Njima je ovo svakako isplativije i bolje. Sibaju u binlioteke, podmire malo zaludjenika i sibaju. Onako bi sa vecim tirazem imali jebadu sa magacinom, duzi period rasprodaje itd. Ali najebasmo mi kupci, poput onoh MN-ova. Ako trgovci uzmu po 20 primeraka svakog popusili smo. To je nateralo dosta ljudi da batale.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 09:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jel ti uopće znaš šta znači luksuz?
Naporan si sa ton pričon o cijeni stripova ne uzimajući u obzir koliko stripova dobiješ za tu cijenu. Gospodari ječma imaju 7 albuma. Koliko bi tribali koštat?
Mislin da nigdi na svitu 7 albuma Gospodara ječma ne možeš nabavit jeftinije.
Libellus jedini izdaje luksuzne stripove.
Evo ti moj primjer od danas. Liti volin čitat Texa, i zadnjih par dana san pročita par Libellusa koje san oštećene kupova, i tako na red dođe epizoda Nebeski put. 112 strana, puna cijena 145Kn, ja ga oštećenog platija 69 Kn. Ej, jednu epizodu stripa od 20 Kn san platija superpovoljnih 69Kn???
E to je luksuz.



Evo jedno poredjenje: Metabaroni od Fibre su na popustu u Alan Fordu 3195 dinara (redovna cena 4000 dinara) a CK je 2295 dinara (redovna cena 3000 dinara).

Na Letecem startu je cena bila 2000 dinara. Koliko je to procenata jeftinije? Kvalitet izdanja ima razlike?

Moze jeftinije, naravno. Standard je svakako razlicit i tu nema Boga ali da me ubedis da to nije luksuz ne ide..

Samo sto Markos opet nema bezobrazne cene kao Lobellus, sam si rekao. I to im je ogromna mana ali kontam da to njih ne interesuje dokle god ide kao ludo. Cim ih ima dosta u bibliotekama znaci da drzava otkupljuje dobar deo tiraza a ostalo smo mi navuceni kolekcionari koje mozes drati kako hoces.



Šta se tiče Bonelija to je vrlo lako rješit. Originalna izdanja daju se nabavit za gotovo smiješne novce.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 09:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by sawitch

Evo jedno poredjenje: Metabaroni od Fibre su na popustu u Alan Fordu 3195 dinara (redovna cena 4000 dinara) a CK je 2295 dinara (redovna cena 3000 dinara).

Na Letecem startu je cena bila 2000 dinara. Koliko je to procenata jeftinije? Kvalitet izdanja ima razlike?

Moze jeftinije, naravno. Standard je svakako razlicit i tu nema Boga ali da me ubedis da to nije luksuz ne ide..

Samo sto Markos opet nema bezobrazne cene kao Lobellus, sam si rekao. I to im je ogromna mana ali kontam da to njih ne interesuje dokle god ide kao ludo. Cim ih ima dosta u bibliotekama znaci da drzava otkupljuje dobar deo tiraza a ostalo smo mi navuceni kolekcionari koje mozes drati kako hoces.



Ovisi kako definiraš luksuz.

Je li onda Saviću Fibra luksuz, a ČK ne?

Fibra je dosta povoljna, ne kao pojedini srpski izdavači, ali to je do cijene tiska koja nije ista u Srbiji i Hrvatskoj. Ja ne gledam tko izdaje strip, uglavnom kupim što mi je povoljnije ili tko prvi izda. Tako Čudovište iz močvare imam od Darkwooda, Skalpirane od Fibre, Jodorowskog kupujem sad od ČK itd.

Fibrini stripovi, s obzirom na omjer uloženo/dobiveno nisu skupi. Naravno, Darkwood je bio još i povoljniji, ali vidimo da to nije dugoročno održivo. Radije bih da je Darkwood imao 10-15% jače cijene i da im ide dobro nego ovako.

A na pitanje iz polla neću odgovarati jer će ovakve teme uvijek koliko-toliko dijeliti ljude, a ja stvarno ne gledam na porijeklo svojih stripova. Nek je izdavača što više i nek im dobro ide, svima bi nam bilo bolje.



Točno. U krajnjoj liniji ako ćemo cjepidlačit možemo gotovo sve strpat pod luksuz.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 09:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jel ti uopće znaš šta znači luksuz?
Naporan si sa ton pričon o cijeni stripova ne uzimajući u obzir koliko stripova dobiješ za tu cijenu. Gospodari ječma imaju 7 albuma. Koliko bi tribali koštat?
Mislin da nigdi na svitu 7 albuma Gospodara ječma ne možeš nabavit jeftinije.
Libellus jedini izdaje luksuzne stripove.
Evo ti moj primjer od danas. Liti volin čitat Texa, i zadnjih par dana san pročita par Libellusa koje san oštećene kupova, i tako na red dođe epizoda Nebeski put. 112 strana, puna cijena 145Kn, ja ga oštećenog platija 69 Kn. Ej, jednu epizodu stripa od 20 Kn san platija superpovoljnih 69Kn???
E to je luksuz.



Evo jedno poredjenje: Metabaroni od Fibre su na popustu u Alan Fordu 3195 dinara (redovna cena 4000 dinara) a CK je 2295 dinara (redovna cena 3000 dinara).

Na Letecem startu je cena bila 2000 dinara. Koliko je to procenata jeftinije? Kvalitet izdanja ima razlike?

Moze jeftinije, naravno. Standard je svakako razlicit i tu nema Boga ali da me ubedis da to nije luksuz ne ide..

Samo sto Markos opet nema bezobrazne cene kao Lobellus, sam si rekao. I to im je ogromna mana ali kontam da to njih ne interesuje dokle god ide kao ludo. Cim ih ima dosta u bibliotekama znaci da drzava otkupljuje dobar deo tiraza a ostalo smo mi navuceni kolekcionari koje mozes drati kako hoces.



Šta se tiče Bonelija to je vrlo lako rješit. Originalna izdanja daju se nabavit za gotovo smiješne novce.


Za koliko je ovde ekipe prepreka taljanski jezik? Bit ce jedno 97%...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 09:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
Šta se tiče Bonelija to je vrlo lako rješit. Originalna izdanja daju se nabavit za gotovo smiješne novce.



Sta cu sa tim? Morsm uciti jezik ds bih citao i ostaviti deci sutra kad krepam da ni ne pipnu. Nije to alternativa.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 09:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by lwood
Šta se tiče Bonelija to je vrlo lako rješit. Originalna izdanja daju se nabavit za gotovo smiješne novce.



Sta cu sa tim? Morsm uciti jezik ds bih citao i ostaviti deci sutra kad krepam da ni ne pipnu. Nije to alternativa.


Nije uopce. Ja se nelose sluzim taljanskim, ali ne pada mi napamet uzimati njihova izdanja. Engleski mi je sluzbeni jezik na poslu, sto znaci da ga govorim nesto slabije nego materinji, pa ni njihova izdanja ne bi uzeo. Dakle samo izdanja iz 'regiona'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 28/07/2019 09:19:16
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/07/2019 : 09:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by sawitch

Evo jedno poredjenje: Metabaroni od Fibre su na popustu u Alan Fordu 3195 dinara (redovna cena 4000 dinara) a CK je 2295 dinara (redovna cena 3000 dinara).

Na Letecem startu je cena bila 2000 dinara. Koliko je to procenata jeftinije? Kvalitet izdanja ima razlike?

Moze jeftinije, naravno. Standard je svakako razlicit i tu nema Boga ali da me ubedis da to nije luksuz ne ide..

Samo sto Markos opet nema bezobrazne cene kao Lobellus, sam si rekao. I to im je ogromna mana ali kontam da to njih ne interesuje dokle god ide kao ludo. Cim ih ima dosta u bibliotekama znaci da drzava otkupljuje dobar deo tiraza a ostalo smo mi navuceni kolekcionari koje mozes drati kako hoces.



Ovisi kako definiraš luksuz.

Je li onda Saviću Fibra luksuz, a ČK ne?

Fibra je dosta povoljna, ne kao pojedini srpski izdavači, ali to je do cijene tiska koja nije ista u Srbiji i Hrvatskoj. Ja ne gledam tko izdaje strip, uglavnom kupim što mi je povoljnije ili tko prvi izda. Tako Čudovište iz močvare imam od Darkwooda, Skalpirane od Fibre, Jodorowskog kupujem sad od ČK itd.

Fibrini stripovi, s obzirom na omjer uloženo/dobiveno nisu skupi. Naravno, Darkwood je bio još i povoljniji, ali vidimo da to nije dugoročno održivo. Radije bih da je Darkwood imao 10-15% jače cijene i da im ide dobro nego ovako.

A na pitanje iz polla neću odgovarati jer će ovakve teme uvijek koliko-toliko dijeliti ljude, a ja stvarno ne gledam na porijeklo svojih stripova. Nek je izdavača što više i nek im dobro ide, svima bi nam bilo bolje.


demagogija

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 09:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by lwood
Šta se tiče Bonelija to je vrlo lako rješit. Originalna izdanja daju se nabavit za gotovo smiješne novce.



Sta cu sa tim? Morsm uciti jezik ds bih citao i ostaviti deci sutra kad krepam da ni ne pipnu. Nije to alternativa.


Nije uopce. Ja se nelose sluzim taljanskim, ali ne pada mi napamet uzimati njihova izdanja. Engleski mi je sluzbeni jezik na poslu, sto znaci da ga govorim nesto slabije nego materinji, pa ni njihova izdanja ne bi uzeo. Dakle samo izdanja iz 'regiona'.

ok, tebe pere neka nostalgija za regionom, mene ne. Ne znam zašto bi dava više love za nešto di mogu proć nekoliko puta jeftinije. A šta se tiče talijanskog može se naučit.(Sawiču di ćeš bolje nego da ti dica nauče talijanski nego priko stripova.)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2019 : 09:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lex

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Fibra ne izdaje nikakva luksuzna izdanja.
Izdaje normalne stripove po normalnin cijenama.



Ma jok, izdanja za sirotinju. Svako moze da kupi sebi Gospodare jecma, Jastreba, Plast i ocnjake itd.

Gospodari jecma preko 5000 dinara strip. Danas mi jedan radnik prica kako planira od dve plate da izdvoji 2500 dinara da kupi neki krs od bicikla da ne mora peske na posao. Daj da se ne zajebavamo. Fibra dere i tu nema dalje, standard za sve izdavace ali reci da su to normalni stripovi po normalnim cenama je smesno. Kolekcionirati Fibru je skup hobi i te kako.


Jel ti uopće znaš šta znači luksuz?
Naporan si sa ton pričon o cijeni stripova ne uzimajući u obzir koliko stripova dobiješ za tu cijenu. Gospodari ječma imaju 7 albuma. Koliko bi tribali koštat?
Mislin da nigdi na svitu 7 albuma Gospodara ječma ne možeš nabavit jeftinije.
Libellus jedini izdaje luksuzne stripove.
Evo ti moj primjer od danas. Liti volin čitat Texa, i zadnjih par dana san pročita par Libellusa koje san oštećene kupova, i tako na red dođe epizoda Nebeski put. 112 strana, puna cijena 145Kn, ja ga oštećenog platija 69 Kn. Ej, jednu epizodu stripa od 20 Kn san platija superpovoljnih 69Kn???
E to je luksuz.




Luksuz (latinski: luxus), rjeđe luksus, riječ je koja u najširem smislu označava sve materijalne stvari, odnosno robe i usluge čija primarna svrha nije zadovoljavanje egzistencijalnih potreba pojedinca ili redovno funkcioniranje društva. Svrha luksuza je korisnicima takvih roba i usluga pružiti udobnost, estetsko zadovoljstvo i, što je najčešće slučaj, svima drugima pokazati nečije bogatstvo ili superiorni društveni položaj.


Da ne ulazimo sad u raspravu da li se strip uopšteno (a na veliku žalost svih) može smatrati luksuzom u zemljama u kojima su ekonomska situacija i funkcionalna pismenost prevelikog dela stanovništva takvi kakvi su u Srbiji i Hrvatskoj...

Rekao bih da strip album u odnosu na roto odštampani strip ključnu razliku pravi u luksuzu - udobniji je (osim za čitanje na wc šolji), estetski je neuporediv, a i svakako može da posluži da mi polica izgleda zanosno.


U prethodnom postu sam, priznajem, zaboravio Makondo i Bookglobe, a ni System Comics niko nije spominjao... Ali mi je i dalje krajnji rezultat isti.



A slušaj...
Ni toalet papir nije egzistencijalna potriba pa nekako ne virujen da ga ljudi doživljavaju ka luksuz.

Inače, moran priznat da me nasmija tvoj rezultat dvoboja Hr-Sr izdavači. Podsjetilo me na epizodu Veloga mista kad u Split dođe Sparta, i nakon prvoga poluvremena vodi Sparta 13:0. U drugome Hajduk da gol, završi utakmica 13:1, i Meštar slavodobitno kaže da je šta se njega tiče neriješeno jer je svako dobija jedno poluvrjeme.

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2019 : 10:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Jel ti uopće znaš šta znači luksuz?
Naporan si sa ton pričon o cijeni stripova ne uzimajući u obzir koliko stripova dobiješ za tu cijenu. Gospodari ječma imaju 7 albuma. Koliko bi tribali koštat?
Mislin da nigdi na svitu 7 albuma Gospodara ječma ne možeš nabavit jeftinije.
Libellus jedini izdaje luksuzne stripove.
Evo ti moj primjer od danas. Liti volin čitat Texa, i zadnjih par dana san pročita par Libellusa koje san oštećene kupova, i tako na red dođe epizoda Nebeski put. 112 strana, puna cijena 145Kn, ja ga oštećenog platija 69 Kn. Ej, jednu epizodu stripa od 20 Kn san platija superpovoljnih 69Kn???
E to je luksuz.



Evo jedno poredjenje: Metabaroni od Fibre su na popustu u Alan Fordu 3195 dinara (redovna cena 4000 dinara) a CK je 2295 dinara (redovna cena 3000 dinara).

Na Letecem startu je cena bila 2000 dinara. Koliko je to procenata jeftinije? Kvalitet izdanja ima razlike?

Moze jeftinije, naravno. Standard je svakako razlicit i tu nema Boga ali da me ubedis da to nije luksuz ne ide..


Samo sto Markos opet nema bezobrazne cene kao Lobellus, sam si rekao. I to im je ogromna mana ali kontam da to njih ne interesuje dokle god ide kao ludo. Cim ih ima dosta u bibliotekama znaci da drzava otkupljuje dobar deo tiraza a ostalo smo mi navuceni kolekcionari koje mozes drati kako hoces.



Ma šta je najgore ja se čak slažen s tobon. Strip je luksuz isto ka i knjiga, CD ili DVD, mobtel. Jebi ga i Koral55 sa 5 brzina je luksuz ako si naučija na čisti 45.
Ono šta ja oću reć da Markovi stripovi nisu luksuzni nego standardni, odnosno ti stripovi i u originalu izlaze u takvome formatu, i uglavnon koštaju više nego kod nas. Jedina Markova luksuzna izdanja su Batmani, Watchmen ili Ronin, dakle stripovi koje možeš kupit za 100Kn, izdani u većen formatu i sa tvrdin koricama pa koštaju 250Kn.





Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/07/2019 10:14:21
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
192 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 28/07/2019 : 10:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Kapiram ja tvoje stanovište i slažem se da recimo to što Fibra radi ne bi smeo biti luksuz u tom smislu - preskupih slabo dostupnih izdanja. (ja bih voleo da ni Libellus nije luksuz u tom smislu, kao što mi se čini da nije bio kada su počinjali) No, ja ih i ne smatram takvim, ali ih smatram izdanjima u luksuznoj opremi (kao i sve ostalo što sam naveo tu), pa onda skraćeno - luksuznim stripovima. :)

Trudio sam se da budem bar malo duhovit u svom objašnjenju, drago mi je da je uspelo! ;)

Mogu sad da dodam i onu politički korektnu zezalicu - nije mi bitno jesu li bolji Srbi ili Hrvati, nego samo da se izdaje što više dobrih stripova sa odličnim prevodom, ali se nadam da se to podrazumeva. :D

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 10:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Fibra Gospodari ječma ima oko 400 stranica i kosta 360kn.
Zagor klasik Hellingen ima jos vise stranica i kosta 39kn.
Razmislite malo o tome kada vec raspravljate o luksuzu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 10:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sawitchu, pomalo je glup ovaj poll, to glasanje za Srbiju ili Hrvatsku.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2019 : 10:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Fibra Gospodari ječma ima oko 400 stranica i kosta 360kn.
Zagor klasik Hellingen ima jos vise stranica i kosta 39kn.
Razmislite malo o tome kada vec raspravljate o luksuzu.


To ti je čisti kapitalizam.
Kad imaš loš proizvod moraš ga prodavat za bagatelu.

Na stranu zajebancija, koliko u Švici koštaju slični integrali?

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 10:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by lwood
Šta se tiče Bonelija to je vrlo lako rješit. Originalna izdanja daju se nabavit za gotovo smiješne novce.



Sta cu sa tim? Morsm uciti jezik ds bih citao i ostaviti deci sutra kad krepam da ni ne pipnu. Nije to alternativa.


Nije uopce. Ja se nelose sluzim taljanskim, ali ne pada mi napamet uzimati njihova izdanja. Engleski mi je sluzbeni jezik na poslu, sto znaci da ga govorim nesto slabije nego materinji, pa ni njihova izdanja ne bi uzeo. Dakle samo izdanja iz 'regiona'.

ok, tebe pere neka nostalgija za regionom, mene ne. Ne znam zašto bi dava više love za nešto di mogu proć nekoliko puta jeftinije. A šta se tiče talijanskog može se naučit.(Sawiču di ćeš bolje nego da ti dica nauče talijanski nego priko stripova.)


O nostalgiji se da razgovarat, ali tu su oprecna stajalista, pa ne bi da se u to upustamo ponovo i nanovo...
'Region' je eto novonastala krilatica/postapalica, nije bas da me to 'pere'. Ali uvjek cu uzesti strip na srpskom, a nikad na taljanskom. To mi se cini potpuno normalno.
Naravno da se taljanski moze naucit. I ja sam ga se eto 'priucio', i bila mi je tlaka u pocetku, a sad mi je gust jer kad dodem u italiju sve 'berem' i lakse je desetorostruko nego s engleskim, kojeg oni ne jebu 2%. I imaju pravo, na kraju balade.
Ali necu citati njihove stripove kraj toliko hrvatskih i srpskih.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 10:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nesvrstani, pa vidi, ili slicno kao tu dole ili cak i manje. Tirazi su vecinom veci, pa vjerovatno to diktira i cijenu.

Edited by - King Warrior on 28/07/2019 10:43:19
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 10:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Poenta je u tome da ako se nesto voli ili prati, ne treba negirati cinjenicu da se ne radi o luksuznom izdanju. Fibra objavljuje samo luksuzna izdanja.
Zagor LL je takodje luksuz, to mi je najbolje izdanje i ja rado placam nesto vise za tu perfekciju. Mogu te iste epizode imati u klasiku za znatno manju cijenu, ali nije to to.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/07/2019 : 10:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je klasik puno bolji jer nema onog ''nastavlja se'' što najviše mrzim kod HC izdanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 10:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Fibra objavljuje albume upravo kakvi bi trebali biti. Ni manje ni vise.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12291 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/07/2019 : 11:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni je EC najbolji, za odlicnu cijenu dobijem i luksuz.
Ne znam dal spada ovdje, ali kako to nas covjek radi, steta je ne spomenut :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 11:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by lwood
Šta se tiče Bonelija to je vrlo lako rješit. Originalna izdanja daju se nabavit za gotovo smiješne novce.



Sta cu sa tim? Morsm uciti jezik ds bih citao i ostaviti deci sutra kad krepam da ni ne pipnu. Nije to alternativa.


Nije uopce. Ja se nelose sluzim taljanskim, ali ne pada mi napamet uzimati njihova izdanja. Engleski mi je sluzbeni jezik na poslu, sto znaci da ga govorim nesto slabije nego materinji, pa ni njihova izdanja ne bi uzeo. Dakle samo izdanja iz 'regiona'.

ok, tebe pere neka nostalgija za regionom, mene ne. Ne znam zašto bi dava više love za nešto di mogu proć nekoliko puta jeftinije. A šta se tiče talijanskog može se naučit.(Sawiču di ćeš bolje nego da ti dica nauče talijanski nego priko stripova.)


O nostalgiji se da razgovarat, ali tu su oprecna stajalista, pa ne bi da se u to upustamo ponovo i nanovo...
'Region' je eto novonastala krilatica/postapalica, nije bas da me to 'pere'. Ali uvjek cu uzesti strip na srpskom, a nikad na taljanskom. To mi se cini potpuno normalno.
Naravno da se taljanski moze naucit. I ja sam ga se eto 'priucio', i bila mi je tlaka u pocetku, a sad mi je gust jer kad dodem u italiju sve 'berem' i lakse je desetorostruko nego s engleskim, kojeg oni ne jebu 2%. I imaju pravo, na kraju balade.
Ali necu citati njihove stripove kraj toliko hrvatskih i srpskih.




U domeni kioska sa približno istim cijenama to ima smisla.
U domeni proizvoda koji je i nekoliko puta skuplji u
hr/srb/bos izdanju uzeću uvik prije talijansko.
Sasvim normalno y logično.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 11:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Naravno uvik će bit iznimaka,npr MV.
Al osim toga ih praktički nema.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2019 : 11:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Poenta je u tome da ako se nesto voli ili prati, ne treba negirati cinjenicu da se ne radi o luksuznom izdanju. Fibra objavljuje samo luksuzna izdanja.
Zagor LL je takodje luksuz, to mi je najbolje izdanje i ja rado placam nesto vise za tu perfekciju. Mogu te iste epizode imati u klasiku za znatno manju cijenu, ali nije to to.




Kompletno promašena usporedba.
Sa jedne strane si stavija Zagora u izdanju u kojen je originalno zamišljen i njegovu LL luksuznu inačicu, a sruge strane si stavija Gospodare ječma u izadnju u kojen je originalno zamišljen sa čime???
Koja bi to bila neluksuzna verzija toga stripa?

E da, uvatili smo se Gospodara ječma, a to je vjerovatno najskuplji Fibrin strip.
Ali šta bi recimo ovde bilo luksuzno i skupo?
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/torpedo-1936-1-torpedo-knjiga-prva/469/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/torpedo-1936-2-torpedo-knjiga-druga/470/

Kupija san 15 Torpeda kako su izlazili od SA, 15x50Kn=750 Kn.
Ovde tih 15 imaš za 288 Kn.
Ako ovo nije za raju, neznan o čemu pričamo.

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/07/2019 11:47:03
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 12:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja i dalje pricam da Fibra ima OK cene i nije Markos alav. Politika mu je odlicna. Ali da je to luksuz jeste.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000