forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - GAUČO
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 25/09/2019 : 15:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PRAVA POSLASTICA ZA SVE LJUBITELJE STRIPA

„GAUČO“ na LETEĆEM STARTU I SALONU STRIPA po ceni od 1.200 dinara


„Ova sjajna priča odvodi nas u Argentinu s kraja devetnaestog veka, u vreme kad su crnci i Indijanci još bili robovi. Dok se Englezi i Španci bore kod Rio de la Plate, Prat i Manara se poigravaju sudbinama Toma Brauna, mladog dobošara, i Moli Maloun, irske devojke. Ovo je divan avanturistički strip-roman, pun olujnih strasti i oružanih sukoba.” – À Suivre, broj 179, decembar 1992.


143 str. /A4

Engleska mornarica 1806. stiže do Buenos Ajresa, u nameri da napadne taj grad pod kontrolom oslabljene Španije, a na jednom od brodova Njenog veličanstva naći će se i Tom Braun, protagonista ove raskošne avanture Huga Prata i Mila Manare, velikih majstora stripske umetnosti. Mladi dobošar je zaljubljen u irsku prostitutku, Moli Maloun, koja je takođe na britanskom brodu, ali umesto da pokuša da je odvrati od zainteresovane oficirske klijentele, on će morati da se iskrca na južnoameričko tlo kao običan pion u vojnoj igri za prevlast.

Gradeći intrigantan istorijski i ljubavni narativ, Prat i Manara uz osnovnu nit radnje nude i živopisnu i podrobnu sliku o suprotstavljenim stranama, uvodeći priče o masonima, oslobođenju robova, želji kreola da se osamostale, suparništvu vojnika i mornara u britanskim imperijalnim snagama. Sudbine junaka prepliću se i razrešavaju na pozadini velikih istorijskih događaja u ovom vizuelno upečatljivom strip-romanu, uzbudljivom na svakoj stranici, sve do potresnog kraja.

„GAUČO“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, na Salonu stripa u SKC-u, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.200 dinara, od četvrtka, 26. septembra, do nedelje, 29. septembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.350 dinara, a u ostalim knjižarama 1.799 dinara.

Edited by - Melusine on 26/09/2019 10:17:09

alexts
Advanced Member



Serbia
6813 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/09/2019 : 16:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Može.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20709 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2019 : 17:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
skoro u isti dan se pojavljuju u prodaji El Gaučo i Gaučo - da li je to na pomolu novo rivalstvo,ČK VS Fibra.

ovako na prvu,ČK izdanje je jeftinije 700 dindži,i ako je rađeno u Rotografici,to je sasvim pristojna ušteda para sa obzirom da je i format malo veći,ali ako je rađeno u Simbolu,džaba sva ušteda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/09/2019 17:18:47
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2019 : 17:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jope' Gauco!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20709 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/09/2019 : 00:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
fale tehnikalije - dimenzije,broj stranica.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 26/09/2019 : 10:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

fale tehnikalije - dimenzije,broj stranica.



https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/330659335

Издавање и производња Beograd : Čarobna knjiga, 2019 (Subotica : Rotografika)
Физички опис 143 str. : ilustr. ; 30 cm
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2021 : 23:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Saradnja Prata i Manare na Indijanskom letu je meni lično podarila odličan strip (jednako mi je sjajan bio i nekad, kao klincu, u Stripoteci,ali i kasnije, kao matorijem stripofilu,u albumima Belog puta i Fibre),te sam i ovde podigao očekivanja na visok nivo,a pogotovu nakon pojedinih hvalospeva i komentara da je naslov bolji od prethodnog uradka Mila i Huga.

Avanturistički je ovo strip,koji se bavi događajima sa početka 19.veka,kada su Englezi napali Buenos Aires sa namerom da svrgnu Špance sa vlasti,stim što su ovde u žiži zbivanja "mali" ljudi,izvesni bubnjar,kurva i grbavi mornar,uvučeni u kovitlac rata,strasti,izdaje i svega što se tu može ubaciti,uz dosta golih guzica,sisa i vagina.

Šta znam,ne kažem da Indijansko leto ima neku dubinu,čak naprotiv,tamo je tek gomila perverzija u gro planu (ali barem znamo na čemu smo,pa se takvoj priči i prepuštamo),no, čini mi se da su u Gauču Prat i Manara (iliti samo Prat),hteli da naprave priču sa dubljim smislom,a u tome nisu uspeli,pa je sve to ispalo lošije nego što zaista jeste.

Mislim,strip je jako dobar,ali nadao sam se još boljem,a pošto ga nisam dobio,malčice sam razočaran;a Indijansko leto mi je za klasu bolje.

4/5





Potpisujem od reci do reci kolegu. Indijansko leto je vrhunski strip i remek delo. Gauco me je cak razocarao, jako dobar avanturisticki strip je to, ali ja nisam doziveo taj osecaj odusevljenja koji sam imao tokom citanja Indijasnkog leta. Indijansko leto je, pored toga sto je sokantnije, i poeticnije i lepse ispricano sa jako dobrim i organskim krajem, dok je Gauco pomalo zbrzan i deluje da mi nedostaje i osecaj sinergije izmedju Prata i Manare. Cini mi se da su se bolje skapirali u Letu.
Ali to opet ne znaci da Gauco nije dobar avanturisticki strip vredan citanaja, naprotiv.

7/10
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6813 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/11/2021 : 14:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg639978#msg639978
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/11/2022 : 18:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Gaučo nije pretrpan besmislenim i iritantnim erotskim scenama kao Indijansko leto, pa mi je ovaj strip bolje legao nego dotični, iako ga ne smatram bog zna kako kvalitetnijim radom od Leta. Kao avanturističko štivo sa povremenim lascivnim scenama gde se u krupan plan stavljaju mali ljudi dok se u pozadini dešavaju krupne istorijske promene borbe za slobodu između Britanaca, Španaca i domorodaca, Gaučo može da prođe kao razonoda za jedno čitanje. Sam kraj i epilog priče mi je previše nagao i deluje da je strip zbrzan kako bi bio završen pre Pratove smrti.

Ne mogu se otrgnuti utisku da bi ovo bio bolji strip da je rađen bez Manare i da ga Prat nije pisao kad je već bio u poznim godinama.

Naslovnica Čarobne mi je lepša od Fibrine
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000