forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/09/2022 : 21:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Odlican predlog, i Nika su mogli epizodu nakon knjige 38, tj broj 115...a ne da ponavljaju U seni cara. Osim te epizode Lms ima smisla, Kit i Blek epizode koje nikada nisu objavljene, preskocene Price i Julija, nadajmo se i novim junacima...
Go to Top of Page

Joker_1389
New Member

104 Posts

Member since 28/04/2020

Posted - 14/09/2022 : 22:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Joker_1389 a Private Message  Reply with Quote
Mogli bi ste u LMS ediciju dodati i epizode Magicnog Vjetra Povratak, osim ako ne planirate te price objaviti u nekom posebnom izdanju.
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 14/09/2022 : 23:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

predlog za golkondu...nik rajder izlazi u lms i nastavio je tamo gde je stao kod dnevnika-to je sasvim logicno i ok..ali julija nije nikada bila u lms...ovaj preskocen originalni broj 45 je nesto sto dugo cekamo..ali za dalje? ako ce i u buduce biti julije u lms moj predlog je da idu brojevi od originalnog broja 201 pa na dalje....bio sam protivnik a i dalje sam preskakanja kod julijinih knjiga ali u lms bi se moglo tako uraditi da idi brojevi od 201 i dalje redom....jer nacekacemo se svi na njih u knjigama bar deset ako ne i vise godina...to je moj predlog...pa mozete napisati sta mislite o tome...hvala


Dobar predlog, samo veća je verovatnoća da bude od broja 174, tu se dešava jedan zanimljiv događaj, koji donekle menja ton kasnijih epizoda... svakako posle ove Julije u LMSu ide još jedna epizoda iz naše prve knjige, a posle, sve što mogu da kažem je: bićete zadovoljni...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2022 : 00:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by dzoni

predlog za golkondu...nik rajder izlazi u lms i nastavio je tamo gde je stao kod dnevnika-to je sasvim logicno i ok..ali julija nije nikada bila u lms...ovaj preskocen originalni broj 45 je nesto sto dugo cekamo..ali za dalje? ako ce i u buduce biti julije u lms moj predlog je da idu brojevi od originalnog broja 201 pa na dalje....bio sam protivnik a i dalje sam preskakanja kod julijinih knjiga ali u lms bi se moglo tako uraditi da idi brojevi od 201 i dalje redom....jer nacekacemo se svi na njih u knjigama bar deset ako ne i vise godina...to je moj predlog...pa mozete napisati sta mislite o tome...hvala


Dobar predlog, samo veća je verovatnoća da bude od broja 174, tu se dešava jedan zanimljiv događaj, koji donekle menja ton kasnijih epizoda... svakako posle ove Julije u LMSu ide još jedna epizoda iz naše prve knjige, a posle, sve što mogu da kažem je: bićete zadovoljni...


bravo,bravo,bravo.
Džoni je dao odličan predlog,mada ni vaš (od 174.broja) nije ništa lošiji,i svakako da je dosta bolje da ne bude preklapanja sa epizodama koje ste već objavili nego otići na neke koje će biti objavljene za XY godina;a kad one dođu jednog dana na red,svakako da ćemo mi koji uzimamo Julijine knjige, uzeti ih u kolekcionarskom izdanju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2022 : 00:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

E, ali dobrih fora ima ovde...
Ima dosta forumaša koji "hlade mozak" Blekom i Malim rendzerom, uživaju u naivnostima, opuštaju ih ti lagani stripovi...ali im je Julia loš strip.
Ono što je sigurno kod Berardija, zna da izgradi stripovski univerzum i da u njemu postavi likove koji se inteligentno i logično ponašaju. Meni je to kao čitaocu stripova u ovim godinama (prešao pola puta do lopate) jako bitno...


bravo pajtose,pogodak u srž suštine.
Svaka čast svim tim stripovima,ali za moje godine mi najbolje paše kako to Berardi radi,a njegov pristup je definitivno, u pogledu ozbijnosti,logike i inteligentnog pristupa stripu, najbolji u SBE.
Dobro,nije sad Julka kvalitet jednog legendarnog Kena,ali da valja,itekako valja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/09/2022 00:43:23
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2022 : 00:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Slažem se, uz Texa najbolje što izlazi

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by sawitch

Nisam fan Julije ali ‘ajde. Kad bih je kupio da nije LMS-a :)


grešiš - Julija je najbolji boneli od svih koji trenutno izlaze kod svih izdavača.




da,uz Teksa svakako.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2022 : 00:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ova Julija me toliko ne zanima, reči nemam.

Ali dobar predlog za Parada.


ima li bolje preporuke od tvog,Elvudovog i Logovog dislajkovanja stripa?!?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2022 : 00:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by sawitch

Nisam fan Julije ali ‘ajde. Kad bih je kupio da nije LMS-a :)


grešiš - Julija je najbolji boneli od svih koji trenutno izlaze kod svih izdavača.



Iako je tematski meni veoma blizu, ima toliko iritantih stvari, da glava boli. Od potpuno antipaticne Whoopi Goldberg do milicajca Malkovicha, koji bi Juliu vec 250+ brojeva nagazio, a jos uvijek je u fazi kao u prvom broju. Jebote, ponasaju se ko u osnovnoj skoli. Likovi i radnja se nimalo ne razvijaju, svejedno je jel citas epizodu 181, 243, 59.. Nema kronologije. I to je meni veliki promasaj. Nervira me finoca Audrey Hepburn i njezin auto koji se kvari vec cijeli serijal, nervira me debeli John Goodman, koji se uvijek nesto smijuri i uzdise zbog relacije ono dvoje nesudjenih star crossed lovers, koji se naravno u svakom i to bas u svakom broju nesto kao posvadjaju. Da ne kazem samo kako mi je odvratna macketina koju ima. Jedini kul lik je onaj Julijin kompadre, koji vecinu svega rjesava sakama.

Ali sta ces, naravno da cu uzeti taj LMS.


svi detalji koje si nabrojao jesu minusčići,ali ipak minusčići; nema hronologije kao u Kenu,ali zar i mora da je ima.Što se mene tiče,i bolje je ovako.
Zato i spomenuh da Julija nije tako dobra kao Ken,ali opet šije sve ostale boneli junake.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/09/2022 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Julia najbolji bonelli?
Dragonero puno puno bolji
A meni i Siročad
Ta dva serijala su mi trenutno Bonellijeve perjanice
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/09/2022 : 10:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
+1 takodje...Dragonero, Sirocad moderniji, dinamicniji, zanimljiviji...meni je kao i mikeu, isto problem da Julijom, sro kod drugih slicnijih Boneli serijala, nadomescuje se prijemcivijim zanrom, dopadljivijim likovima, mestom radnje...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2022 : 16:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pročitao prvu sezonu Siročadi,šta znam,uglavnom mnjah.
Dragonero me nije pogodio sa prvom VČ knjigom,ali ono što sam kasnije čitao baš valja.
Ali mi je opet Julka bolja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1915 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 15/09/2022 : 16:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Julia rastura. Kad idem s Juliom u krevet, kao da idem s Juliom u krevet.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2835 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/09/2022 : 17:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Gledajte, Julia je odlican strip, ali ne mogu preko tih gore napisanih stvari. I nisam napisao ni svega :). I meni trenutno Dragonero i Sirocad puno bolje leze.

Jack the Black.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/09/2022 : 09:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
i ja sam u ovoj ekipi koju julia ama baš nikako ne interesuje :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
916 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 16/09/2022 : 09:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Po meni nema potrebe upoređivati Juliju sa Dragonerom, dva potpuno različita žanra, nemaju apsolutno ništa zajedničko osim što su SBE. Kao da upoređuješ Breaking Bad i Game of Thrones.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4329 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 17/09/2022 : 17:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
za juliju u lms : ok...neka bude onda od tog broja 174 ali neka ide dalje redom bez preskakanja..175 pa 176 i tako dalje....to bi bilo jako lepo i zanimljivo....to je za lms....a voleo bi i da knjige idu bar malkice cesce....u svakom slucaju podrska.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/09/2022 : 23:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
hajmo golconda malo western bedeteke, toliki prugne i ostali čekaju...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18790 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/09/2022 : 04:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Westerna bi trebalo biti 80% ako se furaju na stari LMS...
Ostalo može koji krimi ili istorijski/povjestna strip..
Ne treba pretjerivat sa novitetima..
Ajmo Djudasa, sad ga izdaje ifedizioni. .

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 25/09/2022 : 14:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
pa i mislim na historijski western, tipa prugne i sl. :D

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 25/09/2022 : 18:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Ja se mnogo izvinjavam jer sam iskoristio priliku pa skoknuo do Egipta van svake (jadranski gledano) sezone, pa ne mogu da potegnem, možda, dovoljno brzo, možda je i previše Cuba libre krivo, tko će ga znati...
Ja ne volim ove javne, forumske, rasprave, ali kako Marko Fibra Šunjić (koji je isto nekad bio početnik, ali sad kad je gigant to je možda zaboravio) kaže, ja sam nov. I naravno, nema tu nikakve dvojbe. Ja jesam nov. Ali isto tako, ja sam čovek koji ne voli da komplikuje ono što je veoma jasno i očigledno, moja politička strana, verovatno, nikad neće doći do izražaja, jer nisam taj lik. Ne poznaju me lično, ni on, ni većina srbijanskih velikih, ali ko zna, možda se nekad upoznamo, pa uz čašicu home made Kajsije Golkondovače (koja koliko, zamislite, tačno nekad za Sajam završava odležavanje u dudovom buretu) skontaju da ja njih ustvari ne mrzim (šta oni mene, to nije do mene)...
Mene, isto nažalost, ne zanima naša, njihova, čija god, siva zona. Taj, kako kažete "džentlmenski", a ustvari mislite "prećutni" fazon.
U svakom našem ugovoru jasno i glasno piše: jezik: taj i taj, teritorija: ta i ta.
Kad već Markos (pogrešno) proziva, za Zaliv Kanua, meni u ugovoru stoji, kop(t)iram (isprićavam se, u Egiptu sam):

1. RIGHTS GRANTED
The Proprietor hereby grants to the Publisher the exclusive right to publish and sell in volume form in the Serbian language only, throughout the world, the work with the following working title:
CANOË BAY by Patrick Prugne and Tiburce Oger – 104 pages (format 25 cm x 32 cm)
(hereinafter referred to as the “Work”)
and the unrestricted right to publish into the Serbian language, distribute, advertise, promote, and sell the said work in soft cover or hardcover throughout the world.

Pazite, prva stavka u ugovoru je ovo, i ne znam, možda ja ne razumem engleski...

I to je prvo što sam pitao davaoca licence za Prunjea, "Daniela Maghena": da li Fibra ima istu takvu stavku u svom ugovoru (jer da ima, ja bih verovatno odustao od ovog izdanja, barem za nekoliko godina). Rekli su mi "no, Croatia only".
Šta mi imamo više tu da polemišemo i pričamo, moje je pitanje?

Onda meni (da se istom, pomenutom Marku valjda, ne bi zamerili), naše knjižare traže moj ugovor na uvid. Zašto? Valjda da vide da li tamo ne piše: "vi imate pravo, ali Fibra nema pravo". Pa da se onda njihovi advokati daju na posao... (smiley)

Iskreno, ne bih imao ništa protiv da je reciprocitet na snazi, a ne da meni Škoska knjiga kaže: uzećemo svako tvoje izdanje koje nije objavio, ili NE PLANIRA DA OBJAVI hr izdavač (zanima me samo, odakle njima info šta planira da objavi hr izdavač). Ali to što Marko kaže, "navodno hr knjižare ne uzimaju sr izdanja" to je daleko od "navodno". Ja možda u Hr knjižarama imam jednu banansku kutiju izdanja koju su nabavili Bog zna kako, mene niko ni u jednom trenutku nije pitao, niti tražio. Da li Marko može da kaže da je isto i sa njegove strane?

Ja stvarno nisam imao nameru da zapodenem bilo kakvu kavgu, zato i nisam započeo javnu raspravu nego sam Marku poslao privatnu poruku. Ali je njegov odgovor krenuo nogom. I žao mi je zbog toga. Ja bih isto, lično, voleo da smo svi super dobri. Ali ovo prevazilazi svaki ukus i dobru nameru.
Pomenuo sam i to Marku, nisam hteo javno, ali kad sam već prozvan, da kažem. Hteo sam da radim XIII na srpskom. U integralima fino, kako ovaj strip i zaslužuje. To je ipak klasik. Nema veze što svi imaju BG izdanje, hoću ga ja na srpskom. Odogovor od Mediatoona je bio: može, ali tek polovinom 2023, kada hr izdavač, koji planira da još jednom objavi kompletno izdanje u mekom povezu, završi taj svoj projekat. Ja kažem, ok. Da li hr izdavač ima prava distibucije u Srbiju, oni kažu: ne, ne, proverili smo, nema. Ali, znaš, da ne dođe do toga da jedno tržište pojede drugo. Ja delim te mejlove sa svojim saradnicima, i niko od nas ne veruje šta čita! Džaba sam ja objašnjavao da mi je nebitno da hr izdavač objavi u 16 izdanja, ja hoću na srpskom i u Srbiji...
Izvinjavam se svima, nikad nisam želeo da ovaj prljav veš iznosim pred javnost, ali zaista sam izazvan.
Toliko o tome da izdavač iz Hrvatske ne može da blokira izdavača iz Srbije, ako ima primera u suprotnom smeru, molim javite, meni nisu poznati...

Odavde će možda nekome biti jasnija pozicija izdavača u Srbiji, koji je možda zakasnio, pa je imao gigante ispred sebe, nije se rodio u pravo vreme...

Sve sam Markosu predočio to, ali on želi da podeli na forumu, nemam ništa protiv.
A što se ovdašnjih (srbijanskih) knjižara tiče, koji mi traže na uvid ugovor za Prunjea, možda da bi videli da li se foliram, pa mi se d.go da bez ikakvog razloga napadnem Fibru: nećete dobiti ništa! Slobodno prodajite izdanje, za koje ste dobili oficijalni mejl sa imenom i prezimenom da ne odobravamo, nije problem, kontaktiraće vas naši advokati.
Da je bilo samo par finih reči, iz kojih se barem zaključuje da je bilo kakav dogovor moguć, oni koji me poznaju znaju da nisam konfliktna ličnost, daleko od toga. Ali nogom, u fazonu, ja sam Fibra, ko si, bre, ti, dok god imamo pravih i pravnih sredstava, neće proći. Pa ćemo onda, nije frka, da dokazujemo koliko je i da li je hrvatski jezik nerazumljiv ljudima u Srbiji, nije nikakav problem. A znate li zašto? Zato što sve i svuda svi vidite samo profit, koji mene apsolutno ne zanima, od prvog dana postojanja Golkonde bitno mi je da prodam do 2/3 tiraža, kako ne bih bio na gubitku i da mogu da nastavim dalje! Žao mi je što je toga svestan samo jako mali broj ljudi oko mene, svi ostali misle da smo smislili i napraviti Golkondu da bismo od toga sazidali kule i gradove...
Izvinjavam se svima koje sam, možda, prozvao, nema nikakve zle namere, u pitanju je samo biznis, koji, nažalost, ne može da opstane bez jednog Fibrinog izdanja u ponudi...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/09/2022 : 18:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čekaj,nije mi jasno...
Golconda je dobila ekskluzivno pravo za strip na srpskom jeziku za cijelli svijet.
Tebi je nositelj prava reka da Fibra ima prava za hrvatski jezik samo za Hrvatsku.?
Ne znam...Zašto bi tebi bija jedna vrsta ugovora a Fibri druga?Jesi li siguran da ste se dobro razumjeli?
U krajnjem slučaju jesi li dobio ugovor s Fibrom na uvid?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/09/2022 : 18:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda
Iskreno, ne bih imao ništa protiv da je reciprocitet na snazi, a ne da meni Škoska knjiga kaže: uzećemo svako tvoje izdanje koje nije objavio, ili NE PLANIRA DA OBJAVI hr izdavač (zanima me samo, odakle njima info šta planira da objavi hr izdavač). Ali to što Marko kaže, "navodno hr knjižare ne uzimaju sr izdanja" to je daleko od "navodno". Ja možda u Hr knjižarama imam jednu banansku kutiju izdanja koju su nabavili Bog zna kako, mene niko ni u jednom trenutku nije pitao, niti tražio. Da li Marko može da kaže da je isto i sa njegove strane?



Pa šta ti je Fibra kriva šta se ti nemoš dogovorit s hrvatskim knjižarama?Znači da te knjižare ne vjeruju da će se tvoji stripovi prodavat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/09/2022 : 18:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@Golconda,

Nisi trebao ovo napisati napast će te da gušiš svoj topic sa spamom, trolanjem, čime već.

Šalu na stranu, pustite advokate i dogovorite se bez javnosti, bolje za svakoga.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/09/2022 : 18:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda
Hteo sam da radim XIII na srpskom. U integralima fino, kako ovaj strip i zaslužuje. To je ipak klasik. Nema veze što svi imaju BG izdanje, hoću ga ja na srpskom. Odogovor od Mediatoona je bio: može, ali tek polovinom 2023, kada hr izdavač, koji planira da još jednom objavi kompletno izdanje u mekom povezu, završi taj svoj projekat. Ja kažem, ok. Da li hr izdavač ima prava distibucije u Srbiju, oni kažu: ne, ne, proverili smo, nema. Ali, znaš, da ne dođe do toga da jedno tržište pojede drugo. Ja delim te mejlove sa svojim saradnicima, i niko od nas ne veruje šta čita! Džaba sam ja objašnjavao da mi je nebitno da hr izdavač objavi u 16 izdanja, ja hoću na srpskom i u Srbiji...


Opet šta ima veze Bookglobe šta ti nositelj prava ne želi prodat strip kad ti hoćeš?Ljuti se na mediatoon.Oni odlučuju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 25/09/2022 : 18:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Druže, ja možda jesam popi..io i ispričao koješta, što možda i nisam trebao, ali, ne zamerite, stvarno neću ništa više nikome detaljisati i objašnjavati i odgovarati, ko želi, sve može da pročita u ovom mom prethodnom postu.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000