forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 158

anam
New Member



187 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 30/12/2022 : 00:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by anam

alexts:
Mislim da to zavisi od odziva publike, koji je slab. Da je bolji, to bi išlo češće.

...odaziv publike je slab jer nitko još nije dovrio serijal...počelo se pa stalo i sad su svi skeptični...pa da je tempo izlaženja i publika bi pratila ovako svi čekaju kad će novi broj da su sigurni da serijal ide dalje...



Pa šta je starije, kokoška ili jaje? Čitaoci bar manje novčano rizikuju od izdavača, pa neka odbace skepticizam i odreše kesu za prvi broj. Time sebi osiguravaju i drugi.



Ovo je zero sum game, nesto mora da otpadne jer su budzeti citalaca ograniceni...


...prvi broj imam i čekam drugi (...imao sam i prvi broj od Bookglobe-a i nikako dočekati drugi)...dosta izdavača pokrene pokrene serijale i ne makne se dalje od prvog broja ili ne završe započeto svima su nam poznati. Ok vidim u najavi i treću knjigu Duranga...eto ima se što čekati da izađe...pa Džoni Logan 4...
Go to Top of Page

Joker_1389
New Member

104 Posts

Member since 28/04/2020

Posted - 30/12/2022 : 09:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Joker_1389 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Joker_1389

quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by Joker_1389

Sta se desava sa Magicnim Vetrom? Nema ga vec 4 mjeseca...
Drago mi je sto se pokrecu novi serijali i edicije, ali ako cemo cekati po nekoliko mjeseci da izadju novi brojevi serijala koji predstavljaju glavne junake izdavacke kuce (Magicnog Vetra, Nika, Julie i Prica) - onda mi se to nimalo ne svidja.


Koji novi serijali i edicije se pokreću?
Takoreći, u svakoj turi izlazi po neki Nik, za Priče i nema još mnogo prostora, razgrabljeno je svašta, ne može knjiga biti od jedne epizode, do kraja godine će sigurno još jedna dvobroj knjiga biti, ako se stigne možda i jedan trobroj...
Magični kasni, zbog odgovornog prevodioca, koji kod nas neće više prevoditi, u novembru će knjiga 16, do kraja godine sigurno još dve, Julija sad jedna, u novembru još dve i još jedna do kraja godine. U pravu si, stvarno se previše čeka, ne znam koji vas je to izdavač navikao da vam svakog meseca izlazi nova epizoda (a kamoli trobroj knjiga)...
Što je najčudnije, ne znam zašto se uopšte i bakćem sa odgovaranjem...




Pa imate pokrenutih vise razlicitih serijala od drugih, iskusnijih izdavackih kuca. Mislim daj Boze da izadje i taj jedan Magicni Vetar do kraja godine. Ako je kasnjenje prevoda razlog zasto toliko kasni broj 16 onda razumijem, ali ako ce se objaviti neke druge stvari naustrb tog 16. broja onda ne podrzavam.
Sa pocetne zamisli da se objavljuje jedan Magicni Vetar u 2 mjeseca spali smo na to da dobijamo dva Magicna na godisnjem nivou. Ustalite malo taj ritam izdavanja tolikih serijala (kao sto ste kod LMS tacno odredili datume objavljivanja).



I na kraju sam ipak ja bio upravu u vezi Magicnog Vetra... Nismo dobili nijednu jedinu knjigu do kraja godine...

Edited by - Joker_1389 on 30/12/2022 09:40:50
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 30/12/2022 : 15:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Glede ovog izdanja (Badi Longvej), da ne bude zabune, imam prvi integral i on je odličan, dodatni tekst Deribov, sve naslovnice integrala,
dobra štampa, šteta da dugo čekamo na nastavke a trebalo bi biti 5 integrala ukupno, hajde da ih bar malo poguramo kritikom
Go to Top of Page

anam
New Member



187 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 30/12/2022 : 15:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by d.r.p

Glede ovog izdanja (Badi Longvej), da ne bude zabune, imam prvi integral i on je odličan, dodatni tekst Deribov, sve naslovnice integrala,
dobra štampa, šteta da dugo čekamo na nastavke a trebalo bi biti 5 integrala ukupno, hajde da ih bar malo poguramo kritikom


...bilo bi lijepo kad bi ostale integrale izdali za 12-16 mjeseci...nadamo se da će uskoro Durango 3 pa završni 4...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 30/12/2022 : 19:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by d.r.p

Glede ovog izdanja (Badi Longvej), da ne bude zabune, imam prvi integral i on je odličan, dodatni tekst Deribov, sve naslovnice integrala,
dobra štampa, šteta da dugo čekamo na nastavke a trebalo bi biti 5 integrala ukupno, hajde da ih bar malo poguramo kritikom



Sta tek da kazemo mi koji cekamo Jakarija 2?
(Da ne bude zabune ceka se i Badi Longvej 2 i mgicni vetar 17)
Go to Top of Page

anam
New Member



187 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 30/12/2022 : 20:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
Hajdemo ekipa iz Golconde trgnite se malo...budete li predugo oklijevali netko drugi će to izdati a onda Vam bude krivo...serijale pratim od onoga tko prvi izda, ali ako zavlači a netko drugi stigne i prestigne...pa nije teško pogoditi što see dogodi...od takvih izdavača uzimam samo one shot...a serijale?...
Go to Top of Page

Joker_1389
New Member

104 Posts

Member since 28/04/2020

Posted - 31/12/2022 : 11:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Joker_1389 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anam

Hajdemo ekipa iz Golconde trgnite se malo...budete li predugo oklijevali netko drugi će to izdati a onda Vam bude krivo...serijale pratim od onoga tko prvi izda, ali ako zavlači a netko drugi stigne i prestigne...pa nije teško pogoditi što see dogodi...od takvih izdavača uzimam samo one shot...a serijale?...


Ja sam vec krenuo Magicnog od Libellusa da uzimam sta mogu, tako da cu te projeve preskociti od Golconde, jer ovo stvarno presporo ide.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 31/12/2022 : 14:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Blago svima onima koji su toliko nestripljivi za raznim izdanjima, Julije, Natana, Magicnog, Badija, pa isto i za recimo izdavaca VC koji zajebava se sa KI... i pored toga sto ima toliko izdanja tri najveca trenutno izdavaca u Srbiji VC, CK, Golkonde, pa i ostalih, a isto tako i u Hrvatskoj Ludensa, Libellusa, Fibre... ljudi ne znaju sta ce sa novcem, sve pokupovali, pa onda dajte ne kasnite vise izdavaci sa svojim izdanjima izgubice te musterije...

Edited by - Bruce Springsteen on 31/12/2022 14:08:17
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 31/12/2022 : 20:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Blago svima onima koji su toliko nestripljivi za raznim izdanjima, Julije, Natana, Magicnog, Badija, pa isto i za recimo izdavaca VC koji zajebava se sa KI... i pored toga sto ima toliko izdanja tri najveca trenutno izdavaca u Srbiji VC, CK, Golkonde, pa i ostalih, a isto tako i u Hrvatskoj Ludensa, Libellusa, Fibre... ljudi ne znaju sta ce sa novcem, sve pokupovali, pa onda dajte ne kasnite vise izdavaci sa svojim izdanjima izgubice te musterije...


Ni nakon desetog čitanja ovog posta, ne uspijevam dokuciti šta je napisano
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 31/12/2022 : 21:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Blago svima onima koji su toliko nestripljivi za raznim izdanjima, Julije, Natana, Magicnog, Badija, pa isto i za recimo izdavaca VC koji zajebava se sa KI... i pored toga sto ima toliko izdanja tri najveca trenutno izdavaca u Srbiji VC, CK, Golkonde, pa i ostalih, a isto tako i u Hrvatskoj Ludensa, Libellusa, Fibre... ljudi ne znaju sta ce sa novcem, sve pokupovali, pa onda dajte ne kasnite vise izdavaci sa svojim izdanjima izgubice te musterije...


Ni nakon desetog čitanja ovog posta, ne uspijevam dokuciti šta je napisano



I ja ne mogu dokuciti da si procitao deset puta i da nisi mogao dokuciti sta sam napisao...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 31/12/2022 : 22:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Kasnilo ne kasnilo ocigledno je da imamo ozbiljnog izdavaca koji nas nece izdati !!Samo napred Golkondjani!U napad!!

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/01/2023 : 04:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

Kasnilo ne kasnilo ocigledno je da imamo ozbiljnog izdavaca koji nas nece izdati !!Samo napred Golkondjani!U napad!!



💪
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6075 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/01/2023 : 09:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Blago svima onima koji su toliko nestripljivi za raznim izdanjima, Julije, Natana, Magicnog, Badija, pa isto i za recimo izdavaca VC koji zajebava se sa KI... i pored toga sto ima toliko izdanja tri najveca trenutno izdavaca u Srbiji VC, CK, Golkonde, pa i ostalih, a isto tako i u Hrvatskoj Ludensa, Libellusa, Fibre... ljudi ne znaju sta ce sa novcem, sve pokupovali, pa onda dajte ne kasnite vise izdavaci sa svojim izdanjima izgubice te musterije...


Ni nakon desetog čitanja ovog posta, ne uspijevam dokuciti šta je napisano




OK, napisao je to vrlo nespretno i znam da ga malo zezaš, ali da, ima nešto u tome što on kaže. Ispada da je najveća briga većini kada će nešto izaći i još-još-JOŠ. Ja sam poprilično siguran da tu ima jako puno ljudi koji sam popunjavaju police, a pročitaju nešto ako stignu. Doduše takav sam i ja sa Nathanom i Siročadi, najradije bi da se sve izda što prije (pročitao sam sve do sada kupljeno;)).

...samo nije skužio da ipak ne kupuju svi sve, jer vj netko kupuje samo Magičnog koji sada valjda već dugo nije izašao i slični primjeri...

Kad se čitaju forumski upisi, ispada da svi sve kupuju i čitaju. Da je tako, nebi tiraži bili takvi kakvi jesu i sve izdavačke kuće bi bile žive.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/01/2023 09:08:00
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 01/01/2023 : 12:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Blago svima onima koji su toliko nestripljivi za raznim izdanjima, Julije, Natana, Magicnog, Badija, pa isto i za recimo izdavaca VC koji zajebava se sa KI... i pored toga sto ima toliko izdanja tri najveca trenutno izdavaca u Srbiji VC, CK, Golkonde, pa i ostalih, a isto tako i u Hrvatskoj Ludensa, Libellusa, Fibre... ljudi ne znaju sta ce sa novcem, sve pokupovali, pa onda dajte ne kasnite vise izdavaci sa svojim izdanjima izgubice te musterije...


Ni nakon desetog čitanja ovog posta, ne uspijevam dokuciti šta je napisano




OK, napisao je to vrlo nespretno i znam da ga malo zezaš, ali da, ima nešto u tome što on kaže. Ispada da je najveća briga većini kada će nešto izaći i još-još-JOŠ. Ja sam poprilično siguran da tu ima jako puno ljudi koji sam popunjavaju police, a pročitaju nešto ako stignu. Doduše takav sam i ja sa Nathanom i Siročadi, najradije bi da se sve izda što prije (pročitao sam sve do sada kupljeno;)).

...samo nije skužio da ipak ne kupuju svi sve, jer vj netko kupuje samo Magičnog koji sada valjda već dugo nije izašao i slični primjeri...

Kad se čitaju forumski upisi, ispada da svi sve kupuju i čitaju. Da je tako, nebi tiraži bili takvi kakvi jesu i sve izdavačke kuće bi bile žive.




Ma slazem se uglavnom sa svim tim, ali eto ja pripadam onoj strijoj generaciji koja je pocela gledati a onda i citati stripove u drugoj polovini 70-tih godina proslog veka, i secam se izobilja svakojakih stipova i casopisa na kiosku narocito pocetkom 80-tih, a onda kada je to sve nestalo, pa ponovo ozivelo prezadovoljan sam danasnjom ponudom, i kiosk izdanja, i prelepo je videti na kiosku recimo 10-tak stripova reaznih junakk i to zajedno i VC, Ludensa, SA, Golkonde (na nekoliko Kioska u Leskovcu to je upravo tako), i sve to vraca na ona stara dobra vremena, a plus sijaset izdanja u knjizarama sto to ranije nikada nije bilo, sve i za svakog po zelji...

Edited by - Bruce Springsteen on 01/01/2023 12:58:48
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4280 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 02/01/2023 : 16:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
samo dve redovne knjige julije u 2022 po meni premalo....nova julija knjiga bila je naljavljena za novembar pa za decembar ali nije izasla jos uvek...pretpostavljam da ce tokom januara izaci ali se nadam da ce u 2023 izaci vise julijinih knjiga
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2023 : 10:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šteta što nema posebnih tema za Golkondina izdanja,na ova zadnja mislim - recimo nema ni za Pulboove klince,ni za Na Zapad,Mladiću ni za Rejvermun.
Mislim da ovakve teme znače i izdavaču kao reklama.
Pišemo osvrte za njih u pročitao i (ne)preporučujem,ali tu nije ni izbliza pregledno kao što bi bilo da ima zasebna tema.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



717 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 17/01/2023 : 11:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote

Kada će Spajdermen biti na kioscima?
Sredina januara je a još ga nema...

STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 17/01/2023 : 17:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zmcomics


Kada će Spajdermen biti na kioscima?
Sredina januara je a još ga nema...


ošo ko djeca iz škole
https://golconda.rs/shop/spajdermeni/spajdermeni-1/

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 17/01/2023 : 19:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Nije otišao, nije se ni pojavio 😉
Povučen ceo tiraž zbog greške.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25966 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/01/2023 : 19:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Libellus style

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 17/01/2023 : 19:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Ne bih da stajem na muku, ali sad me zaista interesuje kakva greska je u pitanju? Ipak je kiosk izdanje u pitanju, citaoci bi kapiram istolerisali.
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 17/01/2023 : 20:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda

Ne bih da stajem na muku, ali sad me zaista interesuje kakva greska je u pitanju? Ipak je kiosk izdanje u pitanju, citaoci bi kapiram istolerisali.


Ma kakvo tolerisanje, skroz pogrešno složene stranice, sreća pa smo zapazili na vreme...
Sutra stiže i u BG striparnice i kod distributera, na kioscima ih očekujemo početkom sledeće nedelje, objavićemo svakako ponovo tačan datum...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6923 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/01/2023 : 21:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Prvi Spajdermeni se u vodu bacaju.
Go to Top of Page

Joker_1389
New Member

104 Posts

Member since 28/04/2020

Posted - 20/01/2023 : 11:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Joker_1389 a Private Message  Reply with Quote
Jel u planu da izadje Magicni Vetar knjiga 16 ove godine?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37403 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2023 : 12:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nik Rajder specijal 3 u najavi. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 158 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000