forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 158

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 29/11/2019 : 08:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Marti Misterija giganti. To vam je garant za rasprodaju tiraža.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2019 : 10:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by zlatan bihac

saguaro, od knjige 3....
sirocad, druga sezona-ringo...
lukas reborn...
one shot legionar,
one shot banditas...
one shot greystorm..
monolith...
un uomo un adventura...
gregory hunter...


Gregori - ne verujem.
Un Uomo... - teško (praktično nemoguće) iskombinovati za prava kao serijal (hteli smo, tražili već...)
Lukas, Grejstorm, Saguaro - to će Phoenix, ne diramo...


Ali treba uzeti u obzir da čitatelji žele izdanje za obične smrtnike, a ne ono za stanovnike Galapagosa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/11/2019 : 14:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Nick Raider?


Mislim da Nick ne može povoljnije od Libellusa. Na sajamskim akcijama se može kompletirati bez problema.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 10/12/2019 : 14:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/12/2019 : 16:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Kupujte Juliju i JDJP da se skoro pa rasproda i možda izdavač pristane na neku od naših ideja. Nema druge, a pitati ih sad što su mislili od Bonellija, što bi mogli u budućnosti može donijeti samo razočaranje.
Osobno bih najviše volio Nicka ali koliko god volio ne bi htio da izdavač ponovi Agarthijeve greške. Mic po mic.


Nick Raider po 3 stripa za 60 kn na akcijskim ponudama. Još uvijek sve lako nabavljivo... A da, ti si onaj pametnjaković koji davi Markosa sa pitanjem o reprintu Starih prdonja jer baš ono ful, skroz, očajno želi kupiti taj strip, ali kad mu se kaže da ima tog stripa po knjižarama koliko hoćep primjeraka onda nabavlja izdanje na engleskom. Nick Raidera imaš koliko hoćeš od Libellusa, redovni, Almanasi, oštećeni, neoštećeni... Samo biraj. Došli preko stotog broja i odrađeno sve vrhunski. A opet se ne prodaje. I ti bi da Golconda pokrene Nick Raidera???????
Ma bravo...



Evo Kut Humia...
Ispravak netočne baljezgarije: kupio sam Makondovo izdanje "Starih prdonja". Ja i wesskowaz napišemo da bi voljeli Nicka ali se ti, naravno, uhvatiš mene. Dijeli drugima svoje dobronamjerne savjete, meni ne trebaju.

loading...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2019 : 17:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Makondo je izdao Furune i na engleskom??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/12/2019 : 12:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
kakav crni, više puta objavljeni nick raider vas spopao, pored toliko odličnih neobjavljenih izdanja...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/12/2019 : 13:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
...Pionira novog sveta,Ralfa Azama,Kentaki rivera...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 25/12/2019 : 18:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
🎄 Dok čekamo da se osuši mastilo...


FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/12/2019 : 19:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Vau.,.super

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/12/2019 : 10:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Odlično, idemo dalje :)
Ova izdanja 3u1 su vam super!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/12/2019 : 17:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote


svaka cast... 6 novih epizoda julije u samo par mjeseci... to smo ranijih godina mogli samo mastati o tome...naravno, i tri nove price su tu..
vec je naruceno, i samo dalje nastavite...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 29/12/2019 : 09:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Pratite nas i na Instagramu https://www.instagram.com/golconda.srb/

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/12/2019 : 10:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

🎄 Dok čekamo da se osuši mastilo...


Odličan izbor naslovnice A ispalo da baš stiže u ovo prigodno vrijeme, super.

quote:
Originally posted by Golconda

Pratite nas i na Instagramu https://www.instagram.com/golconda.srb/


Ubacio u prvi post teme da se lakše može pronaći/vidjeti

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 29/12/2019 10:06:06
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 29/12/2019 : 22:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja kazem nesto o juliji. Uptavo mi je stigla u nemacku. Odusevljen sam sto ovako nesto izlazi i sto mozemo da nastavimo gde je darkwood stao. Ali moram da kazem da sad razumem onoliku polemiku oko kvaliteta izdanja. Samo po sebi, izdanje odradjeno super, ali stampa uzasna, na mahe kao veseli s pocetka, rezolucija ocajna, kako crteza tako i teksta. Meni izgleda kao da sam downlodovao neki sken sa neta i onda ga otstampao. Znam sve, kupujem uprkos tome novi broj, dajem podrsku izdavacu, u nadi da se nece ponoviti, jer ova prva knjiga nikako ne moze biti rame uz rame sa darkwoodovim, bar sto se stampe i rezolucije tice. Ali podrska svakako.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 30/12/2019 : 13:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
zavrsavam polako citanje prvih golkondinih prica...same price- prvi broj dosadan,drugi dobar..treci takodje dobar...sto se kvaliteta tice reko sam vec veliki pomak u odnosu na prvu juliju...primedbe- pomeno sam da crna treba da bude crna a ne sivkasta (ne mislim na secanja koja su radjena takvom tehnikom vec delove stripa gde je crna u originalu stvarno crna) to ispravite (mozda vec jeste u novoj drugoj juliji videcu)..ono sto bi jos dodao je ipak mala (u pricama) nazubljenost(jedva primetna ali jos uvek primetna) kod crteza...mislim da vam covek koji radi pripremu za stampu ne zna dovoljno svoj deo posla....povecajte rezoluciju jos malo da se ubuduce izbgene i to (blizu ste) pa da imamo izdanje kako dolikuje...ostalo sve je ok....i sad kada citam mogu jos reci..sandra knezevic je dobar prevodilac ( znamo je i iz veselog cetvrtka) ali neke stvari bi trebala drugacije (recenice 'slusaj bre' i slicno trebala bi malo drugacije (rec bre kada citam pricu a radnja na divljem zapadu malo je bez veze....trebalo bi izbegavati to bre...
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 30/12/2019 : 13:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

zavrsavam polako citanje prvih golkondinih prica...same price- prvi broj dosadan,drugi dobar..treci takodje dobar...sto se kvaliteta tice reko sam vec veliki pomak u odnosu na prvu juliju...primedbe- pomeno sam da crna treba da bude crna a ne sivkasta (ne mislim na secanja koja su radjena takvom tehnikom vec delove stripa gde je crna u originalu stvarno crna) to ispravite (mozda vec jeste u novoj drugoj juliji videcu)..ono sto bi jos dodao je ipak mala (u pricama) nazubljenost(jedva primetna ali jos uvek primetna) kod crteza...mislim da vam covek koji radi pripremu za stampu ne zna dovoljno svoj deo posla....povecajte rezoluciju jos malo da se ubuduce izbgene i to (blizu ste) pa da imamo izdanje kako dolikuje...ostalo sve je ok....i sad kada citam mogu jos reci..sandra knezevic je dobar prevodilac ( znamo je i iz veselog cetvrtka) ali neke stvari bi trebala drugacije (recenice 'slusaj bre' i slicno trebala bi malo drugacije (rec bre kada citam pricu a radnja na divljem zapadu malo je bez veze....trebalo bi izbegavati to bre...



Pa i konji i krave u Taličnom Tomu su znali reči "bre" .... da, slažem se s tom sitnom primjedbom..... znamo da je to klasična srpska poštapalica, ali nije baš uvijek najspretnije koristiti ju

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 30/12/2019 : 14:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

Pa i konji i krave u Taličnom Tomu su znali reči "bre" .... da, slažem se s tom sitnom primjedbom..... znamo da je to klasična srpska poštapalica, ali nije baš uvijek najspretnije koristiti ju


Nikako se ne može reći da je srpska poštapalica, samo srbijanska. To se na srpskom ijekavskom govornom području ne koristi.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/12/2019 : 14:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
pridev srbijanski ne postoji, to je politička izmišljotina

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 30/12/2019 : 15:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
bre je postapalica koja se koristi u srbiji i ja je cesto koristim...ali nisam je navikao citati u stripu i knjigama i voleo bi da tako i ostane

(Bre, bire, be, more je čest uzvik u brojnim balkanskim jezicima. Uzvik se koristi za izražavanje odobravanja, pohvale ili čuđenja(kod nas i kod ljutnje).

Reč je grčkog porekla: vokativ μορέ od μορός, μῶρος "luda", skraćeno u bre.

Koristi se u srpskom, bugarskom, rumunskom, albanskom (bre), novogrčkom (μπρέ, βρέ μορέ) i u rumelijskim narečjima turskog jezika)
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/12/2019 : 17:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Vidiš ovo nisam znao, mislio sam da je bre autohtona srpska poštapalica :)
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 30/12/2019 : 20:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
samo sitnica...uzrecicu sa balkana ne ocekujem od lika sa divljeg zapada ili nekog zapadnjaka ( u stripovima) zato mi je zasmetalo ali to je samo jedna mala sitnica...vise mi je zasmetala na pojedinim mestima bledja stampa u pricama ...nova julija kao trece bonelijevo izdanje od golkonde-tu ocekujem da konacno bude sve ok...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 31/12/2019 : 00:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Svašta nama smeta.
Ne volim ni ja bre, iako ga u svakodnevnom govoru poprilično koristim, ali mislim da je Sandra to upotrebila da bi dočarala trenutak i smatram da nije pogrešila u tome...
Izdanje je na Srpskom (ili Srbijanskom, svejedno...:) jeziku, te mislim da nije neobično što je upotrebljeno na adekvatnom mestu, a da se približi ovdašnjem mentalitetu i trenutnoj radnji u stripu, čisto sumnjam da se to u drugim jezicima ne koristi, već da se prevodi suvoparno, baš kao što je u originalu...

Nevezano za ovo, mislim da onaj ko krene da strip čita sa prvenstvenom namerom da mu nađe grešku ili manu, čak i da izdanje bude savršeno po tom pitanju, ne može nikako da uživa u priči. Na primer, upravo sređujem treću Priču za sledeći broj "Priča", čitam, i kako je atmosfera jeziva, u jednom trenutku, kada lik okrene neku fotelju u kojoj sedi neko (ili nešto), mene podiđe jeza, jer čitam strip, ne gledam je li baš vrhunski formulisana ta konkretna rečenica, da li su upotrebljene reči koje se meni najviše sviđaju, da li je boja bledo crna i slično...mislim da toga nema, ako strip čitaš da bi video ima li grešaka (o ovoj maloj, možda, nekad, ponegde, jedva primetnoj nazubljenosti nečega, ne bih stvarno mogao...:)
Tako da, opustite se, i dozvolite priči da je pročitate, batalite tehničke detalje, nisu oni najvažnija stvar ni u životu, još manje u stripu...:)
U novoj Juliji nema "bleđe" štampe, čak smo napravili dva prolaza upisanog teksta više nego ranije, ali ne sumnjam da će biti neke druge zamerke, šta znam, možda neko slovo nije milimetar veće nego što stvarno dolikuje ovom stripu, možda i nešto drugo...:):):)

Što se našeg sledećeg "Francuza" tiče, najava će vrlo brzo, privodimo ga kraju...a o sviđanjima, šta reći, a da ne bude: dugačka je to priča...Psi Pripjata su naše prvo čedo i to je strip koji se nama i dalje sviđa. Iz više nekih razloga. To što je on nekome "dečija bolest"...ne znam, ali mislim da to nije naš problem. Ja uvek kažem, jednostavno, nemojte kupiti ako Vam se ne sviđa. Pa i ja tako kupujem, samo ono što mi se sviđa. A na sve ovo bih još samo mogao da dopišem jednu zanimljivu konstataciju dobrog drugara koji nije neki veliki stripofil, ali ga neviđeno zabavlja da čita komentare kojekuda (mada možda i nije baš "politički" ispravna...): ako ti se ne sviđa kako je nešto urađeno, umesto da naređuješ drugome kako treba da bude, pa daj objavi ti nešto, i bolje i lepše i ispravnije i savršenije! Odvaži se, nije teško, niko te neće ujesti. Slobodno. Podržaćemo, kako god treba...jer ovako, sve zvuči kao poprilično isprazna priča...

Ako sam nešto preoštro rekao, ne zamerajte, mi se našim izdanjima prvenstveno obraćamo onom 95%om čitalačkom telu koje zapravo čita stripove zbog stripova samih, a ne zbog mašne kojom su obavijeni...pa ako mu se ne svidi dovoljno da ga zadrži u svojoj kolekciji, tu su oglasi, uvek će se već svideti nekome drugome...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/12/2019 : 08:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
sve kritike koje su bile na vasa izdanja bila su na mestu...mozete vi sada pisati razna lepa ili manje lepa ili cak duhovita objasnjenja..naravno da svi citamo strip radi price ali i radi crteza...a kada, ti, kako kazete sitni detalji uticu da se u crtezu ne moze uzivati onda je kritika na mestu...neko je navikao na kvalitet a nekome ne smeta ni kad je kvalitet slabiji...sto se samih epizoda tice tri procitane u prvoj juliji bile su super a u pricama jedna losa i dve dobre to je moj sud za sad procitano i moj ukus...pocinjete ovim saopstenjima da licite na veseli cetvrtak...koji kritike ne prima jos se sprdaju sa ljudima koji opravdano kritikuju njihov ritam za pojedina izdanja,ranije za bledu stampu i slicno....uvek cu kritikovati gde to neko zasluzuje a pohvaliti kad zasluzuje takodje...ako je druga knjiga julije odlicno uradjena naravno da cu pohvaliti(jos je nisam kupio)...i nadam se da je super jer to svi zelimo...o nazovi nazubljenosti koju sam pominjao kod prve julije se vidi veoma o cemu pricam..kod prica vrlo malo...ali se vidi...to su sve greske u pripremi stampe...na ovom forumu ima puno ljudi koji znaju o cemu pricam i koji se razumeju u to jer su i sami izdavaci...ili ljudi koji se bave stampom..srecna nova i da ubuduce budu samo pohvale to je moja zelja( ali naravno kad se zasluzi)-pohvalu sto ste uopste krenuli sa ovim dobili ste od svih..
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 31/12/2019 : 08:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda


Ako sam nešto preoštro rekao,

Ma kakvi preostro, sve lijepo i kulturno objasnjeno. Samo radite taj posao i udovoljite nam svojim povremenim najavama na ovoj temi. Upustanje u ovakve diskusije ne nosi plodove i prije li kasnije cemo gledati u prazno. Koliko se puta u stripovima hrvatskog izdavaca koristi pozdrav "Bog, stari" ili "Bok" ili xyz...
Hvala vam na hrabrosti i motivaciji da ste krenuli s tim, dalje samo smireno i s puno entuzijazma. Haugh!
Go to Top of Page
Page: of 158 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000