forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 158

jagodanbg
Senior Member



2453 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 13/05/2022 : 23:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Laik sam ali meni ovo mirise/smrdi na propast
Nema toliko nostalgicara, a novih citalaca za ovo nema.
Mene ovo ič ne interesuje, ni Golc. ni VČ
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/05/2022 : 23:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Mene bi interesovalo da vaskrsnu Eks almanah.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 13/05/2022 : 23:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Uvek bio i bicu za hronoloska izdanja bila to redovna,specijal ,maxi itd..To vazi i za strip albume(integrale..)
Nadam se da ce Golkonda ispostovati M.vetra,Juliju,Nika,Natana,Dzoni Logana,Price itd itd...Ako sve ovo dobijemo redovno nemam nista protiv LMS...Ne bi mi bilo pravo da se zahukta sa lms a zapostavi k.izdanja kao sto to v.cetvrtak upraznjava za njihovu dusu(zagor,dilan) a nas ko j..e.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/05/2022 : 08:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Videti opet napis LUNOV MAGNUS STRIP je meni neprocijenjivo...
Da se ne zavaravamo, ediciju če održavat nostalgija...
Nostalgičara ima dosta da se projekt izplati...
meni je dobar potez da se numeracija nastavi na Dnevnikova izdanja..
trebate dokaz?
Zlatna Serija Veselog Četvrtka!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/05/2022 : 09:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s cronosom. Magični Vjetar, Nick Raider i Julija moraju i dalje izlaziti u formi u kojoj izlaze, da imamo njihovu jedinstvenu kolekciju. Nemam ništa protiv da u LMS ponavljaju neke njihove priče i izdaju junake čije edicije nisu pokrenuli, pa čak da tu stavljaju i Priče koje su ionako "raskomadane", ali da sad npr. prestanu integrali Nicka, već ga počnemo skupljati kroz LMS, to ne bih prihvatio i smatrao bi nekorektnim.

loading...
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 14/05/2022 : 09:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Naravno da nisu ludi to da urade.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/05/2022 : 10:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Osobno sam dojma kako ovaj Nick 3/1 ima sasvim pristojnu prodaju, a ne ubijaš kokoš koja nese zlatna jaja.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/05/2022 : 15:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Osobno sam dojma kako ovaj Nick 3/1 ima sasvim pristojnu prodaju, a ne ubijaš kokoš koja nese zlatna jaja.



Problem ovog foruma i je u tome što mi puno mislimo i pretpostavljamo... valjda bi izdavač triba biti taj koji donosi odluke.
A zašto se stvara frka, ok, priča se i to samo reklamira izdavača i izdanje... no zašto nebi pokušali plasirati ponovo nešto što već imaju pripremljeno za tisak. Pa Ludens to odavno radi zar ne?
No opet, i ovo moje "pametovanje" ima kvaku... prava se plaćaju i prema tiražu, veliki tiraž možda poveća troškove??
Možda samo žele ediciju u kojoj će imati slobodu bavljenja i nekim likovima koje inače ne izdaju kao serije? Možda žele svoju verziju Klasika ili Odabranih priča?
Možda... Sve je možda dok se izdavač ne javi i objasni a i onda će sigurno biti onih koji znaju bolje...
A bit će nam samo gore

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 14/05/2022 : 21:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Potpuno se slažem sa Renkijem...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/05/2022 : 21:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Mene bi interesovalo da vaskrsnu Eks almanah.



+1

sangue navajo
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/05/2022 : 22:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Slažem se s cronosom. Magični Vjetar, Nick Raider i Julija moraju i dalje izlaziti u formi u kojoj izlaze, da imamo njihovu jedinstvenu kolekciju. Nemam ništa protiv da u LMS ponavljaju neke njihove priče i izdaju junake čije edicije nisu pokrenuli, pa čak da tu stavljaju i Priče koje su ionako "raskomadane", ali da sad npr. prestanu integrali Nicka, već ga počnemo skupljati kroz LMS, to ne bih prihvatio i smatrao bi nekorektnim.




Ako VC sa svojom ZS ima kiosk i knjizarske verzije, zasto bi bio problem isto i sa Golcondom da iste epizode Nika, Magicnog, Natana i Julije idu na kiosku u LMS i kao dosada u trobrojevima u knjizarama...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/05/2022 : 23:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, malo sam popio ali vidim da me nisi razumio, a ne znam da se može jednostavnije reći.

Neka Golconda u LMS serijal ubacuje brojeve Nicka i koje je objavila i nije u svojim integralima, ali neka ne prekidaju objavu integrala zato jer ćemo sad odjednom to skupljati u LMS ediciji.
Znači, nastaviti formu Nicka Raidera 3 u 1, a to hoće li ih izdavati/duplati i u LMS i kojim redom, njihova stvar, njihovo pravo svakako. I Ludens i VČ su na istoj priči više puta zarađivali.

loading...
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 15/05/2022 : 08:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Iskreno, malo sam popio ali vidim da me nisi razumio, a ne znam da se može jednostavnije reći.

Neka Golconda u LMS serijal ubacuje brojeve Nicka i koje je objavila i nije u svojim integralima, ali neka ne prekidaju objavu integrala zato jer ćemo sad odjednom to skupljati u LMS ediciji.
Znači, nastaviti formu Nicka Raidera 3 u 1, a to hoće li ih izdavati/duplati i u LMS i kojim redom, njihova stvar, njihovo pravo svakako. I Ludens i VČ su na istoj priči više puta zarađivali.




Golconda sigurno neće prestajati sa ranije započetim 3 u 1 konceptom.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 15/05/2022 : 08:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Iskreno, malo sam popio ali vidim da me nisi razumio, a ne znam da se može jednostavnije reći.

Neka Golconda u LMS serijal ubacuje brojeve Nicka i koje je objavila i nije u svojim integralima, ali neka ne prekidaju objavu integrala zato jer ćemo sad odjednom to skupljati u LMS ediciji.
Znači, nastaviti formu Nicka Raidera 3 u 1, a to hoće li ih izdavati/duplati i u LMS i kojim redom, njihova stvar, njihovo pravo svakako. I Ludens i VČ su na istoj priči više puta zarađivali.




Golconda sigurno neće prestajati sa ranije započetim 3 u 1 konceptom.



Odlično, moji postovi su samo izraz nade da LMS neće stvoriti "šarenu kolekciju". Ne vidim nigdje neku "ofenzivu", jedan su mi od najdražih izdavača i slobodno neka duplaju sve, ali nastave s dosadašnjom formom Nicka, Julije i Magičnog Vjetra.

loading...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/05/2022 : 10:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Tako je. Ni ja nemam problem s dupliranjima u novoj ediciji, dok god iste epizode imamo u izdanju 3/1.
Go to Top of Page

svetox
Starting Member

Serbia
57 Posts

Member since 07/03/2021

Posted - 15/05/2022 : 12:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send svetox a Private Message  Reply with Quote
Moje skromno mišljenje je da nema potrebe bilo šta duplirati. Takođe, ne bih voleo da sve ide zbrda-zdola kao u novoj Zlatnoj seriji, ili možda kao u prvih stotinak brojeva starih ZS/LMS. Od Nika mogu ići nove epizode, koje sad izdaje SBE, a mogu iz almanasi (objavljeno ih je 12, po 96 strana). Od Julije mogu novije epizode, pa zar nije Golkonda pravila anketu prošle godine da li želimo novije epizode Julije? Takođe, od Julije mogu ići specijali, a prvo što bi trebalo da izađe je preskočena 45. epizoda. Ne vidim šta bi moglo biti od Magičnog, a da ne pokvari kontinuitet njegovih priča, možda samo 4 epizode Il Ritorno Magico Vento. Od Priča bilo bi super da krenu ove Cult Storie. Od Kita Telera, lično bih voleo da ide od početka, ali već je najavljena priča Crni Zmaj, a ako je tako neka ide odatle, ne bih voleo da se šara. Ima dosta toga još od Bonelija ili If edizioni što se ne objavljuje u Srbiji, pa se može naći dosta materijala da LMS bude zanimljiv, a da Golkonda ne reprintuje samu sebe, kao što radi Veseli. Naravno, sve je ovo samo moje mišljenje, znam da se ništa ne pitam.

Edited by - svetox on 15/05/2022 12:12:04
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/05/2022 : 15:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da, taman su mogle te nove epizode Nika Rajdera da idu u tu ediciju.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 15/05/2022 : 19:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Cult Storie neće i ne može izdati niko jer to uopšte nije u vlasništvu Bonellija, nego i oni otkupljuju, tako da je nemoguća misija dobiti prava na to. Možda neke pojedinačne epizode, zavisno od junaka, ali kompletno nema šanse.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/05/2022 : 14:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Cult Storie neće i ne može izdati niko jer to uopšte nije u vlasništvu Bonellija, nego i oni otkupljuju, tako da je nemoguća misija dobiti prava na to. Možda neke pojedinačne epizode, zavisno od junaka, ali kompletno nema šanse.


E bas steta zbog ovoga..pogotovo zbog onih one shot prica iz colana rodeo. i onih kratkih prica mister noa, kao i par epizoda iz serijala un uomo un avcentura....onih prica iz duzih serijala sta su objavili u storie cult, a mislim da su isle po jedna epizoda kit telera, nik rajdera, tim i dastija, judasa, i nije mi toliko zao, jer to imamo sve relativno dostupno.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 17/05/2022 : 00:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 17/05/2022 : 07:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Kad ce novi Magicni, Badi Longvej i Jakari?
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 17/05/2022 : 08:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
"two moons" mi se čini primamljivo!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 18/05/2022 : 18:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Na snimku Prelistavanja na tribini bez najave za LMS...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/05/2022 : 19:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Bude to, ne može sve odjednom...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/05/2022 : 08:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da su ljudi pametni pa se povukli sa foruma i objasnjavanja kao i sa najava... bude kad bude i sta bude. :)
Ionako ima dovoljno toga sto se uzima, samo da nesto ne ode prebrzo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 158 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000