forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA SAJAMSKE NOVITETE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/10/2019 : 21:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Dukidule care
Anto prekini da spamujes za Nadzirace.
Uvez je dobar i kod Simbolovih Nadziraca nakon prvobitnih problema... i ovaj manji format je prava "bajaderica"
Uzima se
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/10/2019 : 21:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Dajte nek mu neko kupi više taj strip :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/10/2019 : 21:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sto se tice formata, ck je uradio naopako. onaj veliki je morao u rotografiku, mali je mogao i u simbol.
isto i za vendetu kad je nacine malu.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 22/10/2019 : 01:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pa dobro,uvek je lepo spojiti posao i zadovoljstvo!

nego,ovde se opet vidi kako čarobnjaci znaju da urade posao van svakog rezona (a to što prolazi kod masovne publike,je neka druga priča;jasno se vidi po ZS#13) - logično bi bilo da šibnu ovakve Nadzirače za nezahtevne korisnike,po ceni po kojoj i ide (1800 đunti),i u manjem tiražu absolut varijantu,kakvu i zamalo jesu ponudili;nju su trebali da štampaju u profesionalnoj štampariji,sa većoom cenom od one koju je imala njihova verzija iz Simbola.
I svi srećni.

Ovako imamo džepno izdanje (što Diskać reče "Pa Gibbons je ubio sa crtežom, taj crtež zaslužuje veliki format") i absolut sa problematičnim uvezom.
Tako da je Beloputaško u HC opciji i dalje d najbolja varijanta na ovim prostorima (sa obzirom da je Mcn malo više purgerisao u Fibrinim Čuvarima)



Meni će biti odlično ovo izdanje. Imam sve iz DC gold edicije, pa mi je tačno drago što su me natjerali da kupim i Nadzirače, jer drugačije ne bih sigurno. Što se formata tiče, najbolji mi je onaj klasični, kao kod Darkvudovih Osvetnika, ali šta da se radi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 : 07:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sto se tice formata, ck je uradio naopako. onaj veliki je morao u rotografiku, mali je mogao i u simbol.
isto i za vendetu kad je nacine malu.


o tome govorim

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/10/2019 : 08:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jebemu Anto, čitaš ti uopće sebe?

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by verab



Je li HC izdanje od BP šivano ili lijepljeno (kao u SC varijanti)?


sad proverih (mada sam već znao,ali ipak za svaki slučaj) - šiveno je.

quote:
Originally posted by Deers


Opet ponavljas ovu tezu ali koliko se ja sjecam jedini sleng (kako ti kazes: purgerski) je onaj od pandura na pocetku. Mozes malo detaljnije obrazlozit to?


detaljnije ne mogu,jer nemam strip - bacio sam pogled na Čuvare na prošlogodišnjem Sajmu i pročitao nekoliko stranica (nešto spočetka) - ništa strašno,tek poneka reč koja mi ne paše (tipa ku'iš i slično),ali kako sam već posedovao BP varijantu,Fibrina mi nije više bila zanimljiva.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/10/2019 : 08:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče formata, Gibbons nije neki velemajstor ali se za ovaj strip potrudio (a nije mu to ni najbolji rad). Ipak nije toliko svetogrđe izdati ga na malom formatu. Pogotovo kad imaš opiciju luksuznijeg izdanja.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 22/10/2019 : 10:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za CK - ako ste vec Alan Fordu omogucili da i na sajmu (a ne samo u radnji) dobije i prodaje Asterikse 4 i 5, zasto im niste dali i neku kolicinu poklon karata?

Pitanje je sebicno, ja zelim da zajedno sa cerkom ova dva izdanja kupim na sajmu, ali necemo moci da dodjemo pre petka, kada karata mozda nece vise biti...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2019 : 10:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Jebemu Anto, čitaš ti uopće sebe?



anto pise da drugi citaju
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 22/10/2019 : 11:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Uzeo male Nadzirace. Odlicne korice i super se uklapa u format :)
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/10/2019 : 12:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Deers

Jebemu Anto, čitaš ti uopće sebe?



anto pise da drugi citaju




Pacija skola
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 : 16:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Jebemu Anto, čitaš ti uopće sebe?

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by verab



Je li HC izdanje od BP šivano ili lijepljeno (kao u SC varijanti)?


sad proverih (mada sam već znao,ali ipak za svaki slučaj) - šiveno je.

quote:
Originally posted by Deers


Opet ponavljas ovu tezu ali koliko se ja sjecam jedini sleng (kako ti kazes: purgerski) je onaj od pandura na pocetku. Mozes malo detaljnije obrazlozit to?


detaljnije ne mogu,jer nemam strip - bacio sam pogled na Čuvare na prošlogodišnjem Sajmu i pročitao nekoliko stranica (nešto spočetka) - ništa strašno,tek poneka reč koja mi ne paše (tipa ku'iš i slično),ali kako sam već posedovao BP varijantu,Fibrina mi nije više bila zanimljiva.




šta hoćeš da kažeš?

svakako da nema previše purgerizma u Čuvarima,ali ga ipak ima.
svakako da je uvez kod grande Nadzirača ne toliko loš,ali nije ni najbolji.

Tako da je i dalje BP tvrdokoričena varijanta Nadzirača najbolja.
I šteta je što ČK sa prvom verzijom Vočmena nije odradio luks varijantu u svakom pogledu.

A ovi omanji Kontrolori će sigurno biti potaman za široke narodne mase.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/10/2019 : 18:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Deers

Jebemu Anto, čitaš ti uopće sebe?

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by verab



Je li HC izdanje od BP šivano ili lijepljeno (kao u SC varijanti)?


sad proverih (mada sam već znao,ali ipak za svaki slučaj) - šiveno je.

quote:
Originally posted by Deers


Opet ponavljas ovu tezu ali koliko se ja sjecam jedini sleng (kako ti kazes: purgerski) je onaj od pandura na pocetku. Mozes malo detaljnije obrazlozit to?


detaljnije ne mogu,jer nemam strip - bacio sam pogled na Čuvare na prošlogodišnjem Sajmu i pročitao nekoliko stranica (nešto spočetka) - ništa strašno,tek poneka reč koja mi ne paše (tipa ku'iš i slično),ali kako sam već posedovao BP varijantu,Fibrina mi nije više bila zanimljiva.




šta hoćeš da kažeš?

svakako da nema previše purgerizma u Čuvarima,ali ga ipak ima.
svakako da je uvez kod grande Nadzirača ne toliko loš,ali nije ni najbolji.

Tako da je i dalje BP tvrdokoričena varijanta Nadzirača najbolja.
I šteta je što ČK sa prvom verzijom Vočmena nije odradio luks varijantu u svakom pogledu.

A ovi omanji Kontrolori će sigurno biti potaman za široke narodne mase.



Prekini nemas pravo
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/10/2019 : 21:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Želim reći da mo smeta paušalno zaključivanje na temelju nepročitanog stripa koje ponavljaš. Od forumaša tvojeg ranga očekujem više.

Slažem se što se tiče BP HC da je to izdanje potaman.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 : 22:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
evo šta kaže jedan od istaknutijih te ozbijnijh forumaša sa dw foruma:

[quote author=Largo link=topic=23232.msg637136#msg637136 date=1571771401]
Uzeo Matea danas na sajmu, i izdanje izgleda kao da ga je Fibra radila, apsolutno nemam zamerke. Rotografika je stampala.
Novi Nadziraci meni bas bezveze deluju u onom mini formatu, tako da cu sacekati neko 3. izdanje pre nego sto konacno kupim ovaj strip...

[/quote]

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/10/2019 22:11:47
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2019 : 22:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
anto, ti si taj kojeg treba citirati, ne ti njih
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/10/2019 : 22:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Što se Matea tiče, mogu i ja da potvrdim. Došao po Supermena, Dedpula i Asterikse u knjižaru, i kad sam video kako je Mateo urađen, pazario i to iako nisam planirao.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 23/10/2019 : 04:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa Gibbons je ubio sa crtežom, taj crtež zaslužuje veliki format!


Misliš, ubio je preglednost table sa onom rešetkom 3x3 ?

Zbog sitnih kadrova i povrh toga pretrpanih tekstom, ovom stripu je svakako potreban veliki format, da bi se lakše čitao...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 23/10/2019 : 05:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

isto i za vendetu kad je nacine malu.


Uh, ako i Vendetu ponove u manjem formatu, to bi bio pun pogodak, za taj strip mi nikako ne ide veliki format...
U stvari, za nju bi mi najidealniji bio neki međuformat, poput Irmine od Modesti i Komika.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2019 : 05:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa Gibbons je ubio sa crtežom, taj crtež zaslužuje veliki format!


Misliš, ubio je preglednost table sa onom rešetkom 3x3 ?

Zbog sitnih kadrova i povrh toga pretrpanih tekstom, ovom stripu je svakako potreban veliki format, da bi se lakše čitao...



Pa ne znam, meni su Watchemni super, crtež mi je baš odličan, a prema Gibbonsu su sam malo subjektivan jer je radio meni jednu jako dragu igru: Beneath A Steel Sky (sada izlazi nastavak/remake nisam siguran, ali ja se referiram na original).





To mi je prvi susret sa njegovim crtežom....Watchemni su drugi...i trenutno posljednji.
Svejedno se ne može poreć da je crtež u Watchmenima opasno dobar, a inače sam vidio daleko više ''nereda'' sa sličicama u nekim BD-ima, i iskreno to mi ne smeta.
Sve u svemu, ja mali format ne bi uzeo ni u ludilu, imam Fibrin telefonski imenik i prezadovljan sam tim izdanjem.

Što se Vendette tiče, tu se slažem jer mi je crtež meh.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/10/2019 05:25:37
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/10/2019 : 09:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by kasper

isto i za vendetu kad je nacine malu.


Uh, ako i Vendetu ponove u manjem formatu, to bi bio pun pogodak, za taj strip mi nikako ne ide veliki format...
U stvari, za nju bi mi najidealniji bio neki međuformat, poput Irmine od Modesti i Komika.


Imao sam isti stav dok nisam počeo čitati Fibrino izdanje, sad ga ne bih mijenjao za ništa.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2019 : 12:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli


Uh, ako i Vendetu ponove u manjem formatu, to bi bio pun pogodak, za taj strip mi nikako ne ide veliki format...
U stvari, za nju bi mi najidealniji bio neki međuformat, poput Irmine od Modesti i Komika.


pa čoveče,imaš je kod mene na prodaji - bp izdanje,idealan format,glancer,cena sitnica.

u stvari dajem ga kao poklon uz mint hc bp nadzirače,koje takoreći takođe poklanjam,jer je cena od 40 evra smešno niska.Možda bih čak išao i za mrvicu niže,ako bi kupac bio neki simpatičan forumaš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/10/2019 12:46:02
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/10/2019 : 13:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Imao sam isti stav dok nisam počeo čitati Fibrino izdanje, sad ga ne bih mijenjao za ništa.




Pošto nećeš mijenjati za ništa, nudim za nešto ?

Može za Aldebaran ili Ralpha Azhama?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2019 : 14:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi se čini da Anto već ima Lea, a za Ralf Azama bi ti dao tko zna šta!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/10/2019 14:28:28
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 23/10/2019 : 14:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Jozzinelli


Uh, ako i Vendetu ponove u manjem formatu, to bi bio pun pogodak, za taj strip mi nikako ne ide veliki format...
U stvari, za nju bi mi najidealniji bio neki međuformat, poput Irmine od Modesti i Komika.


pa čoveče,imaš je kod mene na prodaji - bp izdanje,idealan format,glancer,cena sitnica.

u stvari dajem ga kao poklon uz mint hc bp nadzirače,koje takoreći takođe poklanjam,jer je cena od 40 evra smešno niska.Možda bih čak išao i za mrvicu niže,ako bi kupac bio neki simpatičan forumaš.


Izbacuješ Nadzirače iz kolekcije ili planiraš da nabaviš neko drugo izdanje (Čarobna knjiga, Beli put SC ili Fibrini Čuvari)?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000