forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Sammy 6.: Gorile između Klana i Vatikana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Strip-Agent
New Member

263 Posts

Member since 27/10/2016

Posted - 20/10/2019 : 14:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Strip-Agent a Private Message  Reply with Quote
E baš nezgodno mjesto za biti!



Scenarij: Čika koji je pisao Plave Bluze
Crtež: Berck

Stranica 144.

Već na shop.strip-agent.hr

Uskoro i u knjižarama!

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2019 : 14:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ka'će u Serbiu??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2019 : 20:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hooop...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2019 : 20:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Od pete knjiga Samija sam očekivao bum,koji i pored sjajne priče Gorile u Holivudu nisam doživeo,ali jesam u šestom integralu.
Ku-Klux-Klan - Sami i Džek dolaze u neki gradić na jugu države,usput vide sastanak KKK sa sve krstom u plamenu,dožive napad od nigera,te se smeste napokon u hotel,ali ubrzo im se nakači na grbaču lokalni šerif koji ih proceni kao nepoželjne osobe te im pripreti da zapale iz grada što pre.Oni odbijaju a rifše angažuje hotelijera da im dođe glave 4.5/5
U Bebama bitangama junaci ovog serijala opet imaju posla sa matorim džangrivcem iz Eliksira mladosti,koji je sada beba,i unajmljuje ih da ga spasu od nećaka Gideona,koji je takođe istog uzrasta,kao i njegovi pajtaši - nešto jača 4.5/5
Strka u Vatikanu - joj kako me je slatko nasmejala ova epizoda;prosto je se ne sećam kao tako dobre!Džek i Sami su unajmljeni od državne tajne službe da pronađu minijaturnu metalnu tubu koju je neki agent pre smrti uspeo da sakrije u jednoj kapelici u predgrađu Rima;ali,čini se da nisu jedini na tom zadatku.
"Na krstu je Isus u uniformi,Sveti Jovan je gol,a Bogorodica je požutela!"
5/5

*SA integrali Samija su tehnički sve bolji,mada malo kolje sjajan papir (ubi me odsjaj ako ga čitam pod sijaličnim svetlom),a sa druge strane,prevod Matije Sinkovića je dobar,ali ipak ne tako kao maestrali Vlatka Ćesića u prethodnim knjigama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/12/2019 : 07:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Znači, spojleri sveprisutni...

Najbolji integral do sada. Druga epizoda genijalna, najbolja ne samo u ovom integralu već općenito do sada ili, hajde, zadnja 4 integrala jer sam, priznajem, zaboravio epizode iz prva 2 integrala.

Prva i treća epizoda rame uz rame, ocijenio sam ih jednako ali recimo da je treća za dlaku bolja.


Ku-Klux-Klan (P: 9, S: 9, C: 8, N: 7)

Nakon što u potrazi za gradićem u kojem će odspavati ugledaju kako pripadnici Ku-Klux-Klana spaljuju križ Sammy i Jack će, ni krivi ni dužni, ući u čitav niz nevolja: najprije će doći u selo gdje će ih kamenovati crnci koji su uvjereni da su pripadnici klana a zatim će im brzo postati jasno da nisu poželjni u gradiću u kojem će pronaći hotel kao mjesto za odmor. Kada im osim hotelijera neljubaznost iskaže i šerif, Sammy i Jack zaključe da je vrijeme za djelovanje. U šerifovom uredu pronalaze tipičnu odoru članova klana ali on im tvrdi da ju ima jer želi postati a ne jer je već član Klana. Međutim, naši junaci nikome ne vjeruju i ostaju istražiti stvar iako ih ta odluka nastavlja činiti metama spomenutog dvojca a potom i cijelog grada. Dobre fore i likovi a i smiješan kraj.


Bebe bitange (P: 10, S: 10, C: 9, N: 7)

Pošto je ova epizoda nastavak "Eliksira mladosti" (4. integral) odlučio sam sve pročitati odjednom "2 u 1" i zanimljivo kako mi je tako popravljen i dojam na sam "Eliksir mladosti" iako je ovaj nastavak neusporedivo bolji.

Dakle, iako je famozni eliksir mladosti glavne protagoniste te priče fizički vratio u rano djetinjstvo a time i u rodilište bolnice njihov mozak je isti: stari pohlepni bogataš se boji smrti ali više ne od starosti već zato jer je i dalje meta svog pohlepnog nećaka Gedeona. Jack i Sammy su "uvučeni" u nevjerojatni sukob beba jer ih starac/"starac" drži u nadi da će im iznos od 300 000 dolara koji im duguje po starom ugovoru moći isplatiti samo ako ga spase od nećaka. Iako na početku nitko ne vjeruje da bebe mogu uzeti oružje a kamoli biti u sukobu tome je vremenom sve više svjedoka. Način na koji je radnja vođena je fenomenalan, razloga za smijeh ima na svakoj stranici ali se izdvaja nekoliko urnebesno smiješnih scena. I ovdje je kraj presmiješan, tu je Cauvin i inače baš car ali Jackova rečenica na zadnjoj stranici me dobro nasmijala. Kažem, veliki doprinos odličnoj ocjeni ima činjenica što sam se vratio na prvi dio, prihvatio situaciju kakva jest i čitao u komadu.


Strka u Vatikanu (P: 9, S: 9, C: 8, N: 7)


Državna tajna služba unajmljuje Jacka i Sammyja da u Rimu potraže čudesnu stvar - minijaturnu metalnu tubu - koju je jedan preminuli član službe prije smrti uspio sakriti u kapelici u predgrađu. Međutim, odmah po dolasku u grad našem dvojcu je jasno da nisu sami u takvoj misiji; dapače, grad vrvi sumnjivim tipovima i potraga je nemilosrdna ali ne daje rezultate a ponekad se našim junacima čini da je stanje takvo da i zidovi imaju uši. I ovdje hrpa ludih scena: pretraga u kapelici, dovođenje svećenika do ludila, rivalstvo a onda po potrebi i partnerstvo s konkurentima kad su svi "u istoj kaši".


za antimona :
prva i treća - 4.5/5
druga - 5/5

Izdanja ( i br. 5 i 6) vrhunski odrađena, sad što se tiče prevoda, nisam tu toliki stručnjak ali mislim da se ne osjeti drastična razlika, novi je bio na tragu staroga.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 19/12/2019 07:53:59
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/12/2019 : 11:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hvala prijatelju što misliš mene - imaću to u vidu kad se bude glasalo za dr.zagorologije.

nego,jel moguće da smo se nas dvojica negde u potpunosti složili? ili je to početak jednog lepog istomišljeništva?

i da,ova Samijeva knjiga je pokidala.Glede prevoda,kad budeš imao vremena,pročitaj deo neke epizode iz trećeg integrala,pa onda neki odlomak iz četvrtog - videćeš razliku sto posto.Vlatko je stvarno bio maestralan na prevodima Samija.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/12/2019 11:20:52
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/12/2019 : 11:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

hvala prijatelju što misliš mene - imaću to u vidu kad se bude glasalo za dr.zagorologije.



Anto zvan korupcija .
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/12/2019 : 11:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto

hvala prijatelju što misliš mene - imaću to u vidu kad se bude glasalo za dr.zagorologije.



Anto zvan korupcija .



Nemoj za dr. zagorologije živ bio, ove godine imam jednog što je glasao za mene jer ima neku ogromnu frustraciju. Nemoj u isti koš s njim.

Povratak na temu: Tko je preveo prvu i drugu? Njih sam mislio ponovno čitati u skoro vrijeme.

loading...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/12/2019 : 11:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Vlatko.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/12/2019 : 12:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Vlatko.



Da, on je prva 4. Čitao sam sad, kako napisah, "Eliksir mladosti" i "Bebe bitange" jednu za drugom. Ne znam točno u kojoj priči (ovog 6. integrala) ali na jednom mjestu sam pomislio "Mogao je ovo bolje"... no opet mi se čini da nije išao na svoju ruku, da je slijedio taj neki njegov trag, nastojao ostati na istoj valnoj duljini. Ti imaš više iskustva, hrvatski ti nije maternji pa možda bolje uočavaš razlike. Ili ih ja, jednostavno, lošije uočavam, da ne kamufliram

loading...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/12/2019 : 15:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ti se beše iz Hercegovine?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/12/2019 : 16:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ti se beše iz Hercegovine?



Da.

loading...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/12/2019 : 18:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by anto

ti se beše iz Hercegovine?



Da.


Iz Hercegovine???? I to ti je dijaspora zbog koje si tražio da se reprintaju Stare prdonje jer ga ne možeš kupiti u hrvatskim trgovinama 😂😂😂😂Vrh... Koliko si plakao ja pomislio da si minimalno udaljen ko Austalija 😂😂😂 Kad ono, lik Hercegovac. Pola Zagreba iz Hercegovine i on ne može nać nekog da mu prenese jedan strip nego traži Marka da reprinta izdanje😂😂😂😂



Tražio da reprintaju? Plakao? Da, pio apaurine, prijetio, rezao vene. Jednostavno pitao, nije odgovoreno kad će, i onda kupio Makondovo izdanje koje mi je od prvog upita pred nosom. I odlijepi više, nisi zanimljiv, a posebno je žalosno kad stavljaš smajlije na svoje izjave.
Čitaš li ti uopće stripove ili uđeš na moj profil i na svaki post udaraš replike koje nemaju veze s temom već govore same za sebe.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 20/12/2019 18:32:26
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/12/2019 : 23:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Hajde mir u kafani.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000