forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOLORKA 143 - Žalopojka za izgubljenim pustarama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/01/2020 : 11:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Aco


Rosinski na nivou, ali svejedno mu je ovo mislim da najlošiji strip. Skarbek i Western su bolji.



Ne, Hans je dosta lošiji.


Slažem se, Hans je slab.

Have mercy
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 29/01/2020 : 12:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Aco


Rosinski na nivou, ali svejedno mu je ovo mislim da najlošiji strip. Skarbek i Western su bolji.



Ne, Hans je dosta lošiji.



Crtački, Hans je bolji od Zalopojke.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2020 : 12:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Poprilično lošnjikavo što se scenarija tiče. Ideja postoji ali izvedba je loša, zbrzana. Prva 2 albuma je trebalo razvući na bar 4, ovako se sve odjednom završi. Nema neke dubine, epike, da se likovi razrade . Sve je dosta površno i zbrzano. Sljedeća 2 albuma su još lošija po meni.
Rosinski na nivou, ali svejedno mu je ovo mislim da najlošiji strip. Skarbek i Western su bolji.



Mene ne privlaci fantasy zanr uopste, tako da sam tugovanku zaobisao a i zalopojku cu. Ali crtacki su mi i Skarbek i Western odlicni, s tim sto mi je Western i scenaristicki vrlo, vrlo dobar. Dosta bolji od Skarbeka.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/01/2020 : 00:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco


Rosinski na nivou, ali svejedno mu je ovo mislim da najlošiji strip. Skarbek i Western su bolji.


meni je bogami Western najlošiji Rosinski;uostalom,sad će izaći pa ćemo ih baš i uporediti.
quote:
Originally posted by kasper

mislim da je ipak skarbek dosta losiji od ionako nikakve tugovanke. a imao je rosinski niz iditoskih epizoda i u torgalu.


Skarbek je klasa za Žalopojku,a sa druge strane,sve epizode Torgala su odlične (dobro,par njih su možda jako,dobre);barem u prvih 11 LL integrala.
@going going
goinže ne prdi i idi pročitaj nekog zagora - ti ćeš da mi pričaš kakav je skarbek

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/01/2020 00:21:56
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2020 : 01:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

[quote]Originally posted by Aco



@going going
goinže ne prdi i idi pročitaj nekog zagora - ti ćeš da mi pričaš kakav je skarbek





Sad sam na Dzeremaji (procitao sam prvi broj) i na Bredu Beronu. Ali bice i jedan Zagi uskoro procitan, nemoj da brines, bas popunjavam neke rupe u Zagor extra!

Edited by - going going on 30/01/2020 01:44:52
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39125 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/12/2020 : 12:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Citao pre mozda 2 meseca u nekoj zurbi kad sam imao brdo stripova na cekanju i nije mi legla. I prodao. I nije mi djavo dao mira i kupim ponovo strip. Upravo ga procitao, bas mi je fino legao. Ja necu ici niz dlaku forumasima pa reci da sam pao na dupe zbog crteza vec samo da je dobar. I meni je jaci deo stripa scenario. Lepo meni legne fantasy. Sad moram opet uzeti i nastavak.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/12/2020 : 17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Citao pre mozda 2 meseca u nekoj zurbi kad sam imao brdo stripova na cekanju i nije mi legla. I prodao. I nije mi djavo dao mira i kupim ponovo strip. Upravo ga procitao, bas mi je fino legao. Ja necu ici niz dlaku forumasima pa reci da sam pao na dupe zbog crteza vec samo da je dobar. I meni je jaci deo stripa scenario. Lepo meni legne fantasy. Sad moram opet uzeti i nastavak.



Uzimaj nastavak odmah sada odmah!
Za ozbiljno, meni su oba super, ali nastavak je scenaristički puno bolji strip i sve u svemu odličan...a ja nisam fan fantasy-a.
O crtežu sam već napisao.
I da, nastavak ti je zapravo prequel, a ne nastavak.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 08/12/2020 17:12:26
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 07/01/2021 : 22:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Posle dosta odlaganja, ponovo nađoh vreme za Žalopojku.
Kažem ponovo jer sam prva 3 albuma kupio i pročitao u Darkwoodovom izdanju.
Iskreno, tada nije ostavila neki utisak na mene, jer sam možda napravio grešku čitajući albume kako su izlazili, a zbog dobro poznatih problema Darkwooda nisam pročitao kraj.

Ali, nakon današnjeg ponovnog čitanja, mogao bih da citiram Izivka: "Ovo je po meni odličan fantasy".

Dufaux je odradio sasvim dobar posao. Uzeo prstohvat od svega, pomešao i dao nam 2 solidne, povezane priče sa svim onim što čini jedan dobar fantasy: princeza, vitezovi, veštice, magija, intrige, legende...
Crtež Rosinskog je posebna priča.

Ja sam inače neko ko veoma voli ovaj žanr, pa sam možda subjektivan.
U svakom slučaju preporuka za čitanje, a što se mene tiče strip ostaje u kolekciji definitivno.

Sledeći su "Vitezovi oprosta"...



Carpe diem
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 12/01/2021 : 00:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Posle dosta odlaganja, ponovo nađoh vreme za Žalopojku.
Kažem ponovo jer sam prva 3 albuma kupio i pročitao u Darkwoodovom izdanju.
Iskreno, tada nije ostavila neki utisak na mene, jer sam možda napravio grešku čitajući albume kako su izlazili, a zbog dobro poznatih problema Darkwooda nisam pročitao kraj.

Ali, nakon današnjeg ponovnog čitanja, mogao bih da citiram Izivka: "Ovo je po meni odličan fantasy".

Dufaux je odradio sasvim dobar posao. Uzeo prstohvat od svega, pomešao i dao nam 2 solidne, povezane priče sa svim onim što čini jedan dobar fantasy: princeza, vitezovi, veštice, magija, intrige, legende...
Crtež Rosinskog je posebna priča.

Ja sam inače neko ko veoma voli ovaj žanr, pa sam možda subjektivan.
U svakom slučaju preporuka za čitanje, a što se mene tiče strip ostaje u kolekciji definitivno.

Sledeći su "Vitezovi oprosta"...






Slično kao ti, vratih se ovom stripu nakon dugo vremena. Konačno da saznam kako se razriješila priča. Sve u svemu, zadovoljan sam, mada ne i prezadovoljan. Pročitao sam 3 stripa čiji je scenarista Difo (Džin - otomanski ciklus, Murena i Žalopojka), i recimo da je ovaj najbolji, ako ništa zato što dolazi iz omiljenog mi žanra. Teško je reći da ništa ne škripi ovdje, iako su svi elementi tu, proročanstvo, dijete kraljevske krvi koje ga mora ispuniti, vještice, magovi, dvorci, vitezovi, kodeksi časti, red nesavladivih ratnika, prizivanje horda mrtvih, opet je nekako u prva dva albuma Difo to nekako nespretno posložio tako da prilično jednostavna priča ispadne konfuzna i nedorečena. Ipak, pohvale za oukija, i taj komični dio sa njim i kuvarom, ideju o miješanju krvi zla i dobra, iako mi nije najjasnije da li je vladar koji je prvi zgriješio to učinio pod uticajem čini ili svojevoljno...
Ta prva dva albuma čine inače i zaseban dio priče, koji znam iz Darkvudovih izdanja, i moram priznati da mi ona čine lošiji dio integrala.
Naredna dva albuma imaju dosta nepretenciozniju priču, i kao takva, oslobođena su bremena da se mora napraviti epska priča sa svim grandioznim elementima, stoga su mi dosta bolje legla, generalno. I ovdje se Difo služi nečim milion puta viđenim, ljubavni napici, ambiciozne majke, smotani sinovi, prizivanje prokletstva, pokajnici koji brišu grijehove roditelja, ali ovdje je to sve nekako bolje uklopljeno. Vjerovatno je većini čitalaca išlo na živce to što se niko nije suprotstavio porodici Gefraut, ali nije ni Džofriju i Pjesmama leda i vatre, pa nikom ništa. Tako to valjda mora biti u tim pseudosrednjovjekovnim vremenima.
Najbolji lik drugog dijela je mali Volf, i ne bi bilo loše da je Difo razmišljao u pravcu širenja priče sa njim i odnosom njega i Sioban. Pa makar da se prekine tradicija ratovanja srodnika, jer koliko sam shvatio, drugi (a i treći ciklus, koji je u toku), bave se prošlošću?
Što se Rosinskog tiče, nemam šta mudro reći, zbog njega sam kupovao Tugovanku, zbog njega sam kupio Žalopojku i kupiću svaki strip koji je on crtao, a neko ga izda na ovim prostorima. Idući na listi za čitanje je Šninkel, kanim se već koji mjesec, a kažu da je najbolji, pa je mudro ostaviti najbolje za kasnije!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/09/2021 : 18:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Inače nisam pretjerani zanesenjak u fantasy al meni je ovo bilo jako simpatično, prije svega jer obožavam crtež Rosinskog, a priča je dovoljno dobra da prenese neku emociju. Daleko od Velike Šinkalove moći al isplati se pročitati. 4/5.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 14/09/2021 : 22:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Rosinski ima crtež baš za Gospodara prstenova. Ko je uradio strip po Gospodaru prstenova?

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/09/2021 : 01:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Rosinski ima crtež baš za Gospodara prstenova. Ko je uradio strip po Gospodaru prstenova?


Pa i uradio je maltene. I zove se Velika Šninkelova moć. Dobro, LOTR + 2001: A Space Odyssey.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 15/09/2021 : 08:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Rosinski ima crtež baš za Gospodara prstenova. Ko je uradio strip po Gospodaru prstenova?



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41463


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

mushe_m
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
39 Posts

Member since 28/01/2022

Posted - 21/02/2022 : 14:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mushe_m a Private Message  Reply with Quote
Veličanstven strip kao i nastavak/prequel. Crtež je daleko najbolji od svih koje sam imao priliku čitati. Ko voli fantasy žanr ovo je obavezno štivo. O Fibrinom kvalitetu nema potrebe govoriti. Nisam mnogo upućen u to da li ima još ovakvih stripova (Elric br. 190 me čeka na stolu), ali ako ima još u planu izlaženja definitivno uzimam. Svaka čast!!!
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 22/02/2022 : 07:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Moze li se ici odmah na Vitezove oprosta ili moram prvo Zalopojku?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/03/2022 : 08:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

Moze li se ici odmah na Vitezove oprosta ili moram prvo Zalopojku?




Vitezovi su prequel ako me sjećanje ne vara.
Ali mislim da bi kao i kod npr Inkala bilo bolje čitati kako su izlazili.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 05/03/2022 : 22:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Problem je sto mi se na prequel dopada crtez a na originalnoj prici ne, pa bi preskocio.
Ako je vazno pa da preguram nekako bar u digitalnom formatu..
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000