forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 BD reprinti, integrali i još ponešto
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/12/2019 : 15:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Peyo, klaso, radujes li se Jugurti, kod ovog novog nakladnika? Bit ce, da jesi...sigurno.



Naravno prijatelju. Nadam se da će se prodavati jer inače ništa od toga. Ako sam dobro razumio nakladnika išao bi 1 integral godišnje (valjda i Jugurte i Lestera).

Franzov crtež/tuš mi je izvanredan. Čak sam uzeo slovenski Bumerang sa brojevima u kojima je objavljen njegov strip Thomas Noland (objavljeno u 5 brojeva, 2 epizode su svojedobno objavljene ako dobro pamtim u Superu od Dečjih novina), a preporučujem i drugima koji vole Franzov rad da to naprave. Neće požaliti.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/12/2019 : 15:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije nigdi napisao 1 godisnje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/12/2019 : 16:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije nista kazano o broju integrala u nekoj vremenskoj jedinici. Samo da idu tri u jedan. Pitat cemo.
Da, Thomas Noland...koji strip...
Isao je u Superu dvije price,mislim i ja, i nikad nastavljen. Dan danas se sjecam one scene kad mu auto gazi zenu, a gore ide text; smrt je dosla urlajuci...
Vidis,bas si me sad podsjetio na taj davni strip i potaknuo mi nostalgiju, i to bi netko trebao 'izbaciti'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/12/2019 : 17:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nije nigdi napisao 1 godisnje.



Valjda sam na bazi ovoga to napisao:

quote:
Originally posted by Frontispis

Drago mi je najaviti da će početkom sljedeće godine izaći prvi integrali s po tri epizode Jugurte (Hermann/Franz) i Lestera Cockneya (Franz) na hrvatskom jeziku i u boji.



Istina, to ne mora značiti da će ići samo 1 godišnje. Vidjet ćemo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/12/2019 : 17:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Thomas Noland je jedan fini strip u kojem se kroz burnu povijest obitelji Noland prikazuje i povijest Amerike (SAD-a) od vremena Wild Westa preko doba prohibicije do vijetnamskog rata.

Svojedobno sam predložio Marku njegovo objavljivanje, taman bi bio jedan lijepi integralčić.



https://www.bedetheque.com/serie-1052-BD-Thomas-Noland.html

http://www.komic.es/gl/lecturas/228-thomas-noland-integral-pecqueur-franz-ponent-mon.html

Tekst o Franzovom liku i djelu:
https://www.2dgalleries.com/artist/franz-3673?order=10&lang=en
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/12/2019 : 19:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A sto je Marko rekao? Zainteresiran?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/12/2019 : 20:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A sto je Marko rekao? Zainteresiran?



Zapravo ga je pitao anto (krhko je pamćenje):

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=12&TOPIC_ID=46648#2164878

ali bez efekta.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 00:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vidim. Odlican Antin izbor. Sjajna Kelly Green, jos jedan zgoditak iz Supera.(prodao sam ih sve prije par godina, zajedno sa Gigantima, Biserima, Strip Artovima...), sad mi je zao...
Nista, treba opet Marka priupitat. Tko nije pitao, nije ni dobio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2019 : 00:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango
moze li Michel Vaillant?



Vjerojatno slijedeći tjedan .

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2019 : 09:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vidim. Odlican Antin izbor. Sjajna Kelly Green, jos jedan zgoditak iz Supera.(prodao sam ih sve prije par godina, zajedno sa Gigantima, Biserima, Strip Artovima...), sad mi je zao...
Nista, treba opet Marka priupitat. Tko nije pitao, nije ni dobio.


Antov izbor,ne Antin.
Ja sam prodao ZS/LMS ne trepnuvši,ali Gigante,Bisere,Strip Artove & sl. ne bih otuđio ni za kakve novce!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/12/2019 09:34:20
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2019 : 11:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Ja sam prodao ZS/LMS ne trepnuvši,ali Gigante,Bisere,Strip Artove & sl. ne bih otuđio ni za kakve novce!!



I sl. znači Super i sl.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2019 : 11:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Super,Stripoteka,81/82/83,Strip zabavnik,Eks,Yu strip,Profil,Spunk,Denis,...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 14:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

Vidim. Odlican Antin izbor. Sjajna Kelly Green, jos jedan zgoditak iz Supera.(prodao sam ih sve prije par godina, zajedno sa Gigantima, Biserima, Strip Artovima...), sad mi je zao...
Nista, treba opet Marka priupitat. Tko nije pitao, nije ni dobio.


Antov izbor,ne Antin.
Ja sam prodao ZS/LMS ne trepnuvši,ali Gigante,Bisere,Strip Artove & sl. ne bih otuđio ni za kakve novce!!


Antov. Tocno.
Jbg. Albumi izgurali sve. Ostavio sam samo Spunk, Cak i Zov. Jedan clan ovog foruma je dosao s autom podno ulaza u kucu i nakrcao ga do vrha kutijama punim kiosk/roto revija. Jedino se supruga radovala toj transakciji. Isto mi je sad zao, ali vise-manje razni nakladnici ako nisu dosad to sve objavili, hoce u buducnosti. To mi je kao neka utjeha. I prostor. Taj prokleti MM sindrom, nedostatka skladisnih kapaciteta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/12/2019 : 15:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Evo još par linkova za Buck Dannyja:

Prvi ima titlove na engleskom (prijevod je nažalost googleovski ):




Edited by - Peyo on 15/12/2019 15:37:57
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/12/2019 : 18:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by fandango
moze li Michel Vaillant?



Vjerojatno slijedeći tjedan .





To, Peyo, druze!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/12/2019 : 19:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

Vidim. Odlican Antin izbor. Sjajna Kelly Green, jos jedan zgoditak iz Supera.(prodao sam ih sve prije par godina, zajedno sa Gigantima, Biserima, Strip Artovima...), sad mi je zao...
Nista, treba opet Marka priupitat. Tko nije pitao, nije ni dobio.


Antov izbor,ne Antin.
Ja sam prodao ZS/LMS ne trepnuvši,ali Gigante,Bisere,Strip Artove & sl. ne bih otuđio ni za kakve novce!!


Antov. Tocno.
Jbg. Albumi izgurali sve. Ostavio sam samo Spunk, Cak i Zov. Jedan clan ovog foruma je dosao s autom podno ulaza u kucu i nakrcao ga do vrha kutijama punim kiosk/roto revija. Jedino se supruga radovala toj transakciji. Isto mi je sad zao, ali vise-manje razni nakladnici ako nisu dosad to sve objavili, hoce u buducnosti. To mi je kao neka utjeha. I prostor. Taj prokleti MM sindrom, nedostatka skladisnih kapaciteta.



Ja sam to rijesio drukcije, a slicno. Za one najnapetije stvari guram albume, a sve te stare revije i magazine sam "nabavio" u digitalnom obliku. I znam, znam da nije isto, ali ne zauzima prostor, niti smrdi kao taj stari jeftini papir.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/12/2019 : 18:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa sad smrad...jeftin papir je sigurno bio. Imao je taj neki prasnjavi vonj, rekao bi Stephen King, miris prastarih zaboravljenih biblioteka. Meni nije bio mrzak. Mozda i stvar dugogodisnje navike. Ovisnisti? Uglavnom, nikad i niposto digitalija. To vec 'gusi'. I za kraj, jednom je jedan clan ovog naseg cijenjenog foruma rekao; ne postoji lijepsi miris od starih romana i novih albuma.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/12/2019 : 19:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by anto
... Gigante,Bisere,Strip Artove & sl. ne bih otuđio ni za kakve novce!!




quote:
Originally posted by ivanl
Ostavio sam samo Spunk, Cak i Zov.



Odličan izbor kod obojice.

Iako mi je Stripoteka bila bez premca, najviše sam se razveselio kada sam kompletirao splitski Cak i Cak ekstra te stari sarajevski Strip art.

Spunk je bio nešto posebno, ne zaboravimo ni izvrstan (a i opet splitski) Comic strip, a izuzetno mi je bio drag i Zov, te Zov strip. Biserstrip, Super i Gigant su bile sjajne revije, a u Eksu je bilo često jako dobrih stripova. AF je bio šlag na torti.

Kada se tome dodaju i ostala novosadska i gornjo-milanovačka izdanja, te Politikina izdanja zaista je bilo puno lijepih naslova za stripoljupce. Ono što je bio minus odnosilo se na loš tisak i prijevod, ali s druge strane cijene nisu bile previsoke.

Edited by - Peyo on 17/12/2019 20:00:16
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2019 : 06:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A kazem, ipak mi je zao sto sam se toga rijesio, cak i Comic strip kompleta u glanc stanju, kojeg navodis kao odlicnu reviju sa cim se slazem. No racunao sam sadrzaj Giganta, Supera i Biser stripa,(kao i odlicne Stripoteke), kad tad cemo dobiti albumski, a mnogo toga vec i jesmo. Pa eto, kao neko opravdanje... Inace za mene je bio uzor kako revija treba izgledati, drugo izdanje sarajevskog Strip Arta. I to prvih deset brojeva. Oni je bilo besprijekorni, izgledom, papirom, bojom, izborom stripova... kao klinci smo u cudu buljili u prvi broj. I dan danas imam taj prvi broj u ocima u izlogu trafike, mada ta trafika na tom mjestu odavno ne postoji... kad god tu prodem u ulici sjetim se tog nevjerovatno drugacijeg stripa za to doba. Bio je zaista svojevrsni bum.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/12/2019 : 07:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
U pravu si za tih 10 brojeva Strip Arta. U broju 2 je bila svjestka premijera Hermannovog Jeremiaha u boji i na kvalitetnom papiru. Strip Art revija je 1984. u Lucci dobila nagradu Yellow Kid kao najbolja strip revija.

Strip Art Features je krenuo i sa kvalitetno tiskanim meko ukoričenim strip albumima Tornjevi Boa Morija i to je tada bilo nešto posebno, dotad nezamislivo u bivšoj državi.

Za razinu i kvalitetu tih izdanja smo mogli zahvaliti entuzijastu i poduzetniku Ervinu Rustemagiću.

Srećom danas ima nekoliko jako kvalitetnih izdavača u Hrvatskoj i susjednim zemljama koji su po izboru stripova i kvaliteti tiska dostigli najviše standarde i nadajmo se da će ovo zlatno razdoblje za ljubitelje stripa potrajati.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2019 : 08:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

U pravu si za tih 10 brojeva Strip Arta. U broju 2 je bila svjestka premijera Hermannovog Jeremiaha u boji i na kvalitetnom papiru. Strip Art revija je 1984. u Lucci dobila nagradu Yellow Kid kao najbolja strip revija.

Strip Art Features je krenuo i sa kvalitetno tiskanim meko ukoričenim strip albumima Tornjevi Boa Morija i to je tada bilo nešto posebno, dotad nezamislivo u bivšoj državi.

Za razinu i kvalitetu tih izdanja smo mogli zahvaliti entuzijastu i poduzetniku Ervinu Rustemagiću.

Srećom danas ima nekoliko jako kvalitetnih izdavača u Hrvatskoj i susjednim zemljama koji su po izboru stripova i kvaliteti tiska dostigli najviše standarde i nadajmo se da će ovo zlatno razdoblje za ljubitelje stripa potrajati.


Sve tocno. A kad se vec prisjecamo i nadopunjujemo, Rustemagic je izbacio i album Torpeda. To je bilo 'mrak izdanje'. A sjecas se Zetari? Kako je bio dobar papir i otisak boja...steta samo onog ljepila koje nije drzalo stranice. Da, bilo je to nesto skroz drugacije u bivsoj zemlji. Cak i pristup kupcu. Sjecas se, imali smo osobni broj/sifru pod kojim su nas vodili i dostavljali nam stripove u specijalnoj ambalazi. Redakcija je bila na Ilidzi, i funkcionirala je sve dok srpski tenk nije ispalio hitac u zgradu, kad je masa originala izgorila,(cak 14 000, ej...) . Medu njima i originali Valianta, Hala Fostera. Nenadoknadiv gubitak. Inace, Ervin Rustemagic i danas ima Strip Art Features, agenciju smjestenu u Celju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/12/2019 : 09:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da, uz albume je išao i promo materijal strip-razglednice Jeremiah i Torpedo, čini mi se Storm i Tornjevi poster, a nudili su se i printovi od raznih autora. Naravno da čuvam i Torpeda i Zetari.

Da, ovo poslije je bilo prestrašno u svakom pogledu, a opisano je u Fax from Sarajevo.

Znam da ti to sve znaš, ali možda mlađima bude zanimljivo.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/12/2019 : 09:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam nista protiv digitalije sto se knjiga pa i stripova tice. To mi je komplement svim izdanjima koje nabavljam, a velika prednost je usteda na prostoru. Doduse, zena me svejedno "psuje" zbog svih knjiga koje imam(o), ali to je zato sto za jedan honorarni posao mjesecno dobivam dvadesetak knjiga za recenziranje. Zadrzim ih mozda desetak, pa racunajte koliko se godisnje nakupi. O stripovima da i ne pricam.

Pitanje za vas znalce - tamo negdje krajem osamdesetih izasla su dva albuma Storma, s kojim sam se upoznao putem Strip Arta. Koji izdavac je izdao ta dva albuma?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/12/2019 : 10:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Marketprint iz Novog Sada je objavio koliko mi je poznato samo prvi album u boji (objavljen u Strip Artu broj 1).

Ako misliš na Titanova broširana (meki uvez) 2 albuma na engleskom to bi bilo ovo:
https://picclick.co.uk/Storm-Don-Lawrence-books-12-Trigan-Empire-232900704830.html

U Heavy Metalu su čini mi se objavljena 2 albuma (prvi je bio onaj iz Strip Arta broj 5 čini mi se).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2019 : 10:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dakle fandago, Peyo me preduhitrio, ali evo da nadopunim... Storm je izdan 'albumski' od strane Marketprinta i to samo prva epizoda. Bio je zaklaman. Nesto bolja izdanja istog nakladnika bila su tri albuma Jeremiaha, i to Opaki zrak smrti, Afromerika i Sekta. Negdje 1986-te. Bila su dostupna i u hc verziji. Izdali su i jednog Segrellesovog Najamnika, U zemlji zmajeva.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000