forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - MURENA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 23/12/2019 : 12:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

i sad ce oni da cute, tipa ovi sto se bune - njih ce proci, a oni ce i dalje veselo da prodaju svoja izdanja

bogme, puko mi je film


Apsolutno se slažem, sad izlazi vest na fejsu kako su zbog pozitivnih utisaka čitaoca imali ovako uspešnu godinu - ovo je apsolutno sramotno za Murenu, red je da se neko obrati i odgovori nam zašto je ispalo ovako loše.

Inkal isto ima problem sa marginama izgleda, samo ne toliko izražen kao sa Murenom rekao bih, to sam uzeo jer ga baš dugo iščekujem i nije mi na prvi pogled smetalo. Nadam se da će se opametiti pa će od sledećeg izdanja Starog kontinenta srediti margine.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/12/2019 : 12:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Šteta, ja ću svejedno uzet jer em su mi draži integrali, em je ovo osjetno jeftinije od BG-ovih pojedinačnih.
Inače mislim da je ista fora i sa Jeremiahom, nisam doma, ali mogao bi usporedit S-A i ČK integrale.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2019 : 12:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda su ove doooodaaaatne margine tu da se zapisu utisci, komentari, napravis svoj crtez ili da tu zaljepis zvaku dok citas. XD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/12/2019 : 12:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Dukidule, druze, vidim drzis sve albume u kesicama..


Ha dabome.
I to ne samo Čk. 🤪


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2019 : 13:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odlicno, stari! Vidim Ikea, Billy bookcase, ako se ne varam. Uredno. Sjajno. Kao i kod mene, ali bez kesica...😉

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/12/2019 : 13:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dule über alles !
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2019 : 14:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kolekcija je fantazija - ali ne mogu da opišem koliko mi ove kesice narušuju svu tu lepotu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/12/2019 : 17:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Odlicno, stari! Vidim Ikea, Billy bookcase, ako se ne varam. Uredno. Sjajno. Kao i kod mene, ali bez kesica...😉

👍🏼

quote:
Originally posted by Peyo

Dule über alles !



I dozvolite mi samo još jedan oftopic u obliku još jednog ćošeta za druga antu. 👏🏼
Anto, Vč/kiosk Zagor (lijevo) u kesicama!!!???
Pa gdje to ima?


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5280 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 23/12/2019 : 17:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by ivanl

Odlicno, stari! Vidim Ikea, Billy bookcase, ako se ne varam. Uredno. Sjajno. Kao i kod mene, ali bez kesica...😉

👍🏼

quote:
Originally posted by Peyo

Dule über alles !



I dozvolite mi samo još jedan oftopic u obliku još jednog ćošeta za druga antu. 👏🏼
Anto, Vč/kiosk Zagor (lijevo) u kesicama!!!???
Pa gdje to ima?





Kap ce ga strefiti
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2019 : 20:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
za druga Anta,moliću.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
374 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 31/12/2019 : 00:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Stigla mi je Murena i izdanje izgleda sasvim pristojno. Gornje i donje margine u prvoj knjizi jesu vece, sto je i logicno jer je format crteza drugacijih proporcija, ali sam crtez je dovoljno veliki i vidljiv. Cak ga ova belina dodatno istice, deluje kao grafika/slika sa nesto vecim parspatuom.

Bilo bi strasno da je menjan format edicije ili pak crtez razvlacen po visini, ovo sa marginama je najelegantnije resenje.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/12/2019 : 07:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lukeruk
Bilo bi strasno da je menjan format edicije ili pak crtez razvlacen po visini, ovo sa marginama je najelegantnije resenje.



da, stvarno bi bilo strasno da postoje dve edicije razlicitih dimenzija. pa koji izdavac jos ima dve dimenzije za evropski strip. evo, od kako je sveta i veka franci cepaju samo jednu ediciju stalnih dimenzija za sve njihove stripove. vazda bilo! zapravo, ko jw stariji, dijagonala ili strip?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 31/12/2019 : 13:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je dosad postalo jasno da je većini najvažnija stvar kod stripova ujednačenost na polici i numeracija. Izgled unutra na drugom mestu, a sami stripovi...debelo na poslednjem.
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
374 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 31/12/2019 : 14:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za vecinu, ali kod mene je otprilike tako. :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2020 : 12:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Mislim da je dosad postalo jasno da je većini najvažnija stvar kod stripova ujednačenost na polici i numeracija. Izgled unutra na drugom mestu, a sami stripovi...debelo na poslednjem.


Prvi dio posta koji je jako bitan, treba spojiti sa zadnjim dijelom tvog posta koji je jos bitniji, i biti ce savrseno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/02/2020 : 18:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tematiku starog Rima verovatno svi vole,pa je ovaj podžanr istorijskog "setinga" vazda bio sigurica autorima za stripove,knjige,filmove...Posebno sam se obradovao kad sam video da Murena govori o razdoblju kad je Neron došao na vlast umesto očuha Klaudija,da se pominju Agripina,Popeja Sabina,Petronije,apostol Petar,Vespazijan... i svi drugi likovi iz meni jedne od najdražih knjiga,Kvo vadis,Henrika Sjenkjeviča.
Ciklus majke,koji pripoveda o dolasku Nerona na tron mi je samim tim stvarno lepo legao,iako je primetno da Difo nikako ne može da bude scenarista najvišeg ranga,pa tu i tamo imam po neku sitnu zamerku na storiju.Delabi sa svakim albumom sve bolji.
4.5/5
Od ciklusa žena sam imao još veća očekivanja,jer tu na scenu stupa Popeja,dolazi do velikog požara...Međutim,stvarno sam razočarao sa drugim tomom.Sve što je Difo gradio u prvom ciklusu,ovde je,iz mog ugla, srušio - likove je "unakazio",figurativno rečeno.Neron postaje u jednom trenutku dobrica,Petronije je derpe,apostol Petar je prikazan kao neki sasvim običan čovek (dijalozi koje on vodi su smešni za jednog rečitog hrišćanina);uopšte svi ti međuljudski odnosi kako strip odmiče su tako bledo prikazani,deo sa požarom isto mnjah...
Šta znam,možda je ovo do mene,ali drugi tom mi je prosek od stripa;iako počinje dobro,i tu ima još nekih elemenata koji su korektni (poput Delabijevog crteža,mada su mi boje (iako ih radi isti čovek u svim albumima) u 5-ci - 6-ci malo više kompjuterske),tako da je ocena za Žene
3/5 (pa čak i nešto malo ispod ove ocene)

Nažalost,generalni utisak je,kad se sve sabere i oduzme,da ovo nije strip za kolekciju,a da je Difo uprskao lepu priliku da uradi kultni strip serijal.Čovek je slabiji pripovedač i od Dorisona,a obojica su naprecenjeniji autori BD-a na ovim prostorima.

*interesantno je da mi velike margine nisu ni malo smetale tokom čitanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/02/2020 : 19:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by jaki

Nema potrebe,Murena ionako bije bas neki dobar strip.



strip je odlican, za razliku od izvikanih orlova rima i tako tih


orlovi rima i murena ne mogu u istu rečenicu - dobro,prvi ciklus bi mogao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1593 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 03/02/2020 : 03:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

*interesantno je da mi velike margine nisu ni malo smetale tokom čitanja.


A jel' ti smetao font?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/02/2020 : 10:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo da se i ja javim, nakon razočaranja sa obe RB Grande, mene Murena oduševio. Doduše nisam pročitao sve, trenutno sam na 6-om albumu.
Te margine koje vas toliku bodu, iskreno ne bi ni skužio da niste spomenuli. Font je odličan i lagan za čitanje (da odmah odgovorim Jozi, izdanje je top, kvalitetna masna knjiga bez mana po meni.
Cijena isto jako dobra, šteta što ovako ne izdaju i Džeremaju...tj od iste tiskare. :( Svejedno sam presreatn što mogu kompletirat jednog od meni najdražih strip junaka.
Da se vratim na Murenu, meni je ovo za sada napeto ko puška, strip je odličan kao i Orlovi. Jedino mi se nije svidio osjetan pad kvalitete kolora u drugom integralu.
Baš je puno bolji ručni kolor od rog kompjuterskog, šteta (ovo je na račun autora). Vjerujem da je jeftinije i brže, ali kad se čita ovako u šutu, baš se kuži.
Javim se još kad pročitam do kraja, za sada mi je baš jako jako dobar, podsjetio me na seriju ROME od HBO-a gdje su ista takva spletkarenja i intrige.
Od tih stripova sa Rimskom tematikom (a koje sam čitao), moram priznat da mi je ipak najlošiji Alix Senator, a on je i dalje jako dobar.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/02/2020 : 14:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
U striparnici kad sam uhvatio Murenu u ruke i otvorio prvo što sam pomislio je "Znao sam da su opet preuveličali problem sa marginama". Nauk svima neutralnima - ne verujte nikom sem svojim očima.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/02/2020 : 15:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
rec je o prvom tomu, drugi je ok. naravno ovi sto se ne bune, nece buniti ni ovde - logicno. toliko

ck
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/murena_1_prev


bg
https://issuu.com/sto_mu_gromova/docs/online_strip_murena_1

Edited by - kasper on 03/02/2020 15:26:26
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/02/2020 : 15:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako je stvarno ovako kako je kasper predstavio u previewju za prvi broj, onda je to smesno. Pa sta ce nam toliko prostora oko tabli, za zabiljeske, nase crteze, da se ostave mali zeleni tamo?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1593 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 04/02/2020 : 03:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Font je odličan i lagan za čitanje


Meni je ovaj font ružan, grdan i gadan, pogotovo u ovakvoj vrsti stripa. (Jel' to taj Comic Sans ili neki sličan font?)

Uz neki alternativniji crtež može da prođe,
mislim ono, ružan crtež, ružan font, pa se uklapa jedno s drugim...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/02/2020 : 05:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Niti je crtež ružan, niti je font težak za čitati.
Iskreno još nikada nisam pomislio da je neki font ružan, samo lakši ili teži za čitanje.
Npr mene smetaju fontovi koji imitiraju rukopis pa su baš teški za čitanje, bilo što gdje su štampana slova je super.

Evo usporedbe prvog i drugog integrala:


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 04/02/2020 05:31:04
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 04/02/2020 : 08:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

rec je o prvom tomu, drugi je ok. naravno ovi sto se ne bune, nece buniti ni ovde - logicno. toliko

ck
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/murena_1_prev




Treba uzeti u obzir da u fizičkom izdanju nema toliko margina kao što je ovdje u previewu jer se papir odsjeće tamo gdje su crtice u previewu. Diskach je stavio sliku gdje se vidi da su margine levo i desno u oba dva integrala iste. Problem je što su table po visini drugačijih proporcija pa se tu ne da nešto dosta uraditi.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000