forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / JULIJA druga knjiga (epizode 49-51)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 30/12/2019 : 17:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
GOLCONDA / JULIJA druga knjiga (epizode 49-51)



Druga knjiga Julije je pred vama.

Čestitamo Vam praznike i želimo da uživate u ovim zimskim danima, uz tri odlične epizode nove Julije!

U knjizi su tri epizode iz redovne serije: 49, 50 i 51.

Evo kratkog sadržaja…

49: Košmar iz komšiluka - Hep Mun je čovek sa poremećajem ponašanja koji se uspešno resocijalizuje u okviru programa koji vodi Julijin prijatelj. Međutim, u nekom trenutku, stari košmari počinju da se vraćaju...

50: Žena u komadima - Pukim slučajem na dnu reke je otkriveno telo žene kojoj je precizno odstranjeno više organa. Julija i Veb (uz ozbiljnu Leovu pomoć) započinju istragu koja je predodređena da tapka u mestu, ukoliko se ne preduzmu ozbiljniji koraci...

51: Crveni Božić - Savršenu zimsku idilu u Garden Sitiju (veličanstveno dočaranu perom maestra Trevisana) narušava organizovana lopovska banda Deda Mrazeva! Julija se udružuje sa neobičnim saradnikom kako bi im stala na put...!


FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 30/12/2019 : 18:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Evo nekoliko fotki "iz ruke" (ovaj put bez mušeme) našeg poslednjeg ovogodišnjeg, a prikladno, novogodišnjeg izdanja!












FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 30/12/2019 : 18:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
A naslovna za sajt?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 30/12/2019 : 18:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Lepo, svaka čast i samo neka se gomilaju polako nova izdanja.

Nego, ne piše na kojim se sve mestima ovaj strip može kupiti i od kada se nalazi u prodaji?
Igrom slučaja sam upravo tek danas kupio prvi broj Priča u knjižari Bulevar Books u Novom Sadu što znači da vaša izdanja stižu i tamo (mada ne znam da li baš vi direktno imate neku saradnju sa njima), no samo me zanima da li stižu (i da li će stizati) redovno i da li stižu relativno brzo ili sa određenim zakašnjenjem (naravno ovo pitanje je za slučaj da imate saradnju sa njima)?

Mislim da bi vam saradnja sa ovom inače velikom knjižarom bila pravi potez, nama Novosađanima se smučilo da stalno moramo nešto da naručujemo iz Beograda, nismo neka selendra.Od kako postoji ova knjižara tu mogu lepo da se nabavljaju Darkvudova izdanja, izdanja Čarobne knjige, ali i izdanja nekih drugih manjih izdavača, doduše u nešto manjem obimu.
S obzirom da su ova izdanja sa mekim koricama, kada ih kupujem volim lično da izaberem najbolji primerak od više istih u ponudi jer se razna oštećenja uvek nađu na određenom broju primeraka.Dakle, ništa bolje od kupovine na licu mesta, izeš naručivanje, pogotovo kada uzmemo u obzir i praznike, česte štrajkove pošte......
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 30/12/2019 : 18:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

A naslovna za sajt?




FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 30/12/2019 : 18:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala. 52 izdanja u decembru, slično kao i prošle godine. I prikladan strip za kraj godine.
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 30/12/2019 : 19:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Lepo, svaka čast i samo neka se gomilaju polako nova izdanja.

Nego, ne piše na kojim se sve mestima ovaj strip može kupiti i od kada se nalazi u prodaji?
Igrom slučaja sam upravo tek danas kupio prvi broj Priča u knjižari Bulevar Books u Novom Sadu što znači da vaša izdanja stižu i tamo (mada ne znam da li baš vi direktno imate neku saradnju sa njima), no samo me zanima da li stižu (i da li će stizati) redovno i da li stižu relativno brzo ili sa određenim zakašnjenjem (naravno ovo pitanje je za slučaj da imate saradnju sa njima)?

Mislim da bi vam saradnja sa ovom inače velikom knjižarom bila pravi potez, nama Novosađanima se smučilo da stalno moramo nešto da naručujemo iz Beograda, nismo neka selendra.Od kako postoji ova knjižara tu mogu lepo da se nabavljaju Darkvudova izdanja, izdanja Čarobne knjige, ali i izdanja nekih drugih manjih izdavača, doduše u nešto manjem obimu.
S obzirom da su ova izdanja sa mekim koricama, kada ih kupujem volim lično da izaberem najbolji primerak od više istih u ponudi jer se razna oštećenja uvek nađu na određenom broju primeraka.Dakle, ništa bolje od kupovine na licu mesta, izeš naručivanje, pogotovo kada uzmemo u obzir i praznike, česte štrajkove pošte......


Naravno, Bulevar uzima direkt od nas, a kada će Julija biti kod njih zavisi samo od toga kako će pošte raditi oko ovih praznika...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/12/2019 : 20:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Izgleda savršeno, otisak je za 10.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/12/2019 : 21:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
super..svaka cast za tempo...brze nego zagor extra ide...
narucuje se...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2019 : 21:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
opa,baš lepa vest!!
malopre baš poručujem stripove iz Forda,i sad videh ovo,pa ekspresno dodah na listu.

inače,ovih dana će mi doći na red za overu i prvi trobroj,jedva čekam.

sa ovih slidža sve deluje ok;znači da ste preboleli dečije bolesti.

što se tiče ove opaske za mušemu,moram da primetim da ti se vidi neposečena zanoktica na trećoj slici odozgo.

šalu na stranu,nakon tri boneli debeljuce,očekujem kao sledeći strip iz vaše kuhinje neki dobar BD - izbor onog prošlog ćemo takođe da podvedemo pod dečije bolesti :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/12/2019 21:16:44
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/12/2019 : 21:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Izvrsna vijest! Jedva čekam da pribavim svoj primjerak.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/12/2019 : 23:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nice!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 31/12/2019 : 11:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by maelstrom

Lepo, svaka čast i samo neka se gomilaju polako nova izdanja.

Nego, ne piše na kojim se sve mestima ovaj strip može kupiti i od kada se nalazi u prodaji?
Igrom slučaja sam upravo tek danas kupio prvi broj Priča u knjižari Bulevar Books u Novom Sadu što znači da vaša izdanja stižu i tamo (mada ne znam da li baš vi direktno imate neku saradnju sa njima), no samo me zanima da li stižu (i da li će stizati) redovno i da li stižu relativno brzo ili sa određenim zakašnjenjem (naravno ovo pitanje je za slučaj da imate saradnju sa njima)?

Mislim da bi vam saradnja sa ovom inače velikom knjižarom bila pravi potez, nama Novosađanima se smučilo da stalno moramo nešto da naručujemo iz Beograda, nismo neka selendra.Od kako postoji ova knjižara tu mogu lepo da se nabavljaju Darkvudova izdanja, izdanja Čarobne knjige, ali i izdanja nekih drugih manjih izdavača, doduše u nešto manjem obimu.
S obzirom da su ova izdanja sa mekim koricama, kada ih kupujem volim lično da izaberem najbolji primerak od više istih u ponudi jer se razna oštećenja uvek nađu na određenom broju primeraka.Dakle, ništa bolje od kupovine na licu mesta, izeš naručivanje, pogotovo kada uzmemo u obzir i praznike, česte štrajkove pošte......


Naravno, Bulevar uzima direkt od nas, a kada će Julija biti kod njih zavisi samo od toga kako će pošte raditi oko ovih praznika...



Lepa vest i velika pohvala od mene što ste tako preduzimljivi i mislite i na ovakve stvari.
Uglavnom, jedva čekam da se dokopam i ovog novog trobroja.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/12/2019 : 17:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
uradjeno perfektno...to smo i zeleli....neka ovako i ostane pa da docekamo i brojeve na 200 koji su sad u italiji

malo pitanje...postoji li mozda sansa da dobijete prava za dampira od vc (sbe) ? cini mi se da je u martu 2 godine kako nista nisu izdali..
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 31/12/2019 : 17:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Bravo! Svaka čast!

---

<b></b>
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/01/2020 : 22:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno !!!!

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 02/01/2020 : 08:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da obje Julije stignu u Zagreb

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2020 : 12:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I u Split. Samo sto ih jos necu vidjeti mjesec dana dok se ne vratim... Ali jedva cekam uzesti ova izdanja u ruke.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/01/2020 : 17:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Dođoše na red i nove Julije (hvala Golkondi na tome),a odlučih se da prvo pročitam one u drugom trobroju,bez nekog posebnog razloga.Kratak sadržaj ću kopipejstovati od izdavača:
49: Košmar iz komšiluka - Hep Mun je čovek sa poremećajem ponašanja koji se uspešno resocijalizuje u okviru programa koji vodi Julijin prijatelj. Međutim, u nekom trenutku, stari košmari počinju da se vraćaju...
50: Žena u komadima - Pukim slučajem na dnu reke je otkriveno telo žene kojoj je precizno odstranjeno više organa. Julija i Veb (uz ozbiljnu Leovu pomoć) započinju istragu koja je predodređena da tapka u mestu, ukoliko se ne preduzmu ozbiljniji koraci...
51: Crveni Božić - Savršenu zimsku idilu u Garden Sitiju (veličanstveno dočaranu perom maestra Trevisana) narušava organizovana lopovska banda Deda Mrazeva! Julija se udružuje sa neobičnim saradnikom kako bi im stala na put...!

evo i utisaka:
Košmar iz komšiluka je jedna psiho drama koja prerasta u krimić na samom kraju;i mogu reći da mi je i do samog kraja kao takva bila odlična,a završnica,pomalo prebrza i za nijansu trivijalnija (što ume da se desi počesto Berardiju kod Julke) je donekle pokvarila opći dojam.Crtež korektan 4.5/5
Žena u komadima,kao i Crveni božić su standardno sjajne epizode,mada obema mi fali "nešto" da budu za čistu peticu,te i za njih ocena kao kod Košmara.
Crtež u drugoj priči korektan,a Trevizan odličan kao i uvek.

Sad sa sigurnošću mogu reći da mi je Juija najbolji boneli serijal koji izlazi na ovim prostorima,a da nije reprint starih izdanja.

Što se tiče samog izdanja,zadovoljan sam sa njim;pa i više od toga.Tehnikalije,dizajn,papir,prevod...sve na mestu.Jedino bih voleo da font Julijinih misli bude malo veći,jer moram da se malo napregnem da ih pročitam.Takođe,ovaj moj primerak ima nekoliko malo "zgužvanih" stranica u drugoj svesci,ali to mi na kraju krajeva i nije neki problem.

Želim izdavaču svu sreću u sledećim trobrojima Julije,kao i sa ostalim izdanjima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 08/01/2020 : 14:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Ostavljaću i ovde svoje utiske epizoda kad stignem da ih pročitam. Izdanje tehnički veoma dobro, bravo za izdavača, veoma ste me obradovali za Božić!

Julia #49: Košmar iz komšiluka

Zasad sam pročitao svega nekoliko epizoda Julije, dovoljno da se upoznam sa svetom i da vidim da li mi uopšte odgovara serijal. Tematika me veoma zanima, stvari koje se obrađuju su mi podosta poznate, tako da Julka deluje kao pravi serijal za mene. Voleo bih da se posvetim i pisanju neke recenzije, budući da zasad postoje samo dve. Treba malo dići Juliju, nepravedno je skrajnuta .

Što se ove epizode tiče, ona ne spada toliko u domen detektivskog krimića, već više u psihološku dramu. Da cepidlačimo (profesionalna deformacija), opis izdavača za ovu epizodu nije sasvim tačan, budući da glavni lik oko koga se vrti priča pati od Korsakovljevog sindroma koji definitivno nije poremećaj ponašanja, već kognitivni deficit, istina izuzetno redak kod alkoholičara. Ono što je glavnog lika dovelo u psihijatrijsku ustanovu jeste nešto što je učinio (ponašanje dakle), ali je to prouzrokovano psihozom, implicira se halucinacijama tako da ovo ne bi bio poremećaj ponašanja. Koliko me pamćenje služi, Korsakovljev sindrom nije ni na kakav način povezan sa halucinacijama, već pre sa amnezijom, dezorijentacijom i drugim poremećajima kognitivnog sistema. Možda mi je nešto promaklo, no ako se u epizodi uz Korsakova naglašava postojanje i psihoze, to je sasvim razumljivo, no taj poremećaj ni na kakav način nema veze sa psihozama i halucinacijama sam po sebi.

A sad nešto o mojim utiscima: u pitanju je solidna epizoda Julije, rekao bih malo atipična jer se ne fokusira na "neprijatelja/kriminalca meseca", već na čoveka u programu resocijalizacije, s jedne strane žrtvu poremećaja i on je uz Juliju glavna perspektiva ove priče. Njegove halucinacije vuku ovu priču u domen horora (razni insekti koji gmižu i jure Hepa su sjajno prikazani od strane Janija), ali se priča naravno zadržava u svom izvornom žanru. Pred kraj se javlja veći zaplet, i jedino mi je krivo što se toliko dugo čekalo da bi se on uveo - rasplet deluje malo isforsirano, prosto zato što je fokus sve vreme bio na nečemu drugom, a ne na ubistvu. Tako se sve saznaje i razaznaje u poslednjih 20 strana, a prethodnih 110 su zanimljiva psihološka drama sa elementima horora i povremenog krimića.

Ono što je veoma dobro su dijalozi, veoma su tečni i zanimljivi, tako da iako ne postoji neki zaplet i prilično je jasno od početka šta se dešava sa Hepom (žrtvom) te priča nije nimalo dosadna. Razgovori Julije i gostujućeg predavača (i Hepovog psihijatra) su zabavni, on je kao lik solidno napisan, a veliki značaj se pridaje i odnosu Julije i Veba, toj njihovoj igri koju igraju. To je naravno simpatično, a dobro bi bilo da se nešto i na tom planu razvije i da se tu održi nekakav kontinuitet, jer bi konstantno koketiranje u jednom trenutku postalo šablon i ne bi imalo više nikakvog smisla.

Jani je veoma dobro nacrtao ovu epizodu, donekle klasična Julija, bez nekih velikih odskakanja i promena, ali sa dovoljno detalja i vividnim scenama halucinacija i horora, tako da ipak iznad proseka. Soldi po običaju sjajan, dosta atmosferično i odlično kolorisano. Kao što rekoh, solidna drama sa uplivom horor elemenata i zapletom i raspletom koji je na kraju malo isforsiran, dobri dijalozi i interesantni likovi i prilično dobro maskiranje pravog negativca. Šteta što taj preokret na kraju deluje tako isforsirano, nema imapkt koji bi mogao da ima.

P:6 S:6 C:8 N:10
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 12/01/2020 : 14:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julija #50: Žena u komadima

Sasvim drugačiji broj od prethodnog po mnogo čemu, i generalno više u stilu Julije i jedne detektivske priče. Ova priča bi se mogla smestiti u proceduralnu krimi dramu, jer posle lepog uvoda se fokusira skoro pa isključivo na slučaj i pokazuje svaki korak kroz koji glavni likovi prolaze ne bi li shvatili šta se desilo sa nađenom žrtvom, a usput daje opširan komentar o našem odnosu prema siromašnim i generalno ljudima koji su u nižem socio-ekonomskom statusu.

Žrtva je žena pronađena slučajno u reci sa izvađenim skoro pa svim organima. Na pitanje da li je u pitanju bolesni serijski ubica ili pak nešto mnogo očiglednije dobijamo odgovor veoma brzo, tako da ovde ne očekujte neki veliki preokret na kraju - znamo ko su negativci, znamo njihovu motivaciju, a pratimo kako će Julija, Veb, Irving i Leo razrešiti tu misteriju. I prikaz istraživanja je veoma realističan - sa sve svojim dosadnim delovima: razgovori sa komšijama (koji uvek imaju nešto da dodaju i da tračare), trčanje od jedne osobe/institucije do druge, zapitkivanje 100 pitanja... Ume to da zamori prosečnog čitaoca negde u sred istrage, posebno jer je i kadriranje monotono (što je klasično za Juliju rekao bih, bez razbijanja osnovnih rešetki).

Ono što još pridaje realizmu ove već izuzetno realne priče je odnos sistema i višeg socijalnog staleža prema nižim - rekao bih eksploatisanje siromašnih od strane bogatih i zarađivanje na njihovoj patnji sa jedne strane, i postavljanje moralnog pitanja kada govorimo o prodaji organa. Shvatanja negativaca su prilično liberalna, što ih ne čini psihopatama niti ih ubraja u neku drugu dijagnostičku kategoriju, što je obično i domen Julijinog zanimanja. Najbolja scena u celoj epizodi je upravo ona koja se bavi odnosom društva prema siromašnima, onda kad Julija preispituje svoj odnos prema njima i prema materiji uopšte - a to je oličeno kroz njen košmar. Kroz košmar gde se beskućnici šetaju kroz njenu kuću, da bi se ogrejali uzimaju knjige kojih ima bezbroj da bace u kamin, skidaju svileni ogrtač sa nje i izbacuju je golu na ulicu. A sa druge strane je tako ogoljenu čekaju ljudi u odelima spremni da je pregaze, kao što su gazili beskućnike koji su njoj upali u stan u oduzeli sve što ima. Kratka scena (par strana) a toliko efektivna je sam vrhunac ove priče jer je izuzetno realna a neverovatno strašna, i podseća na upadanje u kuću u filmu Mother!. Ne poredim suštine, ali sličnost u izvedbi je velika.

Kampi je veoma dobar, posebno na početku kada mu crtež podseća na akvarele, gde koristi dosta senčenja i sivu boju (jeste u pitanju kratak flešbek, ali je pravi melem za oči), a kasnije je standardan crtež za Juliju, zadovoljavajuć, bez nekog iskakanja iz kalupa. Sa "jubilarnim" brojem 50 scenaristi su odlučili da se dotaknu važnog pitanja i uopšte nas nisu razočarali, no na momente slučaj ume da bude "previše realan", posebno kada se prikazuje svaki korak istraživača, što ume da malo umori. Svakako su utisci veoma pozitivni, a naslovna strana je standardno veoma dobra.

Koga zanima još dublji pregled odnosa različitih socijalnih klasa nek obavezno odgleda film Parazit - po meni najbolji film koji je izašao ove godine.

P:8 S:8 C:7 N:9
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 12/01/2020 : 22:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Ima li tehinčkih razlika između prvog i drugog broja:
1. Dimenzije?
2. Otisak?
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 12/01/2020 : 23:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ima...prvi broj rezolucija ,otisak,uzas,drugi ok (ja sam picajzla za te stvari pa cu reci moze jos bolje od ovoga-(mislim na rezoluciju da moze jos bolje..sama stampa je odlicna)

razlika je i u duzini stripa,prvi broj je malo duzi...drugi broj je iste duzine kao i price (radjeno u drugoj stampariji) pa mislim da ce i ubuduce duzina biti kao i kod prica i druge julije i samo ce prva julija ostati malu duza (visa)...
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 13/01/2020 : 14:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julia #51: Crveni Božić

Za kraj ovog trobroja je ostavljena epizoda koja je pravi užitak čitati, posebno u ovo doba godine. Ne znam da li ima još epizoda sa ovakvom atmosferom, ali ja bih umesto od priče počeo od crteža: Trevizan je majstor! Crtež je besprekoran, umetnički, čistka desetka od mene! Prelepo crta predele i facijalne ekspresije, njegovo senčenje daje još dublju dimenziju priči, i na maestralan način prikazuje Božić u Garden Sitiju - tako da koliko god da ova priča potencijalno ima nedostataka, vredi je pročitati samo zbog Trevizana.

Ne kažem da su nedostaci toliko veliki i da su važni ako se u obzir uzme Berardijeva namera u ovoj priči: priča je izašla u decembru, pred Božić i njen cilj je čista zabava. Nikakve mračne pozadine, patološki profili i izopačenosti - zabavna priča (gde nema ni ubistava čak!) sasvim u duhu Božića. Berardi je ovu priču u celini zamislio kao prazničnu, Božićnu čestitku fanovima, opustio se, okrenuo ka optimizmu i lepoti života i to je (uz atipičan crtež) čini eksperimentalnom. Znamo ko su kriminalci odmah na početku, Julijin posao je da istražuje krađe Deda Mrazova u pratnji novog, dosad neviđenog partnera. Iako je sadržinski u pitanju prilično neozbiljna epizoda,Berardi je ipak lepo okarakterisao svoje zločince: to su ljudi koji imaju dovoljno svega, kojima je život lep, i socijalni uslovi ih ne teraju na to - oni to rade iz dosade, ono što je u jednoj rečenici pomenuto (u sasvim drugačijem kontekstu) kao egzistencijalna praznina. To je naravno vrlo ozbiljna tema i da nas ne bi ostavio u lošem raspoloženju u periodu praznika, Berardi i za to daje lek, oličenim u stavovima Deda Mraza, Julijinog pratioca, koji lepotu života vidi u stvarima koje ga okružuju i koji e čašu vidi kao polu-punu.

Veoma je lepo i to što se Berardi osvrnuo i na pravi duh Božića - jer ljudi podosta zaboravljaju šta praznuju (što je lepo i prikazano), te je kroz Deda Mraza iskazao neke svoje stavove i protkao ovu epizodu i religijom i verovanjem, u duhu praznika. Svi ti aspekti, kao i prelep kraj povećavaju ocene ovoj epizodi, koja kada se u obzir uzme samo slučaj, nije ništa posebno. Sve ostalo što sam spomenuo je zapravo poenta priče a slučaj je prateći faktor, te ja mislim da je ovo jedna od najlepših čestitki fanovima Julije koje je Berardi mogao da ostavi. Zato se, u prazničnom duhu, opustite i bez velikih očekivanja uživajte u ovoj priči, a ako padne neki sneg dok čitate - mnogo vam zavidim.

P:8 S:8 C:10 N:9
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/02/2020 : 09:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
kada izlazi treća knjiga ??

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 18/02/2020 : 14:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
verovatno u martu-tako predpopstavljam
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000