forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Zajebi u pošti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/12/2020 : 23:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo se cita kao iz nekog crnog vica, iz nekih drugih dana i iz neke druge drzave.





(za razpolozenje: nije ni cudo da se salje u banana kutijama )



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 03/12/2020 23:23:55
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/12/2020 : 07:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Za ove desetodnevne dostave može se zahvaliti prvenstveno onoj "senzaciji" Amazon u Velikoj Gorici.
Na pošti su mi rekli da su se dostave toliko oduljile jer je tamo nastao zastoj.
Tako da ne čudi kad inozemne pošiljke dođu brže od tuzemnih.
Znači, paketi nerijetko idu po 7-10 dana, ovaj moj od 26.11. još nije stigao.
A i većina drugih pošiljaka kasni, izgleda.
Radim u bolnici s poštom, i posljednjih tjedana pacijenti zovu da im, 5-6 dana nakon slanja, i dalje nije stigla dokumentacija.
Tisak funkcionira otprilike kao i inače, pa moj savjet vam je prebaciti se na njih, ako vam je previše čekati i po desetak dana.
Ili GLS, koji nisu ništa skuplji, nakon zadnjeg HP povišenja cijena, a dostavljaju u roku dva radna dana

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25750 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/12/2020 : 10:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jebiga,Tisak mi je predaleko a pošta kraj kuće.
GLS i nije baš cjenovno u istom rangu:
https://gls-group.eu/HR/hr/privatni-korosnici/posalji-paket

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/12/2020 : 10:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kod nas su poste jos relativno ok
možda su plaće bolje... a i nahapaju se kad dijele mirovine još jednu

al nije to ko prije više...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/12/2020 : 14:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jebiga,Tisak mi je predaleko a pošta kraj kuće.
GLS i nije baš cjenovno u istom rangu:
https://gls-group.eu/HR/hr/privatni-korosnici/posalji-paket



Istina da nisam nikad gledao cjenik niti dosad slao pakete putem GLS-a, ali redovno mi, recimo Školska knjiga i Fibra, dostavljaju ono što kupim GLS-om.
Poštarina je 18,99 kn kod ŠK, a 20 kn kod Fibre.
U svakom slučaju, nikad me poštarina za GLS nije došla preko 25 kn, mislim da je Ezop antikvarijat toliko bio.
Onda pretpostavljam da oni imaju neki poseban dogovor s GLS-om.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 04/12/2020 14:41:35
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 04/12/2020 : 14:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
GLS - osim ako se u međuvremenu nije nešto promijenilo -
posluje samo s firmama;
fizičke osobe mogu samo preuzeti pošiljku, ne i poslati.

Da, Tisak je svakako pouzdaniji ..
HP izbjegavam kad god mogu.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25750 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/12/2020 : 15:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa gore lijepo piše cjenik za fizičke osobe

Povremene isporuke
GLS nudi prigodna rješenja dostave tvrtkama i fizičkim osobama s relativno malom količinom paketa. Predajte paket na jednoj od 150 GLS PaketShop lokacija ili zatražite prikup na adresi po vašem izboru!

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 04/12/2020 15:50:27
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 04/12/2020 : 16:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote


Pardoniram i posipam se pepelom, nisam ni kliknuo na link ..
ostalo mi jer sam u nekoliko navrata htio nešto slati,
pa nije moglo.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 04/12/2020 16:49:11
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 05/12/2020 : 19:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Odnedavno možete slat i primat pakete i iz Studenca, barem mi u Dalmaciji, mislim da dostavljaju u trgovine po izboru, nešto ko Tisak. Lipo ujutro odeš po spizu i pokupiš paket sa stripovima.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 08/12/2020 : 07:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
E, moj paket je ipak rekorder.
Prethodnog sam čekao tjedan dana.
13. dan, među njima nijedan praznik, i ovaj je još uvijek na putu
Prebacujem se na Tisak, to bez daljnjeg.

https://posiljka.posta.hr/Tracking/Details?Barcode=CP199722772HR

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25750 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/12/2020 : 09:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler



Pardoniram i posipam se pepelom,


Tribalo bi izmislit smajlija koji se prosiplje pepelom
Taj bi bija jedan od korištenijih

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 08/12/2020 : 15:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Iako sam odavno rekao zbogom ovom forumu (a to ostaje i dalje tako jer se ništa nije promijenilo) samo bih postavio pitanje vezano za situaciju s HP-om i paketima. I ja čekam paket od 26.11., pa me zanima je li bilo slučajeva da je nekome kasnio paket duže od tih 13 dana, jer po ovima u Call centru HP-a nakon 10 dana prekoračen je rok obaveze HP-a da isporuči paket na navedenu adresu, te se mora podnositi potražni zahtjev od strane pošiljatelja, što evidentno predstravlja stres i pošiljatelju, ali još više i primatelju koji je stripove već platio.

Nadalje, zašto uvijek kupci stripova na ovom portalu moraju snositi sav rizik sudjelovanja u aukcijama, tj. zašto se od kupaca s provjerenom reputacijom i dalje traži da prvo plate stripove pa se mole Bogu hoće li ih dobiti?

Ujedno ovim putem najavljujem da, dok god se u HP-u ne sredi situacija, stripove plaćam tek kad ih dobijem. Osim ako pošiljatelji imaju sigurniju alternativu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25750 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/12/2020 : 16:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Je li to važi i za ova dva MM LL osvojena kod mene?
Tako da znam što mi je raditi.
Što se tiče plaćanja,uvijek tražim da mi se plati a i ja kad kupim platim prvije slanja.Zašto je to tako?Pa tako je svugdje pa zašto ne bi bilo i na ovim aukcijama?Što se tiče zagubljena paketa,napravi se potražnica i paket se pronađe ili nepronađe.Ako se nepronađe onda ide odšteta pošiljatelju po propisu HP.Logično je onda da se kupcu povrati novce.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 08/12/2020 : 16:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Je li to važi i za ova dva MM LL osvojena kod mene?
Tako da znam što mi je raditi.
Što se tiče plaćanja,uvijek tražim da mi se plati a i ja kad kupim platim prvije slanja.Zašto je to tako?Pa tako je svugdje pa zašto ne bi bilo i na ovim aukcijama?Što se tiče zagubljena paketa,napravi se potražnica i paket se pronađe ili nepronađe.Ako se nepronađe onda ide odšteta pošiljatelju po propisu HP.Logično je onda da se kupcu povrati novce.



Ako inzistiraš isključivo na HP-u onda vrijedi. Vidi ima li neki drugi, sigurniji način pa onda možemo riješiti. S HP-om mi je dosta sranja, em ne ostavljaju obavijesti, em deru na ležarini, sad još i nestaju pošiljke.

S obzirom da uz stripove plaćam i troškove valjda imam pravo odabrati način slanja stripova. A te bajke kako HP nadoknadi troškove u stvarnoj vrijednosti teško da će itko popušiti. Dosad nisu nikome. Ako nekome jesu molim da me demantira.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2020 : 16:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Iako sam odavno rekao zbogom ovom forumu (a to ostaje i dalje tako jer se ništa nije promijenilo) samo bih postavio pitanje vezano za situaciju s HP-om i paketima. I ja čekam paket od 26.11., pa me zanima je li bilo slučajeva da je nekome kasnio paket duže od tih 13 dana, jer po ovima u Call centru HP-a nakon 10 dana prekoračen je rok obaveze HP-a da isporuči paket na navedenu adresu, te se mora podnositi potražni zahtjev od strane pošiljatelja, što evidentno predstravlja stres i pošiljatelju, ali još više i primatelju koji je stripove već platio.

Nadalje, zašto uvijek kupci stripova na ovom portalu moraju snositi sav rizik sudjelovanja u aukcijama, tj. zašto se od kupaca s provjerenom reputacijom i dalje traži da prvo plate stripove pa se mole Bogu hoće li ih dobiti?

Ujedno ovim putem najavljujem da, dok god se u HP-u ne sredi situacija, stripove plaćam tek kad ih dobijem. Osim ako pošiljatelji imaju sigurniju alternativu.



19 dana.
Poslao u ZG i jebenih 19 dana je trajalo, inače dva, max tri dana.


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 08/12/2020 : 16:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by wolf

Iako sam odavno rekao zbogom ovom forumu (a to ostaje i dalje tako jer se ništa nije promijenilo) samo bih postavio pitanje vezano za situaciju s HP-om i paketima. I ja čekam paket od 26.11., pa me zanima je li bilo slučajeva da je nekome kasnio paket duže od tih 13 dana, jer po ovima u Call centru HP-a nakon 10 dana prekoračen je rok obaveze HP-a da isporuči paket na navedenu adresu, te se mora podnositi potražni zahtjev od strane pošiljatelja, što evidentno predstravlja stres i pošiljatelju, ali još više i primatelju koji je stripove već platio.

Nadalje, zašto uvijek kupci stripova na ovom portalu moraju snositi sav rizik sudjelovanja u aukcijama, tj. zašto se od kupaca s provjerenom reputacijom i dalje traži da prvo plate stripove pa se mole Bogu hoće li ih dobiti?

Ujedno ovim putem najavljujem da, dok god se u HP-u ne sredi situacija, stripove plaćam tek kad ih dobijem. Osim ako pošiljatelji imaju sigurniju alternativu.



19 dana.
Poslao u ZG i jebenih 19 dana je trajalo, inače dva, max tri dana.





I jesu li ikome platili troškove tog kašnjenja? Možeš misliti. Bitno da deru na ležarinama, još sad ne ostavljaju ni obavijesti. Meni nedavno kolega diže pakete (ja zbog terena ne mogu pa on to radi), i oderali ga za tri paketa max ležarinu, a uopće nisu ostavili obavijesti.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25750 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/12/2020 : 16:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Da bi dobili nazad od HP stvarnu vrijednost onda kod ispunjavanja listića za paket i treba upisati stvarnu vrijednost.Obićno se piše vrijednost 100 kuna da bi bila manja poštarina.Ali tako kod izgubljenog paketa se dobije manja vrijednost od prave vrijednosti sadržine paketa.Od sada ću kupcima naplaćivati punu cijenu paketa po pravoj vrijednosti.
Što se tiče mojih aukcija,ubuduće nemoj ništa kupovati a za ove bi bilo lijepo kad bi ispoštivao osvojeno.Eventualne uvjete i dogovori se prave prije nego li se osovoji aukcija.
Ima li sigurniji način od HP?Ne znam jesu li sigurniji ali alternative ima. Tisak paket s kioska na kiosk.Pogledaj da li ti odgovara ta opcija,cijenik i ostale sitnice.
A ako želiš platiti kurirsku službu ,nema priooblema;izaberi koju želiš i javi im da dođu po stripove na moju adresu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2020 : 16:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by wolf

Iako sam odavno rekao zbogom ovom forumu (a to ostaje i dalje tako jer se ništa nije promijenilo) samo bih postavio pitanje vezano za situaciju s HP-om i paketima. I ja čekam paket od 26.11., pa me zanima je li bilo slučajeva da je nekome kasnio paket duže od tih 13 dana, jer po ovima u Call centru HP-a nakon 10 dana prekoračen je rok obaveze HP-a da isporuči paket na navedenu adresu, te se mora podnositi potražni zahtjev od strane pošiljatelja, što evidentno predstravlja stres i pošiljatelju, ali još više i primatelju koji je stripove već platio.

Nadalje, zašto uvijek kupci stripova na ovom portalu moraju snositi sav rizik sudjelovanja u aukcijama, tj. zašto se od kupaca s provjerenom reputacijom i dalje traži da prvo plate stripove pa se mole Bogu hoće li ih dobiti?

Ujedno ovim putem najavljujem da, dok god se u HP-u ne sredi situacija, stripove plaćam tek kad ih dobijem. Osim ako pošiljatelji imaju sigurniju alternativu.



19 dana.
Poslao u ZG i jebenih 19 dana je trajalo, inače dva, max tri dana.





I jesu li ikome platili troškove tog kašnjenja? Možeš misliti. Bitno da deru na ležarinama, još sad ne ostavljaju ni obavijesti. Meni nedavno kolega diže pakete (ja zbog terena ne mogu pa on to radi), i oderali ga za tri paketa max ležarinu, a uopće nisu ostavili obavijesti.



Već ima neko ( duže ) vrime kako je preporuka pošte da se kod predaje paketa upiše na obrazac i broj tel. primatelja kako bi uz obavijest dobija i poruku.
Od jeseni obavezan je broj telefona ili mail kontakt primatelja i pošta više ne ostavlja obavijest... možda u nekim uredima i ostavljaju no uskoro će potpuno izbaciti onaj žuti papirić
Ako si obratija pažnju novi su formulari kod slanja paketa di se izričito traži kontakt primatelja.

Mislim da nisan ima nego jedan izgubljen ( skoro bezvrijedan pa nisan ni tražija nadoknadu jer san ima duplikate kiosk izdanja i posla ponovo ) paket i par tiskanica. A šaljem ih, nije da nisam...

E sad, kad se piše realan iznos vrijednosti sadržaja i poštarina je veća a to svi kupci izbjegavaju i svjesno idu u rizik jel' tako Pošaljem 2000 kn u paketu stavim 100 kn vridnost, zagubi se... kome bi pomoglo 100 kn odštete

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 08/12/2020 : 17:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Traže telefon, da, ali me nikad nitko nije zvao niti smsirao -
a bome nije ni primatelja kad sam ja slao

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 08/12/2020 : 17:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja sam prije kakvih mjesec dana dobio SMS od HP, iznenadilo me.
Ponekad puste papirić, recimo prošli tjedan
Ponekad nijedno od navedenog.
Najbolje je bilo kad sam došao na poštu - nakon provjere statusa pošiljke - podići paket i pitati zašto nije puštena nikakva obavijest.
Onda su oni meni sljedeće jutro pustili obavijest, nakon što sam podignuo paket.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2020 : 17:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Traže telefon, da, ali me nikad nitko nije zvao niti smsirao -
a bome nije ni primatelja kad sam ja slao


Obično ispunim formulare doma i stavim sve podatke... ako popunjavam u pošti ponekad ne znam broj ili mail i onda upišem svoj broj telefona.

Uredno dođe poruka sa svim informacijama o 5 dana mogućnosti preuzimanja, broju paketa, radnom vremenu pošte preuzimanja do adrese i broja telefona pošte preuzimanja.

U ovom slučaju kopiram poruke i ja obavijestim kupce uz onu redovitu obavijest sa tracking brojem.

Ako dođe poruka meni nema razloga da nije stigla i primateljima kad upišem njihov broj.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 08/12/2020 : 17:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da su neki iz mog posta gore zaključili da općenito ne želim plaćati stripove prije nego ih dobijem, ponavljam: dok god se u HP-u ne sredi situacija, stripove plaćam tek kad ih dobijem. Osim ako pošiljatelji imaju sigurniju alternativu. Dakle, s HP-om više ne želim imati posla sve dok se ne uvedu u red.
Bilo bi dobro da prodavači kojima ne odgovara drugi način slanja osim HP-a to i stave u opis svojih aukcija. Da znam koga ću zaobilaziti bez nepotrebnih rasprava. Mislim da jedna rečenica tipa 'Šaljem isključivo putem HP-a' (ili već preko koga šalju) ne bi trebala biti problem kod postavljanja aukcija. Ja nemam vremena za detaljno i svakodnevno praćenje aukcija i često se u iste uključujem i po 15-20 minuta prije nego počnu jer ih ranije nisam imao kad ni uočiti.

Nadam se da smo time izbjegli eventualne rasprave. Uvijek sam za dogovor, ali ne i za isključivost.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 08/12/2020 : 17:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
To sam pretpostavio prije par tjedana, da prelaze na SMS, ali me nitko od prodavača ne pita za broj mob. (izuzev Columba jednom).
Isto kao što mene na šalteru nije nitko ništa pitao, kad sam slao pakete bez kotakta primatelja, a upisivao samo svoj broj mob., i to normalno pod pošiljatelja.
Ispod adrese primatelja se nalazi red za upis maila ili broja mob., ali mislio sam da je taj dio opcionalan.
Očigledno i ostali to misle, kad nitko na šalteru ništa ne spominje.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/12/2020 : 22:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jednom mom kupcu nisu dostavili papirić niti su poslali SMS.
Hrvatska pošta je na žalost već davno postala Hrvatska Lutrija
¯\_(ツ)_/¯

Bok, kako si.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 09/12/2020 : 07:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam da im na pošti ostavim prvi objavljeni roman Velikog Charlesa Bukowskoga, naslovljen sa Pošta.
Pa da vide kako je to nekad bilo, tamo u 70-tima, prije kompjutera i u neizvjesnijim okolnostima, čak i od trenutnih.
A nekad davno sam htio postati poštar. Odvjetnik, košarkaš, knjižničar...
Pa sam sve ambicije poslao vrit i počeo piti i pisati, pa sad živim u mjestu koje ne podnosim i radim u ustanovi koju još manje podnosim, kako bih imao ideja za pisanje

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000