forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/08/2020 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
a ja u krugu od preko 10 kilometara ne znam niti jednu osobu oboljelu od korone. niti jednog umrlog. a mala smo sredina. svi se više manje poznamo. imamo i poznate toplice gdje se dolaze liječiti osobe i sportaši iz cijele hrvatske. prometna sredina.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/08/2020 : 19:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Ja u maloj sredini poznajem većinu od 1 % zaraženih, a i jednu umrlu osobu. I sredina nije prometna.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2020 : 20:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ja se još bolje mogu opustiti jer u cijeloj mojoj županiji još nitko nije umro od samog početka epidemije, a najveći grad te županije je blizu 50000 stanovnika. Možda pomaže i to što je županija među 3 najsiromašnije pa nije toliko zanimljiva turistima i strancima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/08/2020 : 21:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
meni u obitelji niko nije poginuo u posljednjem ratu a ni u drugom svjetskom
smiješni neki ratovi :D
pih

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/08/2020 : 21:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

meni u obitelji niko nije poginuo u posljednjem ratu a ni u drugom svjetskom
smiješni neki ratovi :D
pih



Nevjerovatno! Kako vam je to uspjelo?

Have mercy
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/08/2020 : 21:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Kombinacija dezerterstva civiluka te dobre zemljopisne pozicije...hvo branio a caritas hranio

Elem zasto se umire na respiratorima
https://azra.ba/coronavirus/187301/zasto-ko-god-zavrsi-na-respiratoru-ne-prezivi/

Pitanje koje nema odgovora

Zasto ginekolozi savjetuju zene da ne zatrudnjuju ove godine?
Svi odgovori se kriju na stripovi com

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2020 : 21:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Važno je da ne zatrudniš u nekoj starijoj dobi poput one nesretnice od 37 godina, već je ranije dokazano da su to kritične godine za trudnoću i ljudi opet ne slušaju stručnjake.
Što se tiče respiratora, ili tamo završavaju oni koji su već za otpis ili je u pitanju škart kineska roba koja ne obnaša najbolje svoju funkciju, treće opcije nema.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2020 : 22:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

meni u obitelji niko nije poginuo u posljednjem ratu a ni u drugom svjetskom
smiješni neki ratovi :D
pih



Kao da je teško preživjeti rat. Moj djed (1906. godište) je preživio 1. i 2. svjetski rat, možda bi preživio i ovaj ''balkanski'' da ga nije strefio moždani udar 1991. taman kad se zahuktavala situacija.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 11/08/2020 : 13:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Važno je da ne zatrudniš u nekoj starijoj dobi poput one nesretnice od 37 godina, već je ranije dokazano da su to kritične godine za trudnoću i ljudi opet ne slušaju stručnjake.



Teško je shvatiti kako uspiješ napisati ovakvu glupost i to u 21.st. Životni vijek se drastično produljio, žene danas najnormalnije rađaju u kasnim tridesetima. Pa ne bi da ima 50 godina i to joj još nije prvo dijete nego treće. Pa nismo više u kamenom dobu.

Žena je dobila obostranu upalu pluća uzrokovanu korona virusom, nema to veze sa njenom trudnoćom.

Meni je iskreno bilo užasno pročitati ovu vijest, bez obzira od čega je preminula to je užasna tragedija.

I kad se već pozivaš na stručnjake, evo što oni danas kažu.

direktor Hitne pomoći Sarajevo Adem Zalihić
"Spavaju li mirno negatori postojanja koronavirusa, zagovarači teorija zavjere, politički profiteri i svi ostali koji su doprinijeli svojim stavovima i istupima da se proširi epidemija u Sarajevu, dok nam odlaze dragi mladi ljudi. Neki dan Salko, danas Belma, Allah im se smilovao! Tuga, ali bijes su pregolemi!"

Šef Društva epidemiologa Miroslav Venus
Postoje dvije vrste potencijalnih pacijenata. Veliki paničari, što nije dobro, ali oni se barem brinu. No drugi su puno gori. Pobornici teorija zavjere, koji još i dan-danas, nažalost, ne vjeruju da virus i Covid-19 postoje. Govore da je izmišljotina, da će odbiti cjepivo kad stigne. I to prilično zabrinjavajući postotak njih. Jedna anketa koju sam vidio u medijima govori o čak 40% antivaksera. Ne bi me iznenadilo da je brojka prilično točna.

Te bih filozofe koji izmišljaju da Covid ne postoji odveo supruzi pa da im ona iz prve ruke ispriča kako su ona i suprug prošli. Ili ih odvesti na kliniku gdje su oboljeli prikopčani na respirator. Nije to problem samo zdravstva, nego društva generalno. Ljudi su nepovjerljivi. Sve manje vjeruju liječnicima, ali ne vjeruju više ni u instituciju predsjednika, Vladu, suce, pa ni epidemiolozima. Više vjeruju dr. Googleu nego svom liječniku.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/sef-drustva-epidemiologa-pred-slomom-zivaca-tko-me-najvise-ljuti-svi-evo-i-zasto-15012881
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2504 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/08/2020 : 14:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Pa da naravno, epidemija se proširila baš zbog naopakih stavova teoretičara zavjere.

A ovi epidemiolozi neka se drže svoje struke a ne da drže pridike ljudima.

quote:
Ljudi su nepovjerljivi. Sve manje vjeruju liječnicima, ali ne vjeruju više ni u instituciju predsjednika, Vladu, suce, pa ni epidemiolozima. Više vjeruju dr. Googleu nego svom liječniku.

Moram i ovo komentirati. Prije nekih 5 godina imao sam strašne bolove u trbuhu.
I tako prvo odem do svog lječnika i pričam mu o simptomima a on baš na Googlu traži šta bi to moglo biti.
Tačnu dijagnozu mi je postavio tek treći lječnik - specijalist nakon CT skena.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/08/2020 : 14:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by corto33
quote:
Ljudi su nepovjerljivi. Sve manje vjeruju liječnicima, ali ne vjeruju više ni u instituciju predsjednika, Vladu, suce, pa ni epidemiolozima. Više vjeruju dr. Googleu nego svom liječniku.

Moram i ovo komentirati. Prije nekih 5 godina imao sam strašne bolove u trbuhu.
I tako prvo odem do svog lječnika i pričam mu o simptomima a on baš na Googlu traži šta bi to moglo biti.
Tačnu dijagnozu mi je postavio tek treći lječnik - specijalist nakon CT skena.




Jel treba bolji dokaz od ovog kako treba vjerovati isključivo struci i tehnologiji!?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2504 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/08/2020 : 15:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Pa vjerujem ja do neke mjere ali nisam naivan, da mislim, da su doktori nekakvi geniji.
Prvi specijalist kod kojeg sam bio je bio dosta nezainteresiran mojom pričom kao da sam si nešto umislio i tek na moje inzistiranje poslao me na CT sken.

I opet jedno je diagnoza a drugo zdravljenje.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/08/2020 : 15:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Naravno da sve više ljudi traži rješenja preko interneta kad te današnji doktori samo tako odjebu, ne znaju ti pomoći ili iz nekog razloga ne žele (skupe metode liječenja i sl.)
Moja tzv. ''rješenja s googlea'' za seboreju su duplo efikasnija nego sve ono što mi je doktor (i to stručnjak dermatovenerolog) preporučio u jednoj zagrebačkoj bolnici.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/08/2020 : 16:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
a najveći stručnjak za koronu i slične viruse je očito bill gates, po struci računalni tehničar.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/08/2020 : 19:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Jucer isao u jednu bolnicu, druga najveca kod mene, imao prvi sluzbeni razgovor za moju struku, vele da pokusavamo zastititi i zdravstvene radnike, evo niti sestre ni tehnicari iz srednje skole ne mogu odraditi redovnu praksu vec dugo, iz straha da se ne zaraze. Fali ljudi kronicno.
Kao svugdje ako se razboli 20-30 sestara, lijecnika izbaceni su iz stroja, a moras naci adekvatnu zamjenu, u tom slucaju daje se placa ovima na bolovanju, plus moraju dati zamjeni. A to je opterecenje za bolnicki budzet.
Policija hvatala ljude starije dobi koji su trebali biti kod kuce u karanteni, ali kad su priblizili liku, jedan u nizu jos se durio i rekao kako mora izaci van, tko ce mi kupiti hranu i slicno, a lik pije kavu na terasi i cakula sa vrsnjacima. Po prici osoba je izmedju 60 i 70 godina. Znaci, zarazen sece se okolo, pije kavu, maske nema dok pije i dok prica sa ekipom.
Ovi kad su rekli da mora biti u karanteni, ovi se svi zabezbeknuli poceli se dizati sa stolova i jos psovati budalu. Inace, ima sluzba koja starijima i onima u karanteni kupuje hranu i nosi im doma.
Ja znam da radim u bolnici imao bi duplu placu, a ovako radim za manje, na zraku sam i ne fali mi nista.
Do daljnjega, walking didovi i slicne bahate sonje sire "ljubav".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 11/08/2020 19:56:56
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/08/2020 : 20:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zeljko

meni u obitelji niko nije poginuo u posljednjem ratu a ni u drugom svjetskom
smiješni neki ratovi :D
pih



Kao da je teško preživjeti rat. Moj djed (1906. godište) je preživio 1. i 2. svjetski rat, možda bi preživio i ovaj ''balkanski'' da ga nije strefio moždani udar 1991. taman kad se zahuktavala situacija.



Moj je djed imao 10 djece
A najstarija kcer mu se udala s 15 njezina unuka s 18 njezina kcer s 18...znate li vi koliko moja obitelj ima clanova :D
I nikom nista
U ratu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/08/2020 : 20:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Stiglo je i prvo cjepivo, nadam se da Rusi šalju i u ove naše balkanske prčije za sve nestrpljive koji po svaku cijenu žele ubrizgati neku tečnost u sebe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/08/2020 : 18:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message


Index na aparatima, pišu se članci protiv Ruskog cijepiva, nemogu vjerovati da su ga napravlili pošteno prvi, uredništvo urla od agonije kako to da USA nije napravila prvo cijepivo.
Ništa, idemo pisat kako je loše to cijepivo dok ližemo američki kurac


https://www.index.hr/vijesti/clanak/strucnjaci-za-ny-times-to-je-glupost-putin-nema-nikakvo-cjepivo/2204607.aspx

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/08/2020 : 20:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Ja ne volim iglu
Tako da se ne bih vakcinirao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 13/08/2020 : 12:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Rusi su za sada navodno prošli samo prvu fazu (od 3) iako nisu objavili nikakve konkretne rezultate - čak i to, da se radi o fazi 1 se može više nagađati na osnovu prijavljenih ispitivanja na ClinicalTrials.gov (NCT04437875 i NCT04436471, skupa 76 pacienata).
Koliko i sami Rusi vjeruju u svoju vakcinu je najbolje potvrdio glasnogovornik Kremlja Peskov: "Asked on a conference call with reporters on Monday if President Vladimir Putin had taken it, Peskov said: “It probably wouldn’t be a good idea to use an uncertified vaccine on the head of state,” adding that he wasn’t aware of other officials trying it."

Iako bi bilo super ako je Rusima stvarno uspjelo nešto napraviti, ali kako izgleda radi se više o navlakuši za ruske i zaljevske bogataše i političkom PR štosu , nego o ozbiljnom naučnom projektu.

Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2020 : 12:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

Iako bi bilo super ako je Rusima stvarno uspjelo nešto napraviti, ali kako izgleda radi se više o navlakuši za ruske i zaljevske bogataše i političkom PR štosu , nego o ozbiljnom naučnom projektu.




U pravu si, klasični Putin i njegove obmane na koje nasjeda masa....Putin laže kad zine, jebeni KGB-ovac.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 13/08/2020 : 13:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Primiti ili Putinovo cjepivo ili ono koje će vjerovatno uskoro servirati Bill Gates. LOL!

Sjajno vrijeme za biti antivakser.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/08/2020 : 13:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Čekamo da Izraelci razviju svoje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 13/08/2020 : 13:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by GGG

Iako bi bilo super ako je Rusima stvarno uspjelo nešto napraviti, ali kako izgleda radi se više o navlakuši za ruske i zaljevske bogataše i političkom PR štosu , nego o ozbiljnom naučnom projektu.




U pravu si, klasični Putin i njegove obmane na koje nasjeda masa....Putin laže kad zine, jebeni KGB-ovac.



Kao što sam napisao, to je faza 1, na 76 subjekata, daleko je to još od obmana i masa. Kad smo več kot tih masa, zanimljivo je da faza 3 (ili možda 2, ko bi ga znao), neče biti na ruskim, nego na filipinskim te saudskim i UAE masama (čitaj uvoznim Indijcima i Pakistancima).

Jadan Putin ne zaslužuje toliku negativnost, ruku na srce, od trenutnih svjetskih lidera po količin laži na minutu govora je vjerojatno u donjih 20%. (Istini za volju ima dosta njih koji su plačeni da lažu za njega, a još više koji to rade badava)
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2020 : 13:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
Na koje nasjeda masa se odnosi na cijelo ovo vrijeme vladavine Putina.... ni blizu nitko ne obamnjuje (sistematski lazu svi koji su mu podređeni, a podređeni su mu svi koji rade za državu...ali baš svi) kao Putin svojim "uspjesima".

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 13/08/2020 13:41:54
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000