forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/03/2020 : 21:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Odgovor na prvo pitanje je da, a na drugo ne.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/03/2020 : 21:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Studiraš u Nizozemskoj?
Kaj nema sveučilišta u RH?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/03/2020 : 21:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

Studiraš u Nizozemskoj?
Kaj nema sveučilišta u RH?


Pa ima, ali ih sve zatvaraju, pa putujem Europom tražeći fakultete koji rade.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/03/2020 : 21:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Pa ni ti ne radiš ništa umjesto da učiš
Tako da ste idealan par <3
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 12/03/2020 : 21:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message
U Austriji od ponedjeljka škole zatvorene za veće uzraste a od srijede i svi ostali.Ne vidim logiku, sve firme rade ljudi se vrate kući i potencijalno zaraze tu djecu koja ne idu u školu.Sve države prave iste greške.Ako već zatvaraš onda obustavi sve osim onog osnovnog.300 metara od mog stana tip otišao na skijanje i donijeo koronu ženi i djeci koji su ostali kući.Moja firma dobila dopis u slučaju prvog oboljelog, karantena za cijelu firmu.Pitanje je koliko će taj prvi zaraziti drugih dok ne skuži da je bogatiji za jedno novo iskustvo.treba zatvoriti granice i to je trebalo napraviti kad je počelo, mislim na Kinesku granicu.A ne sve zemlje su se pobrinule da izvuku svoje državljane, i još su od njih napravili tv zvijezde.Kao ona naša studentkinja koju su par dana prikazivali na tv-u.U utorak RB Laipzig igra ligu prvaka pred punim stadionom dok u tom trenutku više od 1000 zaraženih u njemačkoj, mogu oni biti Nijemci ali od njih se iz ovog slučaja ne može naučiti kako suzbiti ovo sranje.Ja sam kod Linza i do prije dva dana, misli smo da u ovoj regiji nema još problema da bi evo znači 2 dana kasnije saznali da je svuda oko nas,u dvije firme koje su po 2-3 km. od nas , pa danas ovaj susjed.Dva doktora koji imaju privatno ordinacije ali rade preko Austriskog zdravstva i kod kojih idemo kao kod naših liječnika opće prakse, zatvorili ordinacije i u karanteni su sa svim osobljem.Sve se prebrzo odvija mada moram priznati da više pratim dešavanja u HR i regionu, ali osjeti se na ljudima ta negativa, panika a naročito kod ovih starijih a njih od 90 i kusur god.ovdje ima na pretek.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/03/2020 : 22:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.sciencemag.org/news/2020/03/quarantine-cat-disinfect-dog-latest-advice-about-coronavirus-and-your-pets?utm_campaign=SciMag&utm_source=JHubbard&utm_medium=Facebook

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/03/2020 : 22:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Anto_123

U Austriji od ponedjeljka škole zatvorene za veće uzraste a od srijede i svi ostali.Ne vidim logiku, sve firme rade ljudi se vrate kući i potencijalno zaraze tu djecu koja ne idu u školu.Sve države prave iste greške.Ako već zatvaraš onda obustavi sve osim onog osnovnog.300 metara od mog stana tip otišao na skijanje i donijeo koronu ženi i djeci koji su ostali kući.Moja firma dobila dopis u slučaju prvog oboljelog, karantena za cijelu firmu.Pitanje je koliko će taj prvi zaraziti drugih dok ne skuži da je bogatiji za jedno novo iskustvo.treba zatvoriti granice i to je trebalo napraviti kad je počelo, mislim na Kinesku granicu.A ne sve zemlje su se pobrinule da izvuku svoje državljane, i još su od njih napravili tv zvijezde.Kao ona naša studentkinja koju su par dana prikazivali na tv-u.U utorak RB Laipzig igra ligu prvaka pred punim stadionom dok u tom trenutku više od 1000 zaraženih u njemačkoj, mogu oni biti Nijemci ali od njih se iz ovog slučaja ne može naučiti kako suzbiti ovo sranje.Ja sam kod Linza i do prije dva dana, misli smo da u ovoj regiji nema još problema da bi evo znači 2 dana kasnije saznali da je svuda oko nas,u dvije firme koje su po 2-3 km. od nas , pa danas ovaj susjed.Dva doktora koji imaju privatno ordinacije ali rade preko Austriskog zdravstva i kod kojih idemo kao kod naših liječnika opće prakse, zatvorili ordinacije i u karanteni su sa svim osobljem.Sve se prebrzo odvija mada moram priznati da više pratim dešavanja u HR i regionu, ali osjeti se na ljudima ta negativa, panika a naročito kod ovih starijih a njih od 90 i kusur god.ovdje ima na pretek.



Puno njih se sprdalo dok in nije došlo do kućnih vrata.
Jebiga svaka škola se plača.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/03/2020 : 22:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw&fbclid=IwAR1pSMOVMcPqaL5QKQ_tbX4wIF5sfQauBj8eJ1eMuoQjXnJn-AmTiZZIkjU

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/03/2020 : 22:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ovako neodgovorni i bahati su bili Talijani, jako sličan mentalitet gotovo kod svih Europljana.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/covjek-zarazen-koronavirusom-trebao-biti-u-izolaciji-dosao-u-klaicevu-s-djetetom/2164518.aspx

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/03/2020 : 22:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-se-koronavirus-puno-vise-siri-na-sjeveru-zemlje/2164610.aspx

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/03/2020 : 22:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
https://radio-mreznica.hr/od-sada-dvotjedna-karantena-u-hrvatskoj-za-sve-koji-stizu-iz-slovenije/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/03/2020 : 22:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Kontrole su očito slabe. Večeras čujem da je u Suboticu bez ikakve kontrole došla neka Italijanka iz Milana, niko je ništa nigdje nije ni pitao!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/03/2020 : 23:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Tako to inače ide, jedno je mlatiti praznu slamu u medijima što se jako dobro radi na ovim prostorima, a sasvim drugo je realno stanje na terenu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/03/2020 : 23:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
https://karlovacki.hr/uvodi-se-samoizolacija-za-one-koji-iz-slovenije-ulaze-u-hrvatsku/
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/03/2020 : 23:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Barem nešto pozitivno od korone:

https://www.index.hr/magazin/clanak/koronavirus-unistava-influencere-s-milijunima-pratitelja-zaradjujemo-upola-manje/2164293.aspx
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2020 : 06:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Samo da ne odgode Supersuckerse, sad u srijedu, u Hard placeu, zbog ovog sranja. I the Mission, u Tvornici, u originalnoj postavi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 08:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Zaraženi u Sloveniji po starosti:

Od 0 do 15 let: 4 okuženi
od 16 do 29 let: 23 okuženih
od 30 do 49 let: 26 okuženih
od 50 d 59 let: 22 okuženih
60 let in več: 21 okuženih
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/03/2020 : 08:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Barem nešto pozitivno od korone:

https://www.index.hr/magazin/clanak/koronavirus-unistava-influencere-s-milijunima-pratitelja-zaradjujemo-upola-manje/2164293.aspx



Pozitivno je i smanjivanje zagađenja Kine otkad je počela korona
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 08:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ne, ovo s influencerima je bitnije. :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/03/2020 : 09:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
Kod nas u firmi se sve sprema za rad od kuće. Kad će to točno u pogon ne znam, tj ne vjreujem dok ne vidim.
Moja priroda posla je da mogu vrlo malo riješavat od kuće, a i mislim da smo mi ekipa sa najviše km u guzici (držimo cijelu PGŽ, Istru, Liku, GK i Dalmaciju do Dubrovnika).
Ali ajde, bar se nešto radi; podijeljena su svima osim nama sredstva za dezinfekciju ruku, dezinficirani su prostori, naveliko se radi na tome da ljudi rade od doma (oni koji mogu). :)
BTW jučer baš bio cijeli dan u ST (krenuli u 5:45 ujutro, vratili se u 23h), još sam i bolestan, jutros se probudio sa odvratnom grloboljom, kao da mi je grlo puno žileta (ali uredno dišem pa ne pripisujem to koroni, cura je bila bolesna do neki dan, pa sam ja sada preuzeo štafetu :D). :(
Nadam se samo da svo ovo sranje neće dovest do nekih većih sankcija vezano uz posao.

Netko je spomenuo djecu gore, ako sam dobro shvatio djeca su više prijenosnici nego što će se njima nešto desiti, iskreno ne znam šta naši čekaju sa zatvaranjem škola...opet tu dolazi do novog problema, šta će starci sa mlađim klincima koje sada nema tko čuvat?

I onako iskreno mislim da trenutne brojke vjerojatno nisu niti blizu stvarne situacije, ili se skrivaju, ili smo spori...štogod.


EDIT: Eh da, i Gradska Knjižnica izašla u susret sa maksimalnih 4 knjiga, trenutno povećali na 6 knjiga koje se može posudit.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/03/2020 09:50:05
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/03/2020 : 09:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by DiSkAcH



Netko je spomenuo djecu gore, ako sam dobro shvatio djeca su više prijenosnici nego što će se njima nešto desiti, iskreno ne znam šta naši čekaju sa zatvaranjem škola...opet tu dolazi do novog problema, šta će starci sa mlađim klincima koje sada nema tko čuvat?




Pa eto, sam sebi si odmah odgovorio. Nemaju svi baka servis koji može tu djecu preuzeti kad nisu u vrtiću/školi.

Puno ljudi si ne može priuštiti karantenu, situacije poput gubljenja posla i stopiranja priljeva tekućih sredstava su također smrtonosne za mnoge...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/03/2020 : 09:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Broj prijavljenih zarazenih treba pomnoziti sa pet, onda se dobije otprilike brojka oboljelih u Evropi. To vrijedi za svaku drzavu pojedinacno.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 10:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by DiSkAcH



Netko je spomenuo djecu gore, ako sam dobro shvatio djeca su više prijenosnici nego što će se njima nešto desiti, iskreno ne znam šta naši čekaju sa zatvaranjem škola...opet tu dolazi do novog problema, šta će starci sa mlađim klincima koje sada nema tko čuvat?




Pa eto, sam sebi si odmah odgovorio. Nemaju svi baka servis koji može tu djecu preuzeti kad nisu u vrtiću/školi.

Puno ljudi si ne može priuštiti karantenu, situacije poput gubljenja posla i stopiranja priljeva tekućih sredstava su također smrtonosne za mnoge...



Možda sad oni koji ponižavaju učiteljski posao i ne mogu naći "baka servis" shvate da učitelji nisu tu samo da "piju kavu u zbornici i čekaju praznike.".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/03/2020 : 10:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by DiSkAcH



Netko je spomenuo djecu gore, ako sam dobro shvatio djeca su više prijenosnici nego što će se njima nešto desiti, iskreno ne znam šta naši čekaju sa zatvaranjem škola...opet tu dolazi do novog problema, šta će starci sa mlađim klincima koje sada nema tko čuvat?




Pa eto, sam sebi si odmah odgovorio. Nemaju svi baka servis koji može tu djecu preuzeti kad nisu u vrtiću/školi.

Puno ljudi si ne može priuštiti karantenu, situacije poput gubljenja posla i stopiranja priljeva tekućih sredstava su također smrtonosne za mnoge...



Možda sad oni koji ponižavaju učiteljski posao i ne mogu naći "baka servis" shvate da učitelji nisu tu samo da "piju kavu u zbornici i čekaju praznike.".



Ja osobno mislim da je njima u današnje doba teže nego ikad.
Apropos PC-a i sličnih govana današnjeg doba.
Čuo sam svakavih priča tipa mulac radi probleme, probaš to riješit, dođe njegov stari i hoće te razbit jer njegovo zlato može radit što hoće...i slično.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2020 : 10:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by DiSkAcH



Netko je spomenuo djecu gore, ako sam dobro shvatio djeca su više prijenosnici nego što će se njima nešto desiti, iskreno ne znam šta naši čekaju sa zatvaranjem škola...opet tu dolazi do novog problema, šta će starci sa mlađim klincima koje sada nema tko čuvat?




Pa eto, sam sebi si odmah odgovorio. Nemaju svi baka servis koji može tu djecu preuzeti kad nisu u vrtiću/školi.

Puno ljudi si ne može priuštiti karantenu, situacije poput gubljenja posla i stopiranja priljeva tekućih sredstava su također smrtonosne za mnoge...

to samo pokazuje koje su države ozbiljne a koje kurtoni. Ako se udre karantena svi su u kući.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.25 seconds. Snitz Forums 2000