forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 16:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
https://www.24ur.com/novice/slovenija/veliko-otrok-bo-ze-danes-ostalo-doma-postopno-ugasanje-javnega-zivljenja.html

quote:
Na domovih že imamo primere, za katere lahko zelo verjetno trdimo, da so okuženi, ker so bili v tesnem stiku, in testiranje zanje ni smiselno.


Dakle, brojka 141 je samo formalnost. Jasno je da ih je puno više. Činjenica koja vrijedi i za ostale države. Više nije bitan broj. Čekati u redu za testiranje više nema smisla. Činjenica je da će vrlo vjerojatno nas većina to pokupit. Sad smo dva tjedna u karanteni da mi s jačim imunitetom to doma u miru prebolimo i da omogućimo javnom zdravstvu da pobrine za ozbiljnije slučajeve.

Dakle, budite doma ako možete i ne paničirati ako se "prehladite". Ako nemaš ozbiljne simptome, preleži to doma.

To je jedino Merkelica imala muda javno reći. Najprije sam mislio da pretjeruje, ali vjerojatno ima pravo. 80 posto zaraženih će to jedva osjetit, ali 70 posto populacije će se zarazit. Slično je bilo i sa svinjskom gripom.




Edited by - nagor on 13/03/2020 16:12:47
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/03/2020 : 16:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

Baš ova situacija pokazuje razliku između discipliniranih naroda istočne Azije i šminkersko- vjerske ekipe zapadne Europe i zapadne Azije. A bojin se da bi pravi kolaps tek moga nastat kad uvati naše krajeve.



To je to. Mi smo svi naj.bali po svim propisima.

Dve sedmice nazad ovde su se zajebavali iz virusa, danas fali makarona, brašna, ulja, mlijeka, toalet papira i još nekih stvari u trgovinama.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/03/2020 : 16:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Macon

Na Finance.si sam pročitao, da cijela Slovenija ima 168 respiratora.

Au, šalabajzeri jedni...


Jednom sam predlozio da se u slucaju krize moze respirator sa Y prikljuckom,racvama kako god se zove,jedan pretvoriti za pomoc dvoma pacijenata. Ali tad je to bilo izvan svake price. Ja sam neshvaceni genije kao N.Tesla.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/03/2020 : 16:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

To je jedino Merkelica imala muda javno reći. Najprije sam mislio da pretjeruje, ali vjerojatno ima pravo. 80 posto zaraženih će to jedva osjetit, ali 70 posto populacije će se zarazit. Slično je bilo i sa svinjskom gripom.



Sta, 70% svih ljudi se zarazilo svinjskom gripom?? To prvi put cujem.

Drukcije se kod nas vec 2 dana unazad govorilo da bi se cjelo javni zivot trebao zatvoriti - to su pricali strucnjaci.
A isto je u nekoj okroznici izasla brojka da ce ionako brzo biti 1.000 zarazenih (u sljedecim danima, tjednima valjda).


Ne vjerujem da ce i kod nas biti totalni kolaps zdravstvenog sistema kao u Italiji, ali kad doktori obole, a dnevno imaju ono koliko pacijenata...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 16:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Oke, kod svinjske nije bilo 70 posto. Bilo je "samo" 20 posto svjetske populacije.

Do kolapsa neće doći ako nećemo svi odjednom zbog vrućine trčati doktoru.

Edited by - nagor on 13/03/2020 16:31:57
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 13/03/2020 : 16:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
ima nešto filozofski poetično u ovome koprcanju ljudi i strahovanju za njihove bijedne živote. a čini se da ipak svi najviše strahuju da neće imat s čim brisat dupe.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/03/2020 : 16:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Uvijek ima novinskog papira, kao što je bilo i 80-ih godina u bivšoj Yugi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 16:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
WC papir je higijena. Higijena je zdravlje. Zdrava populacija je civilizacija. WC papir je osnova civilizacije. Kako vam to nije jasno. :D
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 17:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/razgovarali-smo-s-hrvaticom-koja-je-preboljela-koronavirus-pomislila-sam-da-cu-umrijeti-ni-plakati-nisam-mogla/60487
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/03/2020 : 17:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

WC papir je higijena. Higijena je zdravlje. Zdrava populacija je civilizacija. WC papir je osnova civilizacije. Kako vam to nije jasno. :D



Voda čisti još bolje od papira, a vatra najbolje :)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/03/2020 : 17:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by nagor

WC papir je higijena. Higijena je zdravlje. Zdrava populacija je civilizacija. WC papir je osnova civilizacije. Kako vam to nije jasno. :D



Voda čisti još bolje od papira, a vatra najbolje :)


E, pranje guzice obavezno, bolje od papira. :)

Have mercy
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2020 : 17:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Da, zbog toga su Japanci jedna od najnaprednijih nacija na Svijetu! :D
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/03/2020 : 17:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
Baš sam htio napisat da si ja što se mene tiče, čajni kolutić mogu ići oprat pod tuš nakon downloada. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/03/2020 : 17:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Evo i kod mene vanredna situacija. Do četvrtog aprila su sve škole na svim nivoima zatvorene, tako da sam trenutno bez posla.

Taman da se malo posvetim forumu. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/03/2020 : 17:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Macon

Na Finance.si sam pročitao, da cijela Slovenija ima 168 respiratora.

Au, šalabajzeri jedni...



a mogao si to pročitati i u mojem postu na prijašnjoj stranici:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51100&whichpage=17
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/03/2020 : 18:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Hrvatska se pokazala kao jako loš susjed u toj situaciji.
Imamo dugačke kolone kamiona, koji čekaju na ulaz u Hrvatsku, 12,5 km dugačke kolone, šoferi čekaju več oko 5 dana, da ih pustite u zemlju. Onima koji čekaju kod vas na ulaz u Sloveniju ne davate ni vodu ni hranu ni ništa. SVOJIM VLASTITIM LJUDIMA, koji su Hrvati i rade u Sloveniji i svaki dan prelaze granicu, prijetite karantenom za koju moraju da vam plate 500 eura ( a svugdje je karantena BESPLATNA), ne javljate se na poruke od našeg MINISTRA VLADE u vezi tih kolona več par dana. Jednostavno ne javlja se vaš ministar, pa da se dogovorimo oko situacije. Naš ministar unutrašnjih poslova javno je rekao na tv-ju kako smo se ubrzo dogovorili sa Austrijskom vladom, oni su nam čak i javljali informacije unaprijed, dok se vaši političari NE JAVLJAJU, pa se ne može ništa ni dogovoriti. Tako smo onda mi bili prisiljeni ZATVORITI granicu sa Italijom i spuštamo unutra samo kamione koji imaju robu za Sloveniju a nije im cilj daljni transport u Hrvatsku, Srbiju,...nadam se da znate šta to znači? To znači, da nečete dobiti robu iz Italije, jer vaša vlada tako želi. A sada koliko vam je važna ta roba iz Italije (hrana pogotovo) to onda sami najbolje znate.
To, da se zatvori granica za osobni promet je NORMALNO, to svi sada rade i Italija, i Avstrija, I madžarska,i Slovenija,...ali mi nismo zatvorili granicu za TRANSPORT, da i vi ne ostanete bez ljekova, Hrane, i slično, pa pošto vi ne otvorite granicu za ove kamione koji idu kod vas, i nama stvarate gužvu, ima 600 kamiona koji čekaju več par dana, onda smo i mi zatvorili granicu za transport. Jedino spuštamo unutra transport koji ide za Sloveniju da slučajno ne ostanemo bez robe.
Zato ako ste pametni, nabavite si hranu i ljekove što prije, jer granica je zatvorena za transport, pošto je Hrvatska tako htjela.
Stvarno ste neugodan susjed u pi*ku mater*nu zaračunavate karantenu ljudima po 500 evra i slično. U ovakvim situacijama trebamo svi sudjelovati i zajednički smo u tom sranju, cijeli svijet se bori sa tim virusom, ali vi opet nešto radite po svome.
Isto tako se priča da kod vas ima više zaraženih nego što vi mislite, jer vaša vlast ne želi, da dođete na "loš glas" zbog turizma, pa kao nemate puno zaraženih a vjerovatno jih ni ne testirate i to....da sam na vašem mijestu, nabavio bi si hranu što prije, pa onda u samoizolaciju, tako kako svi trebamo napraviti.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/na-meji-z-italijo-zavrnili-ze-vec-kot-600-tovornjakov/517041

Edited by - 1Euro on 13/03/2020 18:24:26
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/03/2020 : 18:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Tako je to u politici, Euro
Na ljeto je spor protok vozila iz vašeg smjera kad treba propustati turiste u RH
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/03/2020 : 18:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
U Italiji novih 2547 zaraženih i 250 umrlih, još jednom srušen rekord.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/03/2020 : 18:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
U ovom slučaju Euro je u pravu. Vlade slabo surađuju. I naši se žale na Hrvate.

Jebeš zemlje koje se ne mogu same prehraniti.

Have mercy
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/03/2020 : 18:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

Tako je to u politici, Euro
Na ljeto je spor protok vozila iz vašeg smjera kad treba propustati turiste u RH



to vjerovatno nije istina, jer zašto bi mi htjeli imati kolonu na vlastitim cestama. Ako bismo vas več željeli zajebavati, onda bi to napravili, da turisti čekaju kod ulaza u Sloveniju, p ada imate vi kolone na vašim cestama, a ne obrnuto. A po drugoj strani, to traže gospoda iz Šengena, jer smo mi poslednja granica Šengena i to je po propisima,....no bilo kako bilo, od tih kolona nitko nema neke koristi a politika u ovakvoj situaciji stvarno nije na mijestu. Sada se radi o zdravlju SVIH ljudi, pa da se što prije svi riješimo tog virusa. I da bude što manje problema sa transportom, prehranom i slično. A ne da se zarađiva sa karantenom i šta ja znam šta čete sve smisliti još.
No, meni je u biti svejedno, zajebavate sami sebe, jer taj transport je namijenjen kod vas i dalje u druge države, pa pošto ih ne spuštate unutra, vi (i vaši susjedi) čete ostati bez robe, šta god ovi kamioni prevozili, žele iči k vama....a na kraju čete osuditi ZLOVENCE jel da?
Ne možemo tako surađivati, pa ako se ne možemo dogovoriti oko toga, kako čemo se dogovoriti o bilo čemu (šengen, arbitraža i sva druga otvorena pitanja). Ja sam siguran da onaj koji je danas zaražen Koronom virusom bio on Zlovenac ili Hrvat, njemu se u ovom trenutku jebe za politiku, za Piranski Zaljev, za Šengen,....to je važno jedino političarima za dobivanje bodova u izbornom vremenu u vrijeme kada nema ništa drugo. No, sada svi imamo ZAJEDNIČKOG NEPRIJATELJA kojeg možemo samo ujedinjeni pobjediti i vi i mi i ostalih 144+ zaraženih zemalja. Nije vrijeme za soliranje!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/03/2020 : 18:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Evo i kod mene vanredna situacija. Do četvrtog aprila su sve škole na svim nivoima zatvorene, tako da sam trenutno bez posla.

Taman da se malo posvetim forumu. :)



Najebali smo ;)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/03/2020 : 18:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

U ovom slučaju Euro je u pravu. Vlade slabo surađuju. I naši se žale na Hrvate.

Jebeš zemlje koje se ne mogu same prehraniti.



Nemačka je blokirala isporuke medicinske opreme Švajcarskoj (roba koja je naručena iz treće zemlje, i treba samo da prođe kroz Nemačku), Švajcarska je danas blokirala granicu sa Italijom i stavila kontrole na sve granice.. Tek će biti ludilo u Evropi, ukoliko se broj obolelih ne smanji do kraja meseca.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/03/2020 : 18:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by manhunter

Evo i kod mene vanredna situacija. Do četvrtog aprila su sve škole na svim nivoima zatvorene, tako da sam trenutno bez posla.

Taman da se malo posvetim forumu. :)



Najebali smo ;)



Ne krivite mene, krivite koronu!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2020 : 18:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.open.online/2020/03/13/coronavirus-bollettino-protezione-civile-13-marzo/ dnevni izvještaj iz Italije,loše

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2020 : 19:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Evo, lwoode... Istina, i prase može biti dio te priče.

https://youtu.be/V1HH1-ozS_A



Mislin ono nemoj se ljutit al očekiva bi da neke stvari znaš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000