forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/03/2020 : 14:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Dermentor

Ja ne kažem da je ovo pić.in dim ali tvrdim da nema potrebe za ovakvim panikama. Što se tiče teorija zavjere, većini sam se smijao, ali nisu teorije zavjere da veliki igrači vuku poteze koji utječu na nas male. Liječnik sam koji je većinu karijere radio i farmaceutici a sad sam u struci s tim da sam završio i postdiplomski na ekonomiji. Kad povežem sve što sam naučio i vidio u te tri struke jednostavno mozak mi ne može pojmiti da se ovo dešava zbog ovakvog virusa. Pa vi govorite što hoćete.



Nepoznat virus.
+ Ljudi umiru i to nije fake news. Doslovno konvoji, kamioni voze mrtve direktno u spalionice. Doktori i medicinske sestre plaću svaki dan na portalima. Zar su i oni dio te svjetske zavjere?
+ Španjolska gripa kao upozorenje.
+ Globalizacija.
+ Ljudi/političari prestrašeni.
+ Medijska kultura 21. stoljeća u kojoj zagovaratelji Zemlje kao ravne ploče dobivaju skoro isti medijski prostor ko i normalni...

Sve to upareno stvara globalnu paniku i zatvaranje javnog života. Zašto je to tako teško pojmiti.

Edited by - nagor on 22/03/2020 14:32:35
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 14:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by DzekDenijels
Kao neko ko je dosta godina u medicini i svake godine "prolazi" sa pacijentima epidemije zaraznih bolesti, zamolio bih sve da provere samo jedno: Broj umrlih od gripa u svetu za svaku godinu, npr. poslednjih 5 godina, i zapitaju se zašto je baš sada "sve stalo" i to na ovaj broj umrlih pacijenata.



Ne znam šta je gore: paničari koji su napunili podrume svim i svačim, teorije zavere ili zdravstveni radnici koji relativizuju bilo koju bolest.

Ajmo ovako: koliko ljudi godišnje umre od raka, koliko njih pogine u saobraćajnim nesrećama, koliko ih umre zbog srčanih problema ili od gladi? I ne diže se ovolika panika, zar ne? Koliko sam ja shvatio, ovde se ne radi o samom virusu, koji nije baš toliko strašan (mada je strašniji od gripa), već o posledicama koje on nosi. Ovde se radi o preopterećenju celokupnog zdravstvenog sistema, o tome da oni redovni pacijenti trpe zbog tih posledica. Operacija srca? Ne može, doktor se razboleo. Postoperativna nega? Sestra je u odeljenju sa zaraženim od korone, doći će kad završi tamo, ili će morati da bira između dva pacijenta kome će da pomogne.


Jedno pitanje, kad već dosta njih upoređuje ovaj virus sa gripom: šta se radi kad neko oboli od gripa? Sedi kući nedelju-dve i leči se. Ništa se ne kaže ni sada.

Zašto mislim da se podigla ovolika panikab zbog mogućnosti da virus mutira i bude još agresivniji. Leka trenutno nema ni za postojeći virus, a ako on nauči da ubrzano mutura, neće ga dugo ni biti.


A ovi što kažu da se verovatno radi o nekom "smišljenom" cilju, da bi se bogati još više obogatili? Da, baš im je plan uspeo. Sve ekonomske svetske sile su stale, kao i svi njihovi sateliti, dobar način da se bogataši obogate.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 14:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
Svetske elite, one koje drmaju svetom barem nisu vezane za neku pojedinačnu državu.Generalno ključno im je da drže na uzici svetsku banku i MMF i da u zemlji koja je sedište tih organizacija ne bude nekih velikih nemira i to je to, ali sami obični ljudi neće biti pošteđeni bilo čega ma gde i kada da se nešto desi.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/03/2020 : 14:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom
Inače, čudna je ta priroda COVID-19 virusa, lako i brzo se širi, ali nije toliko opasan za sve kategorije stanovništva i deluje uglavnom na respiratorne funkcije.Kao da je tačno doziran da posluži za određeno testiranje.Mnogi stručnjaci tvrde da je u stvari kombinacija nekih drugih virusa, no da ne ulazim sada u to.


Ovo je meni bilo najviše sumnjivo od kada sam pročitao da prema tadašnjim istraživanjima u Kini nije zabilježen niti jedan smrtni slučaj djece ispod 10 godina starosti. Kako je to moguće? U mojem kraju su stari ljudi uvijek govorili da bolest ne pita za godine, može umrijeti svatko čiji organizam nije dovoljno jak da pobijedi bolest, a osobno sam vidio hrpu grobova umrle predškolske djece. Od obične gripe, za koju se smatra da je slabija od korone, umiru svi bez obzira na godine, ovo su samo neki slučajevi umrle djece ispod 10 godina starosti koje sam na brzinu iskopao:
https://www.24sata.hr/news/djecak-8-je-preminuo-u-splitu-od-komplikacija-imao-je-gripu-673319
https://net.hr/danas/hrvatska/strasna-tragedija-u-splitu-sedmogodisnja-djevojcica-umrla-od-komplikacija-zbog-gripe-lijecnici-se-20-dana-borili-za-njezin-zivot/
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/region/djecak-preminuo-od-posljedica-gripe-drugom-se-bore-za-zivot-427454
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Preminuo-desetomjesecni-djecak-druga-zrtva-gripa/519591
I onda dođe nekakva korona koja ne može nauditi takvoj djeci, a muškarci umiru u osjetno većem postotku nego žene, pa to čak i potpunim laicima mora biti sumnjivo ako znaju zbrojiti 2 i 2. Sada će ispasti nekakva teorija zavjere, ali meni uopće ne izgleda nelogično ona priča o vojnom laboratoriju Fort Detrick.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 14:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

A ovi što kažu da se verovatno radi o nekom "smišljenom" cilju, da bi se bogati još više obogatili? Da, baš im je plan uspeo. Sve ekonomske svetske sile su stale, kao i svi njihovi sateliti, dobar način da se bogataši obogate.



Kako ne razumiješ, pa čekaju kao zapete puške da zarade milijarde na cjepivu koje već imaju, ali čekaju trenutak kad će biti najisplativije. Mislio sam da je to bar jasno.

Ha, sve je to smišljeno. Sve je po planu. Otvorite oči ljudi. I usput, kad sam već kod toga, Zemlja je ravna (ili barem šuplja), Mjesec je od sira a u cjepivima su mikročipovi kojima je cilj pratiti sve naše navike jer im ih sami, recimo putem mobitela, svakako ne bi nikad dali.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 14:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by maelstrom
Inače, čudna je ta priroda COVID-19 virusa, lako i brzo se širi, ali nije toliko opasan za sve kategorije stanovništva i deluje uglavnom na respiratorne funkcije.Kao da je tačno doziran da posluži za određeno testiranje.Mnogi stručnjaci tvrde da je u stvari kombinacija nekih drugih virusa, no da ne ulazim sada u to.


Ovo je meni bilo najviše sumnjivo od kada sam pročitao da prema tadašnjim istraživanjima u Kini nije zabilježen niti jedan smrtni slučaj djece ispod 10 godina starosti. Kako je to moguće? U mojem kraju su stari ljudi uvijek govorili da bolest ne pita za godine, može umrijeti svatko čiji organizam nije dovoljno jak da pobijedi bolest, a osobno sam vidio hrpu grobova umrle predškolske djece. Od obične gripe, za koju se smatra da je slabija od korone, umiru svi bez obzira na godine, ovo su samo neki slučajevi umrle djece ispod 10 godina starosti koje sam na brzinu iskopao:
https://www.24sata.hr/news/djecak-8-je-preminuo-u-splitu-od-komplikacija-imao-je-gripu-673319
https://net.hr/danas/hrvatska/strasna-tragedija-u-splitu-sedmogodisnja-djevojcica-umrla-od-komplikacija-zbog-gripe-lijecnici-se-20-dana-borili-za-njezin-zivot/
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/region/djecak-preminuo-od-posljedica-gripe-drugom-se-bore-za-zivot-427454
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Preminuo-desetomjesecni-djecak-druga-zrtva-gripa/519591
I onda dođe nekakva korona koja ne može nauditi takvoj djeci, a muškarci umiru u osjetno većem postotku nego žene, pa to čak i potpunim laicima mora biti sumnjivo ako znaju zbrojiti 2 i 2. Sada će ispasti nekakva teorija zavjere, ali meni uopće ne izgleda nelogično ona priča o vojnom laboratoriju Fort Detrick.




Nije to ništa neobično, od Španjolske gripe su uvjerljivo najviše umirali ljudi srednje životne dobi, od 20-40 godina. Tko je to 'osmislio' prije 100 godina?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 14:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Svetske elite, one koje drmaju svetom barem nisu vezane za neku pojedinačnu državu.Generalno ključno im je da drže na uzici svetsku banku i MMF i da u zemlji koja je sedište tih organizacija ne bude nekih velikih nemira i to je to, ali sami obični ljudi neće biti pošteđeni bilo čega ma gde i kada da se nešto desi.



Ok. I gde se sad u sve to uklapa zastoj ekonomije najjačih država sveta? To jest, ovo što ti pišeš je bilo do pojave korone, sada je izazvan sasvim suprotan efekat.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2020 : 14:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by maelstrom
Inače, čudna je ta priroda COVID-19 virusa, lako i brzo se širi, ali nije toliko opasan za sve kategorije stanovništva i deluje uglavnom na respiratorne funkcije.Kao da je tačno doziran da posluži za određeno testiranje.Mnogi stručnjaci tvrde da je u stvari kombinacija nekih drugih virusa, no da ne ulazim sada u to.


Ovo je meni bilo najviše sumnjivo od kada sam pročitao da prema tadašnjim istraživanjima u Kini nije zabilježen niti jedan smrtni slučaj djece ispod 10 godina starosti. Kako je to moguće? U mojem kraju su stari ljudi uvijek govorili da bolest ne pita za godine, može umrijeti svatko čiji organizam nije dovoljno jak da pobijedi bolest, a osobno sam vidio hrpu grobova umrle predškolske djece. Od obične gripe, za koju se smatra da je slabija od korone, umiru svi bez obzira na godine, ovo su samo neki slučajevi umrle djece ispod 10 godina starosti koje sam na brzinu iskopao:
https://www.24sata.hr/news/djecak-8-je-preminuo-u-splitu-od-komplikacija-imao-je-gripu-673319
https://net.hr/danas/hrvatska/strasna-tragedija-u-splitu-sedmogodisnja-djevojcica-umrla-od-komplikacija-zbog-gripe-lijecnici-se-20-dana-borili-za-njezin-zivot/
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/region/djecak-preminuo-od-posljedica-gripe-drugom-se-bore-za-zivot-427454
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Preminuo-desetomjesecni-djecak-druga-zrtva-gripa/519591
I onda dođe nekakva korona koja ne može nauditi takvoj djeci, a muškarci umiru u osjetno većem postotku nego žene, pa to čak i potpunim laicima mora biti sumnjivo ako znaju zbrojiti 2 i 2. Sada će ispasti nekakva teorija zavjere, ali meni uopće ne izgleda nelogično ona priča o vojnom laboratoriju Fort Detrick.




Nije to ništa neobično, od Španjolske gripe su uvjerljivo najviše umirali ljudi srednje životne dobi, od 20-40 godina. Tko je to 'osmislio' prije 100 godina?


Ljudi u crnom.
Al ne čitaš Martija?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 14:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Ljudi u crnom.
Al ne čitaš Martija?



Ah da. Kako se sad glupo osjećam. Zanemarite sve što sam napisao, stvarno je čudno da virus koji napada respiratorni sustav najteže pogađa kronične bolesnike i starije ljude. Nikakve logike u tome nema. Da pogađa sve kategorije jednako, onda bi bio 100% prirodan.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 15:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Nije to ništa neobično, od Španjolske gripe su uvjerljivo najviše umirali ljudi srednje životne dobi, od 20-40 godina. Tko je to 'osmislio' prije 100 godina?


Kako ne znaš? Kugu su izumeli arapski alhemičari i uvezli je u Evropu.
Španski grip je nastao u laboratorijama NSDAP, kao osveta za izgubljeni WWI i kao priprema za WWII. Glavnu ulogu su odigrale regionalne organizacije Thule, zajedno sa ograncima masona i iluminata.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
Nema potrebe da zarađuju novac oni koji ga odavno imaju i previše, a to su spomenute elite koje vladaju svetom.I kad je ceo svet u recesiji, oni nisu.
Njima je mnogo veći problem kako što preciznije iskontrolisati narastajuću svetsku populaciju i pre svega iskoristiti je za određene svrhe takođe što je moguće preciznije.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/03/2020 : 15:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Amanet dr. Guevare:

"Komunistička Kuba rekla je da je ovaj vikend prvi put poslala brigadu liječnika i medicinskih sestara u Italiju da pomognu u borbi protiv novog koronavirusa na poziv najteže pogođene regije Lombardije.

Karipski je otok od revolucije 1959. počeo slati svoje "vojske bijelih odora" na mjesta pogođena katastrofama širom svijeta, najviše u siromašne zemlje. Njihovi liječnici bili su na prvoj crti u borbi protiv kolere na Haitiju i protiv ebole u zapadnoj Africi 2010-ih.

Sa svojom brigadom od 52 ljudi, ovo je prvi put da šalje svoj kontingent za hitnu pomoć u katastrofi u Italiju, jednu od najbogatijih europskih zemalja, pokazujući dosege svoje medicinske diplomacije.

To je šesta medicinska brigada koju je Kuba poslala proteklih dana radi borbe protiv širenja nove bolesti u inozemstvu.

Poslala je kontingente socijalističkoj savezničkoj Venezueli i Nikaragvi, kao i Jamajki, Surinamu te Grenadi.

"Svi se bojimo, ali moramo ispuniti svoju revolucionarnu dužnost, zato strah stavljamo postrani", rekao je Leonardo Fernandez, 68, stručnjak za intenzivnu njegu uoči odlaska njegove brigade."
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by maelstrom

Svetske elite, one koje drmaju svetom barem nisu vezane za neku pojedinačnu državu.Generalno ključno im je da drže na uzici svetsku banku i MMF i da u zemlji koja je sedište tih organizacija ne bude nekih velikih nemira i to je to, ali sami obični ljudi neće biti pošteđeni bilo čega ma gde i kada da se nešto desi.



Ok. I gde se sad u sve to uklapa zastoj ekonomije najjačih država sveta? To jest, ovo što ti pišeš je bilo do pojave korone, sada je izazvan sasvim suprotan efekat.



Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Kako ne znaš? Kugu su izumeli arapski alhemičari i uvezli je u Evropu.
Španski grip je nastao u laboratorijama NSDAP, kao osveta za izgubljeni WWI i kao priprema za WWII. Glavnu ulogu su odigrale regionalne organizacije Thule, zajedno sa ograncima masona i iluminata.



Aha, hvala. Polako povezujem konce i sve lagano dobiva smisao. Thule, kažeš? Ima tu nešto.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 15:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by maelstrom

Svetske elite, one koje drmaju svetom barem nisu vezane za neku pojedinačnu državu.Generalno ključno im je da drže na uzici svetsku banku i MMF i da u zemlji koja je sedište tih organizacija ne bude nekih velikih nemira i to je to, ali sami obični ljudi neće biti pošteđeni bilo čega ma gde i kada da se nešto desi.



Ok. I gde se sad u sve to uklapa zastoj ekonomije najjačih država sveta? To jest, ovo što ti pišeš je bilo do pojave korone, sada je izazvan sasvim suprotan efekat.



Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.



I opet pitam:KAKO se u sve to uklapa ovo sada?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Trump pozvao na borbu protiv koronavirusa s dva lijeka koja mogu ubiti ljude
https://www.logicno.com/politika/trump-pozvao-na-borbu-protiv-koronavirusa-s-dva-lijeka-koja-mogu-ubiti-ljude.html

Američki predsjednik javno je imenovao dva lijeka koja, prema njegovim riječima, ako se uzimaju zajedno, mogu izliječiti zaražene koronavirusom Covid-19. Direktor Instituta za molekularnu biologiju Filipina u odgovoru je objasnio da istovremena upotreba ovih lijekova može čovjeka koštati života. Međutim, Trumpa su očito savjetovali drugačije.
„Hidroksiklorokin i azitromicin, ako se uzmu zajedno, mogu promijeniti povijest medicine. Uprava za hranu i lijekove (FDA) pomjera planine. Hvala im. Nadam se da će se oba lijeka odmah početi koristiti! Oni bolje rade zajedno, Međunarodni časopis za antimikrobne agense. Ljudi umiru, djelujmo brže i Bog blagoslovio sve“, objavio se na Twitteru američki predsjednik Donald Trump.

Ravnatelj Instituta za molekularnu biologiju (IMBB) Nacionalnog instituta za zdravlje Sveučilišta Filipina Edsel Salvana nije podržao apel predsjednika Sjedinjenih Država.

Liječnik specijaliziran za zarazne bolesti objasnio je da učinak uzimanja hidroksiklorokina i azitromicina još nije dokazan, dok istodobna primjena antimalarijskog lijeka i antibiotika može prouzrokovati smrt.

“Molimo vas da ne uzimate hidroksiklorokin (placenil) s azitromicinom za liječenje COVIDA-19 ako liječnik tako ne propiše. Oba lijeka utječu na brzinu otkucaja srca, na interval QT, te mogu dovesti do aritmije i iznenadne smrti, posebno ako uzimate druge lijekove ili imate srčane bolesti“, odgovorio je dr. Edsel Salvana američkom predsjedniku na Twitteru.

Dodao je da postoje situacije u kojima liječnik može koristiti jedan ili oba lijeka za liječenje potvrđene infekcije koronavirusom, ali u slučaju kompozicijskog liječenja i samo kada u nedostatku drugih lijekova teško bolesni pacijent uzima lijekove s nedokazanim učinkom i pod posebnim nadzorom liječnika.

“Postoje dokazi da je učinkovitost nekih lijekova moguća, ali o stvarnom djelovanju još je rano govoriti. Stoga, nemojte uzimati nijedan lijek dok ga liječnik ne propiše i ne nadzire situaciju”, savjetuje direktor Instituta za molekularnu biologiju iz Manile.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by maelstrom

Svetske elite, one koje drmaju svetom barem nisu vezane za neku pojedinačnu državu.Generalno ključno im je da drže na uzici svetsku banku i MMF i da u zemlji koja je sedište tih organizacija ne bude nekih velikih nemira i to je to, ali sami obični ljudi neće biti pošteđeni bilo čega ma gde i kada da se nešto desi.



Ok. I gde se sad u sve to uklapa zastoj ekonomije najjačih država sveta? To jest, ovo što ti pišeš je bilo do pojave korone, sada je izazvan sasvim suprotan efekat.



Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.



I opet pitam:KAKO se u sve to uklapa ovo sada?



Ako misliš da ja imam odgovor na to, ne sumnjaj da bih ga onda podelio i sa drugima, ali suviše sam mali i nebitan za tako nešto.

Generalno, ova nesreća koja je trenutno zadesila svet je samo jedna od nesreća koje su ga zadesile u ovom veku (bilo je i ranije u prošlosti nesreća ali poslovično više lokalnog karaktera i sa iole jasnijim objašnjenjem uzroka nastanka iste), a ponavljam svemu tome ni izbliza nije kraj.
Zar misliš da se u budućnosti neće pojaviti neki novi virus ili da se neće desiti neka velika nesreća drugog tipa isto pod veoma sumnjivim okolnostima?
Zašto se posle sve to gura pod tepih, zašto se svi pravimo kao da se ništa nije desilo?
Ako ima posledica uvek mora da postoji i uzrok.Njega je naravno teško utvrditi, ali ljudi imaju pravo da postavljaju pitanja.

Edited by - maelstrom on 22/03/2020 15:15:12
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.



Kapitalizam bez pristojne kupovne moći velikog broja ljudi nema nikakvog smisla.

A i što će tim navodnim skupinama toliki novac? Što rade s njim? Što im je sad plan? Da unište kapitalizam i uvedu neko novo društveno uređenje?

Kad pogledam kako svijet u globalu funkcionira, moram zaključiti da ako postoje elite koje vuku konce iz sjene, onda su žestoko potkapacitirane u svojim mogućnostima planiranja. Ili to, ili se zajebavaju s nama.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 22/03/2020 : 15:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by Dermentor

Ja ne kažem da je ovo pić.in dim ali tvrdim da nema potrebe za ovakvim panikama. Što se tiče teorija zavjere, većini sam se smijao, ali nisu teorije zavjere da veliki igrači vuku poteze koji utječu na nas male. Liječnik sam koji je većinu karijere radio i farmaceutici a sad sam u struci s tim da sam završio i postdiplomski na ekonomiji. Kad povežem sve što sam naučio i vidio u te tri struke jednostavno mozak mi ne može pojmiti da se ovo dešava zbog ovakvog virusa. Pa vi govorite što hoćete.


Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Zar misliš da se u budućnosti neće pojaviti neki novi virus ili da se neće desiti neka velika nesreća drugog tipa isto pod veoma sumnjivim okolnostima?



Sve su okolnosti sumnjive onome tko želi vjerovati u to.

Naravno da će biti još pandemija, možda i gorih od ove (u dužem vremenskom periodu to je sasvim izvjesno), ali to je potpuno prirodno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/03/2020 : 15:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by maelstrom
Inače, čudna je ta priroda COVID-19 virusa, lako i brzo se širi, ali nije toliko opasan za sve kategorije stanovništva i deluje uglavnom na respiratorne funkcije.Kao da je tačno doziran da posluži za određeno testiranje.Mnogi stručnjaci tvrde da je u stvari kombinacija nekih drugih virusa, no da ne ulazim sada u to.


Ovo je meni bilo najviše sumnjivo od kada sam pročitao da prema tadašnjim istraživanjima u Kini nije zabilježen niti jedan smrtni slučaj djece ispod 10 godina starosti. Kako je to moguće? U mojem kraju su stari ljudi uvijek govorili da bolest ne pita za godine, može umrijeti svatko čiji organizam nije dovoljno jak da pobijedi bolest, a osobno sam vidio hrpu grobova umrle predškolske djece. Od obične gripe, za koju se smatra da je slabija od korone, umiru svi bez obzira na godine, ovo su samo neki slučajevi umrle djece ispod 10 godina starosti koje sam na brzinu iskopao:
https://www.24sata.hr/news/djecak-8-je-preminuo-u-splitu-od-komplikacija-imao-je-gripu-673319
https://net.hr/danas/hrvatska/strasna-tragedija-u-splitu-sedmogodisnja-djevojcica-umrla-od-komplikacija-zbog-gripe-lijecnici-se-20-dana-borili-za-njezin-zivot/
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/region/djecak-preminuo-od-posljedica-gripe-drugom-se-bore-za-zivot-427454
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Preminuo-desetomjesecni-djecak-druga-zrtva-gripa/519591
I onda dođe nekakva korona koja ne može nauditi takvoj djeci, a muškarci umiru u osjetno većem postotku nego žene, pa to čak i potpunim laicima mora biti sumnjivo ako znaju zbrojiti 2 i 2. Sada će ispasti nekakva teorija zavjere, ali meni uopće ne izgleda nelogično ona priča o vojnom laboratoriju Fort Detrick.




Nije to ništa neobično, od Španjolske gripe su uvjerljivo najviše umirali ljudi srednje životne dobi, od 20-40 godina. Tko je to 'osmislio' prije 100 godina?


Uopće nije sumnjivo što se pojavila baš pred kraj 1. svjetskog rata, daj pokušaj s nečim drugim.
Ne znači da su tadašnji i današnji virusi namjerno pušteni i ciljano upotrijebljeni protiv određene skupine ljudi, ali kada se previše igraš s vatrom i istražuješ ono što ne bi trebao onda stvari znaju izmaknuti kontroli.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by DiSkAcH

I sad još i ti potresi razjebali Zg. :(


Ja ga nisam osjetio jer sam tada jos spavao (kasno sam legao sinoc), ali bolja polovina kaze da ga je osjetila.

Posto je jedrska elektrana Krsko dosta blizu Zagreba valja napomenuti da na srecu tamo nema nekakvih posljedica. Da se sada desi jos nekakva takva katastrofa ko npr. u Japanu... brrrr!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2020 : 15:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by maelstrom

Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.



Kapitalizam bez pristojne kupovne moći velikog broja ljudi nema nikakvog smisla.

A i što će tim navodnim skupinama toliki novac? Što rade s njim? Što im je sad plan? Da unište kapitalizam i uvedu neko novo društveno uređenje?

Kad pogledam kako svijet u globalu funkcionira, moram zaključiti da ako postoje elite koje vuku konce iz sjene, onda su žestoko potkapacitirane u svojim mogućnostima planiranja. Ili to, ili se zajebavaju s nama.


Je, te elite su desetljećima stvarale potrošačko društvo, i sad kad su ga konačno stvorile su odlučile uklonit potrošače.
Logično.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 22/03/2020 15:24:06
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by maelstrom

Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.



Kapitalizam bez pristojne kupovne moći velikog broja ljudi nema nikakvog smisla.

A i što će tim navodnim skupinama toliki novac? Što rade s njim? Što im je sad plan? Da unište kapitalizam i uvedu neko novo društveno uređenje?

Kad pogledam kako svijet u globalu funkcionira, moram zaključiti da ako postoje elite koje vuku konce iz sjene, onda su žestoko potkapacitirane u svojim mogućnostima planiranja. Ili to, ili se zajebavaju s nama.



Baš briga te prebogate ljude ko će kako neki sistem nazivati i kako će funkcionisati za ostale, taj sistem je napravljen tako da svakako funkcioniše za njih, bila na sceni neka depresija ili represija ili ne.
Novac im je najmanji problem, imaju ga toliko da je to teško rečima i opisati, u stvari taj novac je manje-više teorijski jer je toliko ogroman zato je bolje koristiti reč krupan kapital.Pogledaj samo šta sa viškom novca rade ovi obični bogataši, a onda pomisli kako je ovim ljudima.Oni su već sve probali, sve pokušali, ništa im više u životu ne čini zadovoljstvo sem da vuku konce i igraju se sa životima celokupne ljudske populacije.

Šta im je cilj?Pa šta može biti cilj nekome ko ima sve i ništa mu više ne pričinjava zadovoljstvo, da bude BOg, jednostavno tim ljudima (ili njihovim potomcima) je cilj da u nekoj budućnosti budu nametnuti kao božanstva celokupnoj ljudskoj populaciji, da je u potpunosti kontrolišu i raspolažu njome kako im se god to prohte.Za sada, to je još nedostižan cilj za njih.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Ovo sto se tice ukapanja umrlih u Italiji mi ne ide u glavu.Katolicka zemlja,normalno po obicaju se kao i kod svi ovih nasih semitskih religija ljudi ukapaju.Kremiraju se po zelji kako tko hoce.Ako je tijelo umrlo od posljedica gripe moze se slobodno pokopati u zemlju jer dole ne moze virus opstati. Ili se kopacima ne da toliko raditi,doduse danas se radi i sa malim bagerima,ne sve rucno lopatama. Ne znam da li smije vlada samoinicijativno paliti ljude bez upit obiteljima. Jer ako se jave sumnje obitelji u vezi uzroka smrti i zatraze forenzicku istragu mozda da se pokaze da je uzrok bio neki drugi osim onoga sto je sluzbeno proklamirano.
Jer ako se kremiraju nema bioloskog dokaza.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 22/03/2020 15:25:46
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000