forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor original 1: Zasjeda u šumi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/03/2020 : 14:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Slika u sredini,tal.verzija je cisca,to jest ostrija, kod nasih je primjetno zamucenje. A i kolor je malo svjetliji. Osobno volim one prigusene crvene i zelene na odjeci i sumskom zelenilu, a ne jaki kolor kao da su Power Rangers.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/03/2020 : 14:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 08/03/2020 14:11:49
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/03/2020 : 14:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ


Koliko znam taj veći broj stranica SD u odnosu na original je bio i razlog zašto je SD morao izmišljati pojedine naslovnice stavljajući pojedine scene kao naslovnicu.



Krivo znaš:)
Sd je imala manji broj stranica u odnosu na talijane pa zato i potreba za "lažnim"naslovnicama.Logično zar ne?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/03/2020 : 14:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma
Nego, primjetio sam da talijanski klasik, naš original i naš libelus svi imaju drugačije boje te ih uspoređivao i za vraga, najljepša mi ispada ona talijanska...za nepovjerovati, morebit jer je strano :)))

Evo, koje je vaše mišljenje:




Gore ludens, sredina talijani, dole libelus.



Kod Libellusa je malo prejaki, pretamni kolor. Kod Ludensa je kao malo svjetliji (može li na to utjecati i vrsta papira?). Jasno, najviše mi se sviđa kolor kod Talijana.

Ono što me više iznenađuje je prijevod. Iako talijanski samo pomalo natucam rekao bih da je bolji prijevod kod Ludensa iako ni on nije bez mana.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2020 : 15:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa zar ovaj "Libellus" kolor nije kućni print nekih skenova skinutih s neta? Meni to tako izgleda.

U biti, sad sam išao provjeriti u svoj primjerak Libellus Zagor 1 i naravno da jest, kolor je nebo i zemlja u odnosu na ovo ovdje. Smiješno je to uspoređivati uopće, ne razumijem, stvarno.

Što se prijevoda tiče, "budući leš" je vrlo doslovno, "onaj kome nije stalo do života" je prirodnije. Jedino je nejasno zašto "vrlo unosan posao" umjesto "posao života".

Btw, zanimljivo kako je nekome isplativo potrošiti tko zna koliko tonera da sam isprinta strip od 300 stranica, umjesto da kupi strip.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/03/2020 : 16:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mozda je printao na poslu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2020 : 17:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by ivanl

No, vratimo se slucaju; Zagor, fascinantno je kako i 'dvadeseto' izdanje popularnog Zagija, kuri, i nalazi svoje mjesto kod sakupljaca stripova. To je zbilja fenomen za dublju sociolosku analizu ovih prostora i fanova na njima.

Ma ne treba ti tu nikakve analize - Zagor je bio, jest i bit će najpopularniji junak na ovom prostoru. To se neće promijeniti. Voljeli li ga ili mrzili, to je tako. I Zagor svojim prisustvom na kiosku vuče i dr. strip junake za sobom, živa istina (as simple as that).




Stoji. Ali zar nije fascinantno da netko stampa/printa/tiska svoj osobni Zagor strip? To nadilazi sve hc, LL, kiosk, kolekcionarske sheme. To jest fenomen. I jest za jednu dubinsku analizu. I uopce se ne rugam, niti dvosmisleno kazem...dapace.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/03/2020 : 17:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ
Ja ne znam koliko je stranica imao originalni prvi broj Zagora ali i SD u svom izdanju kod te scene na sljedečoj strani stavlja mali uokviren podnaslov time ističući da bi u pravilu tu trebao stati taj broj i početi novi. Koliko znam taj veći broj stranica SD u odnosu na original je bio i razlog zašto je SD morao izmišljati pojedine naslovnice stavljajući pojedine scene kao naslovnice jer nisu postojali originali.

Toliko puta već rečeno ali evo opet. SD se nije držala originalnog tutto Zagora po kome je extra Zagor nastao, već je kao prvo počela sa epizodom Zagor priča (broj 55) a ne sa prvom epizodom Zagora. Te kasnije epizode naravno imaju po 96 stranica, a onda se tek kasnije vratila na početak. Početnih 23 ili 24 (zaboravio sam ) broja tutto Zagora imaju 128 stranica a ne 96. Tu ti je razlka u naslovnicama koje su u SD morali izmišljati. Da su lijepo išli normalno kako bi trebalo biti od broj 1, prvih 23 ili 24 broja bi imalo 128 stranica i normalne naslovnice, bez izmišljotina, ovako su morali improvizirati.
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
919 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 08/03/2020 : 18:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa zar ovaj "Libellus" kolor nije kućni print nekih skenova skinutih s neta? Meni to tako izgleda.

U biti, sad sam išao provjeriti u svoj primjerak Libellus Zagor 1 i naravno da jest, kolor je nebo i zemlja u odnosu na ovo ovdje. Smiješno je to uspoređivati uopće, ne razumijem, stvarno.


Što se prijevoda tiče, "budući leš" je vrlo doslovno, "onaj kome nije stalo do života" je prirodnije. Jedino je nejasno zašto "vrlo unosan posao" umjesto "posao života".

Btw, zanimljivo kako je nekome isplativo potrošiti tko zna koliko tonera da sam isprinta strip od 300 stranica, umjesto da kupi strip.



Možda čovjek radi u tiskari.
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



232 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 08/03/2020 : 19:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by DinkoJ


Koliko znam taj veći broj stranica SD u odnosu na original je bio i razlog zašto je SD morao izmišljati pojedine naslovnice stavljajući pojedine scene kao naslovnicu.



Krivo znaš:)
Sd je imala manji broj stranica u odnosu na talijane pa zato i potreba za "lažnim"naslovnicama.Logično zar ne?




Ispričavam se zbog mog neznanja. Napisao sam post i samo poslao da prethodno nisam provjerio ovo što je Dalen lijepo razjasnio, stvar je bila u tome da sam se žurio da stignem do kladionice staviti na Rijeku. Logično zar ne?
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 08/03/2020 : 19:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Ne radim u tiskari.

Printano je i sigurno je lošije od originala, u to ne sumnjam. Ono što bi volio vidjeti je usporedba ova tri izdanja (ludens, talijani, libelus) pa ako ako netko ima svo troje neka poslika kao što sam ja iznad, da vidimo tu nebo i zemlju...ne osporavam da je razlika ali htio bi ju vidjeti. Imam original ludens i talijane (JER SU DOSTUPNI ZA KUPITI) i na talijanima mi ljepše izgleda.

Što se tiče isplativosti i kupnje...kao što sam već rekao i na libellus i ovom forumu, vrlo rado kupim, samo gdje to? Na aukcijama gdje nabijaju cijene? Nedavno mislio kupiti tu na aukciji prvi broj za 200 kuna!!?? i u zadnji tren valjda neko dodao 1 kunu, nisam ni skužio, smiješno.

Nisam lamentirao o tiraži radi obijesti...luskuzno, neluksuzno, ovako, onako, lijevo desno...činjenica je da tiraža od par stotina doslovno, da se posudim eufemizmom, je gola kikinda a takvo izdavaštvo je samo sebi svrha ili narodski: skupit ću si par frendova pa ćemo si pokupovat ono što tiskamo, brzo, brže...

Dakle, dajte mi/nam mogućnost kupnje...evo ove godine mi se čita Mister No, dajte mi/nam mogućnost da kupujemo i čitamo kako nam dođe, ali od početka...zar je toliki problem održavati sve brojeve na razini dvadesetak primjeraka, ili čak manje pa tiskat po više izdanja kako zafali...hvala bogu imate dosta strip junaka pa se lako skupi dobra količina za tiskanje.
Do tada libellus za mene nula bodova...da budem slikovit: jede mi se čokoladica koju vidim na izlogu baš tad a za vraga inventura u dućanu, vratim se da kupim čokoladicu, kad eto, netko me pretekao, nema više
Vidim silne junake uz koje odrastao kad posjetim stranice libelusa i dođe mi gušt pročitat ponovo, hoću kupit kad hop, klinac, nedostupno...i to nije rijetkost, to je za 99% izdanja.
Zato silno navijam za kiosk izdavaštvo, briga me za tvrde korice, glosi papir, turbo uvez...jednostavno bi htio strip u ruci a ne na tabletu pa bio on printan i na violeta papiru za guzicu, da prostite.


P.S.

Drugačije izgleda uživo nego kad se poslika, dosta drugačije...mislim da je libelusovo izdanje inače tamnije, zato molim ponovno da netko uporedno poslika sva tri originalna ako ima jer me baš zanimaju razlike.

Edited by - shizma on 08/03/2020 19:39:21
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2020 : 19:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne radiš u tiskari, ali sigurno nisi printao kući nego na poslu. Po mogućnosti u državnoj firmi:)

A ovo dalje što si nadrobio samo dodatno potvrđuje da ne radiš u tiskari. "zar je toliki problem održavati sve brojeve na razini dvadesetak primjeraka" Jer da radiš u tiskari onda bi znao da tisak 20 komada jednog broja Zagora košta, pa ovako, odoka, 300 stranica u boji, taj format, papir, uvez, tisak ... otprilike nekih 700-800 kuna po broju. A vjerojatno sam premalo rekao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 08/03/2020 : 20:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Printao sam doma, ni u kakvoj firmi pa ni državnoj a printanje je postalo jeftino, vrlo jeftino. Usput, vrlo zloćudne insinuacije.

Da se čita sa razumijevanjem lako bi se dalo razlučiti da sam napisao da se tiska više toga, čime volumen smanjuje cijenu. Uostalom, to je začarani krug...nećete dobiti nove kupce jer su stara izdanja nedostupna, a nitko neće kupiti par brojeva, pogotovo tako skupih i onda što, preprodavati? Ako i hoće takvih takvi se doslovno mogu na prste nabrojati.

Nedavno naišo na ovo: https://www.demago.hr/katalozi-knjige-knjige-brosure-meki-uvez-c-171_562_173.html

Unesete što bi i koliko i izlista cijenu, tako da ne morate raditi u tiskari za neki osnovni okvir i da otprilike steknete uvid koliko što košta.

Referiraš se parcijalno na ono što pišem...bilo kako bilo, mini i turbomini tisak je svrha sam sebi i to je jasno kao dan.

Skupili se entuzijasti stripa i tiskaju si ga...sve je to u redu, dapače, svaka čast no to ne rješava "problem" ogromne većine koja bi isto kupila strip.

Smiješno, ja praktički navijam da vam dam pare a vi o problemima tiska. :)

Edited by - shizma on 08/03/2020 20:18:36
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2020 : 20:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, stvarno je smiješno. Vi navijate da izdavačima date pare, a oni ih ne žele uzeti. Čovjek bi rekao da tu sigurno postoji neka kvaka i da to nije baš samo tako, zar ne?

Slobodno odnesi ovima Demago Libellus Zagor da ti ga digitalno tiskaju, pa ćeš vidjeti što ćeš dobiti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 08/03/2020 : 20:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Da, baš smiješno. Nema kvaka, jednostavno je i rekao sam iznad o čemu se radi.

Ne treba mi demago...doma ću si isprintat što mi se čita samo zato, i ovo je vrlo važno, podvlačim, samo zato jer to NE MOGU kupiti.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/03/2020 : 20:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

stvar je bila u tome da sam se žurio da stignem do kladionice staviti na Rijeku. Logično zar ne?



Ne trzam ti ja to odavno.
Hajduk je moj klub pa kakav bio da bio.
Nadam se da ćeš dobitkom kupiti još Zagora

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2020 : 20:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mene je moj pokojni otac učio da nije sramota ne znati, nego ne htjeti naučiti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



232 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 08/03/2020 : 20:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ma zajebavam se, tko se još danas kladi, mada sam čuo da od sutra u Školskoj knjizi je popust 20% na sve stripove pa budem svratio da vidim što imaju pa možda čak i kupim ovaj original čisto zato što je to prvi puta da je originalna naslovnica objavljena u Hrvatskoj.
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 08/03/2020 : 21:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 08/03/2020 : 21:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma
Nedavno mislio kupiti tu na aukciji prvi broj za 200 kuna!!?? i u zadnji tren valjda neko dodao 1 kunu, nisam ni skužio, smiješno.

Nije dodao kunu, nego mozda i vise, ali konacna cijena aukcije je UVIJEK jedna kuna iznad drugoplasiranog.
Zanimljivo kako neki bidaju po 50 ponuda u dvije-kune-koracima ne znajuci da ... ne da mi se objasnjavati.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 08/03/2020 : 21:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma

Da, baš smiješno. Nema kvaka, jednostavno je i rekao sam iznad o čemu se radi.

Ne treba mi demago...doma ću si isprintat što mi se čita samo zato, i ovo je vrlo važno, podvlačim, samo zato jer to NE MOGU kupiti.

Druze vidim da imas originalno taljasnsko izdanje i ludensovo izdanje nema mi neku logiku da jos isprintas libellusovo izdanje kod kuce. Ali hajde svako radi sta hoce...
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 08/03/2020 : 21:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Printano je prije nego sam kupio talijansko i sad ludensovo.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 08/03/2020 : 22:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

Ma zajebavam se, tko se još danas kladi, mada sam čuo da od sutra u Školskoj knjizi je popust 20% na sve stripove pa budem svratio da vidim što imaju pa možda čak i kupim ovaj original čisto zato što je to prvi puta da je originalna naslovnica objavljena u Hrvatskoj.


Dobra odluka,ja sam kupio tri primjerka i dva odmah polozio u sef u banci.Tko zna,jednog dana...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 08/03/2020 : 22:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Pa zar može ispast jeftinije ako printaš nešto jednom npr jedan strip? I kako se uopće dođe do kvalitetnih fileova ili skenova za print? Ja npr ne mogu nać od Nathana knjigu 1 i sad da ja to printam korice i ostalo ko zna kolko bi me izašlo(bolja opcija slobodna Dalmacija izdanja i gotovo...)

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 10/03/2020 : 12:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Najbolje kupit tu nathanovu knjigu 1, sigurno je povoljna, ali vrijedi svake kune, jer ipak je luksuzno kolekcionarsko izdanje :)
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000