forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Apokaliptični i postapokaliptični filmovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/03/2020 : 09:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by izivko

Uz sve pobrojane dobar mi je onaj s Willom Smithom, ne sjećam se naslova.



Ja sam legenda. Mislim, tako se zove film



A filmovi su mi onako, samo OK, ali knjiga mi je bila super, brzo se pročita, nema puno stranica. ;)

Inače Munjeni Max 1 mi je definitivno broj 1, pa i u stripovima mi je Jerremiah u prva dva tri junaka(kažu da je on bio inspiracija za MM). Munjeni 2, The road, 12 Monkeys, sve fantastični filmovi, čak i zadnju Munjeni mi je odličan, ali prvi je prvi, ima brutalnu atmosferu, a i snimljen je za kikiriki...


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/03/2020 : 10:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
To je to:

https://www.vulture.com/2020/03/best-pandemic-movies-on-netflix-hulu-prime-and-more.html
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/03/2020 : 11:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by izivko

Uz sve pobrojane dobar mi je onaj s Willom Smithom, ne sjećam se naslova.



Ja sam legenda. Mislim, tako se zove film



A filmovi su mi onako, samo OK, ali knjiga mi je bila super, brzo se pročita, nema puno stranica. ;)

Inače Munjeni Max 1 mi je definitivno broj 1, pa i u stripovima mi je Jerremiah u prva dva tri junaka(kažu da je on bio inspiracija za MM). Munjeni 2, The road, 12 Monkeys, sve fantastični filmovi, čak i zadnju Munjeni mi je odličan, ali prvi je prvi, ima brutalnu atmosferu, a i snimljen je za kikiriki...



Zadnji Mad Max uopce ne treba gledati kroz prizmu prethodnih. Film je izvrstan, cisti adrenalin. Jedino je trojka govno. U prvome se cak vidi poveznica izmedju glavnih negativaca sa prvom epizodom Jeremiaha. Mislim da je sam George Miller priznao inspiraciju. Fora je da je Hermann izjavio kako mu se filmovi nisu bas svidjeli.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/03/2020 : 12:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Moj omiljeni žanr. Pogledao sam hrpetine i hrpetine naslova, isključujući južnu Aziju.

Treba izbjegavati talijansku produkciju odnosno sve one barbariane, wasteland warriorse i slično. Danas mi je žao zbog svake sekunde potrošene na to. Mogao sam radije planinarit, trčat ili radit 100 drugih stvari nego gubiti vrijeme na to. Velike većine se uopće ne sjećam o čemu se radi. To dovoljno govori o kvaliteti.
Ako treba izdvojiti neki najmanje loš onda bi to bio Exterminators of the 3000, Mad Max ripoff koji je čak i gledljiv ako se smanje očekivanja na minimum.

Meni osobno najbolji filmovi u smislu dočaravanja ugođaja su:
The road
Logan's run
Cloverfield (uvjetno)
The Postman
Quiet earth
Omega man
Children of man
Take shelther (uvjetno)

Terminatora, Mad Maxa i Snake Plisskena ne treba niti spominjati. A zombi apokalipse radije preskačem iako ima i među njima odličnih filmova.

Od hidden gemova ovako na prvu:
Dead man's letter (sjajan sjajan film, poetičan i posebne atmosfere)
Death Run (loš ali zabavan, meni osobno ima nekakvu yugoDeliverance/MMax vibru)
A boy and his dog (ovaj je klasika ali se zapravo i ne spominje često)
On the Silver Globe (užasno težak za pratiti ali vizualno genijalan)

Imao bi ih još sigurno desetak za izdvojiti ali i ovo je dosta za početak :D

Bok, kako si.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/03/2020 : 12:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Sad komotno mogu da snimaju postapokaliptične dokumentarce, novi žanr o koroni.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/03/2020 : 12:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Cromwelle, dobar izbor.

Da, taj Costnerov The Postman je baš nekako podcijenjen, ali uvijek ga gledam ako ga uhvatim na tv-ju. Nekako baš realističan.


I ovaj ispod je zanimljiv i ne previše znan. Nije vrh, ali za ljubitelje žanra sigurno za pogledati:

The Divide (2011)
https://www.imdb.com/title/tt1535616/?ref_=nm_flmg_act_29
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/03/2020 : 12:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


Take shelther (uvjetno)



Nijedan film bolje ne dočarava tjeskobu koju donosi neizvjesna budućnost u kojoj su pojedincu poljuljani temelji stabilnosti u njegovom životu u kojem mu je na prvom mjestu odgovornost prema bližnjima.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 14/03/2020 : 12:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Meni odlični, koji još nisu bili pomenuti:

Dr. Strangelove
Više komedija ali ima i dosta apokaliptičnog u filmu, jedan naj filmova uopšte.
https://www.imdb.com/title/tt0057012

Akira
Fantastična atmosfera, muzika i animacija.
https://www.imdb.com/title/tt0094625

Day of the Dead
Zadnji dio trilogije, meni odmah iza Dawn of the Dead.
https://www.imdb.com/title/tt0088993

The Blade a.k.a. Dao
Sjajan kung fu akcioner sa postapokaliptičkom atmosferom
https://www.imdb.com/title/tt0112800

Hardware
Obavezno pogledati Director's cut. Vizualna poslastica.
https://www.imdb.com/title/tt0099740


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/03/2020 : 12:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Poštar je skroz dobar, draži mi je od Plesa s vukovima :)

Možda je ovo prilika da se spomene da PA žanr ima dosta sličnosti s vesternima: radnja je smještena na granicu gdje završava jedna civilizacija, te se iz bezvlađa rađa nova. I scenografija obično podsjeća na pustu prerijsku scenografiju vesterna.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/03/2020 : 13:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Wonderful Days (aka Sky Blue) - ovo mi je bilo dobro
https://www.rottentomatoes.com/m/wonderful_days

... a posljednji film ovog žanra koji sam gledao je pizdarija zvana "Bad Batch"... al nije da nije zabavno.

https://www.rottentomatoes.com/m/the_bad_batch


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/03/2020 : 14:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Meni odlični, koji još nisu bili pomenuti:

Dr. Strangelove
Više komedija ali ima i dosta apokaliptičnog u filmu, jedan naj filmova uopšte.
https://www.imdb.com/title/tt0057012

Akira
Fantastična atmosfera, muzika i animacija.
https://www.imdb.com/title/tt0094625

Day of the Dead
Zadnji dio trilogije, meni odmah iza Dawn of the Dead.
https://www.imdb.com/title/tt0088993

The Blade a.k.a. Dao
Sjajan kung fu akcioner sa postapokaliptičkom atmosferom
https://www.imdb.com/title/tt0112800

Hardware
Obavezno pogledati Director's cut. Vizualna poslastica.
https://www.imdb.com/title/tt0099740



HArdware, pa to baš i ne bi nazvao postapokaliptičnim filmom, ali da, podcijenjen horror triler, meni baš odličan film.

A zaboravio sam dodat i Escape from New York i Postmana, a ima ih samo ih se ne mogu svih sjetiti.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 14/03/2020 : 15:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by corto33

Hardware
Obavezno pogledati Director's cut. Vizualna poslastica.
https://www.imdb.com/title/tt0099740



HArdware, pa to baš i ne bi nazvao postapokaliptičnim filmom, ali da, podcijenjen horror triler, meni baš odličan film.



Naravno da jeste ali horor baš i nije. Pogledaj moj link, možda ti imaš u mislima neki drugi Hardware.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/03/2020 : 17:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja izdvajam Turbo Kid. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/03/2020 : 17:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Btw vukozec, super osvrt na talijansku eksploataciju. Šta kažeš na to da otvoriš zaseban topic pa da tamo imamo sve od pepluma, preko Euro crime/spy/war do sadiconazista? :) Spaghette možemo dijelit s western temom. ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/03/2020 : 17:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Btw vukozec, super osvrt na talijansku eksploataciju. Šta kažeš na to da otvoriš zaseban topic pa da tamo imamo sve od pepluma, preko Euro crime/spy/war do sadiconazista? :) Spaghette možemo dijelit s western temom. ^^



Zašto ja, ako imaš želje, samo otvaraj, ja ću se ubaciti sa kojom, a siguran sam da ima i drugih manijaka koji su proćerdali previše života na to :)

ps: ja sam osim špagetija ogrezao samo u giallo.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/03/2020 : 17:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Može, samo bi to tribalo lipo sve posložit, malo se poslužit i PTP-om i cinemageddonom za pomoć pri izradi lista, ima toga ohoho. :D Moran to napravit i za južnokorejsku temu. :)

Dobro bi mi došlo i kakvo ponavljanje hitova, koliko vrime dopusti.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 14/03/2020 : 19:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Cromwell


Take shelther (uvjetno)



Nijedan film bolje ne dočarava tjeskobu koju donosi neizvjesna budućnost u kojoj su pojedincu poljuljani temelji stabilnosti u njegovom životu u kojem mu je na prvom mjestu odgovornost prema bližnjima.



Izvrstan film, baš ti se ureže u memoriju.


quote:
Originally posted by Tonto

12 majmuna sam zaboravio. Izvrstan. Meni najbolji Gilliamov film.



Meni je Brazil ipak na prvom mjestu, ali i 12 majmuna je odličan.


quote:
Originally posted by Tonto
Zadnji Mad Max uopce ne treba gledati kroz prizmu prethodnih. Film je izvrstan, cisti adrenalin. Jedino je trojka govno. U prvome se cak vidi poveznica izmedju glavnih negativaca sa prvom epizodom Jeremiaha. Mislim da je sam George Miller priznao inspiraciju. Fora je da je Hermann izjavio kako mu se filmovi nisu bas svidjeli.



+1

Zadnji je remek-djelo u svom žanru. Mislio sam da nema šanse nadmašiti ili biti u rangu jedinice koja je izvrsna uz savršeni soundtrack, ali on je napravio film koji je u svim pogledima genijalan.

Edited by - stripofil on 14/03/2020 19:15:47
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/03/2020 : 23:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Meni je ona atmosfera u filmu "28 dana poslije" brr...btw Cilian Murphy mi nekako nalik kao moguci lik za Xabarasa u nekom filmu,seriji...




https://en.wikipedia.org/wiki/28_Days_Later

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 14/03/2020 23:26:04
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2020 : 00:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by vukozec

Dobar je Terminator. Ali Mad Max 2.

Mad Max 2 je jako dobar primjer. Ono što je fora, ni dan danas nije izgubio ništa u tom vremenskom odmaku otkada je nastao. I dan danas djeluje dosta svježe i funkcionira savršeno, rado ga pogledam iako svaku scenu već odavno znam napamet.

Ne toliko davno, bila je emisija o filmovima Carpentera (mom omiljenom redatelju), o kojem su pričali da je upravo Carpenter svojevrsni filmski prorok apokalipse, jer je skoro u svim njegovim filmovima čovječanstvo suočeno sa nekom rubnom situacijom (Tamna zvijezda - njegov prvijenac, Napad na policijsku stanicu 13, Princ tame, U raljama ludila..). Ja bih izdvojio njegovog Stvora iz 1982. godine, nekako se može protumačiti da taj film predstavlja zapravo kraj čovječanstva. Jer upravo na tu malu zajednicu američkih znanstvenika, možemo promatrati kao na ljude koji predstavljaju cijelo čovječanstvo i atmosfera je takva da smo konstantno usredotočeni na njih i nadamo se da će nekako uspjeti preživjeti.



Stvor mi je najbolji film ikada.
Stvarno.
Nema mi boljeg.
Pogledao sam ga milion puta, prvi put kao klinac sa nekih 8-9 godina.
Imao sam od tam negdje 1990-e video-kazetu, prvo Stvor pa onda Trkač. Uh kaj sam je prevrtil.
Zanimljivo je kako sam stario, tako sam otkrivao hrpu stvari koje nisam prije skužio (tipa kad Windows zapali pljugu u krevetu i da je Childsu - to, naravno nije pljuga nego joint).

Ali atmosfera...

Dum.

Dum-dum.

Dum-dum. Dum-dum.

Dum-dum (tatatatata), dum-dum (tatatata)....

Jebeno.
Najbolji soundtrack ikada.
A ima samo jedan ritam na sintiću :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2020 : 00:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, Ja sam legenda je poznata knjiga od Richarda Mathisona i tu je glavna spika da je zadnjih par rečenica ključno, a u ovom filmu sa Will Smithom su to promijenili.

Blah.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2020 : 00:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
I jesam lij a jedini kojem je MAd MAx 3 najbolji? :D

Gledal sam ga u kinu u FIlip Jakovu, jedno ljeto, tam negdje u dugoj polovici osamdesetih.

Whe don't need another hero...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 15/03/2020 : 11:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolji Izbavitelj od Krste Papića, doduše malo se tu i fašizam implicira, ali sve je to dio apokalipse.
Nedavno ga ponovno pogledao na tubi, ima free ako ko ima želju.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2020 : 14:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Inače, Ja sam legenda je poznata knjiga od Richarda Mathisona i tu je glavna spika da je zadnjih par rečenica ključno, a u ovom filmu sa Will Smithom su to promijenili.

Blah.


Bas se mislim..Arogantno americko, Hollywoodsko smece. Knjiga izvrsna. Padne mi napamet odmah i Kula tmine, Kinga. Remek djelo. Film smece-smeca.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2020 : 14:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

I jesam lij a jedini kojem je MAd MAx 3 najbolji? :D

Gledal sam ga u kinu u FIlip Jakovu, jedno ljeto, tam negdje u dugoj polovici osamdesetih.

Whe don't need another hero...


Glazba izvanredna, sve do danasnjih vremena. Film bas i ne. Da nije o Mad Maxu bio bi okej, sto da ne...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2020 : 15:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by vukozec

Dobar je Terminator. Ali Mad Max 2.

Mad Max 2 je jako dobar primjer. Ono što je fora, ni dan danas nije izgubio ništa u tom vremenskom odmaku otkada je nastao. I dan danas djeluje dosta svježe i funkcionira savršeno, rado ga pogledam iako svaku scenu već odavno znam napamet.

Ne toliko davno, bila je emisija o filmovima Carpentera (mom omiljenom redatelju), o kojem su pričali da je upravo Carpenter svojevrsni filmski prorok apokalipse, jer je skoro u svim njegovim filmovima čovječanstvo suočeno sa nekom rubnom situacijom (Tamna zvijezda - njegov prvijenac, Napad na policijsku stanicu 13, Princ tame, U raljama ludila..). Ja bih izdvojio njegovog Stvora iz 1982. godine, nekako se može protumačiti da taj film predstavlja zapravo kraj čovječanstva. Jer upravo na tu malu zajednicu američkih znanstvenika, možemo promatrati kao na ljude koji predstavljaju cijelo čovječanstvo i atmosfera je takva da smo konstantno usredotočeni na njih i nadamo se da će nekako uspjeti preživjeti.



Stvor mi je najbolji film ikada.
Stvarno.
Nema mi boljeg.
Pogledao sam ga milion puta, prvi put kao klinac sa nekih 8-9 godina.
Imao sam od tam negdje 1990-e video-kazetu, prvo Stvor pa onda Trkač. Uh kaj sam je prevrtil.
Zanimljivo je kako sam stario, tako sam otkrivao hrpu stvari koje nisam prije skužio (tipa kad Windows zapali pljugu u krevetu i da je Childsu - to, naravno nije pljuga nego joint).

Ali atmosfera...

Dum.

Dum-dum.

Dum-dum. Dum-dum.

Dum-dum (tatatatata), dum-dum (tatatata)....

Jebeno.
Najbolji soundtrack ikada.
A ima samo jedan ritam na sintiću :D


Stvor. Woou. Mozda jedini film kojeg sam pogledao koliko i Balkanskog spijuna. Inace, obozam Carpentera. Cak i kad je pizdarije radio. A njegovu jednostavnu a genijalnu glazbu posebno. Nedavno mu je bila turneja, steta sto to nisam mogao posvjedociti. Ako prezivimo i on i mi, i bude opet, on the road, sigurno ga gledam/slusam...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000