forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 17:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Slažen se sa Polijen, metal gitaristi su najčešće drkači gitare.
Meni ponajbolji gitarski duo Guy Picciotto i Ian MacKaye.
Mislin da na 6 albuma nemaju ni jednu solažu.


Heravy Metal je najzajebanija glazba na svitu. I jebeno najbolja , ali triba razlučit koja...tu sigurno ne spadaju glam, trash, death, goth, sweet i ko zna kako li se nazivaju ostali izdrkavajuči, šugavi stilovi van jezgre bandova iz osmdesetih koji su zakon!


Prvo, nije trash, nego thrash.
Drugo, thrash je najbolji metal pravac.
Treće, kad je sviračko umijeće u pitanju, bez obzira na ukus, malo se bendova može usporedit sa Megadethom koji je thrash.
Četvrto, pokojni Piggy iz Voivoda kad je originalnost i osjećaj u pitanju, stavi u džep 99% razvikanijih gitarista.


Ma Borcicu, trazis dlaku u jajetu. Trash, tresh, thrash, sta cemo sad vadit slovo iz konteksta. Vridi prvi od Metallice i to zato sta ga je radija Mustaine s njima. I slazem se da je Megadeath jebeno dobar bend. Barem 50% bolji od razvikane Metallice. Gleda san starog dopasa tri puta i svaki put me je izbija iz postola.
Ja mislin da nisan nikad cuja Voivod. Triba bi probat. To jest i ocu, jer sve predlozeno dosad na ovom topica san odslusa, s vecim ili manjin gustom/zanimanjem... volin glazbene savjete, narocito kad vidin da se auditorij kuzi, ka ovdi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24721 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2020 : 17:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Slažen se sa Polijen, metal gitaristi su najčešće drkači gitare.
Meni ponajbolji gitarski duo Guy Picciotto i Ian MacKaye.
Mislin da na 6 albuma nemaju ni jednu solažu.


Heravy Metal je najzajebanija glazba na svitu. I jebeno najbolja , ali triba razlučit koja...tu sigurno ne spadaju glam, trash, death, goth, sweet i ko zna kako li se nazivaju ostali izdrkavajuči, šugavi stilovi van jezgre bandova iz osmdesetih koji su zakon!


Prvo, nije trash, nego thrash.
Drugo, thrash je najbolji metal pravac.
Treće, kad je sviračko umijeće u pitanju, bez obzira na ukus, malo se bendova može usporedit sa Megadethom koji je thrash.
Četvrto, pokojni Piggy iz Voivoda kad je originalnost i osjećaj u pitanju, stavi u džep 99% razvikanijih gitarista.


Ma Borcicu, trazis dlaku u jajetu. Trash, tresh, thrash, sta cemo sad vadit slovo iz konteksta. Vridi prvi od Metallice i to zato sta ga je radija Mustaine s njima. I slazem se da je Megadeath jebeno dobar bend. Barem 50% bolji od razvikane Metallice. Gleda san starog dopasa tri puta i svaki put me je izbija iz postola.
Ja mislin da nisan nikad cuja Voivod. Triba bi probat. To jest i ocu, jer sve predlozeno dosad na ovom topica san odslusa, s vecim ili manjin gustom/zanimanjem... volin glazbene savjete, narocito kad vidin da se auditorij kuzi, ka ovdi.



Ako ovo nije za ban, ja ne znam šta jeste...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 17:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivanl

Heravy Metal je najzajebanija glazba na svitu. I jebeno najbolja , ali triba razlučit koja...tu sigurno ne spadaju glam, trash, death, goth, sweet i ko zna kako li se nazivaju ostali izdrkavajuči, šugavi stilovi van jezgre bandova iz osmdesetih koji su zakon!


Khm khm... grrrrr!

Ako si vec pomenuo najzajebaniju glazbu (valjda u smislu truda ulozenog i tehnike) onda gresis. Imas u DM toooliko ludih gitarista koji setaju one iz 80-ih na povodcu, i ne pricam samo u tehnickim solazama.

I DM je nastao sredinom 80-ih, iz bandova sa pocetka 80-ih.





khm.khm.
Nista to. Teska tlaka. Ka hrvatska zabavna glazba ili srpske cajke. Uopce nemaju neki izicaj, text ili ideju vodilju. Pjevaju pizdarije. Vatra je zakon prema tome, kad je vec ispljucana na proslim stranicama...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 17:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Slažen se sa Polijen, metal gitaristi su najčešće drkači gitare.
Meni ponajbolji gitarski duo Guy Picciotto i Ian MacKaye.
Mislin da na 6 albuma nemaju ni jednu solažu.


Heravy Metal je najzajebanija glazba na svitu. I jebeno najbolja , ali triba razlučit koja...tu sigurno ne spadaju glam, trash, death, goth, sweet i ko zna kako li se nazivaju ostali izdrkavajuči, šugavi stilovi van jezgre bandova iz osmdesetih koji su zakon!


Prvo, nije trash, nego thrash.
Drugo, thrash je najbolji metal pravac.
Treće, kad je sviračko umijeće u pitanju, bez obzira na ukus, malo se bendova može usporedit sa Megadethom koji je thrash.
Četvrto, pokojni Piggy iz Voivoda kad je originalnost i osjećaj u pitanju, stavi u džep 99% razvikanijih gitarista.


Ma Borcicu, trazis dlaku u jajetu. Trash, tresh, thrash, sta cemo sad vadit slovo iz konteksta. Vridi prvi od Metallice i to zato sta ga je radija Mustaine s njima. I slazem se da je Megadeath jebeno dobar bend. Barem 50% bolji od razvikane Metallice. Gleda san starog dopasa tri puta i svaki put me je izbija iz postola.
Ja mislin da nisan nikad cuja Voivod. Triba bi probat. To jest i ocu, jer sve predlozeno dosad na ovom topica san odslusa, s vecim ili manjin gustom/zanimanjem... volin glazbene savjete, narocito kad vidin da se auditorij kuzi, ka ovdi.



Ako ovo nije za ban, ja ne znam šta jeste...


Slusam cijeli zivot jedne i druge. Gledao sam ih vise puta uzivo. I stojim iza tvrdnje da su ovi nerazvikaniji bolji. Ovi, naravno koji nisu korporacija kao Pepsi, Fuji ili Shell...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7850 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/03/2020 : 17:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

>thrash je najbolji metal pravac.

... i meni.


Pretpostavljan da si ka i Ladić zaminija trash i thrash

Ne ljubim metal i ne kužim se u klasifikacije, ali mi je megadeth uvijek bija zanimljiv pa sam se po tome ravnao, a pretpostavljam da tu upada i kill em all... Griješim?

Uostalom, ako je vjerovat internetima elementi thrasha se nalaze i na predzadnjem albumu s mog top 10-a.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 17:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Na Real thingu? Ma kakvi. To je poseban album. Sam za sebe. Kakvi ba interneti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7850 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/03/2020 : 17:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
A nisam to izmislio, kazu mi to i frendovi metalci... al nisam na svom teritoriju pa necu u raspravu. :)

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 29/03/2020 17:29:59
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/03/2020 : 17:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Malo pauza, pa u revijskom tonu.
Meni najbolja stvar, a i solaža se da istrpiti.


https://youtu.be/2b9BpunsVmo

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24721 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2020 : 17:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Slusam cijeli zivot jedne i druge. Gledao sam ih vise puta uzivo. I stojim iza tvrdnje da su ovi nerazvikaniji bolji. Ovi, naravno koji nisu korporacija kao Pepsi, Fuji ili Shell...



I ja ih slušam od kad znam za sebe. I jedne i druge. Gledao ih uživo takođe. I Metallica iz onog "nekorporacijskog" perioda (do Black albuma) rastura Megadeth na svim nivoima.
Posle tog perioda, jedni su otišli u nekom drugom pravcu i nekako evoluirali, ovi drugi nisu više ništa pametno imali da kažu i reciklirali su sami sebe.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2020 : 17:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

>thrash je najbolji metal pravac.

... i meni.


Pretpostavljan da si ka i Ladić zaminija trash i thrash

Ne ljubim metal i ne kužim se u klasifikacije, ali mi je megadeth uvijek bija zanimljiv pa sam se po tome ravnao, a pretpostavljam da tu upada i kill em all... Griješim?


Trash znači smeće, thrash bi otprilike značilo razvaljivanje. Budući da Metallica, Anthrax, Megadeth i Slayer razvaljuju, predstavljaju thrash metal. Inače, ova četiri benda se i nazivaju velikon četvorkon thrash metala.
Inače, iako me cili život prati "stigma" metalca, thrash je ako o muzici pričamo crossover punk/Hc-a i metala, a ako o tekstovima pričamo 90% HC/Punk.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 29/03/2020 18:04:22
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2020 : 17:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl
Slusam cijeli zivot jedne i druge. Gledao sam ih vise puta uzivo. I stojim iza tvrdnje da su ovi nerazvikaniji bolji. Ovi, naravno koji nisu korporacija kao Pepsi, Fuji ili Shell...



I ja ih slušam od kad znam za sebe. I jedne i druge. Gledao ih uživo takođe. I Metallica iz onog "nekorporacijskog" perioda (do Black albuma) rastura Megadeth na svim nivoima.
Posle tog perioda, jedni su otišli u nekom drugom pravcu i nekako evoluirali, ovi drugi nisu više ništa pametno imali da kažu i reciklirali su sami sebe.


Peace sells i Rust in peace su sviračka remek djela. Pogotovo Peace sells koji je siroviji ali kojen Gar Samuelson koji je inače jazz bubnjar daje poseban šmek.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/03/2020 : 17:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Malo pauza, pa u revijskom tonu.
Meni najbolja stvar, a i solaža se da istrpiti.


https://youtu.be/2b9BpunsVmo


Divno. Izdrzao sam skoro 30 sekundi, onda sam pustio nesto zesce da dodjem opet sebi.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2020 : 17:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivanl

Heravy Metal je najzajebanija glazba na svitu. I jebeno najbolja , ali triba razlučit koja...tu sigurno ne spadaju glam, trash, death, goth, sweet i ko zna kako li se nazivaju ostali izdrkavajuči, šugavi stilovi van jezgre bandova iz osmdesetih koji su zakon!


Khm khm... grrrrr!

Ako si vec pomenuo najzajebaniju glazbu (valjda u smislu truda ulozenog i tehnike) onda gresis. Imas u DM toooliko ludih gitarista koji setaju one iz 80-ih na povodcu, i ne pricam samo u tehnickim solazama.

I DM je nastao sredinom 80-ih, iz bandova sa pocetka 80-ih.





khm.khm.
Nista to. Teska tlaka. Ka hrvatska zabavna glazba ili srpske cajke. Uopce nemaju neki izicaj, text ili ideju vodilju. Pjevaju pizdarije. Vatra je zakon prema tome, kad je vec ispljucana na proslim stranicama...


Ima još jedan vrhunski (uglavnon)thrash bend, imena Suicidal tendencies, koji kaže:
Just 'cause you don't understand what's going on
Don't mean it don't make no sense
And just 'cause you don't like it
Don't mean it ain't no good

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 29/03/2020 17:47:29
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24721 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2020 : 17:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl
Slusam cijeli zivot jedne i druge. Gledao sam ih vise puta uzivo. I stojim iza tvrdnje da su ovi nerazvikaniji bolji. Ovi, naravno koji nisu korporacija kao Pepsi, Fuji ili Shell...



I ja ih slušam od kad znam za sebe. I jedne i druge. Gledao ih uživo takođe. I Metallica iz onog "nekorporacijskog" perioda (do Black albuma) rastura Megadeth na svim nivoima.
Posle tog perioda, jedni su otišli u nekom drugom pravcu i nekako evoluirali, ovi drugi nisu više ništa pametno imali da kažu i reciklirali su sami sebe.


Peace sells i Rust in peace su sviračka remek djela. Pogotovo Peace sells koji je siroviji ali kojen Gar Samuelson koji je inače jazz bubnjar daje poseban šmek.



Naravno da su remek dela. Ali su Ride the lightning i Master of puppets još veća remek dela. Da ne govorim o tome da je Metallica na ta dva albuma prva pokazala da je moguće spojiti metal sa dobrim i smislenim tekstovima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2020 : 17:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Slažen se sa Polijen, metal gitaristi su najčešće drkači gitare.
Meni ponajbolji gitarski duo Guy Picciotto i Ian MacKaye.
Mislin da na 6 albuma nemaju ni jednu solažu.


Heravy Metal je najzajebanija glazba na svitu. I jebeno najbolja , ali triba razlučit koja...tu sigurno ne spadaju glam, trash, death, goth, sweet i ko zna kako li se nazivaju ostali izdrkavajuči, šugavi stilovi van jezgre bandova iz osmdesetih koji su zakon!


Prvo, nije trash, nego thrash.
Drugo, thrash je najbolji metal pravac.
Treće, kad je sviračko umijeće u pitanju, bez obzira na ukus, malo se bendova može usporedit sa Megadethom koji je thrash.
Četvrto, pokojni Piggy iz Voivoda kad je originalnost i osjećaj u pitanju, stavi u džep 99% razvikanijih gitarista.


Ma Borcicu, trazis dlaku u jajetu. Trash, tresh, thrash, sta cemo sad vadit slovo iz konteksta. Vridi prvi od Metallice i to zato sta ga je radija Mustaine s njima. I slazem se da je Megadeath jebeno dobar bend. Barem 50% bolji od razvikane Metallice. Gleda san starog dopasa tri puta i svaki put me je izbija iz postola.
Ja mislin da nisan nikad cuja Voivod. Triba bi probat. To jest i ocu, jer sve predlozeno dosad na ovom topica san odslusa, s vecim ili manjin gustom/zanimanjem... volin glazbene savjete, narocito kad vidin da se auditorij kuzi, ka ovdi.


Ne virujen da će se tebi Voivod svidit. Prvi album priskoči, drugi i treći su remek djela, posli su otišli u eksperimentiranje. Ako ti se nešto i svidi mislin da bi to mogli bit kasniji albumi.
Evo jedna interesantna obrada:


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/03/2020 : 17:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2020 : 17:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl
Slusam cijeli zivot jedne i druge. Gledao sam ih vise puta uzivo. I stojim iza tvrdnje da su ovi nerazvikaniji bolji. Ovi, naravno koji nisu korporacija kao Pepsi, Fuji ili Shell...



I ja ih slušam od kad znam za sebe. I jedne i druge. Gledao ih uživo takođe. I Metallica iz onog "nekorporacijskog" perioda (do Black albuma) rastura Megadeth na svim nivoima.
Posle tog perioda, jedni su otišli u nekom drugom pravcu i nekako evoluirali, ovi drugi nisu više ništa pametno imali da kažu i reciklirali su sami sebe.


Peace sells i Rust in peace su sviračka remek djela. Pogotovo Peace sells koji je siroviji ali kojen Gar Samuelson koji je inače jazz bubnjar daje poseban šmek.



Naravno da su remek dela. Ali su Ride the lightning i Master of puppets još veća remek dela. Da ne govorim o tome da je Metallica na ta dva albuma prva pokazala da je moguće spojiti metal sa dobrim i smislenim tekstovima.


Na mome spisku je Master of puppets, Peace sells u memorable mentions, tako da nije da se ne slažemo. Metallica je to možda bolje složila, izričaj joj je direktniji, ali svirački je Megadeth bolji. Vjerovatno zato šta Mustain i dan danas ima kompleks izbacivanja iz Metallice, pa je u nastojanju da ih prestigne uvik oko sebe skuplja vrhunske muzičare.
Isto tako, nije ni da Megadeth piva pizdarije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 29/03/2020 17:59:22
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24721 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2020 : 18:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mustain će umreti sa tim kompleksom, tu nema sumnje.
A ako već poredimo ove albume, Megadeth nema bravure tipa Fade to black, Creeping death ili One, niti jake tekstove poout Welcome home ili Leper messiah. I zato mi je ovaj prvi band mnogo jači.

Ukoliko pričamo o tehničkim stvarima, ja ne sviram nijedan instrument, tako da govorim samo o utisku kao konzument. A to mi je jedino i važno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/03/2020 18:05:36
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/03/2020 : 18:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mustain će umreti sa tim kompleksom, tu nema sumnje.
A ako već poredimo ove albume, Megadeth nema bravure tipa Fade to black, Creeping death ili One, niti jake tekstove poout Welcome home ili Leper messiah. I zato mi je ovaj prvi band mnogo jači.

Ukoliko pričamo o tehničkim stvarima, ja ne sviram nijedan instrument, tako da govorim samo o utisku kao konzument. A to mi je jedino i važno.



Ne sviraš ni jedan instrument, a živiš u švici?
Pa ta je zemlja toliko toga dala od klasične glazbe, jazza, rocka...

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24721 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2020 : 18:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sviram kur*u. Ali ni to ne umem kako treba. :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2020 : 18:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mustain će umreti sa tim kompleksom, tu nema sumnje.
A ako već poredimo ove albume, Megadeth nema bravure tipa Fade to black, Creeping death ili One, niti jake tekstove poout Welcome home ili Leper messiah. I zato mi je ovaj prvi band mnogo jači.

Ukoliko pričamo o tehničkim stvarima, ja ne sviram nijedan instrument, tako da govorim samo o utisku kao konzument. A to mi je jedino i važno.


Iako meni i Megadeth ima dobrih tekstova, slažen se da su tekstovi Metallice bolji. Mada, da je Mustaine napisa samo "What do you mean I "ain't kind? I'm just not your kind", ima moju prolaznu ocjenu.
Šta se bravura tiče. Conjuring, Black friday,Holy wars ili Five magics, su bravure za 10.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/03/2020 : 18:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote


Izolacija izvlači ono najgore iz nas.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24721 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2020 : 19:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Mustain će umreti sa tim kompleksom, tu nema sumnje.
A ako već poredimo ove albume, Megadeth nema bravure tipa Fade to black, Creeping death ili One, niti jake tekstove poout Welcome home ili Leper messiah. I zato mi je ovaj prvi band mnogo jači.

Ukoliko pričamo o tehničkim stvarima, ja ne sviram nijedan instrument, tako da govorim samo o utisku kao konzument. A to mi je jedino i važno.


Iako meni i Megadeth ima dobrih tekstova, slažen se da su tekstovi Metallice bolji. Mada, da je Mustaine napisa samo "What do you mean I "ain't kind? I'm just not your kind", ima moju prolaznu ocjenu.
Šta se bravura tiče. Conjuring, Black friday,Holy wars ili Five magics, su bravure za 10.



Ono što meni najviše smeta kod Megadeth je što su njihovi prvi albumi isuviše Kill 'em all, to jest, logički nastavak stila tog albuma. Da li je Mustaine to podsvesno uradio, ne znam. A možda samo meni tako zvuči.

Drugo, koliko god Hatfield nema neki glas, bolji je od Mustainea par svetlosnih godina (meni je njegov najbolje otpevan album Countdown..). I tu još ako uračunam tekstove i sam stil sviranja, meni Megadeth ne može da bude ni blizu Metallice. Ali dobro, svakom svoj ukus.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/03/2020 19:13:33
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 19:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl
Slusam cijeli zivot jedne i druge. Gledao sam ih vise puta uzivo. I stojim iza tvrdnje da su ovi nerazvikaniji bolji. Ovi, naravno koji nisu korporacija kao Pepsi, Fuji ili Shell...



I ja ih slušam od kad znam za sebe. I jedne i druge. Gledao ih uživo takođe. I Metallica iz onog "nekorporacijskog" perioda (do Black albuma) rastura Megadeth na svim nivoima.
Posle tog perioda, jedni su otišli u nekom drugom pravcu i nekako evoluirali, ovi drugi nisu više ništa pametno imali da kažu i reciklirali su sami sebe.


Peace sells i Rust in peace su sviračka remek djela. Pogotovo Peace sells koji je siroviji ali kojen Gar Samuelson koji je inače jazz bubnjar daje poseban šmek.



Naravno da su remek dela. Ali su Ride the lightning i Master of puppets još veća remek dela. Da ne govorim o tome da je Metallica na ta dva albuma prva pokazala da je moguće spojiti metal sa dobrim i smislenim tekstovima.


Lightning i Master su odlicni bez dvojbe. Ali meni su Megadethovi; Countdown to extinctuon, Youthanasia i Crypctic writings, sa pokojnim Menzom i Friedmanom u istom rangu, u najmanju ruku.
Nego niposto mi ne lezi tvrdnja da je tek Metallica spajala glazbu s smislenim textovima. Imali su itekako sto ispricati i kazati Saxon, Judas, Accept godinama prije. Da spomenem samo neke...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2020 : 19:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote

Ima još jedan vrhunski (uglavnon)thrash bend, imena Suicidal tendencies, koji kaže:
Just 'cause you don't understand what's going on
Don't mean it don't make no sense
And just 'cause you don't like it
Don't mean it ain't no good
[/quote]
Poznajem njihov rad, naravno...
Voivod cu procheckirati vrlo brzo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000