forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2020 : 00:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Kao prvo, moramo promijeniti snimku.
Ovo je toliko loše, da je na granici boli kad slušaš preko slušalica.
Znaš ono visoko osjetljive, pa još moraš malo pojačati, dolazi do drame.
Daklem


Dalje, kad si napisao da primaš kritike znači da si spustio gard i spreman si popiti par krošea.
Nisam znalac o Judasima, ali valjda je on važniji dio franšize.
Sad taj gej performans je plus ili minus nisam proučavao.
Pjesma je složena za podilaženje.
Bumo lupili text, stiskali šake i promjenom ritma, solažama i zajedničkim uzvicima pokušali pojačati emocije.
Uz moj falset ( ni blizu Maxu Emanuelu ili Jarousskyu) koji ću izvući da dignem izvedbu na viši nivo, pratit će me bubnjar sa gaženje svih pedala, pa ćemo dobiti dodatni efekt.
Nažalost slušam Dannya par zadnjih dana pa me ti udarači u svrhu radnje baš pomalo mimoilaze.
Najs traj velikog hita, samo...
Nije da mi je izvedba i pjesma nešto najgore od najgoreg, može se to slušati.
Ono pokušaj lige prvaka, a ispao kup uefa.

Piši mi plus iz zalaganja.
Plaćaš prvu pivu, dalje po protokolu.




Ma to sam i rekao.
Ma kakav gard, ne traze se ovdje istine, kako je netko kazao...
Pivu, i dvije uvijek, bez problema placam. Kriv ili duzan ili ne...to stohi. Bez daljeg.
Fckn. Sto jos?
Halford, tja, ko je ono rekao da se ne bacaju biseri pred svinje? Dobra mi je ta maxima.
Tomica? Ajme, njemu ne bi bacio ni klip dva kokuruza...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/05/2020 : 09:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Još si tvrd za Tomicu?
Toto se povukao, no kad dolaziš u zg ipak ponesi štitnik za zube i rukavice da rasčistimo jel Tomica ok ili nije.


Jučer po preporuci vukozeca propustio Đizusa kroz slušalice i zaspao.
Sad dal jel to plus, nemam pojma, ali su mi oduvijek bili nekako dosadnjikavi.
Od te grupacije mi je kraljica Siuxa napetija.

Za kraj jel su mi natovarili hrpu bezveznih obaveza, nakon što sam prošetao kera, dobio pauzu za malo preslušavanja pa na put.
Frend poklonio Maidene pa uz jutarnje tople napitke tlačimo susjede.





samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2020 : 12:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako tako volis Maidene, a ne volis Judase? Taj Book of souls mi je bio malo kompliciran, ali uzivo mi se jako svidio, bas sam starijeg bio odveo u Spalladium arenu. Bilo mi je gust jer zivim 500 metara dalje, i nije trebalo putovati tisuce kilometata kao obicno... poslije sam ga poslusao desetak puta i zaboravio na njega. Koji ti je najbolji album od Maidena? Meni su najdrazi i najbolji; Piece of mind i Brave new world.
Za Tomicu, se sve moze dogovoriti, fleksibilan sam ja i prijemciv, garantiram ti. A ako ne uskladimo misljenje, uvijek mozemo iznajmiti ring ili sto vec... a Tonto moze biti sekundant.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/05/2020 : 15:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

https://i.imgur.com/6TPJivPh.jpg


Sta ti je ono crveno (knjiga, kutija?) sasvim ispod stola?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/05/2020 : 15:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Danas se vrte tri albuma od grupe Natural Child


Hard In Heaven (2012)
For the Love of the Game (2012)
Dancin' With Wolves (2014)




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2020 : 16:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja san jutros s guston poslusa Bajagu i Jahace magle, u sampasu nakon proslavljenog prvog maja, i bas mi je lipo ucinija. Krasan album. Puno odlicnih glazbenih rijesenja u odnosu na njegove uobicajene hitoidne poskocice. Cesto mu se vratim, kroz sve ove godine, i jasno mi je potpuno zasto ga fanovi Bajage ne vole i ne shvacaju. Kako bi ono englezi rekli? Most underrated album.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/05/2020 : 22:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivi skoj

https://i.imgur.com/6TPJivPh.jpg


Sta ti je ono crveno (knjiga, kutija?) sasvim ispod stola?






Ako ti otkrijem, morat ću te ubiti.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/05/2020 : 22:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kako tako volis Maidene, a ne volis Judase? Taj Book of souls mi je bio malo kompliciran, ali uzivo mi se jako svidio, bas sam starijeg bio odveo u Spalladium arenu. Bilo mi je gust jer zivim 500 metara dalje, i nije trebalo putovati tisuce kilometata kao obicno... poslije sam ga poslusao desetak puta i zaboravio na njega. Koji ti je najbolji album od Maidena? Meni su najdrazi i najbolji; Piece of mind i Brave new world.
Za Tomicu, se sve moze dogovoriti, fleksibilan sam ja i prijemciv, garantiram ti. A ako ne uskladimo misljenje, uvijek mozemo iznajmiti ring ili sto vec... a Tonto moze biti sekundant.



Nisam ja stručnjak za Maidene samo je situacija takva da kad mali pokaže interes za nekoga u muzici ja zajedno sa njime to prostudiram i ponešto pokupujem.
Imam skoro sve albume od Eminema i kojekakvog repanja kad je bio u toj fazi.
Srećom smo to napustili, iako i tu ima ponešto dobroga.
Ja sam otvoren za kojekakve note tako da mi nije teško preslušati ponudu dana.
Nisam tip da bi mu nametao svoje odabire.
Naravno odveo sam ga i na jazz i klasiku, balet... da vidi na šta to liči.
Nije baš bilo pretjeranog oduševljenja, ali sve u svoje vrijeme.
Od Irona nekako najbolji Live after death i Brave new world koji je naručen i stiže from england kad se pošta smiluje.
Judasi možda budu next na tapeti, nikad se ne zna, mada trenutno se ide prema Rushu.
Ipak je njihov bubnjar uzor Toolovom Dannyu.
Svašta se tu dade saznati kad malo prekopaš.

Eto da te dalje ne davim otprilike u grubim crtama.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/05/2020 : 23:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ako ti otkrijem, morat ću te ubiti.




Ha ha, onda cu se jos malo strpiti i prespavati.



A sigurno je samo pijesak za macke.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/05/2020 : 00:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by ivi skoj

poglavlje drugo
Nisam se susretao sa Sufjanom, ali me strah zbog poradi Ivanovih kritika.
Ipak sam ja premlad za tako tešku literaturu.
Opet kad razmislim, tako nježne boje i humor kod Pola sigurno nisu utjecale na borbeni duh autora, pa neće ni na moj.
SS je na listi, samo treba nanišaniti trenutak starta.
Daj neki hint za prvi pokušaj slušanja, od kojeg albuma.
Spotifaj dalje zna sam, kad upišem kordinate.




Poslušaj album Illinois pa ako ti se to ne svidi, onda nije za tebe. Ako te navuče, sam ćeš istraživati dalje.



Preslušao i shvatio da obično ekipa radi ponešto kraće albume.
Što bi rekli, nikad kraja.
Utisci svakojaki, frajer nadrobio hrpu svega, ono dok nešto radiš može biti pozadinska mjuza.
Sad pretjeranog oduševljenja i uvlačenja u tematiku izostalo.
Podsjećaju me poneki djelovi na Meredith Monk i Steve Reicha.
Dug je put, možda se još susretnemo.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/05/2020 : 00:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Dug je put, možda se još susretnemo.




Nešto sumnjam :D

Kod mene je to bila ljubav na prvu pjesmu (Casimir Pulaski Day) ali uglavnom nitko ne dijeli moje oduševljenje.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 11:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo Beva, ja sam poslusao album Illinoise, pristojno u cijelosti, i krenuo sam na to putovanje bez temeljnog znanja ali i bez predrasuda. Uredno sam se ukrcao na pocetnoj stanici i odradio to putovanje do cilja, na koji sam stigao bez prozivljenih emocija. Putovanje mi je bilo monotono, (ne zamorno), ali vec puno puta videno. Cinilo mi se da se nalazim u jednoj velikoj dugoj pjesmi koja je bolja i ljepsa onima moji je sviraju no onima koji slusaju. Malo mi je to sve too soft, bilo pa me ostavilo ravnodusnim. Na kraju ovog putovanja cini mi se da je gospodin Sufljan otisao na sjever, a ja sam se eto, vratio na jug. Ako se sretnemo ponovo u zivotu, negdje, dobro, a ako ne, nikom nista.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/05/2020 : 11:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Evo Beva, ja sam poslusao album Illinoise, pristojno u cijelosti, i krenuo sam na to putovanje bez temeljnog znanja ali i bez predrasuda. Uredno sam se ukrcao na pocetnoj stanici i odradio to putovanje do cilja, na koji sam stigao bez prozivljenih emocija. Putovanje mi je bilo monotono, (ne zamorno), ali vec puno puta videno. Cinilo mi se da se nalazim u jednoj velikoj dugoj pjesmi koja je bolja i ljepsa onima moji je sviraju no onima koji slusaju. Malo mi je to sve too soft, bilo pa me ostavilo ravnodusnim. Na kraju ovog putovanja cini mi se da je gospodin Sufljan otisao na sjever, a ja sam se eto, vratio na jug. Ako se sretnemo ponovo u zivotu, negdje, dobro, a ako ne, nikom nista.



Kao prvo, hvala što si se uopće potrudio. Da, ti si ljubitelj žešćeg zvuka, koliko sam shvatio, a Sufjan je totalna suprotnost od toga. Ne znam, mene i njegova glazba i tekstovi pogađaju u tolikoj mjeri kao da sam osobno to napisao, iako ne dijelimo ni blizu ista iskustva.

Taj album je izuzetno cijenjen i među kritikom i među (malobrojnijom, očito) publikom. Evo, ovdje je po ocjenama i jednih i drugih najbolji album 2005 godine:

https://www.albumoftheyear.org/album/477-sufjan-stevens-illinoise.php

Sufjan je izuzetno svestran, sam je odsvirao tridesetak instrumenata na Illinoiseu. Meni su njegovi aranžmani i poezija među najboljim stvarima koje sam čuo.

Ja još samo trebam naletjeti na nekog kome Sufjanova glazba paše kao meni :D Prijateljima koji su i sami glazbenici se sviđa i misle da je genijalan glazbenik, ali to je to. Široj publici je uglavnom prespor. I da napomenem, ja sam nisam glazbenik, tako da kod mene nije do toga :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 03/05/2020 11:40:43
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 11:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ja ti stvarno volim poslusati kako novu glazbu tako i necije savjete, prijedloge... ma nisam ti ja samo za zesce i brze, evo probaj poslusati ovo, pa mi kazi sto ti se cini?

https://youtu.be/Ho_z_pkAbNA

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/05/2020 : 11:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma ja ti stvarno volim poslusati kako novu glazbu tako i necije savjete, prijedloge... ma nisam ti ja samo za zesce i brze, evo probaj poslusati ovo, pa mi kazi sto ti se cini?

https://youtu.be/Ho_z_pkAbNA



Nije loše, mada je ovo čak i za mene malo previše depresivno :D

I općenito, volim tekstove barem jednako kao glazbu, a kad netko piše pjesmu na jeziku koji mu nije materinji teško da može najbolje prenijeti emociju. Ali za domaći bend, jako dobro.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 12:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja zadnju godinu otkidam na ovaj bend. Nikako se 'skinuti' s njega, otkako sam ih slucajno odgledao u Zagrebu. Nisam mogao vjerovati da su 'nasi'. I supruga se totalno 'zakacila'. Djeca nas doma zafrkavaju. Meni su otkrice dekade. Nista, 'baci uho' jos malo na njih, prouci ako imas vremena mozda ti budu i bolji. Bas ih toplo preporucam, a kako su isli po regiji i vani koncertirali, jednom kad zavrsi ova nevolja preporucam i posjet koncertu. Uzivo neponovljivi. Cista energija i emocije. Zvuk, produkcija i aranzmani; kristalni.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2020 : 12:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Danas do podne jedno progresivno post rock albumče


Crippled Black Phoenix - No Sadness Or Farewell





The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/05/2020 : 14:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nema boljeg za druženje nedjeljom popodne (premda puno dana ovih dana liči na nedjelju):

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 18:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Za Cohena uvijek ima mjesta u nevolji i radosti. Na njegovom sam koncertu priznajem, skoro zaplakao. Skoro. Al desilo se ipak malo poslije njegove smrti, isplakao sam se na prvih pet pjesama turneje the Who, Who hits 50's... no, Leonard me prati cijeli zivot, ili postenije je reci ja sam njega pratio cijeli zivot. Sto je jos i vaznije, nastavljam to. On prevazilazi onu maximu, ziv si dok te se ljudi sjecaju. On je cak i iznad toga.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/05/2020 : 19:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Evo i mene sa voljom i na vrijeme.


Vidim danas se gorke suze liju, zbog kraja produženog vikenda ili...

Evo najbolje pjesme sa Book of souls da se uklope u rasploloženje.
Ipak je to posvećeno Mr. W.



samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 19:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav produzen vikend...
Ja sam ti IRON NEIDEM nikud.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/05/2020 : 20:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Blago tebi, ja upravo prošetao kera, sad pauza pa sutra u pogon.


Onda jedna tužna za mene himself



Ne znam ko je napisao, al je super, prigodna

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 20:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ni ja.

https://youtu.be/l5Fb4K8pNmg

Evo je jope'

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2020 : 20:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ova mi je vrhunska obrada Cohena


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2020 : 20:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ivane, evo ti ovi tvoji dosadnjakovići praše Waitsa...

Ni upola energije ko u našeg dosadnjakovića.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000