forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 18:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
...i molim vas bez prepucavanja, ovdje zaista svako ima pravo na svoje mišljenje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 18:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Daj malo velikih slova, kod imena, prezimena. Ja sad iden malo na zahod obavit fizioliske potrebe, dok ti ne odes sa rock topica. Pa cu malo citat, recimo pretenciozne filozofe, i vratim se za par sati, da vidim sta si nasra. Onda opet mogu malo popricat o rocku...



Ovim je SVAKA rasprava na ovu temu završena. Važi i za stinkyja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 18:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma ja ništa ne zamjeram, ivanul
malo se uzbudio oko nekakve azre i rocka

tvoja je reakcija, naravno, i bespotrebna i pogrešna.
uostalom, ja ću se vrlo lako maknuti da ivanl može neobavezno brbljati o rocku. pa ni ostalima ne želim ništa kvariti (ako im kvarim). idem ja malo slušati Plavu travu zaborava.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 18:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

tvoja je reakcija, naravno, i bespotrebna i pogrešna.



Iskreno, ni najmanje me nije briga da li ti nešto nekome zameraš i da li nekome dopuštaš da "brblja". Takođe, moja reakcija je moja i svoje mišljenje zadrži za sebe.

Piši ovde o tome šta slušaš ili šta ti se ne sviđa, ali na tome će ostati. Nema potrebe da reaguješ na ovaj post, veruj mi.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 18:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Meni ne kvariš, ako imaš što pametno za reći, slobodno.



Tvog sam mišljenja apsolutno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 18:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
imam puno toga. ali ne o glazbi, tako da... vidimo se negdje drugdje;)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 18:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni ne kvariš, ako imaš što pametno za reći, slobodno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 20/03/2020 : 18:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Nemoguća misija, trebalo bi mi jedno 15 dana za selektiranje. Možda da je po dekadama i žanrovima bi bilo lakše.

Ovako iz glave i ono što je spomenuto:
Jethro Tull - Aqualung
Radiohead - The bends
Pink Floyd - Wish you were here
Arcade Fire - The Suburbs (mada bi mogao i Funeral)
Pearl Jam - Ten
Nirvana- Nevermind
Chris Cornell ‎– Euphoria Mourning
Alice in chains - Dirt
Queen - A Night at the Opera
Daft Punk - Random Access Memories
Soundgarden - Superuknown
Stone Temple Pilots - Core
Led Zeppelin - Led Zeppelin
Cream - Live at Royal Albert Hall
The Beatles - Abbey Road
Free - The Free Story
Dream Theater - Images and Words
Fleet Foxes - Helplessness Blues
Father John Misty - I Love You, HoneyBear
Temple of the Dog
...

Od naših:
Laufer - The Best off
Urban & 4 - Mamut
Rundek - Mostovi

A gdje su još:
Leb i Sol, Kultur Shock, Beach Boys - Pet Sounds, Paul McCartney, Blind Faith, Deep Purple, Billy Joel, George Michael, Michael Jackson, R.E.M., Nick Cave, Iggy Pop, QOTSA, David Bowie, Miles Davis, Dylan, Hendrix, Marley, The Allman Brothers Band..
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 18:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
I tako si ja maloprije pustih na shuffle sa mobitela neku ogromnu playlistu u kojoj ima svega i svačega, na stotine stvari, da mi svira malo dok radim po kući, i prva stvar koja mi slučajnim odabirom od toga iskoči:



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/03/2020 : 19:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ni ja nikad nisam volio Azru. Nisam ih ni cijenio, kao ni Štulića. Znalo se desiti ono kad malo cugnem zapjevam Fa, fa, fa i to je to.
Kod nas su se na Azru palili uglavnom zg studenti, oni su ih dizali u nebesa.
Mi sarajevski studenti više smo volili Dugme, Indexe, ja osobno i Atomce, Smak, Drugi način..

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 19:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kod mene isto tako. Nekako mi Azra i Zabranjeno pušenje nikada nisu legli.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/03/2020 : 19:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

I tako si ja maloprije pustih na shuffle sa mobitela neku ogromnu playlistu u kojoj ima svega i svačega, na stotine stvari, da mi svira malo dok radim po kući, i prva stvar koja mi slučajnim odabirom od toga iskoči:




U autu držim ipod na koji sam natrpao par tisuća pjesama i često pustim ovako random, da se iznenadim. A nekad ciljano odabiram pjesme, zavisno od raspoloženja.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 19:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Užasno težak topic.

Fugazi-In on the killtaker



Hmmm, Fugaziji a ne i Minorthreat? Ok, nije isti nacin ali Minorthreat su mozda vise zapostavljeni nego Fugaziji pa...

Aha, skuzio sam da nitko nije umjestio Kyuss na listu, ono wtf!?


Drukcije sam ne mogu sastaviti top 10 listu za neki zanr (mozda, samo mozda za podzanr), a kamoli uopste. Zamrzio bi samoga sebe i previse se izzivcirao dok bi cackao mozdanim vijugama.


Mada... ako bi gledao bas na albume, kao cjelinu, i da je u pitanju neko essential remek djelo izvan granica vremena (i prostora ), onda bi mozda nasao nesto.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 19:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Kod nas su se na Azru palili uglavnom zg studenti, oni su ih dizali u nebesa.


Pa... Alternatvini Zagrebacki Rock Ansambl.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2020 : 19:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Užasno težak topic.

Fugazi-In on the killtaker



Hmmm, Fugaziji a ne i Minorthreat? Ok, nije isti nacin ali Minorthreat su mozda vise zapostavljeni nego Fugaziji pa...

Aha, skuzio sam da nitko nije umjestio Kyuss na listu, ono wtf!?


Drukcije sam ne mogu sastaviti top 10 listu za neki zanr (mozda, samo mozda za podzanr), a kamoli uopste. Zamrzio bi samoga sebe i previse se izzivcirao dok bi cackao mozdanim vijugama.


Mada... ako bi gledao bas na albume, kao cjelinu, i da je u pitanju neko essential remek djelo izvan granica vremena (i prostora ), onda bi mozda nasao nesto.





Fugazi mi je puno bolji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 19:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mada... ako bi gledao bas na albume, kao cjelinu, i da je u pitanju neko essential remek djelo izvan granica vremena (i prostora ), onda bi mozda nasao nesto.




Pa to je i point cijelog topica. Samo cjelina igra.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 20:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sad sam sjetio prvog cd-a kojeg sam nabavio, a da je iskakao iz okvira klasičnog rock zvuka. Upravo zbog tog pojma cjeline.

George Michael - Older

Nije da bi upao na listu, ali mislim da je vrijedan spomena. Tako se zaokružuje cjelina.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6917 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/03/2020 : 20:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

>Đorđe Balašević - U tvojim molitvama – Balade

...a-a, nije fer, kompilacije nisu dozvoljene. :P


Ja sam mislio da se vodi kao live album, mea culpa. Neka onda umjesto njega bude Bezdan.



Da objasnim, nekoć davno sam pročitao kako se koncert smatra albumom samo ako ima barem jednu pjesmu koja se ne nalazi na studijskim albumima. Inače se smatra kompilacijom. Učinilo mi se logično pa sam se time kroz život i vodio. :)


Zar to nije ovdje slučaj sa "Samo da rata ne bude"?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 20:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U pravu si. Moja greška, nisam išao za tim. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/03/2020 : 20:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
10 izvođača sa po jednm albumom?
Hm,ovako nešto

Bush - Sixteen Stone
Carter USM - 30 Something
Cradle of Filth - Dusk ... and her embrace
Garbage - Version 2.0
Machine Head - Burn my eyes
Metallica - Load
My Dying Bride - The Angel and the Dark River
Pink Floyd - Ummagumma
Sepultura - Chaos AD
Tito & Tarantula - Tarantism

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 20:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Sad sam sjetio prvog cd-a kojeg sam nabavio, a da je iskakao iz okvira klasičnog rock zvuka. Upravo zbog tog pojma cjeline.

George Michael - Older

Nije da bi upao na listu, ali mislim da je vrijedan spomena. Tako se zaokružuje cjelina.


Pa... mislim da je sigurno tu blizu. Older ili jos 2-3 druga njegova albuma (njegova, ne kao Wham).


Recimo da pokusavam sa drugog konca - naci album na kome ne bi menjao ni jednu jedinu pjesmu (tesko, takvih ima veoma malo). Pardon, ne mijenjao nego je okarakterisao kao (samo) osrednju. Znaci, da je cjeli album perfekcija, od pocetka do kraja. Onih sa 80% "zlatnik medalja" ima puno, ali bas sve od pocetka do kraja da obori s nogu... ma ima ih, ali kako postaviti reseto.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 22:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moze. Moze, Poli. Svi oni albumi koje san napisao/popisao... svi bez lose pjesme...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 20/03/2020 22:07:47
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 22:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

10 izvođača sa po jednm albumom?
Hm,ovako nešto


Carter USM - 30 Something
Tito & Tarantula - Tarantism



S'vija Lovre...bravo za 30 i nesto. Skroz san ih zaboravija. Gleda san ih usrid rata u Domu sportova. Taj su koncert snimili cili, official, priko onog jakog lika sta je vodija 'Van struje' emisiju.
Tito i tarantula, skroz zanimljiv bend. Dva puta su svirali u Splitu. Na Bace i na Kasune. Jesi li bija?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 22:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Kod mene isto tako. Nekako mi Azra i Zabranjeno pušenje nikada nisu legli.


To su kruske i jabuke. Kvantna fizika i teatar. Ali dobri su 'Pusenje' i kad su bili kao sarajevska cjelina, i poslje kao presedan u povjesti rocka u svjetskim razmjerima, da grupa koja je otisla u dva smjera koristi isto ime. I Sejo iz Zagreba i Nele iz Beograda su izdavali albume pod tim imenom bez kavgi. Nevjerovatno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 22:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma nisam ni mislio da nešto upoređujem te dve grupe, nego sam naveo ih naveo kao dve "legendarne", koje će velika većina staviti na svoje Top 10 liste, a koje meni nisu legle.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000