forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/07/2020 : 17:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Tonto je naravno u pravu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/07/2020 : 22:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Muka ziva ta Daleka Obala, a oni jos i kako tako kad pogledas sva smeca bendova iz moga grada...Pa onda i ajde nekako. Narocito u pocecima, sve sam ja to ispratio...
Ukic i Hrepa, bez duse? Glazbeno, tekstualno? Tja...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/07/2020 : 10:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne pitajte ništa, čisto da donesem frendu koji klik više...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/07/2020 : 10:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Top 12 naslovnica albuma (koje imam):

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/07/2020 : 11:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ma kad zavolis sadrzaj, zavolis i pakiranje. :)

...ali da, In the court of the Crimson King je vjerovatno najbolji i najkultniji cover u povijesti rock glazbe.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/07/2020 : 23:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hm,hm...
A di su sve one stotine lipih nacrtanih omota albuma...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/07/2020 : 09:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
233 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 21/07/2020 : 12:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
I ja sam ovo primetio.

Kada sam prvi put čitao ovu epizodu (Mefisto), nisam ni slusao King Crimson; ali par goddina kasnije sam uzeo da listam ovu epizodu i pozitivno se iznenadio :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2020 : 18:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto




Pa dragi, znas sam (valjda) sto je Dylan sve preslusavao kroz pero crtaca; od Stinga do Iron Maidena. Kroz vinjete i kadrove, u epizodama, nevezano za price. I to uvijek ploce.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2020 : 21:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

triput bolji bez Bana.
The Obala.


Ovo je ko da si reka da su Doorsi bolji bez Morrisona.



Doorsi bez Morrisona nisu isti Doorsi. Ali bogami i ona dva albuma koja su izdali posle njegove smrti pogotovo prvi Other Voices (1971) i Full Circle (1972) su bili jako dobri. Other voices sam mnogo puta preslusao. Drugaciji je to zvuk, ali idalje su to Doorsi i stvarno su dobri. Malo su izgubili na tezini u smislu nisu vise bili tako mracni i opsednuti smrti kao sto je Morrison bio, nego su se vise prepustili flamenco i jazz uticajima. Ja mislim da je najzasluzniji za celokupni uspeh i zvuk Doorsa i njihovo vezivno tkivo bio pokojni Ray Manzarek. A on je briljirao na svim albumima i uzivo nastupima (jednom rukom svirao klavijaturu a drugom rukom svirao bas na klavijaturi, jer doorsi nisu imali basistu)

Evo izdvojio bih naprimer ove tri pesme sa Other voices iako je ceo album vredan slusanja i odlican je!

Tihtrope ride - tvrda prava rok pesma sa odlicnim Manzarekom na vokalima

In the eye of the sun


Sjajna zavrsnica- Wandering musician
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/07/2020 : 23:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro si me sjetio na ove posleJimove Doorse. Ovu stvar sam jednom snimio na kazetu tamo pocetkom 90-ih u nekadasnjoj rock emisiji na radiju. Aaaah, uspomene...





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/07/2020 23:02:34
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2020 : 00:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Dobro si me sjetio na ove posleJimove Doorse. Ovu stvar sam jednom snimio na kazetu tamo pocetkom 90-ih u nekadasnjoj rock emisiji na radiju. Aaaah, uspomene...






Odlicna je i Ships withe Sails. Ma ceo album je sjajan. Sledeci ipak malo slabiji, ali ja bih bas voleo da su nastavili u tom svom novom fazonu, sigurno bi izbacili jos par bas dobrih albuma. Prerano su se razisli. Mada su izbacili i American prayer par godina kasnije.
A cesto se pitam kako bi izgledao sledeci album posle LA Womana da je Dzim ostao ziv, posto ja smatram LA Woman njihovim najboljim albumom. Da li bi nastavili u tom osvezenom ali zrelom blues rock zvuku, da li bi uspeli da nadmase LA Woman ili bi krenuli da tone.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/07/2020 : 10:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Doorsi su, što se mene tiče, savršen primjer izvrsne kemije medju članovima i medjusobne zavisnosti, makni jedan sastojak pa makar i Densmorea i to više nije ni približno dobro. O Morrisonu imam izvrsno mišljenje kao vokalu i grozno mišljenje kao pjesniku. Njegove drogirane nebuloze koje imaju želju biti duboke, a plitke su kao lokva oduvijek su me živcirale. Njegova želja da bude priznat kao pjesnik je baš smiješna, poput djeteta koje bi se htjelo igrati s odraslima, a ne može. S druge strane imao je nevjerovatan feeling za pjevanje, nosio je taj blues u sebi.

Slažem se da je L.A. Woman njihov najbolji album, nije mi najdraži, ali je sasvim sigurno najzreliji.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/07/2020 : 11:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ova trojica u trebala odigrati New Order trik, promijeniti ime nakon smrti Morrisona i možda bi imali više sreće.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/07/2020 : 17:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Trudio se Manzarek pjevati, ali ovo nije mogao nadoknaditi...jbga.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2020 : 21:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ova trojica u trebala odigrati New Order trik, promijeniti ime nakon smrti Morrisona i možda bi imali više sreće.



Mozda bi tako imali vise srece.

quote:
Originally posted by Tonto



Slažem se da je L.A. Woman njihov najbolji album, nije mi najdraži, ali je sasvim sigurno najzreliji.



Koji ti je najdrazi? Meni su LA Woman, The Soft Parade i Morrison hotel.

A sto se tice Manzarekovog pevanja, evo ovde je bio jako dobar u izvedbi pesme koju je Morrison pevao:



Odslusao sam posle i Manzarekov solo rad i kolaboracije sa Roy Rogersom. Tu je stvarno bio odlican i na klavijaturi i na vokalima.


Edited by - going going on 22/07/2020 21:51:59
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/07/2020 : 11:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Koji ti je najdrazi? Meni su LA Woman, The Soft Parade i Morrison hotel.


Prvi i treći su mi najdraži, najviše sam ih vrtio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/07/2020 : 13:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a ovako to zvuči kad netko ide skidati Jima.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2020 : 19:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Doorsi su, što se mene tiče, savršen primjer izvrsne kemije medju članovima i medjusobne zavisnosti, makni jedan sastojak pa makar i Densmorea i to više nije ni približno dobro. O Morrisonu imam izvrsno mišljenje kao vokalu i grozno mišljenje kao pjesniku. Njegove drogirane nebuloze koje imaju želju biti duboke, a plitke su kao lokva oduvijek su me živcirale. Njegova želja da bude priznat kao pjesnik je baš smiješna, poput djeteta koje bi se htjelo igrati s odraslima, a ne može. S druge strane imao je nevjerovatan feeling za pjevanje, nosio je taj blues u sebi.

Slažem se da je L.A. Woman njihov najbolji album, nije mi najdraži, ali je sasvim sigurno najzreliji.


Pa makar i Densmorea...
Covjek je rasturac bubnja i nevjerovatan tehnicar. Feeling mu je 100 postotni, lakoca i ritmika besprijekorni.
Drogirani Morrison...
Jbg. nikad vise takve droge.
L.A. Woman je remek djelo. Besprijekoran album. Sad vec daleko, daleko vise od klasika. Legendaran! Meni osobno u 50 najboljih ikad.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2020 : 19:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ova trojica u trebala odigrati New Order trik, promijeniti ime nakon smrti Morrisona i možda bi imali više sreće.


Vrlo lako moguce. Ali i nije im bilo potrebno, mada im postujem pokusaje, cak i sa Ianom Astburyem. Sve je to jos uvijek dobro i bolje od mnogih. Ljuti rock blues izricaj. Svoj cetvorici moj naklon i skidam kapu!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2020 : 20:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a ovako to zvuči kad netko ide skidati Jima.




Ovaj stvarno zvuci kao Dzim! Interesantno!

quote:
Originally posted by ivanl

. Sve je to jos uvijek dobro i bolje od mnogih. Ljuti rock blues izricaj. Svoj cetvorici moj naklon i skidam kapu!



Potpisujem od reci do reci!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2020 : 19:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nedavno je trebao doci neki bend u Zagreb,(a vec su i bili prije), the real Doors, ili tako nesto... tribute, za koji mi kazu ljudi da je nevjerovatan osjecaj na njihovim svirkama. Procheckirao sam ih malo, i zbilja su okej. Upotrebljavaju iste instrumente tih godina na kojima su Doorsi 'pleli'. A cak i lik koji pjeva me je u svom suludom cinu reinkarniranja Morrisona, fino iznenadio. I jbt. lipo piva i slici. Naravno to je sve suludo, kao hologramska turneja Ronnia Jamesa Dia, ali zainteresiralo me je bilo. Htjedoh pohoditi taj dogadaj u Boogaloou, ali Korona me je omela. Pootkazivase sve, pa sad ne mogu reci, bili mi bilo drago cuti trunku tog glazbenog nekadasnjeg genijalnog izricaja, ili bi me umelo i zgadilo, (kao kad sam otisao na Stinga, jer je svirao stvari od The Police), pa mi na kraju koncerta jos vise bilo zao sto nikada vidjeti necu velicanstvenu 'Policiju', jbg. Al' ne znas dok ne probas...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2020 : 19:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Inace, danas sam shvatio, da nisam Filter slusao jedno 15 godina...pa ih nalozio, a odveli me u daleku proslost bendova koji se ne slusaju cesto. Pa nalozio Primus, No means No, NIN...
Bas gust.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2020 : 20:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nastavio sam niz, preslusavanja ovih bendova, za koje se voli reci, 'most underated bands', a koje osobno stvarno nisam dugo poslusao, i sad mi je drago kao da sam starog prijatelja ugledao nakon dugog niza godina. Danas su isli: Gangs of four, Manic street preachers i Sonic youth. Bas genijalno.
Sjetih se i kako dvije grupe od ovih danas ponovo ispreslusavanih, imaju i po pjesmu na top tenu, antifasistickih pjesama, sto je bas takoder vrlo bitno, pa poslusajte, ako hocete...
Sonic Youth/Youth against fascizm
Manic street preachers/If you tolerated this
Krasne rock numere s izricitom porukom/udarcem u lice, muda i solarni plexus...
Eh, da Azra nije bila rodena na ivim prostorima, gdje bi im/njemu kraj bio... a opet, i bolje je tako, nas i ostaje nas, razumljiv 101%. A za druge... pa jebiga, velika steta, sto ga nikad nece otkriti ni razumjeti.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/07/2020 : 10:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Danas, jbg. samo Peter Green i Fleetwood Mac.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000