forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/01/2021 : 16:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec



Već skoro 50 godina nisu u modi, ali i dalje standardno dobri. Gillan još uvijek u formi.


Meni je album grozan...

...kao i uostalom sve nakon banana.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/01/2021 : 16:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meni je sve nakon Purpendiculara isto :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2021 : 18:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima na bananama, ona jedna lipa laganija stvar. Zaboravija san kako se zove. Veceras cu je bas poslusat.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/01/2021 : 18:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ima na bananama, ona jedna lipa laganija stvar. Zaboravija san kako se zove. Veceras cu je bas poslusat.

Walk on. Odlicna.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2021 : 20:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ta! Jako lijepa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/01/2021 : 20:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Uz Walk on ove sa bananas su mi odlične. Sam ulet sa House of pain me odma kupio kad sam prvi put slušao album.








The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/01/2021 : 20:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ima i nakon Banana super stvari... Rapture of the Deep je npr. stvarno dobar album. Ima tu odličnih pjesama poput Things I Never Said ili MTV, ali i lagane Clearly Quite Absurd. Ništa mi ne zaostaju za klasicima s ranijih albuma. Now What isto ima svojih aduta, A Simple Song i Out of Hand su mi skroz dobre, dok je Uncommon Man možda i najbolja stvar na albumu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/01/2021 : 11:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Buldožer - Zabranjeno plakatirati

Jutros na meniju drugi album meni osobno najkvalitetnijeg ex-yu benda. Progresiva u svom punom sjaju. Nikad nisam prežalio Breceljev odlazak iz benda.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/01/2021 : 11:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Daleko najjači album Buldožera.

Omot isto vrh.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/01/2021 : 11:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Daleko najjači album Buldožera.

Omot isto vrh.

Prvi mi je draži jer je otkačeniji i glazbeno šareniji, ali da ovaj je glazbeno zreliji.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2021 : 11:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Prvi mi je draži jer je otkačeniji i glazbeno šareniji, ali da ovaj je glazbeno zreliji.


+1


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/01/2021 11:22:20
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2021 : 12:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tu i tamo poslusam Buldozder, kroz sve ove godine, nije da nisam...
Ali ne oprastam Marku sto je srao po Filigranskim plicnicima, 82. najboljem albumu iz bivse Juge, a i danas ovih prostora. (A zanimljivo, nije najbolji od Azre )

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/01/2021 : 13:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ah kad bi tako gledao što je ko govorio ništa živo ne bih slušao...

Uglavnom produžio sam nakon Buldožera na solo Brecelja. Jebemti kakva albumčina mu je Cocktail. Genijalno. Žao mi je samo što slabo razumijem slovenski, a još imam slovenske krvi.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2021 : 21:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Uglavnom produžio sam nakon Buldožera na solo Brecelja. Jebemti kakva albumčina mu je Cocktail. Genijalno. Žao mi je samo što slabo razumijem slovenski, a još imam slovenske krvi.



Da, steta. Jer album rastura ne samo instrumentalno nego i tekstovno. Ma, ubija! Marko je car samo takav, a ovo je bilo remek djelo tada.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2021 : 22:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
...ko jebe Buldozder...
:)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2021 : 10:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

...ko jebe Buldozder...
:)

Nemoj tako bez linka. Netko tko ne poznaje materiju bi mogao krivo shvatiti.






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/01/2021 : 12:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Yep. Istinu zboris, palo mi je napamet...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2021 : 13:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Preslušavao jučer The Beta Band. Onako, nekakav spoj folka, elektronike i psihodelije, uglavnom nekakav indie djir dosta melankoličan. Meni osobno zanimljivo i prilično dobro, vjerovatno pogodno za Bevu, Markosa i ostale sličnog ukusa.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/01/2021 : 16:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nego, nekidan je napokon snimljem prvi sluzbeni spot mojih dragih prijatelja 'Kostura'. Grupe koja zivi svoj nezavisni zivot u glazbenom smislu i svijetu 'estrade' uopce.
Da se ne zamaramo previse, oni su iz Splita. Malo snimaju, malo rade, malo pice u zivo, kad i gdje treba, pa evo; prvi official spot Kostura. Zivot pun suza.

https://youtu.be/GCyklQANukA

Poslije snimanja su 'opalili' i koncert od ure ipo za nas 7 u ovom sasvim osebujnom klubu na 'tajnoj' lokaciji. A onda smo se ubili od gradela, vina, pive i rakije u ova nesretna vremena...

Pa gustajte. Ili ne...kako vec. Nije ovo za svakoga. Ja sam ljuti fan, ne zato sto sam im dugovjecni prijatelj, vec zbog toga sto su jebeno odlicni!

S gustom im cinim reklamu. Sinoc postavljeno na bespuca interneta.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2021 : 16:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a jel itko znao da su Blue Oyster Cult lani izdali novi album nakon 20 godina? Ah što ova znatiželja iskopa...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/01/2021 : 12:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Postoji jedna rasprava koja je jedno vrijeme bila aktualna, a to je da li je mega popularna Hotel California Grupe Eagles ukradena od pjesme We used to know Jethro Tulla. Pričao sam sa ljudima koji se bave glazbom i svi se slažu da tu ima nešto iako nije očito. Ian Anderson je izjavio da je to nešto što su možda podsvjesno pokupili te da ga to ne smeta i da to nosi kao posvetu svome radu. “It’s not plagiarism. It’s just the same chord sequence,” he says. “It’s in a different time signature, different key, different context. And its a very, very fine song that they wrote, so I can’t feel anything other than happiness for their sake, and I feel flattered had they come across that chord sequence. It’s difficult to find a chord sequence that hasn’t been used and hasn’t been the focus of lots of pieces of music. Harmonic progression—it’s almost a mathematical certainty that you’re gonna crop up with the same thing sooner or later if you’re strumming a few chords on a guitar.”, kaže Anderson na kraju. Autor pjesme Felder takodjer odbija ideju da je bilo ikakvog utjecaja. Činjenica je da su Eaglesi nastupali na turneji zajedno sa Jethro Tullom kad su oni izvodili spometu stvar, ali je isto tako činjenica da Felder tada nije bio član Eaglesa.
Uglavnom sve skupa nebitno, imamo dvije prekrasne pjesme, a svaka sličnost je dakle slučajna. Moj favorit je naravno ipak onaj manje popularan.








The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/01/2021 : 16:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Atomsko sklonište - Mentalna higijena

Meni najdraži album atomskog. Vrh.






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/01/2021 : 22:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jane Lee Hooker - No B!

Najtoplija preporuka. Girl power na tragu zeppelina.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2021 : 00:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a pošto su se tamo na B-strani uvatili pisati hvalospjeve Zeppelinima odlučio sam si sastaviti Top 10 njihovih pjesama.

1.Achilles Last Stand (winner)
2.Babe I'm Gonna Leave You
3.The Battle of Evermore
4.No Quarter
5.Travelling Riverside Blues
6.Your Time Is Gonna Come
7.Gallows Pole
8.When the Levee Breaks
9.The Rain Song
10.Over the Hills and Far Away







The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/01/2021 : 01:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zanimljiva lista. Stvarno.

Mada i ja imam asova u rukavu (koji nisu toliko sprijeda i hvaljeni, npr. najvise mi se svidja That's the way), kao npr. Travelling Riverside Blues nije bas na best offima. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000