forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/02/2021 : 11:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ma u pravu je globinjo, nakon Layle i drugih odabranih pjesama nikad više na toj razini. Uhu ugodna kopija uhu ugodnog JJ Calea postao. Jebiga, bolji je bio dok nije bio čist, izgleda da je i BG u pravu :))
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 11:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
A Cave ne valja nakon što se skinuo?

Po meni je samo rastao.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 15/02/2021 11:30:48
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 11:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Skinija... sa cega? Sa terace? Balkona?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 11:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a što se samog Claptona tiče savršeno razumijem da ga u solo karijeri ne doživljavate kao nešto posebno čak bi se i složio - čisto korektno. No s druge strane ja ga ne gotivim nešto posebno ni prije. Yardbirds - meh, Cream - desetak pjesama, ostalo preskačem, a ni tih desetak me ne obaraju s nogu, Derek - precijenjen album, odličan live u filmoreu, Blid Faith - dvije dobre pjesme... još mi je najbolji kod Mayalla.
Njegov koncert E.C. was here iz '75-e mi je bolji od svega prije toga.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 12:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Skinija... sa cega? Sa terace? Balkona?



https://www.theredhandfiles.com/what-do-you-think-about-na/

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/02/2021 : 13:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a što se samog Claptona tiče savršeno razumijem da ga u solo karijeri ne doživljavate kao nešto posebno čak bi se i složio - čisto korektno. No s druge strane ja ga ne gotivim nešto posebno ni prije. Yardbirds - meh, Cream - desetak pjesama, ostalo preskačem, a ni tih desetak me ne obaraju s nogu, Derek - precijenjen album, odličan live u filmoreu, Blid Faith - dvije dobre pjesme... još mi je najbolji kod Mayalla.
Njegov koncert E.C. was here iz '75-e mi je bolji od svega prije toga.


bluesbreakers,yardbirds,cream,blind faith...to su 4 kupa prvaka u 6 godina...amen...blind faith album-po meni,top 10 ikad...a di je gostovanje kod najvećih...imao je nekih neloših albuma posli...od bluesa nije moga živit,tribalo je para za cugu i drogu-jebi ga

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/02/2021 : 13:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

A Cave ne valja nakon što se skinuo?

Po meni je samo rastao.



Po meni podjednako dobar (odnosno najbolji).

Ali Waits se npr. oslobodio tek kad je prestao lokat i skrasio se u idiličnom obiteljskom životu ;)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 14:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Skinija... sa cega? Sa terace? Balkona?



https://www.theredhandfiles.com/what-do-you-think-about-na/


Ti si dragi, neki zesci naivac...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/02/2021 : 14:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Skinija... sa cega? Sa terace? Balkona?



https://www.theredhandfiles.com/what-do-you-think-about-na/


Ti si dragi, neki zesci naivac...



Želiš reći da 63-godišnji Cave i dalje grije žlicu, usput izbacujući non-stop albume, soundtracke, knjige, scenarije, itd.?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 14:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne bi znao tocno. Ali moguce itekako. Da ili ne, sve je u redu dok mi,(nam) isprucuje glazbu kako treba. Osobno mislim da je dzanketa, ovako ili onako. Mozda ne grije zlicu ili cep, ali da, nesto tuce...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 14:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Skinija... sa cega? Sa terace? Balkona?



https://www.theredhandfiles.com/what-do-you-think-about-na/


Ti si dragi, neki zesci naivac...

Ma moze biti. Nista ja ne tvrdim, ali nigdje nisam zadnjih 20ak godina pronasao nesto sto bi islo u prilog tvojoj tvrdnji dok je bezbroj onih koji tvrde da je taj zivot iza njega. Moze biti propaganda, ali iz svih intervjua, dokumentaraca i ostalog nisam uspio iscitat nista sto bi natjeralo da mislim tako. Uostalom dok se rokao otvoreno je govorio o tom, ne znam zasto bi se sad pravio mutav.
...opet, sve je moguce.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 14:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Skinija... sa cega? Sa terace? Balkona?



https://www.theredhandfiles.com/what-do-you-think-about-na/


Ti si dragi, neki zesci naivac...



Želiš reći da 63-godišnji Cave i dalje grije žlicu, usput izbacujući non-stop albume, soundtracke, knjige, scenarije, itd.?

Da, to mi djeluje kao zesci sf.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4846 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/02/2021 : 14:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mda, poznato je da je da su 60+ ovisnici vrlo funkcionalni...

Netko stvarno jest naivan ovdje.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 15:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dovoljno je upalit neki kasniji intervju. Oci i govor sve govore. Recenice su suvisle, imaju subjekt i predikat. Kad pogledas intervju sa starijim Ian Andersonom ne treba ti nikakav dokaz da je covjek zaobilazio opijate, sve je jasno... za suprotan primjer upalis intervju od recimo Gregg Allmana.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 15:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Mda, poznato je da je da su 60+ ovisnici vrlo funkcionalni...

Netko stvarno jest naivan ovdje.


Boski i Dena Dokic. Samo takvi umjetnici, u punom smislu te rijeci. Do pakla i nazad na heroinu, u poznim godinama. Ovaj prvi staz od 60 godina dopa, do same smrti. Oba iz Varosa, 100 metri od mene.
Teska naiva...
Ono kao Generalic, Lackovic, Mraz...
E moj Vukozec, tribas se ti maknit malo iz rsdijske kabine. Tribas krenit od centra malo ka periferiji...
Pusti to...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/02/2021 : 15:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Kako je čudno čitati ove postove gdje se glorificira i uzdiže ovisnost. Kao da je to neko postignuće. Čitam i ne vjerujem!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 15:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uostalom koga briga...
Nek se pucaju, tko god hoce sa cim god hoce. Ne zanimaju me rasprave o moralu. Ako je to njihov dir, sta im ja mogu... dok isporucuju dobru glazbu, sve je okej.
Nadodao bi samo misao moje pokojne None; ko sta cini, sebi cini!
A jedan prekaljeni diler iz mog kvarta od 7 banki, s kojim popijemo ponekad pivu, je kazao; sve je u redu, svi radimo svoj posal, na njima je da me uvate, na meni da eskiviram. I bez namistanja. Fer borba.
Naravno da tako u zivotu i praksi nije, ali covik je cak dobro i reka. Nije on dzankete za rukav vuka da mu dodu kupit robu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 15:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Kako je čudno čitati ove postove gdje se glorificira i uzdiže ovisnost. Kao da je to neko postignuće. Čitam i ne vjerujem!


Pa i ne vjeruj.
Ti si ponikao iz jedne sredine, ovaj iz druge, on iz trece, ja iz cetvrte...
Nisu svi sve vidjeli i prosli. Ja sam u Varosu itekako stosta vidio prije nego sam istrosio dzonove po cijeloj planeti. I tamo po globusu i jos malo unaokolo, vidio jos stosta za tri zivota. I nasao pravi put, zivot i cilj. Dragi, ne cudi se nicemu. Zivi i pusti da se zivi.
Btw, apsolutno nitko nije uzdizao i glorificirao ovisnost. Citaj pazljivo. Osobno, sto se mene tice, nek crknu svi ako hoce i kad hoce od dopa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/02/2021 : 15:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Beva

Kako je čudno čitati ove postove gdje se glorificira i uzdiže ovisnost. Kao da je to neko postignuće. Čitam i ne vjerujem!


Pa i ne vjeruj.
Ti si ponikao iz jedne sredine, ovaj iz druge, on iz trece, ja iz cetvrte...
Nisu svi sve vidjeli i prosli. Ja sam u Varosu itekako stosta vidio prije nego sam istrosio dzonove po cijeloj planeti. I tamo po globusu i jos malo unaokolo, vidio jos stosta za tri zivota. I nasao pravi put, zivot i cilj. Dragi, ne cudi se nicemu. Zivi i pusti da se zivi.
Btw, apsolutno nitko nije uzdizao i glorificirao ovisnost. Citaj pazljivo. Osobno, sto se mene tice, nek crknu svi ako hoce i kad hoce od dopa.



Možda tebi ne izgleda tako, ali ovdje impliciraš da je netko naivan ako vjeruje da se neki umjetnik skinuo s droge. I onda kreneš s osobnim primjerima umjetnika narkomana. Ne znam kako tebi to izgleda dok pišeš, ali iz upisa djeluje kao da im se diviš.

Inače, apsolutno me ne zanima tko što radi sa svojim životom, ali neću se zato praviti da je ovisnost OK. Bilo kakva ovisnost.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 15:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Kako je čudno čitati ove postove gdje se glorificira i uzdiže ovisnost. Kao da je to neko postignuće. Čitam i ne vjerujem!

Bez droga bi ostali zakinuti za mnoga umjetnička djela, to je činjenica... ali kada mi netko količinu unesenih opijata koristi kao mjerilo nečijeg umjetničkog statusa ili vrijednosti, to mi je razina debilizma preko kojeg ne mogu prijeći.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 16:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Beva

Kako je čudno čitati ove postove gdje se glorificira i uzdiže ovisnost. Kao da je to neko postignuće. Čitam i ne vjerujem!


Pa i ne vjeruj.
Ti si ponikao iz jedne sredine, ovaj iz druge, on iz trece, ja iz cetvrte...
Nisu svi sve vidjeli i prosli. Ja sam u Varosu itekako stosta vidio prije nego sam istrosio dzonove po cijeloj planeti. I tamo po globusu i jos malo unaokolo, vidio jos stosta za tri zivota. I nasao pravi put, zivot i cilj. Dragi, ne cudi se nicemu. Zivi i pusti da se zivi.
Btw, apsolutno nitko nije uzdizao i glorificirao ovisnost. Citaj pazljivo. Osobno, sto se mene tice, nek crknu svi ako hoce i kad hoce od dopa.



Možda tebi ne izgleda tako, ali ovdje impliciraš da je netko naivan ako vjeruje da se neki umjetnik skinuo s droge. I onda kreneš s osobnim primjerima umjetnika narkomana. Ne znam kako tebi to izgleda dok pišeš, ali iz upisa djeluje kao da im se diviš.

Inače, apsolutno me ne zanima tko što radi sa svojim životom, ali neću se zato praviti da je ovisnost OK. Bilo kakva ovisnost.


Ma di cu sa ja sad s tobom raspravljat o dopu na forumu? Pa to pari u ludnici...
Zaboravi.
Nek radi sto god tko hoce, ja nemam volje na upozoravanje sto je lose sto dobro. Kad i to sto je dobro postaje upitno od covjeka do covjeka.
Dragi, niko ne implicira nista. Cave je nakon 17 overdozova ljuta dzanketa pa makar sad ne uzimao nista, u sto sumnjam, jer narkomani i bez para i oni sa masu para ostaju isti. To zapamti. Nikad im nista ne moze zamjenit heroin. Ako to ne znas, sad zapamti. A i boli te briga, sta ce ti to, i zasto bi znao...
Ko ih jebe. Imaju godina i pameti, pa nek rade sto hoce...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7757 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/02/2021 : 16:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedina rasprava, ako ju je trebalo biti, je bila ona o glazbenom/umjetničkom stvaralaštvu sa ili bez opijata. Do nikakvog moraliziranja nije trebalo doći.

Ja sam naveo Cavea jer se smatra rehabilitiranim (ivan ne ne vjeruje, njegov stav), vukozec je naveo i Waitsa. Voljeli ili ne jednog ili drugog i jedan i drugi spadaju u najveće živuće glazbene umjetnike... i oba su ispostavili velika djela čisti i trijezni. A Ian Anderson kojeg prati glas da u životu nije zapalio ni joint alfa je i omega jednog od najvećih i najutjecajnijih rock bendova u povijesti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 17:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ima ih jos. Kao da ne znas i sam, bezbroj. Neka ih 'cistih' ili 'sporkih', dok nam god isporucuju dobru glazbu i sviraju nam 'na uvce'.
Dabogda sto prije poceli ponovo!

Ljudi ko ljudi. Raspravljaju... ovdje na ovom mjestu i ovom topicu, bar bi pravi poznavatelji glazbe trebali biti prijemcivi i tolerantni ljudi...

A svom imenjaku koji je krivo shvatio velicanje kojekakvih supstanci, mogu reci, da ima zaista lijepo prezime, bas naziv moje najdraze 'droge'. One koju s gustom trosim, van i uz bogate trpeze.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/02/2021 : 17:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mick Box i ekipa se još uvik dobro drže i uživo zvuče iznenađujuće dobro!
Oni su mi jedna od tih neispunjenih želja za vidjeti uživo, nikako da ih uhvatim negdi.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 17:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ako ovo sranje prode, i oni budu svirali negdje, mozemo zajedno. Ni ja ih nisam gledao.
Moj ozbiljan prijedlog; dvorac Klam u Austriji, 09 lipnja. To im jos stoji na sluzbenoj stranici.
Sviraju, (ili bi tako trebalo biti), u cijelodnevnom programu sa Doors alive,(odlicnim tribute to bendom), Dwezilom Zappom koji svira cacine pisme, Sweet-om i Deep Purple-om.
Moze?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000