forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/10/2020 : 19:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Za Daytrippera se i ja slažem. Ok strip, ali ništa za pamćenje. Sa zanimanjem pratim ove osvrte na Sin City. Jedva čekam Fibrino izdanje da vidim kako će mi leći prve četiri priče nakon dugo vremena, a i da se upoznam sa preostalima i vidim jesu li stvarno toliko loše.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/10/2020 : 19:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi loše. Po meni vrhunske priče.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/10/2020 : 22:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Paka prije svega pohvale na angažiranosti i trudu oko ovog zanimljivog topica.

Osobno ne volim davati ocjene za stripove, pa ni čitati uđe ocjene zato što smatram da je teško biti objektivan, a opet koliko je tko od nas u stanju kvalitetno procijeniti neko djelo (to je isto priča za sebe). S druge strane ako netko ima smjelosti i volju to napraviti zašto ga obeshrabrivati u njegovoj aktivnosti?

Vezano za ocjenjivanje, a pod utiskom nedavno pročitanog, osobno mi je Bijeli vitez veliko razočaranje. Iako su mi ga neki prijatelji hvalili čini mi se besmislenim uopće analizirati taj do boli nategnut scenarij. To mi je upravo smiješno, kao i način na koji su prikazani glavni likovi, pa i otkrivene "velike" tajne. Nisam proučavao da li je to neka elseworlds varijanta (manje zlo u tom slučaju) ili regularni Bat. S druge strane crtež uglavnom zaslužuje visoke ocjene, osim kako su nacrtani neki likovi (zapravo većina glavnih likova). A ono zbog čega sam se uopće odlučio na komentar Bijelog viteza je to da mi takav strip nikako ne može biti po ocjenama maltetne uz bok npr. prvih Sin Cityja da ne spominjem ostale.

A kada sam već spomenuo Sin City nikako se ne mogu složiti da je npr. Hell and Back vrhunski strip.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/10/2020 : 22:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Za Daytrippera se i ja slažem. Ok strip, ali ništa za pamćenje. Sa zanimanjem pratim ove osvrte na Sin City. Jedva čekam Fibrino izdanje da vidim kako će mi leći prve četiri priče nakon dugo vremena, a i da se upoznam sa preostalima i vidim jesu li stvarno toliko loše.




Jedva čekam čuti dojmove, uvijek mi je drago čitati tvoje osvrte

quote:
Originally posted by Peyo

Paka prije svega pohvale na angažiranosti i trudu oko ovog zanimljivog topica.



Hvala

quote:
Originally posted by Peyo


Osobno ne volim davati ocjene za stripove, pa ni čitati uđe ocjene zato što smatram da je teško biti objektivan, a opet koliko je tko od nas u stanju kvalitetno procijeniti neko djelo (to je isto priča za sebe). S druge strane ako netko ima smjelosti i volju to napraviti zašto ga obeshrabrivati u njegovoj aktivnosti?



Eh, ali ja uopće ni ne pokušavam biti objektivan Ocjene na ovom topicu su čisto subjektivne prirode, odnosno to je baš moj osobni dojam recenziranih stripova. Inače mi je uvijek draže pročitati nečije subjektivno mišljenje (bilo pozitivno, bilo negativno) nego ajmo reći neutralne osvrte. Ali da, shvaćam šta oćeš reći vezano za ocjene. Gledamo li čisto brojčanu vrijednost, odnosi između nekih stripova iste ocjene djeluju u najmanju ruku čudno.

quote:
Originally posted by Peyo


Vezano za ocjenjivanje, a pod utiskom nedavno pročitanog, osobno mi je Bijeli vitez veliko razočaranje. Iako su mi ga neki prijatelji hvalili čini mi se besmislenim uopće analizirati taj do boli nategnut scenarij. To mi je upravo smiješno, kao i način na koji su prikazani glavni likovi, pa i otkrivene "velike" tajne. Nisam proučavao da li je to neka elseworlds varijanta (manje zlo u tom slučaju) ili regularni Bat. S druge strane crtež uglavnom zaslužuje visoke ocjene, osim kako su nacrtani neki likovi (zapravo većina glavnih likova). A ono zbog čega sam se uopće odlučio na komentar Bijelog viteza je to da mi takav strip nikako ne može biti po ocjenama maltetne uz bok npr. prvih Sin Cityja da ne spominjem ostale.



Bijeli Vitez definitivno nije regularni Batman. Promatraj ga kao Elseworlds priču jer to ona u stvari i jeste. A sad, meni je djelovao svježe, kao lijepo odstupanje od klasičnog mainstream Batmana. Nisam puno očekivao od scenarija i sasavim mi je lijepo legao, uvukao me je u radnju i ostavio me gladnim za još. Što se tiče Bijeli Vitez - Sin City poveznice, oni se ni ne mogu uspoređivati, osim po ovim brojčanim vrijednostima ocjena koje im dodjeljujem. Šta ću ja kad volim tako pisati

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/10/2020 22:53:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/10/2020 : 23:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Paka, piši ti samo i dalje čita se. Kao što rekoh izvrstan topic.

Ako je Bijeli Vitez rađen u stilu Elseworldsa onda je utisak dosta drugačiji. U tom slučaju je ocjena za priču kod mene prolazna, iako mi je i dalje razvučena na previše stranica, a i određene manjkavosti u scenariju i dalje postoje. U tom slučaju i crtež dobiva na popustu, vezano za izgled glavnih junaka (već sam napisao da mi se crtež dosta sviđa, a neke scene su odlične). Osobno me smeta kada se crta kako Harley građena poput "čačkalice", razvaljuje krimose udarajući ih svojim rahitično anoreksičnim nožicama, da ne spominjem Jockerovu borbu sa Batmanom nakon kraćeg tečajćića. O sličnosti faca se izgleda piše najviše kod Gibrata, a ovdje se to isto može primijetiti
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/10/2020 : 15:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SIN CITY: Booze, Broads & Bullets



Scenarij: Frank Miller - 7
Crtež: Frank Miller - 8,5
Ocjena: 77,5%
Izdavač: Dark Horse
Žanr: neo-noir



Šesta knjiga Sin Cityja nam donosi jedanaest kratkih priča. Glavni i sporedni likovi su većinom novi i do sada nam nepoznati, iako se tu i tamo pojavi pokoje poznato lice. Miller nam ovdje ne donosi ništa novo, ali bome ni ništa pretjerano pamtljivo. Osim stvarno vrlo dobre "The Customer Is Always Right", nijedna od ovih priča ne ostaje u sjećanju duže vrijeme i vrlo ih je lako zaboraviti gotovo odmah nakon čitanja. Nije toliko stvar u tome što su kratke, već što su jednostavno prosječno napisane. Okej su, no ništa više od toga. Očekivano, crtež je na razini i lijepo je vidjeti Millerove kadrove u punom sjaju. Kao i za skoro pa sve priče nakon druge knjige, crtež je ovdje glavna zvijezda, dok su radnje ovih priča gotovo pa zanemarive.

Nema se tu šta puno govoriti, "Booze, Broads & Bullets" je još jedno poglavlje Sin Cityja koje je kvalitetom kilometrima daleko od razine prve dvije knjige, no i unatoč tome može poslužiti kao sasvim neloša razbibriga kada niste raspoloženi za čitanje nekog dužeg djela.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/10/2020 : 16:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01



Miller nam ovdje ne donosi ništa novo, ali bome ni ništa pretjerano pamtljivo. Osim stvarno vrlo dobre "The Customer Is Always Right", nijedna od ovih priča ne ostaje u sjećanju duže vrijeme i vrlo ih je lako zaboraviti gotovo odmah nakon čitanja.



Slazem se, meni je ostala u secanju jedino prica sa Marvom u glavnoj ulozi. Nicega drugog se ne secam.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/10/2020 : 16:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako mi nije palo na pamet do sada spomenuti, ali bolje i sada nego nikako. Ako vam se sviđaju ovi osvrti koje pišem i htjeli bi još, na Darkwood forumu sam od 2014. do 2019. godine vodio gotovo pa isti ovakav dnevnik. Kroz tih pet godina skupilo se preko stotinu unosa i osvrta na superherojske i ne-superherojske stripove. Bacite oko

Evo link: http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26577.0

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 24/10/2020 16:40:40
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/10/2020 : 18:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


[i]Scenarij: Frank Miller - 7




Dosta je to visoka ocena za scenario koji je kilometrima ispod onog za prvu knjigu i koji se zaboravlja odmah po čitanju.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/10/2020 : 18:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, trebao sam staviti nižu brojku. Nego, sve mi se čini da bi mogao izbaciti ocjene kompletno, da ne zbunjujem ni sebe ni druge

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/10/2020 : 21:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
HITMAN




Scenarij: Garth Ennis
Crtež: John McCrea
Izdavač: DC Comics
Žanr: akcijski / superherojski



Visoka očekivanja mogu biti zamka prije čitanja. Za jako nahvaljene stripove očekujem da mi se pod obavezno moraju svidjeti, no često to ne bude slučaj. Slično mi se dogodilo i sa Ennisovim Hitmanom.

Ne mislim da je Hitman loš strip, daleko od toga. Ovdje imamo jednu sasvim solidnu crnohumornu superherojsku zabavu za koju je lako zaboraviti da se nalazi unutar jednog šireg univerzuma. Poznata je Ennisova odbojnost prema superherojima, no treba mu priznati da zna "stati na balun" s izrugivanjem kad je to potrebno. Posebno se to vidi u onoj one-shot priči gdje Tommy i Superman pričaju na krovu zgrade. No, kao što rekoh, Hitman je u velikom dijelu cijelog runa poprilično operiran od ostatka DC univerzuma, stoga će možda zainteresirati i čitatelje koji nisu veliki ljubitelji superheroja.

Međutim, suprotno očekivanjima, ni radnja ni likovi me jednostavno nisu povukli. Obično su mi kod Ennisa likovi uvijek odlično pisani, no u Hitmanu se jednostavno nisam mogao natjerati da me briga za njih. Osim samog Tommyja, nitko od ostatka ekipe mi nije postao nešto ekstra drag. Mislio sam da će se to promijeniti kako radnja bude napredovala, međutim nula bodova. Također, same priče mi nisu bile pretjerano zanimljive; jednostavno ne volim te šeme "mi stari vojnici imamo ono nešto što nas veže cijeli život i nitko osim nas to ne razumije" niti me iskreno zanimaju. Ennisova ljubav prema ratnim stripovima se, u mojim očima, puno bolje očituje u njegovim drugim serijalima, dok me ovdje nije uspio kupiti. Ipak, ovo je rani Ennis i nije za očekivati da je tada bio na istoj razini kao kad je pisao neke druge (meni draže) uratke.

Hitman je na kraju krajeva ispao čisto okej strip, iako sam očekivao više od njega. Nije sam po sebi loš, ali jednostavno me nije uvukao u taj Tommyjev svijet kako sam mislio da oće. Upravo mi zbog toga i nije ostao na polici. Što se tiče Fibrinog izdanja, nemam apsolutno nikakvih zamjerki.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/10/2020 : 23:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mene je Hitman iznenađujuće dobro zabavio (pa često i nasmijao) iako nisam neki Ennisov fan.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2020 : 19:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, trebao sam staviti nižu brojku. Nego, sve mi se čini da bi mogao izbaciti ocjene kompletno, da ne zbunjujem ni sebe ni druge


nisi trebao - sedmica je taman

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2020 : 19:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
moje mišljenje za Hitmena je identično Milijevom,nakon dve pročitane Fibrine knjige.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/10/2020 : 20:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To moze i znaciti da ste operirani od specificnog,dobrog, crnog, humora...ali shvatam zbog cega neki ljudi ne vole Hitmana...sto se mene tice kako godine odmicu, sve sam sigurniji da mi je ovo omiljeni Ennis,na par godina mogu da ga okrenem ponovo, dok mi je Propovednik zamoran i over the top...

Fibrino izdanje je sjajno,prevod maestralan...da je 26x17, bilo bi najbolje izdanje ovog stripa u svijetu...ali i ovako mi je jedno od najdrazih Fibrinih, a konkurencija nije bas za salu...

Edited by - john connor on 25/10/2020 20:13:38
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2020 : 22:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa i meni je Hitmen bolji od Propovednika.
ali najbolji Penis mi je Paniša.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/10/2020 : 17:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE BOOK OF GENESIS illustrated by Robert Crumb



Scenarij: -
Crtež: Robert Crumb
Izdavač: W.W. Norton & Company
Žanr: religijski



Crumbova Knjiga Postanka je čudna biljka. Ukoliko niste do sada upoznati s ovim djelom, reći ću samo da se ne radi o satiričkoj obradi biblijske Knjige Postanka što bi možda očekivali od Crumba, već imamo vjernu adaptaciju teksta, od riječi do riječi. Na ovih 200-ak stranica Crumb prikazuje kompletnu Knjigu Postanka, od početka do kraja, i obogaćuje je svojim ultradetaljnim i upečatljivim stilom crtanja.

Osobno nisam vjernik i o organiziranoj religiji (bilo da se radi o kršćanstvu ili bilo kojoj drugoj) nemam niti malo pozitivno mišljenje, tako da sam čitanju ovog djela pristupio čisto kako bi zadovoljio znatiželju jer me zanimalo kako jedan autor može tako kompleksno djelo u kompletu prebaciti u stripovski medij. I moram priznati da se Crumb u tome vrhunski snašao. Ukratko, kako Crumb ništa od originalnog teksta nije izbacio, isto ga tako nije niti mrvice uljepšao. Sve ono što se i inače nalazi u tekstu Knjige Postanka ovdje možemo vidjeti detaljno vizualizirano, bilo da se radi o ubojstvima, silovanjima, incestu i sličnim stvarima. Sadržaj je takav kakav je, nema smisla sad razglabati o njemu jer je to već neka druga tema, no čitajući ga u stripovskom mediju još više do izražaja dolaze detalji koje je tako lako previdjeti prilikom čitanja samog teksta.

Također, zanimljiv je i predgovor u kojem Crumb objašnjava kako je i zašto pristupio ovom projektu, kao i problem oko različitih prijevoda biblijskih tekstova i što su oni značili za stvaranje ovog stripa. Ukupnu ocjenu za ovo djelo, jasno, ne mogu dati, no smatram da bi ga svaki ljubitelj stripa trebao (ako ništa) barem probati pročitati. Ako ste vjernik, mislim da će vam Crumbova Knjiga Postanka skrenuti pažnju na neke skrivene detalje i pokazati vam koliko je zapravo brutalna i sirova priroda izvornog teksta. Ako niste vjernik, pa šta onda? Nisam ni ja, ali treba priznati da je Biblija kapitalno djelo svjetske književnosti, uza sve svoje pozitivne i negativne značajke. Ako ništa, pristupite ovom stripu na isti način kao i ja; da biste vidjeli kako se jedan majstor stripa uhvatio u koštac s iznimno detaljnim i zahtjevnim materijalom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 26/10/2020 18:00:31
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/10/2020 : 09:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
FURY: Svi Moji Ratovi



Scenarij: Garth Ennis
Crtež: Goran Parlov
Izdavač: Marvel
Žanr: ratni / akcijski



Da ne bi bilo zabune, ovo je remiks jednog mog starijeg osvrta s Darkwood foruma od prije nekoliko godina, nakon što sam pročitao američko izdanje. Ovdje stavljam Fibrinu naslovnicu čisto kako bi zainteresirao ljude za domaće izdanje

Sve u svemu, strip je dobar. Gledajući naslov "My War Gone By" i samo prvo poglavlje stripa, očekivao sam da će se cijela radnja vrtiti oko Furyjevog vremena u Vijetnamu, no ugodno me iznenadilo što cijeli serijal funkcionira kao presjek njegove (ajmo reći) kompletne vojne karijere.

Kroz cijeli My War Gone By imam osjećaj da Ennis zapravo prikazuje povijest američkih zajeba na raznoraznim frontovima van njihovih granica i od svih ovih malih, skoro pa samostalnih priča, nekako mi je najslabije sjela Kuba. Sve ostale priče su zanimljive, informativne i konstantno drže pažnju, dok Kuba tu stoji kao iznimka i iz nekog me razloga baš zamorila. Međutim, kako je radnja išla dalje, to mi je sve više i više sjedala. Iako ovdje imamo poprilično veliku količinu teksta (za jedan moderni Marvelov naslov), Ennis nikako ne guši čitatelja. My War Gone By ide jednim sasvim odmjerenim tempom od početka do kraja i prati se kao zanimljiva TV serija. Dobra mi je ideja da osim Furyja kroz cijelu radnju u tih 20-25 godina pratimo četiri jedno te ista lika. Ne bih htio previše otkrivati o njihovim sudbinama, no očekivano da neki od njih neće proći onako kako bih htio i na kraju mi ih je baš bilo žao.

Tokom čitanja sam se dvoumio oću li uzimati ovo na papiru kad Fibra izbaci, no sve mi se čini da bi mogao. Kako sam rekao, što se kraj više bližio, to mi je priča sve više sjedala na svoje mjesto. Parlovov crtež samo pridodaje tom dojmu, čovjek je naprosto fenomenalan i obožavam njegove radove. Svi mu likovi djeluju tako živi, a crtež okoline je stvarno lijep, čak i u momentima kad nije toliko detaljan. Od svih hrvatskih crtača što rade za amerikance, Parlov mi je u samom vrhu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/10/2020 : 09:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE NOBODY



Scenarij: Jeff Lemire
Crtež: Jeff Lemire
Izdavač: Vertigo
Žanr: misterija



The Nobody je grafička novela koju je Lemire objavio za Vertigo 2009. godine, a radi se o svojevrsnoj modernoj reinterpretaciji knjige "Nevidljivi Čovjek" H.G. Wellsa. Iako se iznenađujuće brzo čita, ovaj mi se naslov svidio. Što se tiče štimunga, mrvicu me podsjetio na Larcenetov "Brodeckov Izvještaj"; ovdje također imamo neobičnog stranca koji dolazi u malo mjesto, dok mještani malo po malo zauzimaju negativan stav prema njemu iako im zapravo ništa nije napravio. Međutim, tu sličnosti prestaju i Lemire lijepo vodi priču do (za mene) pomalo neočekivanog završetka. Da ne otkrivam spoilere bezveze, reći ću samo da je twist na kraju sasvim lijepo odrađen i nisam ga predvidio. Ne smeta me što je fokus na malom broju likova, čak mi je zapravo i drago da se nije išlo previše u širinu. Ovih par likova koji vode radnju su razrađeni taman toliko da se pokriju njihovi karakteri, no Lemire im ipak ne daje neku stvarnu dubinu. Inače baš volim djela smještena u mala mjesta, podsjeća me na dom, tako da je i to jedna nijansa zbog koje mi se The Nobody svidio. Crtež je skroz lijep, klasično Lemireovski. Nema tu nešto pretjerano puno detalja, no atmosfera je pogođena taman kako treba. Također mi se sviđa i upotreba samo plave boje, stvarno je efektivna kod ovakvih zimskih pejzaža.

Sasvim pozitivno iznenađenje i mislim da bih ga kupio na hrvatskom ukoliko bude nekog izdanja u budućnosti. Nije nemoguće s obzirom da Essex County već imamo objavljen od strane dva izdavača u regiji, tako da vjerojatno je samo pitanje vremena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/10/2020 : 10:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: The Adventures Continue



Scenarij: Paul Dini & Alan Burnett
Crtež: Ty Templeton
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Batman: The Adventures Continue je čista zabava i dostojan nasljednik animirane Batman serije koju smo svi voljeli gledati na TV-u. Iako je ova varijacija rađena bez Brucea Timma (jednog od originalnih ko-autora), Paul Dini je još uvijek tu te kombiniranim snagama s ko-scenaristom Alanom Burnettom i crtačem Tyom Templetonom donosi zabavne, duhovite i poprilično zanimljive avanture Batmana i ekipe.

Okosnicu tima čine Bruce, Tim Drake kao Robin, Barbara Gordon kao Batgirl te naravno Alfred. Kroz četrnaest poglavlja koliko ima ovaj naslov upoznajemo i nekolicinu novih likova koji do sada nisu debitirali u TV seriji, poput Deathstrokea, Azraela i Jasona Todda kao Red Hooda. Iako se epizode brzo čitaju, još uvijek posjeduju onaj neodoljivi šarm kakav je imala TV serija. Očekivano, zdrava doza humora je još uvijek tu, pogotovo u scenama u kojima je zastupljen Joker. Za vrijeme čitanja sam konstantno imao osjećaj kao da gledam TV seriju i gotovo pa je nemoguće prolaziti kroz ove epizode, a da ne čujem glasove Kevina Conroya ili Marka Hamilla. Paul Dini je u mojim očima jedan od najkvalitetnijih scenarista koji su ikada radili na Batmanu (u bilo kojem mediju), no imam osjećaj da je nedovoljno cijenjen te ga se rijetko spominje. Šteta, jer čak i nakon godina i godina angažmana na raznoraznim projektima vezanim za Batmana, još uvijek ima dovoljno svježih ideja za ispričati zanimljivu priču.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/10/2020 : 13:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni su Dini i Templeton vrhunska kombinacija za zabavu.
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 31/10/2020 : 13:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Lemire mi je u Okrugu Essex sjajno približio atmosferu kanadske provincije u tom zimskom ugođaju. Ukoliko je na tragu toga i Nobody mogao bi mi se svidjeti.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/10/2020 : 14:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Nobody, iščitah ga po prvi put pre par meseci

Ko voli Lemira i zimsku idilu može da baci pogled i na Roughneck
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/11/2020 : 18:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
EL DIABLO



Scenarij: Brian Azzarello
Crtež: Danijel Žeželj
Izdavač: Vertigo
Žanr: western



El Diablo je četverodijelni mini-serijal koji su 2001. godine stvorili Brian Azzarello i Danijel Žeželj. Ovdje imamo jedan relativno kratak strip s radnjom koja je jednostavna do boli i komotno bi mogla proći kao neka prosječna epizoda Texa Willera, no i unatoč tome svakako može poslužiti za brzinsko ubijanje vremena ukoliko nemate šta pametnije čitati. Ne mogu reći da se Azzarello pretjerano potrudio ovdje s obzirom da je radnja tu i tamo puna nelogičnosti, no nisu mi smetale u tolikoj mjeri da bi mi strip bio loš. Očekivao sam malo više pojavljivanja samog El Diabla, no na kraju je ispalo da je titularni lik skoro pa sporedan u vlastitom stripu.

Što se Žeželja tiče, ovdje je za svoje mogućnosti sasvim prosječan, no i takav mi odlično leži. Jednostavno obožavam njegov crtež, pa čak i kad nema onoliko finesa koliko bi očekivali od njega. Nije ovo među njegovim boljim radovima, no meni osobno idalje lijepo izgleda. Volio bih vidjeti ovaj strip i bez boje, no čisto sumnjam da će se to dogoditi.

Sve u svemu, daleko je ovo od nekog remek-djela, no skroz je okej za ubiti 20ak minuta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/11/2020 : 20:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam El Diabla čitao pred nekih 5-6 godina, ali sjećam se samo da mi je bio jako dobar. Baš ću ga uzeti s police ovih dana pa javim kakvi su sad dojmovi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000