forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/05/2020 : 21:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NEXTWAVE: Agents of H.A.T.E.



Scenarij: Warren Ellis - 8,5
Crtež: Stuart Immonen - 8
Ocjena: 82,5%
Izdavač: Marvel
Žanr: superherojski / humoristični / satira


Warren Ellis je toliko svestran pisac da ponekad stvarno ne znam šta bi očekivao od njegovih stripova. Imao je on stvarno svakakvih tema i ideja, al mislim da mu je Nextwave definitivno jedna od najuspješnijih. Naime, Nextwave je jedna odlična satira superherojskog žanra ogoljenog do kosti, s akcijom pojačanom na 11 i vrhunskim humorom koji ostaje u pamćenju dugo nakon čitanja. Ukoliko niste upoznati, Nextwave je tim superheroja koji su se odmetnuli od matične organizacije H.A.T.E. i njihovog vođe Dirka Angera (očigledna parodija na Nicka Furyja i S.H.I.E.L.D.). Prijetnje s kojima se članovi Nextwavea suočavaju su apsolutno sulude i nevjerojatno maštovite, do te mjere da bi se u nekim trenucima počeo smijati i sam sebi bi rekao "ma daj me nemoj zajebavat!" Nextwave bi otprilike opisao kao miks ogoljenih srži većeg broja žanrova, ponajviše superherojštine, akcije, znanstvene fantastike i komedije. Baš kao i sama radnja, likovi su totalno blesavi i teško ih je ne zavoljeti odmah istog trenutka.

Crtež Stuarta Immonena je čist, jasan i naprosto zabavan za gledati. Ne znam kakvi su Ellisovi scenariji, ali čini mi se da ih je Immonen prenio poprilično vjerno na papir. Jedna od rijetkih stvari koje mi nisu legle u ovom stripu je njegov obujam. Smatram da je Ellis negdje u zadnjih par sveski razvukao radnju više nego što je trebalo i čini mi se da bi sveukupni dojam bio bolji da je strip kraći nekih 40ak stranica. No i unatoč tome, Nextwave je djelo koje nipošto ne bi smjeli propustiti!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/06/2020 12:31:06
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2020 : 21:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bogami,odlično izgleda Nekstvejv!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/05/2020 : 21:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

NEXTWAVE: Agents of H.A.T.E.



Scenarij: Warren Ellis - 8,5
Crtež: Stuart Immonen - 8
Ocjena: 82,5%
Izdavač: Marvel


Warren Ellis je toliko svestran pisac da ponekad stvarno ne znam šta bi očekivao od njegovih stripova. Imao je on stvarno svakakvih tema i ideja, al mislim da mu je Nextwave definitivno jedna od najuspješnijih. Naime, Nextwave je jedna odlična satira superherojskog žanra ogoljenog do kosti, s akcijom pojačanom na 11 i vrhunskim humorom koji ostaje u pamćenju dugo nakon čitanja. Ukoliko niste upoznati, Nextwave je tim superheroja koji su se odmetnuli od matične organizacije H.A.T.E. i njihovog vođe Dirka Angera (očigledna parodija na Nicka Furyja i S.H.I.E.L.D.). Prijetnje s kojima se članovi Nextwavea suočavaju su apsolutno sulude i nevjerojatno maštovite, do te mjere da bi se u nekim trenucima počeo smijati i sam sebi bi rekao "ma daj me nemoj zajebavat!" Nextwave bi otprilike opisao kao miks ogoljenih srži većeg broja žanrova, ponajviše superherojštine, akcije, znanstvene fantastike i komedije. Baš kao i sama radnja, likovi su totalno blesavi i teško ih je ne zavoljeti odmah istog trenutka.

Crtež Stuarta Immonena je čist, jasan i naprosto zabavan za gledati. Ne znam kakvi su Ellisovi scenariji, ali čini mi se da ih je Immonen prenio poprilično vjerno na papir. Jedna od rijetkih stvari koje mi nisu legle u ovom stripu je njegov obujam. Smatram da je Ellis negdje u zadnjih par sveski razvukao radnju više nego što je trebalo i čini mi se da bi sveukupni dojam bio bolji da je strip kraći nekih 40ak stranica. No i unatoč tome, Nextwave je djelo koje nipošto ne bi smjeli propustiti!


Nextwave je tisuću hamburgera, tisuću sunčanih dana, tisuću štenaca, tisuću najboljih stvari koje možeš zamisliti, u stripovskom obliku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/05/2020 : 20:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DC Comics: Year by year - A visual chronicle



Ukoliko volite istraživati povijest izdavačkih kuća, ova je knjiga prava stvar za vas. Zamišljena je tako da na preko 350 stranica prođe kroz cijelu povijest DC Comicsa i donese najznačajnije stripove iz svake godine, počevši od 1935. godine kada je objavljen New Fun Comics #1 koji se uzima kao prvo DC-evo izdanje pa sve do najnovijih evenata poput prošlogodišnjih Doomsday Clock i Heroes in Crisis. Naravno, teško je očekivati da će na ovoliko stranica sve teme biti pokrivene u detalje, no moram priznati da sam skroz zadovoljan kako je sve to skupa izvedeno. Osim dobro poznatih stripova, ovdje su prikazani i neki davno zaboravljeni naslovi koje bi stvarno teško samostalno negdje iskopao da ih nisam ovdje vidio. Ono što mi se posebno sviđa je to što je u knjizi u skroz kratkim crtama navedeno i što se navedenih godina događalo u stvarnom svijetu, tako da možemo paralelno pratiti kako su neki bitni povijesni događaji utjecali na teme i poslovanje unutar strip industrije. Da se razumijemo, Year by Year nije enciklopedija u pravom smislu te riječi, ali je itekako zanimljiv presjek izdavaštva DC Comicsa kroz povijest. Knjiga vizualno izgleda lijepo, informativna je i funkcionira kao zanimljivo opuštajuće štivo kao stvoreno za čitanje po par stranica prije spavanja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/05/2020 : 10:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DAREDEVIL: Guardian Devil



Scenarij: Kevin Smith - 6,5
Crtež: Joe Quesada - 6,5
Ocjena: 65%
Izdavač: Marvel
Žanr: superherojski


Guardian Devil je priča čiji je značaj puno veći od njene kvalitete. Ako se ne varam, ovo je bio jedan od prvih angažmana Kevina Smitha u svijetu stripa i to se osjeti. Kadrovi su nerijetko pretrpani sasvim nepotrebnim tekstom koji guši tok radnje i efekt bi bio bolji da je svo nepotrebno naklapanje izbačeno. Akcije je puno i previše, a monolozi/dijalozi su često nabijeni jeftinom patetikom koja me zamarala od prve do zadnje stranice. Iskreno, ne znam bi li ova priča ostala toliko upamćena da, em nije lansirala Daredevilov Marvel Knights serijal koji je kasnije bio dom Bendisovim i Brubakerovim runovima, em zbog smrti Karen Page. Upravo je ovo drugo postalo jedan od kamenova temeljaca za daljnji razvoj modernog Daredevila, tema koja će se godinama kasnije ponavljati i razrađivati kroz razne Daredevil naslove drugih autora. Ujedino je to i najkvalitetnije odrađeni dio stripa, no samo to poglavlje nije dovoljan razlog da bih želio zadržati Guardian Devil u kolekciji. Quesadin crtež me se također nije baš dojmio. Previše je razbacan, djeluje nekonzistentno i table su ponekad posložene toliko zgusnuto da ih je tlaka pratiti. Također, lica likova tu i tamo plešu na granici karikature.

Nije Smith napisao nešto previše stripova tokom karijere i iako mu je Guardian Devil vjerojatno najpoznatije djelo, mišljenja sam da je kasnije odradio puno bolji posao s Green Arrow pričom Quiver koja i dan-danas djeluje kvalitetno, svježe i zanimljivo. Nažalost, to se za ovog Daredevila ne može reći.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/06/2020 12:31:33
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/05/2020 : 13:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GREEN RIVER KILLER: A True Detective Story



Scenarij: Jeff Jensen - 6,5
Crtež: Jonathan Case - 6,5
Ocjena: 65%
Izdavač: Dark Horse
Žanr: krimić / dokumentarni


Velika sam očekivanja imao oko ovog stripa. Kako naslov kaže, priča prati istinite događaje i pokriva period od nekih 20-ak godina za vrijeme kojeg je policija države Washington tražila zloglasnog serijskog ubojicu poznatog kao Green River Killer. Tek je 2001. godine pomoću DNK analize dokazano da je stanoviti Gary Ridgway u stvari ubojica. Iako je policija godinama sumnjala na Ridgwaya, sve do 2001. mu nisu uspjeli ništa dokazati. Scenarist Jeff Jensen ujedino je i sin policajca Toma Jensena, glavnog detektiva koji je na Ridgwayevom slučaju radio 20 godina i jednog od glavnih likova ovog stripa.

Povijesni aspekt stripa je uistinu informativan i stvarno je zanimljivo vidjeti kako se zapravo policija odnosila prema Ridgwayu svih tih godina prije negoli su mu uspjeli dokazati zločine, ali i kasnije, nakon što je priznao sve grozote koje je radio. Ridgwayeva psiha je također kvalitetno obrađena i strip nam daje zanimljiv uvid u psihološki profil čovjeka kojemu je dokazano da je ubio 49 ljudi. Ono što mi ne odgovara u stripu je sami tok radnje. Naime, radnja konstantno skače naprijed-nazad između 80ih, 90ih i 2000ih godina što je po mom mišljenju sasvim nepotrebno s obzirom da odmah od početka znamo tko je ubojica tako da se gubi faktor iznenađenja. Jasno mi je da autor na taj način želi staviti naglasak ne na ubojicu, već na policijsku istragu, no mislim da to nije baš vješto izvedeno. Nemam ništa protiv vremenskih skokova u radnji ukoliko oni služe nekoj svrsi i ako su dobro izvedeni, no moram priznati da bi efekt ovdje bio jači da je radnja jednostavno išla pravocrtno. Također, volio bi da se Jensen u potpunosti fokusirao na policijsku istragu umjesto da pratimo i privatni život njegovog oca. Opet, nemam ništa protiv tih stvari ukoliko služe svrsi, no ovdje je takvih trenutaka stvarno previše i ostavljaju dojam kao da su ubačene na silu.

Što se crteža tiče, nisam zadovoljan. Stil Jonathana Casea je u većini slučajeva previše stiliziran (iako tu i tamo zna zasjati s pokojim lijepim kadrom) i operiran je od detalja koji bi ostali u sjećanju. Ukoliko se već išlo s crno-bijelom tehnikom, volio bi da ima više detalja koji bi mogli zapeti za oko. Uglavnom, ovo je strip isključivo za ljubitelje krimića, iako mislim da ni oni neće biti u potpunosti zadovoljni. Čitanjem ovog stripa nećete saznati ništa više nego da ste proveli isto toliko vremena na wikipediji. Smatram da je ovo moglo i trebalo biti puno bolje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/06/2020 12:31:49
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/05/2020 : 14:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Green River Killer sam čitao. Solidan strip.

Have mercy
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1295 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 28/05/2020 : 08:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Taj Green River sam, mislim, davno gledao film.
Nije mi u baš nekom dobrom sjećanju ostao.
Strip stavljam na svoju, već pretpostavljam, vječnu potražnju :D
Mada se odmah slažem po pitanju crteža, na temelju prelistavanja maloprije.
Pa ide na onu sporednu listu nabave, i to samo zbog interesa po pitanju priče.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 28/05/2020 08:48:08
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/05/2020 : 13:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
IRON MAN: Extremis



Scenarij: Warren Ellis
Crtež: Adi Granov
Ocjena: -
Izdavač: Marvel
Žanr: superherojski


Nisam ovo uspio pročitati do kraja. U razmaku od nekih pola godine dva-tri puta sam krenuo i nikako ne ide. Zadnji put sam dogurao do kraja druge sveske prije negoli sam sâm sebi priznao da nema smisla forsirati dalje. Ellisov scenarij je užasno suhoparan i dosadan do te mjere da bi neke stranice trebao pročitati i po par puta dok mi napokon ne bi sjelo o čemu se tu govori, no i tada nisam bio baš oduševljen. Mislim, ništa tu konkretno nije loše ili besmisleno, samo mi je stvarno ubitačno dosadno. Šteta, jer Ellis mi je u zadnje vrijeme postao poprilično zanimljiv autor, no s druge strane stvarno nemam volje gurati nešto što ne ide i na to bezveze trošiti vrijeme.
Adi Granov mi je skroz okej crtač za naslovnice, no kad radi na unutarnjim stranicama stripova ostavlja mi strašno monoton dojam. Likovi i okolina su mu previše plastični i u njegovom crtežu jednostavno ne dobivam onaj osjećaj pokreta. Kadrovi su mu poprilično statični čak i za vrijeme akcijskih scena kad se likovi kreću i govore. Često mi se činilo kao da gledam plastične lutke iz izloga dućana, a ne žive osobe. Kao što rekoh, njegov stil mi odgovara na naslovnicama, no unutar stripa baš i ne.

Ocjenu namjerno nisam ostavljao s obzirom da strip nisam pročitao do kraja. Mislim da ne bi bilo fer davati sad tu neke brojke kad sam već stao na kraju druge sveske. Možda se nekad u budućnosti natjeram da pročitam Extremis do kraja, al iskreno, čisto sumnjam.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/06/2020 12:32:01
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/05/2020 : 11:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STRIPOVSKA BALJEZGANJA #1

Gledam sad ovu svoju policu sa stripovima i mislim se kako mi je stvarno kasno došlo u glavu da trebam prestati kupovati američka izdanja. Situacija sa strip scenom u Hrvatskoj je takva da Fibra izbacuje sve i svašta, gomilu stvari koje me zanimaju, a za koje sam do ima nekoliko godina mislio da nema šanse da ih vidimo na hrvatskom (npr. Snyderov run na Batmanu) i malo po malo sam prestao naručivati strane stripove sa Bookdepositoryja. Opet, mislim da neke stvari vjerojatno nikad nećemo vidit u Fibrinom izdanju (npr. Johnsovog Green Lanterna ili ove šta su više vezani za Crisise, poput serijala "52" i sličnih), al ko to sad više uopće može pretpostavit... No i unatoč tome, volim strana izdanja u onom regularnom USA formatu, u trejdovima mekih korica i na engleskom jeziku na kojem mi jedan dio DC i Marvel stripova ostavlja bolji dojam nego na hrvatskom. Plus, tu i tamo su mi neka Fibrina izdanja preglomazna i osobno bi volio da su neki stripovi išli u manjem formatu, pogotovo ukoliko se radi o stripovima u kojima crtež (po mom mišljenju) ne treba povećavati .

Al opet, s druge strane nisam ni siguran koliko je sve to sad pametno za prodavati... Prvo: nemam problema s engleskim jezikom i neki stripovi u kolekciji mi izgledaju jednostavno prelijepo u originalnim izdanjima. Morrisonov Animal Man omnibus ili npr. deluxe izdanje Cookeovog New Frontiera ne bi prodao ni da se pojavi Fibrino izdanje (a mislim da bi oba mogla, prije ili kasnije). Drugi razlog je, jebiga, prijevod. Ne znam, u velikoj većini slučajeva Fibrini prevoditelji rade stvarno dobru stvar s amerikancima, no tu i tamo se zalomi situacija kao sa 100 Metaka di mi prijevod ne leži, baš kao i u Fables i s onim "fakat" i "ku'iš" u Watchmenima (nemojmo ovo pretvorit u raspravu o prijevodu). Ne kažem da su prijevodi loši, kažem samo da meni ne leže. Iz tog sam razloga odlučio ostaviti američka izdanja tih stripova na polici i ne uzimati domaća. Osim toga, rekao sam sebi da mi nema smisla zajebavat se s postavljanjem tih stripova na oglase kako bi ih prodao, pogotovo zato šta će eventualno otići za sitne novce jer već postoje u domaćem izdanju. Ne da mi se. I opet onda napravim iznimku oko par stvari i kupim Fibru iako imam američko na polici. Duplao sam Year One i Killing Joke (ovdje uglavnom zbog različitih kolora), al mislim da ću tu stati. Pored toliko novih stripova, nema smisla dva puta kupovat istu stvar.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25728 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/05/2020 : 14:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Potpune te razumin.
Ja sam neke tradove/hcove duplirao sa Fibrinim izdanjem ali ih se neću riješiti,jer su mi odlični,formatom,papirom,laganoćom(doslovno)...
Uostalom,potpuno se slažem s tobom da neki stripovi bolje izgledaju na formatu tradea nego uvećani a i neki stripovi mi bolje ležu na engleskom nego li na hrvatskom(srpski da ne spominjem).
Doduše,malo me toga zanima od superherojskih stripova danas.
Na moju sreću,Batman nimalo
Ako treba superherojski strip onda mora biti vrlo dobro nacrtan i obojan,šaren,feelgood(nostalgija uključena ili pseudonostalgija),pulpy,na mat papiru i solidno napisan.Takvih danas baš i nema puno.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 29/05/2020 14:32:34
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7244 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/05/2020 : 16:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja isto ostavljam svoje originale i dupliram s Fibrinim izdanjima (mada u većini slučajeva i ne kupujem domaće izdanje ako imam original). Nećemo o prijevodu, ali i tu imam sličan stav Pakinom.

Meni originali čine velik dio, ako ne i većinu kolekcije i posebno ih volim. Svaka čast domaćicama, ali US izdanja (u koja uključujem i mange - mada tu imam i par japanskih originala, čisto kolekcije radi, dok ne naučim japanski :P) imaju posebno misto u mom kolekcionarskom srcu. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/05/2020 : 18:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Valjda ce neko konacno izdati taj Animal Man omnibus i kod nas.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 29/05/2020 : 20:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

NEXTWAVE: Agents of H.A.T.E.



Scenarij: Warren Ellis - 8,5
Crtež: Stuart Immonen - 8
Ocjena: 82,5%
Izdavač: Marvel


Warren Ellis je toliko svestran pisac da ponekad stvarno ne znam šta bi očekivao od njegovih stripova. Imao je on stvarno svakakvih tema i ideja, al mislim da mu je Nextwave definitivno jedna od najuspješnijih. Naime, Nextwave je jedna odlična satira superherojskog žanra ogoljenog do kosti, s akcijom pojačanom na 11 i vrhunskim humorom koji ostaje u pamćenju dugo nakon čitanja. Ukoliko niste upoznati, Nextwave je tim superheroja koji su se odmetnuli od matične organizacije H.A.T.E. i njihovog vođe Dirka Angera (očigledna parodija na Nicka Furyja i S.H.I.E.L.D.). Prijetnje s kojima se članovi Nextwavea suočavaju su apsolutno sulude i nevjerojatno maštovite, do te mjere da bi se u nekim trenucima počeo smijati i sam sebi bi rekao "ma daj me nemoj zajebavat!" Nextwave bi otprilike opisao kao miks ogoljenih srži većeg broja žanrova, ponajviše superherojštine, akcije, znanstvene fantastike i komedije. Baš kao i sama radnja, likovi su totalno blesavi i teško ih je ne zavoljeti odmah istog trenutka.

Crtež Stuarta Immonena je čist, jasan i naprosto zabavan za gledati. Ne znam kakvi su Ellisovi scenariji, ali čini mi se da ih je Immonen prenio poprilično vjerno na papir. Jedna od rijetkih stvari koje mi nisu legle u ovom stripu je njegov obujam. Smatram da je Ellis negdje u zadnjih par sveski razvukao radnju više nego što je trebalo i čini mi se da bi sveukupni dojam bio bolji da je strip kraći nekih 40ak stranica. No i unatoč tome, Nextwave je djelo koje nipošto ne bi smjeli propustiti!


Pročitao danas prvih 80-ak stranica i ne mogu se složiti sa skoro ničim što si napisao
Meni je ovo strašno nemaštovito, humor je totalno promašen i usiljen, likovi su svi redom izuzetno nezanimljivi, zapleti su jadni, grozno... vjerujem da će me ovo odbiti od bilo čega što je Elis pisao, pošto se ne sjećam da sam njegovo išta čitao sem AXM (koji su mi bili ok, koliko se sjećam, ali ništa posebno).
Svaka čast na crticama, uvijek volim pogledati šta si novo ovjerio, pa i ja bacim pogled, ali ovdje se razilazimo to-tal-no
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6818 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/05/2020 : 20:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Uf. Zanimljive krajnosti u doživljaju. Mene je pakin osvrt baš zaintrigirao. Pročitam za vikend pa javim u čijem sam timu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/05/2020 : 20:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nextwave je seks.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/05/2020 : 21:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Ako treba superherojski strip onda mora biti vrlo dobro nacrtan i obojan,šaren,feelgood(nostalgija uključena ili pseudonostalgija),pulpy,na mat papiru i solidno napisan.Takvih danas baš i nema puno.




Možda nije baš skroz tvoj đir, al The Black Beetle od Francesca Francaville (link na moju recenziju) odgovara dobrom dijelu tih stvari šta si naveo. Jedino za papir baš ne mogu odgovarati

quote:
Originally posted by going going

Valjda ce neko konacno izdati taj Animal Man omnibus i kod nas.



Ma oće sigurno, radi se o vrhunskom stripu, a i Morrison je već svakako poznato ime s kojim su se čitatelji u ex-Yu poprilično upoznali.

quote:
Originally posted by swamp thing
Pročitao danas prvih 80-ak stranica i ne mogu se složiti sa skoro ničim što si napisao
Meni je ovo strašno nemaštovito, humor je totalno promašen i usiljen, likovi su svi redom izuzetno nezanimljivi, zapleti su jadni, grozno... vjerujem da će me ovo odbiti od bilo čega što je Elis pisao, pošto se ne sjećam da sam njegovo išta čitao sem AXM (koji su mi bili ok, koliko se sjećam, ali ništa posebno).
Svaka čast na crticama, uvijek volim pogledati šta si novo ovjerio, pa i ja bacim pogled, ali ovdje se razilazimo to-tal-no



Haha Da, Nextwave je dosta onako specifičan strip koji mi i ostavlja dojam da se ne bi svidio svima. Al ajde, to je to, ovdje smo da razmjenjujemo dojmove, bilo bi čudno da se svima sviđaju iste stvari. Ja sam npr. od većine ljudi čuo da je (gore recenzirani) Guardian Devil jedan od najboljih Daredevila, a meni je bio čisti prosjek.
Jedino bi ti htio reći da ne sudiš Ellisa po samo jednom naslovu. Čovjek doslovno ima masu različitih stripova koji često nemaju veze jedni s drugima i znaju biti stvarno puno različiti. Nisam ni ja čitao baš puno od njega, al od ovoga šta jesam (Nextwave, The Authority, Iron Man, Moon Knight i još par stvari) moram priznati da ne mogu reći za nijedan od tih naslova da je sličan nekom drugom njegovom. Ellis je baš specifičan i raznovrstan pisac.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 29/05/2020 21:04:10
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 29/05/2020 : 21:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nextwave je seks.


Bome imamo različit doživljaj seksa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 29/05/2020 : 21:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Haha Da, Nextwave je dosta onako specifičan strip koji mi i ostavlja dojam da se ne bi svidio svima. Al ajde, to je to, ovdje smo da razmjenjujemo dojmove, bilo bi čudno da se svima sviđaju iste stvari. Ja sam npr. od većine ljudi čuo da je (gore recenzirani) Guardian Devil jedan od najboljih Daredevila, a meni je bio čisti prosjek.
Jedino bi ti htio reći da ne sudiš Ellisa po samo jednom naslovu. Čovjek doslovno ima masu različitih stripova koji često nemaju veze jedni s drugima i znaju biti stvarno puno različiti. Nisam ni ja čitao baš puno od njega, al od ovoga šta jesam (Nextwave, The Authority, Iron Man, Moon Knight i još par stvari) moram priznati da ne mogu reći za nijedan od tih naslova da je sličan nekom drugom njegovom. Ellis je baš specifičan i raznovrstan pisac.


Ma daću ja njemu šansu sigurno nekad, ali ga je ovo kod mene poprilično gurnulo na dno hrpe
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
335 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 29/05/2020 : 21:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

STRIPOVSKA BALJEZGANJA #1

Gledam sad ovu svoju policu sa stripovima i mislim se kako mi je stvarno kasno došlo u glavu da trebam prestati kupovati američka izdanja. Situacija sa strip scenom u Hrvatskoj je takva da Fibra izbacuje sve i svašta, gomilu stvari koje me zanimaju, a za koje sam do ima nekoliko godina mislio da nema šanse da ih vidimo na hrvatskom (npr. Snyderov run na Batmanu) i malo po malo sam prestao naručivati strane stripove sa Bookdepositoryja. Opet, mislim da neke stvari vjerojatno nikad nećemo vidit u Fibrinom izdanju (npr. Johnsovog Green Lanterna ili ove šta su više vezani za Crisise, poput serijala "52" i sličnih), al ko to sad više uopće može pretpostavit... No i unatoč tome, volim strana izdanja u onom regularnom USA formatu, u trejdovima mekih korica i na engleskom jeziku na kojem mi jedan dio DC i Marvel stripova ostavlja bolji dojam nego na hrvatskom. Plus, tu i tamo su mi neka Fibrina izdanja preglomazna i osobno bi volio da su neki stripovi išli u manjem formatu, pogotovo ukoliko se radi o stripovima u kojima crtež (po mom mišljenju) ne treba povećavati .

Al opet, s druge strane nisam ni siguran koliko je sve to sad pametno za prodavati... Prvo: nemam problema s engleskim jezikom i neki stripovi u kolekciji mi izgledaju jednostavno prelijepo u originalnim izdanjima. Morrisonov Animal Man omnibus ili npr. deluxe izdanje Cookeovog New Frontiera ne bi prodao ni da se pojavi Fibrino izdanje (a mislim da bi oba mogla, prije ili kasnije). Drugi razlog je, jebiga, prijevod. Ne znam, u velikoj većini slučajeva Fibrini prevoditelji rade stvarno dobru stvar s amerikancima, no tu i tamo se zalomi situacija kao sa 100 Metaka di mi prijevod ne leži, baš kao i u Fables i s onim "fakat" i "ku'iš" u Watchmenima (nemojmo ovo pretvorit u raspravu o prijevodu). Ne kažem da su prijevodi loši, kažem samo da meni ne leže. Iz tog sam razloga odlučio ostaviti američka izdanja tih stripova na polici i ne uzimati domaća. Osim toga, rekao sam sebi da mi nema smisla zajebavat se s postavljanjem tih stripova na oglase kako bi ih prodao, pogotovo zato šta će eventualno otići za sitne novce jer već postoje u domaćem izdanju. Ne da mi se. I opet onda napravim iznimku oko par stvari i kupim Fibru iako imam američko na polici. Duplao sam Year One i Killing Joke (ovdje uglavnom zbog različitih kolora), al mislim da ću tu stati. Pored toliko novih stripova, nema smisla dva puta kupovat istu stvar.



Da, i ja sam se zapitao već više puta da li nastaviti kupovati američka izdanja ili ne, ali uvijek je prevagnulo jednostavno - nastaviti, a razlog je jednostavan... Ja više volim ona mainstream redovna mjesečna izdanja, nego "specijale" tako da veliku većinu onoga što je Fibra izdala nemam u originalnom izdanju, poput Dark Knight Returns, Watchmena, Earth One i većine Batmana jer mi nikada nisu bili previše zanimljivi, dobri su stripovi i priče, ali ih nisam nikad želio imati u originalnim američkim izdanjima tako da vrlo malo toga duplam. Uglavnom kupim sve što me zanima od Fibre, a ako i imam američko izdanje ostavit ću oba.

Isto vrijedi i za Čarobnu knjigu, uzimam Best of Marvel izdanja jer u osnovi uopće nemam Marvela, a DC kupujem i većinom duplam jer jednostavno ne mogu preskočiti kupovinu svih Crisisova i sličnih priča.

Duplanje onih dobrih priča koje volim mi nikad nije bio problem, tako da imam i Death and Return of Superman u tri ili četiri različita američka izdanja, a da ga netko prevede i izda na našim prostorima nabavio bih i to izdanje.


Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/05/2020 : 10:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
LOCKE & KEY



Scenarij: Joe Hill - 9
Crtež: Gabriel Rodriguez - 9
Ocjena: 90%
Izdavač: IDW / Fibra
Žanr: horror / urbani fantasy


Locke & Key sam prvi put pročitao ima nekoliko godina u izdanju Darkwooda. Nedavno sam sada napokon kompletirao i Fibrine knjige tako da sam se lagano bacio na ponovno čitanje i moram priznati da mi L&K idalje ostavlja onaj fenomenalni osjećaj koji je bio prisutan i nakon prvog čitanja. Priča je puna nevjerojatnih malih detalja koji se zaborave nakon nekog vremena (baš kao i magija oko ključeva u stripu ) i pravi ih je užitak bio otkrivati ispočetka. Priča je predivno slojevita, maštovita i vodi nas u pravcima koje je u nekim trenucima teško očekivati. Ne ostavlja dojam prežvakanog i klišejiziranog, već sa svakim novim poglavljem donosi hrpu zanimljivih novosti koji konstruktivno pridonose sveukupnoj mitologiji Locke & Key svijeta. Horor elementi su racionalno korišteni i drago mi je da se većinom očituju kroz atmosferu priče umjesto da je naglasak stavljen na krv i nasilje (iako naravno ima i toga, ali po mom mišljenju ti elementi nisu centralni motiv horora, već su podređeni jezivoj atmosferi same priče). Elementi tinejdžerske drame i sapunice su također jako zastupljeni, no u nijednom mi to momentu nije smetalo s obzirom da Hill vješto barata dijalozima i na tom području. Jednom sam pročitao nečiji osvrt ovdje na forumu da se nije mogao poistovjetiti s likovima i da su mu većinom bili iritantni, ali ovdje se ne mogu složiti. Gotovo svi likovi koje Hill uvodi u priču su odlično napisani, karakteri im se osjetno međusobno razlikuju i nemoguće je zamijeniti jednog lika za drugog. Jedino što moram priznati je to da Hillov humor i nije na nekoj visokoj razini, tako da je manje-više moglo proći i bez toga.

Sličnost s nekim elementima knjiga Stephena Kinga se, naravno, ne može izbjeći, ali kod mene je to čisti plus s obzirom da volim njegova djela. Crtež Gabriela Rodrigueza je fenomenalan, pun je detalja i stvarno treba paziti svaki kutak svakog kadra s obzirom da se neke sitnice mogu lako previdjeti ukoliko nismo dovoljno fokusirani tijekom čitanja. Posebno to lijepo dolazi do izražaja u Fibrinom velikom formatu; Rodriguezov crtež izgleda odlično ovako povećan. Locke & Key je djelo koje ima vrlo izraženu mogućnost ponovnog čitanja. Niti ne sumnjam da ću tijekom trećeg čitanja nekad u budućnosti otkriti još novih i zanimljivih detalja koje nisam uhvatio prva dva puta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/06/2020 12:32:19
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6818 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/05/2020 : 10:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovo s iritantnim likovima je lako moguće bio moj osvrt. Meni je Locke & Key baš bezvezan serijal. Sama ideja s ključevima je fora, ali sve drugo mi je bilo loše, uključujući i crtež. To je, naravno, moj osobni dojam, a ne nekakva argumentirana kritika serijala. Za ovo drugo bih ga trebao opet pročitati, a toliki mazohist ipak nisam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2125 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/05/2020 : 10:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ovo s iritantnim likovima je lako moguće bio moj osvrt. Meni je Locke & Key baš bezvezan serijal. Sama ideja s ključevima je fora, ali sve drugo mi je bilo loše, uključujući i crtež. To je, naravno, moj osobni dojam, a ne nekakva argumentirana kritika serijala. Za ovo drugo bih ga trebao opet pročitati, a toliki mazohist ipak nisam.





Moderatori, čitate li vi ovo
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/05/2020 : 18:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ovo s iritantnim likovima je lako moguće bio moj osvrt. Meni je Locke & Key baš bezvezan serijal. Sama ideja s ključevima je fora, ali sve drugo mi je bilo loše, uključujući i crtež. To je, naravno, moj osobni dojam, a ne nekakva argumentirana kritika serijala. Za ovo drugo bih ga trebao opet pročitati, a toliki mazohist ipak nisam.




Mogao bi vrlo lako biti i moj, tako nešto sam i ja napisao u osvrtu prije 5-6 godina, kad sam već čitao
Jedini lik kog sam doživio je bio onaj stariji sin, za ostale mi pucao k....
Ideja o ključevima, pa i izvedba toga svega, a da se ne zapetljaš, tu Hilu skidam kapu.
I da, meni je serijal bio dobar, ali nevrijedan tolikog hajpa.

Edited by - swamp thing on 30/05/2020 18:43:44
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/05/2020 : 10:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da ga ne treba baš dizati u nebo kao nešto najbolje ikad, al idalje mislim da je L&K jedno sasvim lijepo ostavrenje vrijedno čitanja više puta kako bi se otkrili svi njegovi detalji Ne znam, možda mi je toliko dobro leglo zato što me stvarno podsjeća na očeve mu knjige s kojima L&K dijeli dosta toga, a meni takve stvari baš odgovaraju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000