forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2021 : 19:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da, da na to sam mislio.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/12/2021 : 12:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
CITY OF GLASS



Scenarij: Paul Auster, Paul Karasik
Crtež: David Mazzucchelli
Godina objavljivanja: 1994.
Izdavač: Avon Books / Picador (Komiko)
Žanr: krimić, svašta nešto



Zanimljiv, intrigantan, napet, klaustrofobičan, tajanstven, nelagodan, upečatljiv, nerazumljiv, zbunjujuć, privlačan... odličan. Mogao bih se zasigurno sjetiti još pokojeg epiteta kojim bih opisao ovo djelo jer teško je u svega par rečenica svesti sve što City of Glass donosi. Iako nisam čitao Austerovu originalnu knjigu, Mazzucchellijeva strip adaptacija mi djeluje kao perfektno odrađen posao koji savršeno prikazuje nadrealno ludilo kroz koje pratimo Daniela Quinna, glavnog lika.

Žanrovski bi ovo djelo najlakše bilo svrstati u krimić, no ne bi bilo fer ga nazvati samo krimićem s obzirom da donosi još gomilu elemenata drugih žanrova i na taj način tvori jednu zamršeni labirint tema, analiza i ideja kroz koje se na prvu teško probiti. Baš kao i kad Daniel Quinn, prihvativši poziv koji je greškom upućen njemu umjesto jednom privatnom detektivu, krene na put koji će se pokazati mnogo značajnijim i enigmatičnijim nego što mu se u početku činilo, tako se i mi, čitatelji odjednom nalazimo izloženi svoj toj nadrealnoj raskoši koju donosi ovo putovanje kroz stranice stripa. Postoji li žanr egzistencijalni krimić? Ako do sada nije postojao, e pa onda ću biti prvi koji će neko djelo krstiti upravo tim epitetom.

Mazzucchelli još jednom pokazuje koliko se vrhunski snalazi u raznoraznim žanrovima i dokazuje publici da nema tog zadatka koji ne može odraditi. U ovom stripu se nalaze neke table koje toliko odišu unikatnim stripovskim kadriranjem da ih zapravo uopće ne mogu zamisliti u čistom književnom obliku. Cijeli strip ostavlja taj "alternativni/indie" dojam koji stvarno lijepo odgovara ovako zanimljivoj i unikatnoj priči. City of Glass je strip koji doslovno traži više čitanja i sve mi se čini da ću svakim sljedećim ulaskom u Quinnov svijet otkriti gomilu detalja koje nisam prethodno pohvatao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 17/12/2021 12:07:51
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/12/2021 : 00:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Grad od stakla, iščitao sam ga već jedno 2,3 puta i ovo je meni jedan od dražih Komikovih stripova Treba nam više mindfuck stripova
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/12/2021 : 10:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam da ga je Komiko sad nedavno prodavao na akciji za 900 dinara. Rado bi ga se dočepao po toj cijeni.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2021 : 04:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip! Vredan više citanja i zadrzavanja u kolekciji!

Evo par odličnih tekstova na engleskom koji sjajno analiziraju važnost Grada od stakla stripa, ne knjige.
https://web.archive.org/web/20041227055838/http://www.indyworld.com/indy/spring_2004/index.html

I u jednom od prethodnih emisija stripovedača, voditelji su napravili mali prilog o ovom izutetnom stripu! https://youtu.be/HIKvhrlRQuA

Evo i Nakerovog dobrog osvrta s druge teme:

quote:
Originally posted by naker

Grad od stakla mi jedan od omiljenih stripova iz Komikovog kataloga i često mu se vraćam Ajde kopiraću svoj osvrt sa DW foruma:

"Život u gradu zna biti divan kada je i život dobar ali kada stvari krenu nizbrdo betonske ulice postaju lavirint u kojem čovek može lako da izgubi sebe tražeći izlaz
Put kojim koračamo onda postaje lomljiv jer su naši životi krhki, stvari počinju da pucaju i mi tonemo i tonemo u ludost kao da smo ceo život gradili svoj identitet na temeljima od... stakla

Lucidno nadrealan strip uparen sa Macukelijevim crtežom - odličan je Grad od stakla

Izdanje sa tvrdim koricama lepo izgleda i vrpca je fin dodatak iako ne mogu da zamislim da će je iko koristiti jer ovo delo se ne ispušta iz ruku dok se ne stigne do kraja"

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/12/2021 : 22:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SANDMAN MYSTERY THEATRE: The Face and the Brute



Scenarij: Matt Wagner
Crtež: John Watkiss, R.G. Taylor
Godina objavljivanja: 1993. - 1994.
Izdavač: Vertigo
Žanr: krimi, noir, pulp



Gledamo li crtež, trejd The Face and the Brute definitivno je najslabije nacrtani dio cjelokupnog Sandman Mystery Theatre serijala. Nakon što je prvu priču (klik) nacrtao fenomanalni Guy Davis, ilustriranje sljedeća dva nastavka je zapalo crtače Johna Watkissa i R.G. Taylora koji mi nažalost nisu ni blizu iste razine kvalitete kao Davis.

Međutim, scenaristički je to još uvijek na poprilično visokoj razini. Prva priča u ovom trejdu, The Face, odvodi nas u Kinesku Četvrt New Yorka gdje se zahuktava netrpeljivost između nekoliko frakcija kineske mafije što kulminira užasno brutalnim ubojstvima. No, Sandman će uskoro otkriti kako je u priču upletena treća strana kojoj takvi sukobi itekako odgovaraju. Watkissov crtež mi se uopće ne sviđa, poprilično je krut i ne dočarava mi atmosferu na način na koji bi trebao te mi je stvarno drago što više nije crtao ništa vezano za SMT.
Druga priča, The Brute prikazuje svijet ilegalnih boksačkih mečeva i prodaje heroina, zatim problematiku vezanu uz nedostatak posla u godinama nakon Velike Depresije, ali i često komplicirane (a ponekad nažalost i agresivne) odnose između djece i roditelja. Od sve tri dosadašnje priče, The Brute mi je ostavila najbolji dojam, a Taylorov crtež je u svakom slučaju korak u pozitivnom smjeru u odnosu na Watkissa.

Srećom, sa sljedećim trejdom se Davis vraća za olovku tako da će serijal opet biti na (za mene) visokoj razini što se tiče crteža, dok se Wagneru za scenarijem pridružuje Steven T. Seagle. Sandman Mystery Theatre malo po malo gazi sigurnim korakom i pritom donosi odlične priče vrijedne čitanja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 19/12/2021 22:33:40
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2021 : 22:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jos jednom ponavljam i apelujem na nadlezne da vidimo (uprkos poteskocama) Sandman Mystery Theatre u domacem izdanju! Po mogucstvu Fibrinom.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/12/2021 : 13:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SANDMAN MYSTERY THEATRE: The Vamp



Scenarij: Matt Wagner, Steven T. Seagle
Crtež: Guy Davis
Godina objavljivanja: 1994.
Izdavač: Vertigo
Žanr: krimi, noir, pulp



Enter Steven T. Seagle.

S trećim trejdom Sandman Mystery Theatre otprilike dolazi na onu konzistentnu razinu kvalitete zbog koje i volimo ovaj serijal. Ne mogu reći da je Seagalovim dolaskom došlo do nekih korjenitih promjena, no određene razlike u odnosu na prvih nekoliko priča ipak postoje. Za početak, čini mi se kao da su dijalozi malo pitkiji i prirodniji te da na par mjesta možemo naići i na lagani humor koji nije bio prisutan dok je samo Wagner pisao serijal. Ipak, prije svega, prljava atmosfera međuratnog New Yorka je još uvijek tu i nigdje nije otišla; još uvijek je to onaj isti štimung koji toliko dobro dočarava vrijeme kasnih 30-ih godina prošlog stoljeća.

Autori se u ovoj priči ponovno hvataju ukoštac s teškim temama, tako da je ovaj put naglasak stavljen na silovanje i osvetu, dok se paralelno osvrću na problematiku istospolnih romantičnih veza koje su tada bile osuđivane i neprihvaćene u puno većoj mjeri nego danas. Wesley Dodds se još jednom nalazi u sredini događanja te na svoj unikatni način pokušava istjerati pravdu na vidjelo.

Treći trejd nam donosi povratak Guya Davisa za olovkom tako da SMT izgleda bolje nego ikako do sada. Već sam ga dovoljno hvalio i prije tako da se ne bih htio ponavljati po stoti put. Malo po malo idemo dalje, serijal je praktički tek počeo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 21/12/2021 : 13:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Postoji li žanr egzistencijalni krimić? Ako do sada nije postojao, e pa onda ću biti prvi koji će neko djelo krstiti upravo tim epitetom.

Mazzucchelli još jednom pokazuje koliko se vrhunski snalazi u raznoraznim žanrovima i dokazuje publici da nema tog zadatka koji ne može odraditi.



Za ovo delo se često može pročitati da je metadetektivska fikcija; dakle, još preciznije od metafikcije.

Čovek je genije. Meni daleko najbolji strip-autor. Austerova priča je grafički produbljena, izdužena, preoblikovana... Sve u isto vreme. E, sad, za neku dublju analizu bi se trebalo vratiti Cervantesu i Don Kihotu; nema potrebe za čitanjem celog romana, ali makar nekoliko poglavlja, da se uhvati kome se sve on obraća. (Daniel Quinn - Don Quixote relacija.)

Baš-baš potcenjen strip.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 21/12/2021 13:54:07
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



59 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 22/12/2021 : 01:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
@Paka:

Obrati pažnju na evoluciju Dajane Belmont, retko dobro razvijen (ženski) lik. Drago mi je da uživaš u SMTu, i kamo sreće da ga DC u nekom obliku sakupi već jednom. Pretpostavljam da nam ne gine neki mrski compendium, al daj šta daš.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/12/2021 : 09:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

CITY OF GLASS



Scenarij: Paul Auster, Paul Karasik
Crtež: David Mazzucchelli
Godina objavljivanja: 1994.
Izdavač: Avon Books / Picador (Komiko)
Žanr: krimić, svašta nešto





Ponovio sam i ja ovaj strip potaknut recenzijom. Prije sam jednom davno čitao knjigu i par godina kasnije strip, potaknut njihovim kultnim statusom. Svaki put bi mi uletilo tupilo od nekuženja Stakleni grad je turbo post meta nešto djelo, ja zamišljam da su takva bila u modi krajem osamdesetih i ranih devedesetih. Pretpostavljam da su do tad sve priče bile ispripovijedane i svi postupci iskorišteni - realizam, romantizam, struja svijesti, filozofija, sve. I nije se moglo reći ništa novo i autori su onda u očajničkim pokušajima da naprave korak dalje krenuli u postmodernizam i strukturalizam (nabadam s ovim riječima, nisam siguran šta one stvarno znače ali imam neke pretpostavke )

Stakleni grad je baš takva priča, u kojoj je glavni lik pisac koji ima alter ego pisca pod kojim piše o privatnom detektivu. Taj pisac primi krivi poziv tipa koji misli da je ovaj pravi detektiv i da se zove isto kao i pisac knjige Stakleni grad. I tako taj lik koji je zapravo pisac ode preuzeti slučaj pod lažnim imenom pravog pisca knjige. Ispada da je slučaj povezan sa sinom ludog pisca koji je opsjednut značenjem jezika i razlikom između stvari i njihova imena.. Tako to počne, ali onda se zakomplicira.

Ovo mi je sad bio treći put da čitam priču, a drugi put da čitam strip i sad mi je prvi put bio gušt čitati, Mazzucchelli je odlično odradio ovu adaptaciju. Ipak, ni sad nisam skužio.. šta?? zašto? kako?? zašto bi itko.. Sve je ovdje lijepo, mistika i flow ali mi se čini da je autor otišao predaleko, skoro isto toliko daleko kao i glavni lik Quinn.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/12/2021 : 09:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Imam doma originalno neko izdanje na nekom minijaturnom formatu i uvijek ga gledam na polici ali nikako da ga krenem čitati, a po svim komentarima, trebao bi mi se svidjeti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/12/2021 : 10:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
E baš to imam i ja, neku malu kockicu malo veću od Alana Forda. Ali sasvim je ok jer crtež, iako jako elegantan nije detaljan pa se ne gubi puno. Fora izdanje za čitati u vlaku, ponijeti u kafić, imati u torbici. Samo budi spreman na priču koja je manje priča, a više istraživnje pojma jezika, riječi, pisanog djela, odnosa pisac - lik - čitatelj plus metafizika grada.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2021 : 12:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

...imati u torbici.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/12/2021 : 12:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A pa nećeš valjda sve držat po džepovima, i mobitel i ključeve i novčanik i upaljač i cigare.. moderan muškarac ima dostojanstvenu mušku torbicu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2021 : 12:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote















(drukcije, zezam se ja malo, i ja koristim "torbicu" )

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/12/2021 : 13:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A ja ipak imam sve po džepovima jer sam sklon gubljenju i zaboravljanju i onda uvijek mislim - bolje izgubit jednu po jednu stvar nego sve odjednom
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/12/2021 : 14:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pjerooo

@Paka:

Obrati pažnju na evoluciju Dajane Belmont, retko dobro razvijen (ženski) lik. Drago mi je da uživaš u SMTu, i kamo sreće da ga DC u nekom obliku sakupi već jednom. Pretpostavljam da nam ne gine neki mrski compendium, al daj šta daš.



Dian je super lik, jasno definiran i karakterno se razvija iz epizode u epizodu. Zapravo mi je super to što SMT pratimo iz njene perspektive jer takva postavka priče zapravo još više pojačava mističnu auru koja kruži oko Doddsa/Sandmana. A šta se tiče sakupljanja, nisam ni ja fan compendiuma, ali izgleda da za neke stvari jednostavno nema drugog načina... Kad smo kod toga, još uvijek nisam uzeo Starmana

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/12/2021 14:40:34
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/12/2021 : 20:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

THIS WAS OUR PACT


super preporuka, hvala dečji strip ali pametno nacrtan i napisan, ko stari pixarovi crtani... klincu se svideo tekst a ja moram još čeprkati po podtekstu, da vidim jesam li sve pohvatao
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/12/2021 : 09:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Baš dobro Ako ti mali čita engleski, preporučam da mu pokažeš i The Wizard's Tale: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=51296&REPLY_ID=2335475

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/12/2021 : 20:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Baš dobro Ako ti mali čita engleski, preporučam da mu pokažeš i The Wizard's Tale: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=51296&REPLY_ID=2335475

samo engleski i čita, srpski i hrvatski moram ja.
tog wizarda smo čitali kad smo bindžovali wenzela.

Edited by - Vlaadisha on 23/12/2021 20:05:08
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/12/2021 : 21:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
MICKEY MOUSE: The Ice Sword Saga



Scenarij: Massimo De Vita
Crtež: Massimo De Vita
Godina objavljivanja: 1982. - 1983.
Izdavač: Fantagraphics
Žanr: fantasy



Moje poznavanje Disneyevih stripova je nažalost poprilično šturo, pogotovo kad se radi o radovima europskih autora (iako se doduše trudim to promijeniti) tako da ovaj osvrt vjerojatno neće biti onoliko sadržajan koliko bih volio da bude, no šta je tu je, nadam se da će neki određeni forumaši s pokojim komentarom nadodati štagod svog znanja.

Gorespomenuta The Ice Sword Saga deveta je knjiga Fantagraphicsove "Disney Masters" serije u kojoj su skupljeni najpoznatiji radovi najvećih europskih umjetnika koji su radili na Disneyevim stripovima. Prvi je ovo moj susret s Massimom De Vitom i odmah na početku mogu reći da mi se jako, jako sviđa njegov stil. Dvije priče koje nam donosi ova knjiga odišu jednim prelijepim fantasy ugođajem protkanim kroz čistokrvnu disneyevsku avanturu. De Vita se na jedan zanimljiv način oslanja na nordijsku mitologiju tako da se kroz priču protežu imena poput Odina i Thora, mističnih zemalja poput Jotunheima i sličnih. Ispočetka mi je to ubacivanje djelovalo pomalo čudno, no moram priznati da sasvim lijepo odgovara tonu priče.

Što se tiče crteža, ima nešto u De Vitovom stilu što ostavlja jedan pomalo arhaičan dojam, iako ne bih točno znao reći što. Stil mu je jako lijep, posebno kod većih kadrova kod kojih se poprilično trudi oko pozadinskih detalja. Nije onako uredan kao recimo Rosin ili Barksov (još jednom isprike, ali stvarno ga nemam s kime drugim usporediti s obzirom da sam čitao vrlo malo drugih autora), već je nešto slobodniji i razigraniji.

Ova priča još jednom pokazuje koliko je zapravo raznovrstan svijet Disneyevih stripova te je u njima moguće naići na stvarno svakakvo blago. Svaka od dvije priče koje se nalaze u ovoj knjizi protežu se preko otprilike 80-100 stranica tako da se ne trebate bojati da ćete prebrzo proletjeti kroz njih. Svakako preporuka!


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/12/2021 : 17:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Lagano se bliži kraj godine i mislim da kroz ovih par dana svakako neću ništa pisati, pa evo jedan mali rezime. U 2021. sam napisao:

- 120 osvrta na ovoj temi
- 21 osvrt na francusko-belgijskoj temi
- 7 recenzija za sajt.

Ukupno 148 pročitanih stripova mi zvuči nevjerojatno puno, no stvarna brojka je čak i nešto veća jer za neke stripove nisam ništa pisao ili bi pisao u odgovarajuće topice. Bilo da se radi o kraćim osvrtima/komentarima ili punokrvnim recenzijama, moram priznati da sam poprilično ponosan ovom brojkom te me stvarno veseli kad nekoga uspijem inspirirati da pročita neki strip zato što ga je vidio na ovoj temi.

Nadam se da ću i u sljedećoj godini nastaviti sličnim tempom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 27/12/2021 : 17:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Brutalan tempo, svaka čast, samo nastavi!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/12/2021 : 23:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Fino je tema napredovala u 2021

Ali ako se u 2022 kao fanu SF na listi ne nađe Urasawin Pluto ide tema na IL
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000