forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Euro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2020 : 22:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Triba li HR uvest euro kao službenu valutu?

Choices:

DA
NE
Ne znam


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 09/06/2020 : 22:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
I ovako smo na dnu, uvođenje nit će nas spasiti, ni pokopati.
Mi smo stabilni fenjeraši.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2020 : 22:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne.

One novčanice od 500 € su prevelike i nikako mi ne mogu stati u novčanik.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 10/06/2020 : 00:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ne, devizni tečaj je bitan instrument monetarne politike kojim HNB donekle može utjecati na ublažavanje negativnih ekonomskih kretanja. Kad god nastupi neka jača kriza može se čuti iz eurozone da pojedine zemlje žele vratiti svoju valutu kao npr. Grčka prije nekoliko godina.

Najbolja opcija bi bila kada bi se zakonski omogučilo plačanje i u kunama ali i u eurima što bi zahtjevalo izražavanje svih cijena u dvije valute.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/06/2020 : 00:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio da se 1Euro napokon obogatio.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/06/2020 : 02:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ja sam mislio da se 1Euro napokon obogatio.



O tome može da se napravi odličan strip... Serijal, čak!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29289 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 10/06/2020 : 06:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ne

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/06/2020 : 06:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Naravno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/06/2020 : 06:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
NE.
Remi novčanice od 500 se ukidaju a od 100 i 200 su se počele smanjivati da mogu stat u takujin i da se mogu brojiti.


1.Ružne su i nemaštovite ko vrag oni ružni mostovi i građevine bože sačuvaj dizajnerskog smeća.
2.Doživljaj je da je nešto strano i tuđe a ne domaće jer nema hrvatskog jezika na njima dakle valuta je jedan od temelja suvereniteta.
3.Gubimo na provizijama koje možemo zaradit kao i radna mjesta.
4.Bit će lakše samo stranim guzonjama da im je lakše plaćat.
5.Kovanice kuna su najljepše na svijetu sa onim prekrasnim biljnjim i životinjskim svijetom kuna,medvjed ,tuna slavuj ma predivno a razliku od onim ružnih glavurdi








Edited by - RAKOSI4 on 10/06/2020 11:24:41
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/06/2020 : 09:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kovanice kuna najlipše? Vidija san manje više iz svih država svita kovanice,šta uživo šta po katalozima. Najlipše su mi bile kanadske. Uvjerljivo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/06/2020 : 09:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ona s kanuom je lipa ali na svakoj je glavurda , kune su lipše , umisto glavurde je biljni svijet
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/06/2020 : 09:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bacim koju fotku kad stignem.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2020 : 10:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

NE.
Remi novčanice od 500 se ukidaju a od 100 i 200 su se počele smanjivati da mogu stat u takujin i da se mogu brojiti.


1.Ružne su i nemaštovite ko vrag oni ružni mostovi i građevine bože sačuvaj dizajnerskog smeća.
2.Doživljaj je da je nešto strano i tuđe a ne domaće jer nema hrvatskog jezika na njima dakle valuta je jedan od temelja suvereniteta.
3.Gubimo na provizijama koje možemo zaradit kao i radna mjesta.
4.Bit će lakše samo stranim guzojama da im je lakše plaćat.
5.Kovanice kuna su najljepše na svijetu sa onim prekrasnim biljnjim i životinjskim svijetom kuna,medvjed ,tuna slavuj ma predivno a razliku od onim ružnih glavurdi










Ne. Naravno.
Tocno. 500 €, ici ce u povijest jer je ta novcanica kao suvise veliki apoen sluzila kao odlicno sredstvo placanja i prenosenja kriminalcima. Obicnom covjeku i gradaninu to ionako nista ne znaci, ili vrlo malo znaci.
Nisam se mislio ovdje javljati, i ocekivao sam svakakve bedastoce i budalastine na ovom topicu, no na ovakvo lijepe argumente RAKOSI-ja4 se mora replicirati i podrzati ih.
Bravo!
Od kad je uveden Euro, placa mi je vise manje u toj valuti. Presla mi je iz Lire u Euro. Sjecam se dobro bezumlja taljana kad su slijedeci mjesec primili sredstva placanja u novoj valuti, kako nista nisu mogli izracunati. Svi su bili zbunjeni nad kalkulatorima proklinjuci dan odlaska njihove nacionalne valute. Prije tri godine sam u Rimu nabasao na prekrasni origigi taljanski ducan sa tipicnim njihovim proizvodima, (tuna u ulju u velikim staklenkama, susene pome, mortadela od pola metra sirine, nevjerovatni sirevi, vina u pletenkama...takve stvari) U ducanu sjedi starica za kasom koja cini 'ploink' kad se otvori. (Njegova majka kako mi je rekao jer ako platim njemu, sve ce potrositi i popiti, rekao mi je tad) Ducan od parsto godina starosti i sa stihom prohujalih vremena usred pakistanskih i kineskih ducana ciji vlasnici ne znaju niti reci/odgovoriti 'buon giorno' kad udes. I tako, nakon ugodne cakule, degustacije i ogromnog pazara, ja mu placam, a na racunu lire i euri. Pa kako pitam, lire u 2017-oj? Prkosim, kaze. I prkosicu dok mogu.
Steta sto cemo izgubiti nacionalnu valutu. Osim naseg identiteta, koje nose, nase su novcanice prekrasne. Radila ih je firma koja je radila nekadasnje Marke, a one su takoder bile vizualno prekrasna valuta.
Moje misljenje je strogo, NE!
Eventualno dvojno placanje kao u Ceskoj. Svidjelo mi se to kad sam prosle godine proveo neko vrijeme u Pragu. Cijene su izrazene u Krunama i Eurima. Eventualno tako.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/06/2020 : 10:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Bar smo mi nakvikli na mijenjanje valute svako malo, neš ti novosti.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/06/2020 : 11:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Trebao bi referendum za to ili to ide po automatizmu,kako vele sa vrha tak ce bit?

Osobno volio bih da je na novcanicama jos par likova uz Radica,Boskovica,Dobrilu(ne mogu se sjetiti zasto je on zasluzan!) fale jos dvojica ali jedan borac i politicar i jedan znanstvenik.
Zagorac i Lican rodjeni u 19 vijeku i sa utjecajem na cak i u 21 vijeku. Uz biljni i zivotinjski svijet bi se moglo ubaciti slika svijeta kao nekad nesvrstani,samo zbog genijalnosti otpora bipolarnom svijetu nakon drugog svjetskog divljanja i slike ili skice originalnih izuma iz radionice tehnickog genija.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/06/2020 : 12:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ionako sve vežemo za Euro pa i nebi bilo neke razlike a kad ti četvrtinu bdp čini turistički promet zamislite kako je strancima kad skuže kako unutar EU ne mogu platiti u Eurima ( dobro, pod određenim uvjetima mogu ali je to kompliciranje života )... isto k'o kad im objašnjavamo prolazak kroz Neum ;-))

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 10/06/2020 : 13:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ne. Ionako imaju dovoljno načina da nas potkradaju. Ne triba im još jedan.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 10/06/2020 : 13:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
NE.

Već su gore objasnili većinu razloga zašto - ne.

I nema se što strancima objašnjavati zašto u HR ne mogu platiti Eurima jer kad putuješ negdje trebao bi se valjda informirati gdje ideš.
Pa tako ako ih ne iznenađuje da se Eurima ne može plaćati u Velikoj Britaniji, Češkoj, Mađarskoj, Poljskoj, Danskoj, Švedskoj itd. vala se ne trebaju ni kod nas čuditi.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/06/2020 : 13:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ne. Ionako imaju dovoljno načina da nas potkradaju. Ne triba im još jedan.


Kako bi nas pokrali uvođenjem Eura?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/06/2020 : 13:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

NE.

Već su gore objasnili većinu razloga zašto - ne.

I nema se što strancima objašnjavati zašto u HR ne mogu platiti Eurima jer kad putuješ negdje trebao bi se valjda informirati gdje ideš.
Pa tako ako ih ne iznenađuje da se Eurima ne može plaćati u Velikoj Britaniji, Češkoj, Mađarskoj, Poljskoj, Danskoj, Švedskoj itd. vala se ne trebaju ni kod nas čuditi.


U Hrvatskoj hrpa kafića i podosta restorana ne prima ni kartice, što je u tim ostalim zemljama uglavnom SF.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2020 : 14:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da ja imam lokal bilokakav, ne bi se ni u mene placalo karticama. Ziva lovica, cash, u zepu, takujinu, gdjegod...inace nista. A za njihov sf, ili sto oni podrazumijevaju da jest ili nije, koga briga. Nek jedu i piju gore ako im ne odgovara

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/06/2020 : 14:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nema ništa ljepše vengo nositi par tisuća kuna po đepovima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 10/06/2020 : 14:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by mpavin

Ne. Ionako imaju dovoljno načina da nas potkradaju. Ne triba im još jedan.


Kako bi nas pokrali uvođenjem Eura?


Našli bi oni masu načina, ne boj se.
Prvi je što bi sve poskupilo a plaće bi ostale iste
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/06/2020 : 14:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by mpavin

Ne. Ionako imaju dovoljno načina da nas potkradaju. Ne triba im još jedan.


Kako bi nas pokrali uvođenjem Eura?


Našli bi oni masu načina, ne boj se.
Prvi je što bi sve poskupilo a plaće bi ostale iste


Onda mogu naći i "masu načina" tako da ostave kunu?
Poskupiti neće sve, nego samo specifična dobra, ali to se ne može baš smatrati pljačkom. Dobra poskupljuju svake godine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2020 : 14:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nema ništa ljepše vengo nositi par tisuća kuna po đepovima.


Doista. Malo sto od toga je bolje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/06/2020 : 14:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000