forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 155 - Orwell
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/06/2020 : 20:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Orwell se upisao u vječnost zahvaljujući 1984., koju je napisao 1948., i svom proročanskom opisu Big Brothera, predvidjevši prije sedamdeset godina medijsku kontrolu, Internet i manipulaciju osobnim podacima. No život mu je bio barem jednako uzbudljiv kao knjige: čovjek je to uvijek korak ispred svog vremena, student na Etonu i murjak u Burmi, borac u Španjolskom ratu, antistaljinist i istraživački novinar čije su reportaže uvijek podizale prašinu. Pierre Christin s užitkom uranja u taj iznimni život.

Kolorka 155 • Orwell • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Pierre Christin • Crtež Sébastien Verdier • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.6.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-155-orwell/630/

Trouble will find me

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/06/2020 : 22:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Berlin je Berlin, al njega sam već čitao, pa je ovo najiščekivaniji mi strip iz ture.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2020 : 23:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma sjajno! Odlican naslov.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/06/2020 : 08:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
...pa je ovo najiščekivaniji mi strip iz ture.



I meni. Lik i delo Orwella su mi fascinantni na sve nacine od kada sam ga otkrio uz Nineteen Eighty-Four. Ne mogu da odlucim da li mi se vise dopada knjiga ili film. Videcemo kakav je strip.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39132 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/06/2020 : 10:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo cu i ja uzeti. Pogledao crtez, bas onakav kakav volim. Cist i jasan.
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 17/06/2020 : 16:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message  Reply with Quote
Sjajno !!!


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/06/2020 : 17:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Gubitnik u Spanjolskom gradjanskom ratu
Ucinak 0 ranjen u vrat
Cudom ostao ziv i da ima glas
Al svjedocio je raspadu republikanaca pouma socijalista anarhista i komunista sve zbog staljinista
Tu je dobio ideju za 1984
Preporucam knjige
U cast Kataloniji
Te burma

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/06/2020 : 18:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nitko nije spomenuo besmrtnu Životinjsku farmu?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/06/2020 : 18:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nitko nije spomenuo besmrtnu Životinjsku farmu?


Pa šta to ima kome da se preporučuje? Taj koji za to ne zna, i nije je čitao, njemu svakako već nema pomoći
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/06/2020 : 20:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Nitko nije spomenuo besmrtnu Životinjsku farmu?


Pa šta to ima kome da se preporučuje? Taj koji za to ne zna, i nije je čitao, njemu svakako već nema pomoći



Vjerovao ili ne, na poslu imam kolegu, super osoba, vrijedan, pametan, odličan otac i muž, 37 godina, a nije ju pročitao, štoviše nije znao ni o čemu se tu radi. Mladi danas malo čitaju knjige.

Poklonio sam mu tu knjigu za rođendan nedavno. Još ju nije pročitao.

Edited by - Peyo on 17/06/2020 20:30:08
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/06/2020 : 20:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Naravno da verujem, znam ih i sam koliko hoćeš. Isto tako i dalje stojim iza svoje izjave da takvima nema pomoći.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 17/06/2020 : 22:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Ovo se kupuje bez previše razmišljanja. :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2020 : 22:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Nitko nije spomenuo besmrtnu Životinjsku farmu?


Pa šta to ima kome da se preporučuje? Taj koji za to ne zna, i nije je čitao, njemu svakako već nema pomoći



Vjerovao ili ne, na poslu imam kolegu, super osoba, vrijedan, pametan, odličan otac i muž, 37 godina, a nije ju pročitao, štoviše nije znao ni o čemu se tu radi. Mladi danas malo čitaju knjige.

Poklonio sam mu tu knjigu za rođendan nedavno. Još ju nije pročitao.


Gdje ne bi vjerovao...
Jedan moj kolega,(a jako je dobar u poslu), je kazao; ako neka knjiga i vrijedi, snimit ce film, pa nije ni potrebno nista citati... Ja se okrenuo bez rijeci, i otisao.
Nista danas nitko od mladih ne cita i jos se s tim hvali. Nevjerovatno.
Nego, sjecali se itko jako zanimljivog albuma/soundtracka Eurythmicsa 1984?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2020 : 22:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Naravno da verujem, znam ih i sam koliko hoćeš. Isto tako i dalje stojim iza svoje izjave da takvima nema pomoći.


Apsolutno tu nema pomoci. Vise. A ide sve gore i gore, citanja knjiga sto se tice... Prava katastrofa mladog narastaja.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/06/2020 : 23:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Sta vas briga sto neko ne cita
Njegujte svoj um
Pustite druge na miru
Od orwela zelim sve procitati
A mislim da sam i sve nabavio
Svecenikova kci
Nek apstride lete
U borbi za zrak
Eseji
Itd

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/06/2020 : 20:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Niko i nista u parizu i londonu

Nocna mora feministica :D
Ali sva sreca one ne citaju ovu literaturu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/06/2020 : 23:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Nitko nije spomenuo besmrtnu Životinjsku farmu?


Pa šta to ima kome da se preporučuje? Taj koji za to ne zna, i nije je čitao, njemu svakako već nema pomoći



Vjerovao ili ne, na poslu imam kolegu, super osoba, vrijedan, pametan, odličan otac i muž, 37 godina, a nije ju pročitao, štoviše nije znao ni o čemu se tu radi. Mladi danas malo čitaju knjige.

Poklonio sam mu tu knjigu za rođendan nedavno. Još ju nije pročitao.



Ništa čudno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/06/2020 : 23:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovo nije ni orka ni kolorka... Ima taman toliko boje da bi mogla biti biblioteka Lorka 😂😂😂
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/06/2020 : 11:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Neka neko javi dojmove.

Ovaj na slici isti Sean Penn.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 25/06/2020 : 16:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor
Ovaj na slici isti Sean Penn.





Sad se moze reci da si u pravu.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/06/2020 : 17:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/06/2020 : 21:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Mogao si neku gde je bukvalno ko Orwell staviti

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/06/2020 : 22:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ima ih dosta koji nalaze sličnost. Prosudite sami ..

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/06/2020 : 11:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao ništa o Orwellovom životu pa mi je ovaj strip bio zanimljiv kao izvor informacija. Dojma sam ipak da je previše toga nagurano na premali broj stranica, pa mi sve skupa djeluje više kao malo šira enciklopedijska natuknica nego kao punokrvna biografska priča. Što se tiče vizualnog dojma, odlična je ideja gostujućih crtača, samo šteta što im nije dano više prostora. Verdierov crtež nije loš, ali mi je dosta statičan, pogotovo kad su u pitanju likovi. Dakle, edukativno i zanimljivo, ali moglo je i bolje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/06/2020 : 18:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Jedna vrlo dobra grafička biografija Seana Pen...ovaj Erica Blaira aka Georga Orwella. Za razliku od Shanera, već sam bio podrobno upoznat sa njegovim životom jer mi je Orwell itekako bio/je važan autor, pa se samo postavljalo pitanje koliko će to meni biti zanimljivo i novo. Vizuelno sjajan album, meni je ovaj pomalo old school i čist crtež Verdiera sjajno legao ovde i to me isprva i odmah privuklo ovde. Uz Christinovu priču tu su kao plus i prave fotografije, citati iz Orwellovih dela, citati iz njegovih eseja i dnevnika, kao i super fora sa drugim crtačima. Ne bih ja tu još njih naguravao više od ovog, bilo bi mi odviše eksperimentalno delo onda.

Jedino što bih želeo da je ovo delo duže jer je materijala u životu ovog, koliko autentičnog mislioca toliko i avanturiste napretek, recimo možda meni i najdraže njegovo delo Niko i ništa u Parizu i Londonu, taj period života bih voleo da ima više prostora ovde.

Edited by - Red Marquis on 30/06/2020 18:43:26
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39132 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/06/2020 : 21:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nisam znao ništa o Orwellovom životu pa mi je ovaj strip bio zanimljiv kao izvor informacija. Dojma sam ipak da je previše toga nagurano na premali broj stranica, pa mi sve skupa djeluje više kao malo šira enciklopedijska natuknica nego kao punokrvna biografska priča. Što se tiče vizualnog dojma, odlična je ideja gostujućih crtača, samo šteta što im nije dano više prostora. Verdierov crtež nije loš, ali mi je dosta statičan, pogotovo kad su u pitanju likovi. Dakle, edukativno i zanimljivo, ali moglo je i bolje.





Ovo bih ja potpisao. Danas bas procitao strip. Steta sto nema vise ovakvoh biografskih stripova velikih licnosti. Ostavljam u kolekciji.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000