forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK VII - IX
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 17/09/2020 : 21:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Al nas izvozaše, po ko zna koji put.



A šta su i koga izvozali? Ima li u njihovom postu igde spomenuto d aće biti neko novo izdanje? To što čitaoci idu logikom što je babi milo to se babi snilo to je njihov problem.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11200 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 17/09/2020 : 23:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim samo na ovu fotku. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/09/2020 : 07:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Nisi u pravu, Legaz.
Previše mudrovanja, nedorečenosti, neodržavanja date reči, neispunjenih najava itd. su sigurno umanjile poverenje upravo čitalaca kao glavnog faktora zbog kojeg neka izdavačka kuća postoji. A kod njih se, čini mi se, sve vreme nameće stav kao da čitaoci postoje zbog njih.
Zato s pravom osećanje "izvozanosti" kod nekih, većine ili manjine nebitno. Svaki čitalac je bitan jer svaki je kupac. Kad osetim nepoštovanje od strane prodavca, ja u tu radnju više ne ulazim i sigurno ću svoje negativno iskustvo da prenesem drugima, isto kao i pozitivno.
Zašto niko nema problem sa Libellusom ili Ludensom oko ovih stvari? Zato što i jedni drugi nude osećaj sigurnosti čitaocu. Nema da se nešto najavi, a da se ne objavi. Zato nema osećaja "izvozanosti", tj. razočaranja.
Tako isto i prosečan građanin čeka zlatno doba za dve, najviše tri godine i tako prođe skoro deset i ko zna još koliko će dok ga "vozaju" obećanjima. Neki se osveste, neki vole da veruju jer im to daje neku nadu, koja je zapravo iluzija, ali šta ćeš...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 18/09/2020 : 07:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ne mislim samo na ovu fotku. :)



Takođe.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/09/2020 : 08:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Nisi u pravu, Legaz.
Previše mudrovanja, nedorečenosti, neodržavanja date reči, neispunjenih najava itd. su sigurno umanjile poverenje upravo čitalaca kao glavnog faktora zbog kojeg neka izdavačka kuća postoji. A kod njih se, čini mi se, sve vreme nameće stav kao da čitaoci postoje zbog njih.
Zato s pravom osećanje "izvozanosti" kod nekih, većine ili manjine nebitno. Svaki čitalac je bitan jer svaki je kupac. Kad osetim nepoštovanje od strane prodavca, ja u tu radnju više ne ulazim i sigurno ću svoje negativno iskustvo da prenesem drugima, isto kao i pozitivno.
Zašto niko nema problem sa Libellusom ili Ludensom oko ovih stvari? Zato što i jedni drugi nude osećaj sigurnosti čitaocu. Nema da se nešto najavi, a da se ne objavi. Zato nema osećaja "izvozanosti", tj. razočaranja.
Tako isto i prosečan građanin čeka zlatno doba za dve, najviše tri godine i tako prođe skoro deset i ko zna još koliko će dok ga "vozaju" obećanjima. Neki se osveste, neki vole da veruju jer im to daje neku nadu, koja je zapravo iluzija, ali šta ćeš...



potpuno tačno.

i još da nadodamo, (mafijaško) držanje prava na izdanja koja ne objavljuju, niti namjeravaju objaviti (po svemu sudeći, ne za našeg života).

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/09/2020 : 10:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ne znam samo kako neko moze da brani ove iz VC, osim, naravno, ako nema neke koristi od toga...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11200 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/09/2020 : 10:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
A šta mu ovo dođe?




https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2020 : 11:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo neka Twin Peaks fora?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/09/2020 : 11:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
PIBD

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/09/2020 : 11:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi cak i ja kupio :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 18/09/2020 : 13:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Priče iz baze drugde 3.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 18/09/2020 : 14:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
ZS 25

@wesskowaz mozes taman da okacis ovaj screenshot u temi 'Zlatna serija'

Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 18/09/2020 : 14:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Nisi u pravu, Legaz.
Previše mudrovanja, nedorečenosti, neodržavanja date reči, neispunjenih najava itd. su sigurno umanjile poverenje upravo čitalaca kao glavnog faktora zbog kojeg neka izdavačka kuća postoji. A kod njih se, čini mi se, sve vreme nameće stav kao da čitaoci postoje zbog njih.
Zato s pravom osećanje "izvozanosti" kod nekih, većine ili manjine nebitno. Svaki čitalac je bitan jer svaki je kupac. Kad osetim nepoštovanje od strane prodavca, ja u tu radnju više ne ulazim i sigurno ću svoje negativno iskustvo da prenesem drugima, isto kao i pozitivno.
Zašto niko nema problem sa Libellusom ili Ludensom oko ovih stvari? Zato što i jedni drugi nude osećaj sigurnosti čitaocu. Nema da se nešto najavi, a da se ne objavi. Zato nema osećaja "izvozanosti", tj. razočaranja.
Tako isto i prosečan građanin čeka zlatno doba za dve, najviše tri godine i tako prođe skoro deset i ko zna još koliko će dok ga "vozaju" obećanjima. Neki se osveste, neki vole da veruju jer im to daje neku nadu, koja je zapravo iluzija, ali šta ćeš...



To se zove "TEASER" jbg..to ti je sad moderno :)
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11200 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/09/2020 : 16:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 18/09/2020 : 16:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

ne znam samo kako neko moze da brani ove iz VC, osim, naravno, ako nema neke koristi od toga...



Zato što su najbolja izdavačka kuća na ovim prostorima i ko to ne misli ne razume osnovne zakone tržišta i izdavaštva.

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/09/2020 : 16:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lex

quote:
Originally posted by zlatan bihac

ne znam samo kako neko moze da brani ove iz VC, osim, naravno, ako nema neke koristi od toga...



Zato što su najbolja izdavačka kuća na ovim prostorima i ko to ne misli ne razume osnovne zakone tržišta i izdavaštva.


zanimljivo kad je bilo glasanje za najboljeg izdavaca, ili tako nesto, nedavno, nema ni godina dana, da su najvise glasova forumasi dali Veselom cetvrtku... ..u cudu sam sam bio i nije mi nikako jasno bilo, da tolike glasove dobise, a toliko toga rade kako ne treba...

Edited by - zlatan bihac on 18/09/2020 16:26:25
Go to Top of Page

jasar123
Starting Member

75 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 18/09/2020 : 16:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jasar123 a Private Message  Reply with Quote
VČ i jeste najbolji KIOSK izdavač na ovim prostorima od onog trenutka kad su popravili stvari koje su im bile rak rana - dizajn i štampu.

Problem je sa izdanjima koja ne izlaze na kiosku gde su se pokazali sve samo ne pouzdani. Mislim da bi bilo fer sa njihove strane da kolekcionarska izdanja koja su stavili u treći plan, prepuste drugima kojima će biti u prvom planu.

Znači, Dampira, Dragonera i Mister noa da prepuste nekome kao što je Golgonda i svi srećni i zadovoljni.

Edited by - jasar123 on 18/09/2020 21:20:51
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 18/09/2020 : 17:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
@Zlatan

Izvini, ali stvarno nemam pojma o kom glasanju je reč, niti mislim da je ono relevantno da formira moje mišljenje o kvalitetu izdavača na ovim prostorima. :)

A i nisam hteo tebe nešto da prozivam, nego mi je malo čudna ta argumentacija. Kao kad bih ja sad napisao - ko god da se ne slaže sa mnom taj iz ličnih razloga želi zlo Veselom Četvrtku. :D

A stvarno ne mislim tako.

I meni idu na ganglije kad obećaju X specijalnih izdanja koje nikad ne objave i to što su debeljuce na ledu, a nisu otvoreni o tome. Ali, jebiga, živim u Srbiji i bavim se poslom koji mi omogućava da znam više od nekih ovde o tome koliko neke stvari troše vreme i novac kad je izdavaštvo bilo kog tipa + distribucija u pitanju, pa onda razumem i VČ stranu i zašto su od nekih izdanja odustali. Možda vremenom nauče i da ne obećavaju previše unapred stvari koje nisu sigurni da će ispuniti. Zrelost dolazi sa godinama. :D


@Jašar

Iskreno, voleo bih da Golkonda izgura još godinu-dve ovim tempom sa izdanjima koja izdaje, pa onda da se širi dalje. Da ne bude da su prerano previše zagrizli.

Debelo smo mi daleko od trenutka kada je moglo sve da se objavljuje i da se proda.

Evo nam i Libellus vrlo revnosno spušta tiraže sa 1000 na 500 na 300 na 200. Spirou izašao jedan u ne sećam se koliko godina, Dylan Color Fest prvi put neće izaći dva odjednom, nego samo jedan...

Koliko vidim po topicima i Ludensov izdavački plan ove godine tanji nego prethodnih...


Fanovi smo zabave nekih prošlih vremena (i to prošlih vremena na svetskom nivou), a i ono što se izdaje nije ni blizu na nivou kvaliteta iz zlatnog doba. Sve to ima svoje posledice. :)

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2020 : 20:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasar123

VČ i jeste najbolji KIOSK izdavač na ovim prostorima onog trenutka kad su popravili stvari koje su im bile rak rana - dizajn i štampu.

Problem je sa izdanjima koja ne izlaze na kiosku gde su se pokazali sve samo ne pouzdani. Mislim da bi bilo fer sa njihove strane da kolekcionarska izdanja koja su stavili u treći plan, prepuste drugima kojima će biti u prvom planu.

Znači, Dampira, Dragonera i Mister noa da prepuste nekome kao što je Golgonda i svi srećni i zadovoljni.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 18/09/2020 : 23:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ja baš rekao da su najbolji kiosk izdavač na ovim prostorima, tu je i Ludens koji je em produktivniji kao izdavač (dakle više toga izdaje) , em ima daleko bolju i širu distribuciju tako da te 2 stvari itekako utiču na raspravu po ovom pitanju.
U Srbiji da, jesu najbolji, ali koliko je teško biti najbolji kada sem nekih sitnih izdanja za malu decu i par porodičnih simpatičnih stripova na kioscima ničeg drugog ni nema?
I tu su najbolji samo zato jer drže praktično sva najbitnija Bonelli prava, da neki drugi izdavač ima ista sigurno ne bi bio ni po čemu lošiji (samo da se sada ne vraćamo u prošlost na Vanini,Abaton i slične jer u to vreme još nije bio sazreo momenat u Srbiji za masovnije izdavanje stripova,pre svega iz društveno-ekonomsko-političkih razloga) , a sumnjam da bi se prilikom odabira toga šta će na kioske rukovodio pre svega slepom ljubavlju prema Ticijanu Sklaviju i još tako neke slične stvari.

Dakle, to što su najbolji kiosk izdavač u Srbiji i nije neko dostignuće.
A usput su sem Zagora i dilana smanjili drastično ili eliminisali sva ostala kiosk izdanja, tu je jedino malo izvadila stvar Zlatna serija.Tako da, nije kod njih idealna situacija ni kada su kiosk izdanja u pitanju, jedino gde im od početka do kraja skidam kapu jeste pristojna cena izdanja.

I kada smo se dohvatili i njihove priče oko sarevanja i pogrešnih najava, meni to baš i ne smeta toliko, daleko više mi smeta što ćute, a ponekad i slažu oko kolekcionarskih izdanja (kažu da nisu odustali ni od jednog izdanja i da će ih biti,a ako 4 godine suše nije odustajanje,ja onda ne znam šta jeste).Još se i vređaju kada im neko kaže da prepuste prava drugima i veoma budu neprijatni.
Kao "šlag na torti" da ne spominjem Umpah-Paha za kojeg odavno drže prava, a nisu izdali NITI JEDAN JEDINI BROJ.

Davno sam ja napisao da je za Veseli četvrtak "najbolji lek" da njihovog gazdu koji je ujedno i gazda Mocart kladionica neko malo upozna šta mu vodeći urednički dvojac ove njegove izdavačke kuće radi.

Edited by - maelstrom on 18/09/2020 23:36:18
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 19/09/2020 : 01:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Na žalost, ne možemo iz poređenja Ludens vs VČ izbaciti to gde su locirani i situaciju u matičnim im zemljama, računajući tu ekonomske prilike, broj funkcionalno pismenih, potencijale distribucije, pa i konstantnost izlaženja strip izdanja od raspada SFRJ nadalje i generacije koje su tokom pauze u Srbiji izgubljene. A ne možemo da izbacimo ni tužnu sudbinu Vaninija i Abatona samo zato što ne odgovara tvom narativu. :)

Ovo sledeće što pričaš je klasično "šta bi bilo kad bi bilo". Tako neko može da kaže - "Ludens je najbolji samo zato što imaju sva bitna prava, da bilo ko drugi izdaje Bonelli na kioscima u Hrvatskoj (računajući tu i zli uradnički dvojac iz Beograda), bili bi bolji!". Na osnovu kojih podataka to tvrdiš?

Koje tačno stripove Ludens i VČ izdaju u normalnom skoro pa mesečnom ritmu, a koje ne, i da li vidiš sličnost u izdavačkom opusu? Da li se i tebi čini da se poklapaju Zagor i Dilan, te da je Ludens u prednosti samo kad je Tex u pitanju, a ostalo i kod njih izlazi na kapljicu, neki junaci čak i slabiju kapljicu nego kod VČ? Možda je i Bernard deo uredničke zavere protiv ex-Yu publike i čeka se Ronaldinjo da to reši? Ili možda svi oni izvlače maksimum i za sebe i za nas iz sranja u kom se nalazi strip scena?

Ne moramo da se fokusiramo samo na kioske. Možemo i na kolekcionarska izdanja - ako je Libellus stesao gomilu izdanja na 200 komada, smanjio intenzitet izdavanja i podigao cene, da li je to do njihove nesposobnosti ili ipak ima nešto i do tržišta?

Situacija nije idealna, zato što je loša. Pogledaj trend opadanja tiraža u Italiji. Pogledaj kako su tamo bili mrcvareni Mr. No i Marti i uporedi sa situacijom ovde...

Kick You Down Like Gravity!

Edited by - Lex on 19/09/2020 01:27:14
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 19/09/2020 : 02:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Eto možete na osnovu ovog posta Lexa da vidite klasičan obrazac ponašanja na ovom forumu i zašto dolazi do nekih stvari.

Dakle, tipovi kao što je on koji po običaju brane izdavače ili neke druge ličnosti na forumu, po običaju skaču kao opareni u ulozi drvenog advokata čim neko napiše bilo kakvu konstruktivnu kritiku (a valjda imamo pravo da iznesemo svoje mišljenje?) i pritom omalovažavaju sagovornika obraćajući mu se sa visine i ubacujući neku lažnu i drsku duhovitost.

Dragi Lex, ako hoćeš da vodimo bilo kakvu normalnu raspravu, potrudi se bar malo (ako si to uopšte u stanju) da ne koristiš reči tipa "sranje", da ne ubacuješ u priču metaforu Ronaldinja i time impliciraš da sam glup, da me optužuješ da imam u celoj priči neki interes (nisi ni prvi ni poslednji koji ovde tvrdi takvu notornu glupost,da je po vašem ja bih već bio milijarder jer bih bio pun para koje sam nakupio jel da za to što me neko finansira da pljujem po izdavačima) i da mi "ne stavljaš u usta" reči koje nisam ni napisao.I sve to od strane osobe koja je za 16 godina napisala 111 postova na forumu ukupno, a od tih 111 upravo nekoliko u poslednje vreme sve u zdušnu odbranu Veselog četvrtka.I onda ti pričaš o tome kako ja u svemu imam neki interes, samo obrni stranu medalje ili se pogledaj u ogledalo.

Ajde sada da ti odgovorim i pobijem sve ovo što si naveo jer naravno nije tačno.

Izgubljene godine što se tiče strip izdavaštva u Srbiji sa ovom pričom nemaju nikakve veze jer govorimo o trenutnom momentu i šta bi sada moglo ili ne moglo da bude bolje.Abaton i Vanini sam samo spomenuo iz konteksta da se neko nadoveže i kaže da je eto bilo i drugih koji su nešto sa Bonellijevim izdanjima probali, ali nije išlo pa stoga ne može bolje od onog što Veseli četvrtak radi.Na kraju krajeva, Vaniniju i nije išlo toliko loše što se tiče prodaje već su zapali u neke druge probleme i račun im je bio blokiran pa su morali da odustanu što se uklapa u moju priču o tada još nesigurnom političko-ekonomskom periodu posle velikih promena 2000. godine, no to je sada nebitno.

Što se tiče Ludensa, naravno, ko kaže da možda i od njih ne bi bio bolji neki drugi kiosk izdavač u Hrvatskoj kada bi imao ta prava?Ja u tu priču nisam ni ulazio, samo sam napisao da su bolji od Veselog četvrtka kada se uzmu u obzir svi parametri što će se većina forumaša složiti sa mnom, čak i oni koji me nikako ne vole.
A čak sam bio i darežljiv u poređenju jer što se tiče prodaje i distribucije Veselom četvrtku je podređeno osetno veće tržište Srbije u odnosu na tržište Hrvatske, tako da Veseli četvrtak tu čak u startu ima i prednost.Dobro, Ludens pokriva malo veći deo Bosne sa svojim izdanjima, ali to nije dovoljno da pokrije tu razliku.
A koliko su bolje rasprostranjena Ludensova izdanja po kioscima širom Hrvatske, ali i drugih država, bolje i da ne pričamo, ima ih i u Srbiji, dok kod Veselog četvrtka na njihovoj fejsbuk stranici stalno možemo da vidimo kako se neko žali da stripovi nisu stigli u njegovo mesto.

Ludens izdaje ostale junake na kapljicu?
Lex, ti očito baš i ne čitaš stripove niti pratiš strip scenu inače nikako ne bi tvrdio ovako nešto što je moram da tako napišem baš smešno.
A šta ćemo sa:Kapetanom Mikijem, Kit Telerom, Velikim Blekom (koji izlazi jako dug vremenski period recimo), ranije Komandantom Markom, zatim brojne druge stvari poput Dijabolika, Bele i Bronka, zatim znamo da je Strip Agent praktično ista firma a tu su i Priče sa Divljeg Zapada (uspešno završeno), Specijali i Maksiji Dampyra, Veliki Teks........Da ne pričam o tome da izdaju dosta više Zagorovih edicija od veselog četvrtka, to takođe nije beznačajno.

Ne daju se porediti po tom pitanju Ludens i Veseli četvrtak, plus kod Ludensa se uvek lepo zna da li će nešto dalje izdavati ili neće, nema prenemaganja i laganja.

Ono gde je Veseli četvrtak bio u prednosti jesu Kolekcionarska izdanja, ali njih više nema (osim u neku ruku Obojenog programa) tako da je ta prednost potpuno izgubljena.

Što se tiče Libellusa, smanjili su tiraž sa 500 primeraka na 250 većine izdanja (no ne svih,neki tiraži su i dalje veći) što i ne čudi s obzirom na to da nisu svi u datom momentu odmah mogli da kupe ta izdanja (zbog cene), a njima se očito više isplati da tih 250 ili 300 primeraka prodaju odmah.
Za datu priču o kiosk izdanjima inače je Libellus potpuno nebitan.

Što ne spomeneš lepo neke druge izdavače poput Golconde kojima se očito isplati da prodaju kolekcionarsko izdanje u formatu 3 u 1 i to sa mekim koricama (dakle ne kao Libellus), a tu je i Čarobna knjiga koja radi slično, samo sa tvrdim koricama, no cene su i dalje i više nego prihvatljive, a kod njih je tiraž čak i veći od 500 primeraka?

Dakle, ništa što si napisao apsolutno ne pije vodu, a mi i dalje nemamo odgovor na pitanje zašto Veseli četvrtak i dalje drži prava na izdanja koja ne izdaje i koja bi se navodno loše prodavala?Ako nešto ne ide onda valjda odustaneš od toga zar ne, a ne da blokiraš druge samo iz pakosti da ti ne bi bacili senku svojom uspešnijom delatnošću?

I to si sasvim lepo izbegao da spomeneš.


P.S.- Odavno mi se neko nije ovako lepo "namestio na penal" što se narodski kaže po pitanju pobijanja netačnih tvrdnji, obično volim veće izazove, ali ovo je bilo prelako.

Edited by - maelstrom on 19/09/2020 02:29:04
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 19/09/2020 : 04:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Jaoj... Pa posle ovakvog nastupa pre ti ispadaš neko ko skače kao oparen i ide na to da ponižava tuđe mišljenje.
A ja baš mislio da ćemo se lepo i neagresivno ispričati... :D
Nema veze, nastaviću u tom duhu jer možda te pogodio Ronaldinjo. Spomenuo sam ga zato što je bio u par reklama Mocarta (ako se dobro sećam).
Takođe - niti ga poznajem, niti mislim da su svi fudbaleri po difoltu glupi, pa da ga koristim kao metaforu za glupost. :)

Elem, meni je stvarno kul što misliš nešto što je dijametralno suprotno od mene i mnogo je bolje kad argumentuješ svoje mišljenje kao što si konačno uradio u drugom delu svog posta. Samo nastavi tako! Može i uz dozu sprdnje, malo duhovitosti nikad nije na odmet! :)

Evo ti nekoliko kratkih crtica za stvari u kojima se ne slažem sa tobom ili mislim da nisi do kraja razumeo šta sam hteo da kažem:
- Kako je zdušno branjenje nekoga reći da mi idu na nerve što ne izdaju izdanja koja su obećavali i što stripove koje volim ne izdaju ritmom koji volim? :D Računajući tu i Taličnog i Umpah-Paha. Samo verujem da imaju razlog zašto je to tako. Pritom se nadam da će prestati da obećavaju ono što ne ispunjavaju - zar to nije kritika? :D
- Nigde nisam rekao da bilo ko ima ličnu korist od kritikovanja VČ-a, rekao sam da to jednako nije argument kao ni tvrdnja da neko ko ima pozitivno mišljenje o VČ-u automatski ima i korist od toga. Iskoristio sam Zlatanov, verujem polu-šaljiv polu-kivan post o VČ-u gde je baš to rekao. :)
- Naravno da je moguće da bi neko drugi bolje radio posao i od Ludensa i od VČ-a, isto kao što je moguće da bi neko drugi radio očajan posao da je na njihovom mestu. To nije argument da ili jedni ili drugi rade loš posao. Ja sam recimo vrlo zadovoljan i Ludensom i Veselim Četvrtkom i presrećan sam što imamo i jedne i druge. Ali verujem da mogu da budu bolji, da. :)
- Bitne su prazne godine zato što smo mi u Srbiji izgubili 20 godina formiranja novih generacija strip čitalaca i to je jedan od razloga iz kojih Ludens/SA ima bolju startnu poziciju od VČ-a. Nisu uporedivi kao da je ovo jedno jedinstveno tržište, samo postoje preklapanja.
- Po broju stanovnika Srbija bi trebalo da je veće strip tržište od Hrvatske, ali nije zbog svega već nabrojanog. Manje smo strip tržište od Hrvatske.
- To što se ljudi po unutrašnjosti Srbije manje žale ovde oko Ludensovih izdanja može da bude znak toga i da ih nema mnogo na forumu i toga da ih nije briga za strip uopšte, a naročito ne u izdanju Ludensa? Ne znam, samo teorija. :)
- Sva ova izdanja Ludens/SA koja si nabrojao po meni izlaze na kapljicu u odnosu na mesečni ritam koji svi svemu želimo. Samo je njihova kapljica srazmerno veća od VČ-ove i recimo Martija ili dragog nam Pilota. I Zagor je srazmerno veći. Tex mi jedini odskače od te srazmere, ali možda je tu blizina Italije bitna. I tamo je Tex suludo popularan u odnosu na naše tržište (srpsko).
- Možda je reč sranje nepristojna, ali poprilično odražava moje mišljenje o trenutnom stanju svetske strip scene, a naša sigurno nije mnogo bolja. :)
- Bitan je Libellus zato što je i kod njih vidljiv pad prodaje stripova, a oni su transparentni i možda kroz njihove cifre možemo da izvučemo neke zaključke o padanju popularnosti Bonelija kod nas.
- Spomenuo sam Golkondu i želim im svu sreću. Ponoviću se, ako si propustio - voleo bih da vidim da konstanto dobro rade ono što rade neko vreme pre nego što zagrizu dalje, da im se ne desi da se zalete previše prerano i ukopaju se kao što su neki kod nas već nažalost uradili.
- Odgovor zašto VČ drži prava na stvari koje izdaje nema nikakve veze sa mnom i ne mogu ja da ti ga dam. Niti imam pristup tim ugovorima niti očekivanjima koje strani izdavači imaju od VČ-a. Da mi je cilj da ih branim, verovatno bih izmišljao neke razlog zašto je to tako... :D
- Ako te baš zanima šta mislim - nadam se da će VČ uspeti nešto od toga da izda pre nego što isteknu prava (da bismo što pre imali te stripove u rukama), a da će kada ta prava isteknu doći u prave ruke, kod nekoga ko će sve to izdati kako treba. Sve će to doći u svoje vreme (ili se neće desiti - jer tržište), nije da mi se Umpah-Pah baš sutra čita izvan AZ izdanja. :D

ps. Dakle, sve što sam rekao pije vodu! Ronaldinjo definitivno bolje šutira penale od tebe, ali meni je drago što se ti osećaš srećnim! ;)

Ajd sad da vidimo može li Jokić do još jednog preokreta... :D

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/09/2020 : 05:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Budite sretni dok imamo Ludens i Veseli čertvrtak...
Ovo bojkotirajmo pa za godinu očekujem novu knjigu Libellus Zagora redovnog, pet epizoda u knjizi, naklada 400 komada, 30 eura, samo
u striparnicama i to ako brzo narućiš...
Uzimajte kiosk izdanja jeftina da nebi kupovali delux skupa u striparnicama..
Jak nam izbor.
ps.
Libellus več neko vreme drži iste tiraže i brzo se sve raproda..ja mislim da niže neče i nesmiju..bar se nadam..
nije sve na 250, imaju i 400 naklade neka izdanja..
Najmanje se bojim za Libellus, dugi su, postajni su, stabilni su, redovni su..
neka izdanja su jim spora, druga brža..
Krupniji Dado voli Texa..i šta sad..Texa je najviše...nekome drago, drugome manje..
Ko voli nek izvoli..mislim da danas dobit prava i nije neki problem..ako nije problem donjeti u Milano kufer para/novca.
Umpah-Pah?
Nije to dug serijal, mogu ona tri albuma izdati u jednom integralu u čas...kad se jim se digne i ako se jim digne..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 19/09/2020 05:52:44
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 19/09/2020 : 15:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lex

Jaoj... Pa posle ovakvog nastupa pre ti ispadaš neko ko skače kao oparen i ide na to da ponižava tuđe mišljenje.
A ja baš mislio da ćemo se lepo i neagresivno ispričati... :D
Nema veze, nastaviću u tom duhu jer možda te pogodio Ronaldinjo. Spomenuo sam ga zato što je bio u par reklama Mocarta (ako se dobro sećam).
Takođe - niti ga poznajem, niti mislim da su svi fudbaleri po difoltu glupi, pa da ga koristim kao metaforu za glupost. :)

Elem, meni je stvarno kul što misliš nešto što je dijametralno suprotno od mene i mnogo je bolje kad argumentuješ svoje mišljenje kao što si konačno uradio u drugom delu svog posta. Samo nastavi tako! Može i uz dozu sprdnje, malo duhovitosti nikad nije na odmet! :)

Evo ti nekoliko kratkih crtica za stvari u kojima se ne slažem sa tobom ili mislim da nisi do kraja razumeo šta sam hteo da kažem:
- Kako je zdušno branjenje nekoga reći da mi idu na nerve što ne izdaju izdanja koja su obećavali i što stripove koje volim ne izdaju ritmom koji volim? :D Računajući tu i Taličnog i Umpah-Paha. Samo verujem da imaju razlog zašto je to tako. Pritom se nadam da će prestati da obećavaju ono što ne ispunjavaju - zar to nije kritika? :D
- Nigde nisam rekao da bilo ko ima ličnu korist od kritikovanja VČ-a, rekao sam da to jednako nije argument kao ni tvrdnja da neko ko ima pozitivno mišljenje o VČ-u automatski ima i korist od toga. Iskoristio sam Zlatanov, verujem polu-šaljiv polu-kivan post o VČ-u gde je baš to rekao. :)
- Naravno da je moguće da bi neko drugi bolje radio posao i od Ludensa i od VČ-a, isto kao što je moguće da bi neko drugi radio očajan posao da je na njihovom mestu. To nije argument da ili jedni ili drugi rade loš posao. Ja sam recimo vrlo zadovoljan i Ludensom i Veselim Četvrtkom i presrećan sam što imamo i jedne i druge. Ali verujem da mogu da budu bolji, da. :)
- Bitne su prazne godine zato što smo mi u Srbiji izgubili 20 godina formiranja novih generacija strip čitalaca i to je jedan od razloga iz kojih Ludens/SA ima bolju startnu poziciju od VČ-a. Nisu uporedivi kao da je ovo jedno jedinstveno tržište, samo postoje preklapanja.
- Po broju stanovnika Srbija bi trebalo da je veće strip tržište od Hrvatske, ali nije zbog svega već nabrojanog. Manje smo strip tržište od Hrvatske.
- To što se ljudi po unutrašnjosti Srbije manje žale ovde oko Ludensovih izdanja može da bude znak toga i da ih nema mnogo na forumu i toga da ih nije briga za strip uopšte, a naročito ne u izdanju Ludensa? Ne znam, samo teorija. :)
- Sva ova izdanja Ludens/SA koja si nabrojao po meni izlaze na kapljicu u odnosu na mesečni ritam koji svi svemu želimo. Samo je njihova kapljica srazmerno veća od VČ-ove i recimo Martija ili dragog nam Pilota. I Zagor je srazmerno veći. Tex mi jedini odskače od te srazmere, ali možda je tu blizina Italije bitna. I tamo je Tex suludo popularan u odnosu na naše tržište (srpsko).
- Možda je reč sranje nepristojna, ali poprilično odražava moje mišljenje o trenutnom stanju svetske strip scene, a naša sigurno nije mnogo bolja. :)
- Bitan je Libellus zato što je i kod njih vidljiv pad prodaje stripova, a oni su transparentni i možda kroz njihove cifre možemo da izvučemo neke zaključke o padanju popularnosti Bonelija kod nas.
- Spomenuo sam Golkondu i želim im svu sreću. Ponoviću se, ako si propustio - voleo bih da vidim da konstanto dobro rade ono što rade neko vreme pre nego što zagrizu dalje, da im se ne desi da se zalete previše prerano i ukopaju se kao što su neki kod nas već nažalost uradili.
- Odgovor zašto VČ drži prava na stvari koje izdaje nema nikakve veze sa mnom i ne mogu ja da ti ga dam. Niti imam pristup tim ugovorima niti očekivanjima koje strani izdavači imaju od VČ-a. Da mi je cilj da ih branim, verovatno bih izmišljao neke razlog zašto je to tako... :D
- Ako te baš zanima šta mislim - nadam se da će VČ uspeti nešto od toga da izda pre nego što isteknu prava (da bismo što pre imali te stripove u rukama), a da će kada ta prava isteknu doći u prave ruke, kod nekoga ko će sve to izdati kako treba. Sve će to doći u svoje vreme (ili se neće desiti - jer tržište), nije da mi se Umpah-Pah baš sutra čita izvan AZ izdanja. :D

ps. Dakle, sve što sam rekao pije vodu! Ronaldinjo definitivno bolje šutira penale od tebe, ali meni je drago što se ti osećaš srećnim! ;)

Ajd sad da vidimo može li Jokić do još jednog preokreta... :D



Ništa ti konkretno nisi napisao, nijednu moju tvrdnju nisi pobio, samo zdušno braniš Veseli četvrtak odjednom posle godina tišine na forumu, iz kog razloga valjda samo ti znaš.Valjda treba da mi laska što si se baš na mene okomio, to znači da sam u pravu i da moje kritike bodu oči.Naravno da ću da kritikujem i dalje i to još žešće, a nečija sujeta neka se koprca zbog toga, baš me briga.
Naravno da ne možeš da mi daš neke odgovore kako si napisao, ali očigledno možeš da izigravaš drvenog advokata, to ti nije problem.

Rasplinuo si se oko tržišta Hrvatske i Srbije, to je za ovu priču na kraju nebitno, mada svakako niko ne može da pouzdano zna koje je tržište gladnije stripova jer svakako nemamo podatke za to (možda nas prosvetliš tako nekim procentima pošto se praviš sveznajućim), no činjenica je da jedna zemlja ima 4 miliona stanovnika, a druga 7 pa bih rekao da 3 miliona nije mala razlika, a eto to je barem neosporna činjenica.

Čoveče, žestoko se gubiš, tebi je dvomesečni ritam Kapetana Mikija, Kita Telera, Priča sa Divljeg Zapada i ostalih kapljica, pa šta bi ti hteo molim te?A super ti te tromesečni Marti i Mister Noa od Veselog četvrtka i razlika od mesec dana što se tiče Dilan Doga pa si se uhvatio toga kao pijan plota, a to su jedine prednosti Veselog četvrtka?
To koliko Ludens više izdaje Zagor i Teks izdanja isto ti je nebitno.
Ponavljam, ogromna je razlika u korist Ludensa u odnosu na Veseli četvrtak.
Nisam ni pisao da duži kontinuitet koji ima Ludens ne daje istom prednost u odnosu na Veseli četvrtak, no činjenica je da nevezano za to ima prednost u datom momentu u odnosu na Veseli četvrtak kao bolji izdavač kako god.Neki razlozi za to su objektivne prirode, a drugi čisto zbog raznih gluposti od strane Veselog četvrtka što niko ne može da porekne.
Koji je izdavač produktivniji i bolji u datom momentu, to je bila priča, pa je stoga jasno da je to Ludens.
Ti si ovde napisao da je Veseli četvrtak najbolji izdavač na ovim prostorima (i to ne kiosk,već ukupno) pa se stoga ne vadi sada na objektivne okolnosti već stani iza svoje tvrdnje kao čovek.A šta, ipak nisu najbolji izdavač onda?Menjaš mišljenje kao čarape? Mani sada objektivne okolnosti kada si izjavio tako nešto.

O Libellusu takođe mašiš i pišeš svašta, kakav crni pad prodaje stripova kada im se svaki strip sem možda Nik Rajdera rasproda u roku od 2 nedelje otprilike, neki praktično tek što su pušteni u prodaju?Pa njihove stripove moraš unapred i rezervisati inače ćeš ostati kratkih rukava.
Oni su čisto smanjili neke tiraže (i to još poodavno,sada se drže na istim brojkama) zato da bi sve rasprodali odmah i da im 200 komada ne bi stojalo u skladištu i takođe se prodalo, no možda u roku od par godina.Usput su malo digli cene, povećali paniku kod vernijih kupaca i to je to, oni na dobitku i super im je.
I ponavljam, to je totalno nebitno za ovu priču.
To što izigravaš zlogukog proroka za Golcondu onako prikriveno i što se vidi da imaš gorak ukus u ustima zbog njihovog uspešnog rada, sve govori samo za sebe.No činjenica je da i oni i Čarobna knjiga (a ne odgovori mi za njihove tiraže od preko 500 primeraka) uspešno rade i da bi želeli da izdaju i ponešto na šta Veseli četvrtak drži prava, a ne izdaje.

Neka Veseli četvrtak odreaguje kao Darkvud i neka prepusti ono što im ne ide drugima.Naravno da nećeš da odgovoriš na to, zašto nije tako i naravno da ćeš da ih braniš na nemušti način pošto si tako zdušno zapenio od starta.Ne možeš da daš odgovor, a važno je da Veselom četvrtku to ne računaš u grešku, iako svako normalan misli da je to vrhunski bezobrazluk sa nihove strane.Pa nisu izdali NIJEDAN broj Umpah-Paha, nebitno koliko je to popularan serijal, ali postoji Čarobna knjiga koja to hoće da izdaje, a ne mogu zbog ovih.Pa da li je to normalno, ko može da kaže da jeste, a da je pri zdravoj pameti?

P.S.- Očito nisi baš nemaš neku sposobnost iole boljeg rezonovanja jer da imaš znao bi da kada sam ti spomenuo Ronaldinja nisam mislio na to kako su svi fudbaleri glupi već na to kako si jeftin humor upotrebio da me omalovažavaš, ali eto to sve govori o tebi, prvo sa koliko se poštovanja odnosiš prema nekom ko ne misli kao ti i nije te uopšte ni spomenuo, a drugo koliko još pasulja treba da pojedeš da bi makar izbliza mogao da razmišljaš i shvatiš neke stvari poput mene.

Voleo bih da Denver preokrene, ali neće baš zato što se neko kome se to može bahati (videli smo suđenje) i ne dozvoljava fer i mušku igru, kao i u ovoj celoj priči oko stripova.

Edited by - maelstrom on 19/09/2020 16:09:23
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000