forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rolanje i skejtanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/07/2020 : 15:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


quote:
Rolanje je jako zabavan sport kojim se može skinuti višak kilograma te dovesti tijelo u zavidnu kondiciju. Osim što nam pomaže da se mentalno relaksiramo, rolanjem se, budući da aktivira cijelo tijelo, značajno utječe na jačanje svih mišićnih skupina i zglobova, posebno mišića nogu, stražnjice, bedara, trbuha i leđa. Također, redovitom aerobnom aktivnosti poboljšava se izdržljivost i opća kondicija, jača kardiovaskularni i respiratorni sustav, a sve to bez posebnog opterećivanja kralježnice i drugih zglobova, posebno koljena i skočnog zgloba, zbog čega je jako dobro i za ljude koji s istima imaju bilo kakvih problema.

Budući da je rolanje aerobna aktivnost, idealno je za izgaranje kalorija i topljenje masti. Za sat vremena rolanja izgorjet ćete prosječno 420 kcal, a kako ćete svakim danom biti sve brži i spretniji, tako će se i ta brojka s vremenom povećavati. Uz sve navedeno, poboljšava se i cirkulacija.


izvori: https://www.fitness.com.hr/sport/outdoor-sportovi/Rolanje.aspx
https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak/rolanje-saznaj-vise-o-ovom-kul-sportu-20100504






- Da li ima netko sa foruma da zna rolati?
- Jeste li rolali prije u djetinstvu?
- Koje role izabrati? Jesu li bolje one sa 4 kotača ili sa 3?
- Da li imate u vašem gradu/selu, u vašem mjestu neku dobru stazu, područje za nesmetano rolanje?
- Rolaju li vaša djeca?
- I sve vezano za rolanje čega se sjetite..
- Dodatak - možete pričati i o skejtanju ovdje, već smo se toga dotakli pa neka i to bude tema, sve što ima veze sa malim kotačićima :)


(Mala napomena: bio bih vam zahvalan ako se možete suzdržati od kojekakvih gay komentara, pokažite da ste iznad toga. Iako, znam da tražim nemoguće, a eto, da bar pokušam )

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 24/07/2020 09:32:02

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/07/2020 : 16:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ne znam rolat niti me privlaci
Nekoc sam imao ski rol eto

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/07/2020 : 16:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ne znam rolat, al znam srolat

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2020 : 17:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Svojevremeno san zna odlično zarolat,a moji jointi su bili nadaleko cijenjeni.

Šta se tiče ovih vozilica ima san karet na balinjere,al to smo možda vozali jednu sezonu ,čak i kraće. Nismo mi bili ta generacija.
Skate san prova al nije mi išlo.
Pazi da se ne polomiš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/07/2020 : 17:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

roll, roll, roll your...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/07/2020 : 18:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prvi put na role stao tamo negdje 96' ili 97', mislim da smo ih kupili u Trstu. Ajmo reći da sam bio solidan, sam sam učio, nije bilo tad youtubea i mnoštvo odličnih klipova kao danas gdje možeš snimit neki dobri savjet kako pravilno neke stvari i tehniku naučiti.

Prije nekih možda 2 tjedna, kad smo bili u Zg-u, na jednom parkingu (kod Buzina, gdje je onaj šoping centar Supernova, nedavno u tom krugu otvoren i McDonalds), vidjeli mnoštvo djece starosti negdje 3-4 godine, škola rolanja. Svi na rolama, štitnici, kacige, a sina je to odmah zainteresiralo i nagovorio me da idemo kupit role. Našli odmah u Intersparu i išli onda u Baby centar kupit štitnike i kacigu. Kad došli doma, kad su nećaci vidjeli, hoće sad i oni role Pa i njima naručio. Tako oni pomalo vježbaju, ja im objašnjavam kako treba, pokazujem neka videa na youtubeu kako druga djeca rade, ali teško je opet to nekako objasniti riječima. Onda nekih 4-5 dana nisu uopće vozili, nije im se dalo.

Pa ja odlučio sebi naručiti role Rekoh, možda uz mene gledajući uspijem im lakše objasniti pokrete. U utorak su mi došle i prvi osjećaj na njima nije bio nimalo ugodan, ipak je prošlo 20+ godina od mog zadnjeg rolanja. Ali brzo se to vrati s malo prakse. Jučer smo odlučili otići na veliko igralište kod osnovne škole gdje je površina dosta kvalitetna i role idu ko lude. Tako da je sad i njima zanimljivije, sad me stalno pitaju kad idemo opet Danas smo isto bili, jutros negdje sat i pol vremena.

Ono osnovno odguravanje jednu nogu u jednu stranu, drugu nogu u drugu stranu mi odlično ide, znam se okrenuti i mijenjati smjerove, danas malo vježbao slalom i znam napraviti onaj tzv. "limun", zapravo više njih u komadu. Pa zasad ću se držati samo toga dok to još ne usavršim kako treba. Najbitnije je da si opušten i da nema straha od padanja.

Ono što mi je super, osim što je jako zabavno, odličan je kardio trening, topiš salo i jačaš noge. A najbolje je što nije nimalo dosadno (kao meni recimo trčanje ili vožnja stacionarnog bicikla sat vremena), rolanje je jednostavno zarazno i ne možeš stati, bar ja. Meni je danas sat i pol vremena prošlo samo tako i jedva čekam sutra opet ići. Moram si jedino još kad budem išao u Zg, kupit štitnike u Hervisu za svaki slučaj da imam ako se nešto nesmotreno dogodi

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/07/2020 : 18:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Svojevremeno san zna odlično zarolat,a moji jointi su bili nadaleko cijenjeni.



quote:
Originally posted by lwood

Šta se tiče ovih vozilica ima san karet na balinjere,al to smo možda vozali jednu sezonu ,čak i kraće. Nismo mi bili ta generacija.
Skate san prova al nije mi išlo.
Pazi da se ne polomiš.

Ovo boldano nisam skužio, sorry, ako može prijevod

I ja sam prije proba skate, valjda kad sam gledao onaj film "Thrashin" iz 86', pa kad sam vidio što sve izvode, to mi je bilo cool. Ali jako sam brzo odustao od njega.

Što se tiče rolanja, volio bih naučiti kočenje, znam malo usporavati, ali nije to još to. Volio bih naučiti kočenje tzv. "T-stop", kad su noge u položaju slova T. Ovaj lik je odlično objasnio 3 naj načina kako usporiti i zakočiti (bez one kočnice što se dobije na desnoj roli, na peti što se nalazi). Izgleda dosta jednostavno, ali i nije baš u praksi jednostavno kad probaš


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 23/07/2020 18:14:55
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 23/07/2020 : 20:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ja sam gledao cijeli niz filmova o skateu pa sam navalio na mamu da mi kupi skate što je ona na kraju i uradila. Normalno kupila je najeftiniji plastični skate koji se pretpostavljam prodaje pod igračke kojeg sam ja naučio voziti i ja sam ga vozio samo je bio problem što si se ti na tom skateu odgurivao 5 metara da bi se vozio 1 metar i nikako mi nije bilo jasno kako se oni u filmovima jednom odgurnu i voze 10 metara..
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 23/07/2020 : 20:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Svojevremeno san zna odlično zarolat,a moji jointi su bili nadaleko cijenjeni.




ma to ti je kao vožnja bicikle, zarolaš jedan i odmah uloviš mot.


Probao sam te role jednom kao klinac, spičkao se samo tako i nisu mi više pale na pamet. Draga ih redovito vozi, njoj to ide odlično.

Ja sam više skejt i BMX generacija.
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 23/07/2020 : 20:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/07/2020 : 20:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

Ja sam gledao cijeli niz filmova o skateu pa sam navalio na mamu da mi kupi skate što je ona na kraju i uradila. Normalno kupila je najeftiniji plastični skate koji se pretpostavljam prodaje pod igračke kojeg sam ja naučio voziti i ja sam ga vozio samo je bio problem što si se ti na tom skateu odgurivao 5 metara da bi se vozio 1 metar i nikako mi nije bilo jasno kako se oni u filmovima jednom odgurnu i voze 10 metara..

Ovo kao da mi čitaš misli Ni meni to nikad nije bilo jasno. Možda je do površine, što je glatkija površina, bolje ide, manje potrebno odgurivanja. A i vjerojatno do kvalitete samoga skejta. Ima Dinko i ona jedna scena, sjećaš se mladog, tada još nepoznatog Davida Spadea u Policijskoj akademiji 4, bilo je isto skejt scena.

Nego, iako će se možda na prvu pomisliti da je skejt za muške, bogami žene isto rasturaju Naletio na ovaj klip, točno me bilo strah ovo gledati, zaista su obje nevjerojatne.

Oko 1. minute videa već imaju prilično ubrzanje, a ovdje od 1:46 min. sam mislio da će se zabiti negdje na ovoj serpentini Imaju neko željezo u rukama (valjda) s kojim koče u zavojima..



quote:
Originally posted by stripofil

Probao sam te role jednom kao klinac, spičkao se samo tako i nisu mi više pale na pamet. Draga ih redovito vozi, njoj to ide odlično.

Ja sam više skejt i BMX generacija.

Brzo bi i ti svladao role, nije to tako teško Vidio sam za same početnike, da je nabolje kad obuku role, hodati po travi i tamo malo pokušati uhvatiti balans. Kasnije onda lagano na neku betonsku površinu.

I da, za rolanje nitko nije star, odnosno nema dobne granice Naletio sam na jedan klip gdje žena od 73 godine vrhunski rola, a prvi put je na njih stala u 69-oj. Znači, svi mogu.

Ne znam koliko su kod nas ceste kvalitetne za rolanje i skejtanje, ovako po komentarima na youtubeu vidim da pričaju da su najkvalitetnije površine u Švicarskoj i Njemačkoj, da je tamo uživancija. Kod nas vidim da u ZG-u svi za to idu na Jarun, u Rijeci ne znam da li uopće imaju gdje svoj neki prostor za to, a i baš me zanima kako je u ostatku HR, da li u Dalmaciji rolaju, kako je u Osijeku kod Dinka, a i kako je kod ostalih naših susjeda, da li uopće viđaju rolere na cestama?

I ja sam prije imao BMX i prije toga poni hehe Bili smo tako ljubomorni na jednog lika koji je sredinom 90-ih dobio svoj prvi mountain bike bicikl sa brzinama, a mi ostali sa jednom jedinom brzinom pa guraj uzbrdo ko konj

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 23/07/2020 21:01:43
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 23/07/2020 : 22:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ





to je to, mislim da sam ga kao klinac pogledao barem 20 puta. Nicole Kidman dok je još bila klinka.

Uz njega se i ovaj gledao svaka dva-tri dana.



Mislim da su ga naši preveli "Paklena staza BMX"
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 23/07/2020 : 22:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Brzo bi i ti svladao role, nije to tako teško Vidio sam za same početnike, da je nabolje kad obuku role, hodati po travi i tamo malo pokušati uhvatiti balans. Kasnije onda lagano na neku betonsku površinu.





Ne znam zašto ali klizanje, rolanje i ostalo gdje mi noge bježe napred nazad nikada nisam previše pokušavao. Balans mi inače nije problem, radim ga dosta u yogi, a i surfam tako da imam solidan balans.

Tko zna možda u pedesetima krenem s rolanjem.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/07/2020 : 01:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u onoj korona-izolaciji po stanu vozila role i sve radila u njima. Puno su mi pomogle psihicki, iako je fizicki zahtjevnije bilo. Ali je bilo zabavno.
Na njima se moze puno toga izlijeciti, rijesiti strahova.. imam ipak stitnike za koljena i najbolje mjesto za koje ja znam za rolanje je aerodrom na Grobniku.

(Nedavno sam.otkrila Trail utrke i zaljubila se u taj ludi sport zbog jedne drage poznanice. Ja to jednostavno zelim probati jer je ludo i nezaboravno. Ona je vec poznata faca u tom sportu. Istrcala je 150 kilometarsku utrku..mene privlace vertikalne, pa cu si priustiti jednu. Nije vazno pobijediti..vazno je izdrzati i stici na cilj, i dobro se zabaviti.)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/07/2020 : 09:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil



Ne znam zašto ali klizanje, rolanje i ostalo gdje mi noge bježe napred nazad nikada nisam previše pokušavao. Balans mi inače nije problem, radim ga dosta u yogi, a i surfam tako da imam solidan balans.

Tko zna možda u pedesetima krenem s rolanjem.

Tako je, nikad nije kasno Ja sam se eto vratio u 37-oj godini života, usporedio bih to sa stripovima. Neki će ljudi reći "stripovi su samo za djecu", možda će reći isto tako "rolanje je samo za djecu ili samo za ženske", a znamo da je istina skroz drugačija.

Što se tiče padanja, ima na yotuubeu isto jedan tutorial gdje se uči kako pravilno pasti. To je isto dosta važno, ali naravno treba imati štitnike. Ali padanjem se isto uči, nitko nije naučio da nije barem jednom pao na guzicu

Inače, po komentarima na netu, vidim da početnici koji se tek spremaju ući u svoje role, imaju ne samo mali strah od toga da će pasti ili se zabiti u neku ogradu, već ih je sram drugih ljudi, prolaznika i sl. koji im bi se mogli možda smijati. Ali mišljenja sam da se na to ne treba osvrtati, koga briga što netko drugi misli

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ja sam u onoj korona-izolaciji po stanu vozila role i sve radila u njima. Puno su mi pomogle psihicki, iako je fizicki zahtjevnije bilo. Ali je bilo zabavno.
Na njima se moze puno toga izlijeciti, rijesiti strahova.. imam ipak stitnike za koljena i najbolje mjesto za koje ja znam za rolanje je aerodrom na Grobniku.

(Nedavno sam.otkrila Trail utrke i zaljubila se u taj ludi sport zbog jedne drage poznanice. Ja to jednostavno zelim probati jer je ludo i nezaboravno. Ona je vec poznata faca u tom sportu. Istrcala je 150 kilometarsku utrku..mene privlace vertikalne, pa cu si priustiti jednu. Nije vazno pobijediti..vazno je izdrzati i stici na cilj, i dobro se zabaviti.)

Super, ovo sa trail utrkama djeluje jako uzbudljivo Kakve imaš role, mislim na ono 4 kotača u istom nizu ili 2+2? (ako sam dobro objasnio, valjda znaš na što mislim)

Meni je inače bio problem koje role odabrati, da sad ne uzmem neke najgore. Ali gledao sam da cijena bude prihvatljiva. Pa tako našao u Hervisu jedne i naručio online, ove sam si odabarao: https://www.hervis.hr/store/Oprema/Romobili%2C-skateboardi-i-role/Role-i-rol%C5%A1uhe/Fila/Argon-XT/p/COLOR-2126704



Izašlo me 800 kn (inače su bile 1124 kn, sad su ljetni popusti) + 25 kn GLS dostava, naručene petak navečer, u utorak već stigle. Nosim inače broj 43, ali sam si naručio 44, vidio sam da je bolje uzeti broj veći nego što se inače nosi. I nisam pogriješio, baš mi noga fino sjedne. A i da su malo velike, može se uvijek obući deblja čarapa. Problem je veći kad žuljaju.

Evo i slika njih doma:


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 24/07/2020 09:32:18
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 24/07/2020 : 12:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


(Mala napomena: bio bih vam zahvalan ako se možete suzdržati od kojekakvih gay komentara, pokažite da ste iznad toga. Iako, znam da tražim nemoguće, a eto, da bar pokušam )



Sorry Reem ali rolanje je za djevojke, koje se na taj način održavaju u formi što je vrlo pohvalno.


No da spasim ovaj topic i vratim na pravu mušku priču baš nedavno sam pogledao video o ovim Masters of the Universe Skakeboard dekovima. Ja bi ih kupio samo da ih stavim na zid kako dobro izgledaju. Zamisli da si mogao kao klinjo imati nešto takvo.
https://www.youtube.com/watch?v=cq9gwQ7sqt8

To je upravo ono što sam ja htio da mi mama kupi a dobio sam plastični žuti (da budem iskren bio sam ja sretan kada sam dobio i toga ali ipak...). Baš se siječam dok smo se igrali pored kuće neke dvije curice naše godište su prolazile i jedna je nosila neki ludi skate sa slikom neke lubanje i dvorca tako da sam stvarno u svom mozgu umislio da ću dobiti nešto tako ludo.




Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/07/2020 : 14:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja se nikad nisam rolao, samo klizao na ledu...jednom. :D
ALi jedan moj frend je ubijao sa rolama, on se furao an brzinu, dok se većina njegove ''role ekipe'' furalo na izvođenje skokova, trikova i slično.
Ugl. bio sam kad ga je fraje s autom vukao 120km/h a po nekim nizbrdicama tu u Ri je uredno pestizao aute, baš je bio skroz lud dok je bio mulac.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 24/07/2020 : 17:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ne znam rolat, ne znam klizat, ne znam skijat, ne znam skejtat.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 24/07/2020 : 17:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Kao klinac sam imao skateboard, ali sam bio previše sakat da ga naučim voziti. Volio bih sada to naučiti, ali taj sport je doslovno smrt na svakoj pogrešci.


Go kneel and weep
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 24/07/2020 : 18:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Dobar video.


Inače ovo su stvarno neki pro skateri, ja sam vozio skate i vrhunac uzbuđenja je bila ova rampa na Sjenjaku koja čak izgleda bezazleno ali mogu vam reći kada dobiješ ubrzanje bude malo prpa, taman toliko da želiš ponoviti.


Največa opasnost je kada se spuštaš ako se ne stigneš zaustaviti opališ u staklena vrata tako da su često znala biti razbijena, pogotovo donji dio jer u njega udara skate. Da bi doskočili tome sada su nasuprot rampe stavili bankomat a vrata pomaknuli desno.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/07/2020 : 20:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Rolao od negdje trećeg pa do 5-6 razreda kad mi je noga prerasla role. Nikad nisam nabavio veći broj ali dok je trajalo je bilo stvarno zabavno i intenzivno.
Čak smo se nekoliko puta skupili i odigrali hokej ali su onda stariji mangupi počeli razbijat flaše po terenu pa je postalo nemoguće vozit jer nitko od nas nije imao silikonske kotače nego svi nekakvu tvrdu gumoplastiku.
Poslije rola je došao skejt i čak mi je i dobro išlo dok se nisam zroko i istegnuo tetive u ramenu. Bolilo za popizdit pa sam prešao na bajk i na tome je ostalo

Znam i srolat ali ne volim dim. Draži mi je čaj.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2020 : 12:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Reem

https://stil.slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/ovo-van-je-dico-dalmatinski-skejt-312561

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 26/07/2020 : 19:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
^ Ne sećam se kako se u Kruševcu zvao, starija generacija je to vozila ovde pre nego što su svi prešli na skejt. Drug vozio u Užicu. Ko razume...

Roleri su ovde bili popularni samim krajem devedesetih, ali meni nisu bili zanimljivi iz razloga za koji smo se dogovorili da ga ne pominjemo (rimuje se sa ederski).

Baš sam danas video nekoliko devojčica na rolerima i nekoliko njih na skejtovima, plus jednu egzibicionu biciklu. Roleri su vidljiviji od skejtova jer ih ima i van namenskih parkova, inače je zastupljenost, izgleda, tu negde.
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 26/07/2020 : 21:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
U Osijeku se svake godine organizira Panonian challenge. To je odličan festival ekstremnih sportova. Jedan od organizatora je Samir, on je pravi skater, nešto je stariji od mene i sjećam se da su nedaleko od mene pred svojom zgradom negdje 86. napravili pravu rampu. Znam da smo ih cijelo vrijeme išli gledati i stvarno su bili dobri. Normalna stvar da bi smo mi sa sobom nosili svoje skatove i nikada se nismo usudili spustit jer stvarno je za mene u ono doba bila jako velika rampa.

Danas zalaganjem ljudi oko Panoniana u Osijeku imamo stvarno lijepu stazu za ekstremne sportove, od skate, rolanja, bmx itd.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 26/07/2020 : 22:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote



Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 26/07/2020 22:49:43
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000