forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 30 - Zatamnjenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/12/2020 : 22:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je sljedeće na listi za kupovinu, mada nisam siguran da će mi se svidjeti.

Tema mi savršeno odgovara, noir triler, super.

Na prvu mi se ne sviđa što je kolor, nekako noir uvijek vezujem uz c/b film, kao što je naslovnica. Kad smo kod naslovnice ne sviđa mi se što ima taj "beautify" efekt kao današnje selfie kamere. Djeluje plastično i umjetno, ja bi radije da je to onako starinski.

Kriminal sam počeo čitati jučer, na prvu mi je radnja ok, crtež mi se nije svidio previše. Ali vidim da je dosta hvaljen i volim taj žanr pa ću mu dati još koju priliku.

Drugo što mi se previše ne sviđa kod Zatamnjenja je 400 stranica i skoro 2kg težine. Kriminal mi je recimo odličan za čitanje po dimenzijama, čak i da je veći format nemam ništa protiv, ali da nema toliko stranica jer mi je to živa muka za čitanje.

Gledam sad preview, popis likova, ne kužim tu neujednačenost u crtežu, pola likova izgleda kao da je iz jednog stripa, pola iz drugog. U globalu svi izgledaju kao da su ispali iz video igrice. Recimo Maya Silver mi je užasno nacrtana, dok je Dottie totalno u Rip Kirby stilu, ovako na prvu najbolje stilski odgovaraju Earl i Stevie.

Završio preview, i nažalost crtež mi se nikako ne sviđa, jako je statičan i neujednačen, nadam se da će priča spasiti stvar.

Naravno, kupujem, što ću.


Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 02/12/2020 : 11:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip, u perfektnom izdanju, sve pohvale, ovo i Sin City ubija kako izgleda.

Da li ce i Sleeper ovako, jedino to ima smisla...

I da li ima sanse za Gotham Central i Incognito, da se makar nadamo...

Samo napred sa ovakvim izdanjima, i da se pokazu isplativa, da ih bude sto vise...
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 02/12/2020 : 13:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Uh Gotham Central u dve knjige, to bi bilo suho zlato.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 02/12/2020 : 14:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi najbolje svjetsko izdanje, sto npr jeste Zatamnjenje, koliko znam, ili Sin City, Planetary takodje, nadmasuje originalni absolute edition...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 17:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ah jedva cekam da citam komentare na recenziji kad bude objavljena, a bice objavljena uskoro nadam se!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/12/2020 : 20:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ah jedva cekam da citam komentare na recenziji kad bude objavljena, a bice objavljena uskoro nadam se!



Evo je!
Definitivno najveći kandidat za recenziju mjeseca:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-klo-sp-30-zatamnjenje/2531/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/12/2020 : 22:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock


Evo je!
Definitivno najveći kandidat za recenziju mjeseca:




Hvala Spock puno!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/12/2020 : 16:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Zatamnjenje je dobro napisan i dobro nacrtan strip. Tema je uvijek zanimljiva (sličnost s Ellroyevim LA kvartetom je vjerujem namjerna) i vrlo solidno razrađena. Solidno, a ne odlično jer postoje neki problemi i nedosljednosti i s krimi zapletom i s raspletom. Nije to tako strašno, ali kod mene stavlja strip ispod razine Kriminala.

Likovi su odlično razrađeni, a njihovi motivi i ponašanje uvijek smisleni. Nekoliko komentatora je već primijetilo kako je cijela atmosfera stripa izvrsno pogođena. To je uvijek Brubakerov jak adut.

Za crtež sam već rekao da je dobar, ali Phillips može i bolje.

Velika preporuka za strip.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/12/2020 : 16:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dobar noir.

Dosta ipak pitomije od Ellroya (kojeg se s pravom spominje kao referencu).
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/12/2020 : 01:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Danas konačno nađoh vremena da krenem sa čitanjem.
I šta da kažem, jednostavno nisam mogao da stanem dok ne pročitam do kraja.
Ne znam šta bih dodao, a što već nije napisano.
U 2 reči: Fenomenalan strip !!!
Fibrino izdanje...

Carpe diem
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2020 : 02:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ostavi i komentar ispod recenzije kad stignes Dzek!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 15/01/2021 : 15:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Danas dovršio sa čitanjem pa evo da i ja ostavim jedan komentarčić. Čitanje svakog stripa pokušavam odužiti na par dana jer volim onaj osjećaj kada mi se pojavi ogromna želja da nastavim jer me radnja totalno uvukla. Tako je i sa Zatamnjenjem koje mi je sjajno. Atmosfera Hollywooda tih godina je vrhunski dočarana, pred nas su stavljeni likovi koje se jednostavno ne može voljeti. Svaki je od njih gad svoje vrste i niti jedan zapravo nije onakav kakvim ih se pokušava prikazati u javnosti. Crtež i boja odlično idu jedni sa drugim, a i sa tematikom i vremenom u koji je radnja smještena. Nekima je kraj lošiji dio koliko vidim, ali meni je baš prikladan cijelom tom holivudskom svijetu.
SPOILERI !

Da citiram Gila: "Inače, kad pišemo krimiće ti "možda" upućuju na rupu u radnji." Cijeli taj život je pun rupa pa tako i svaka priča nastala u njemu. Jel iko spreman uopće povjerovat u to nakon svega što smo ovdje pročitali. Inače Brodsky mi je sjajan lik, čak jedini kojeg bi okarakterizirao "pozitivnim" u cijeloj ovoj priči. Jedini kod kojeg nema glume, on je to što je. Prljavi čistač tuđih sranja.

U svakom slučaju, užitak je bio ovo čitati. Prezadovoljan sam i mislim da nisam pogriješio što sam kupio ovo sjajno izdanje. Sigurno ću mu se vratiti koji put.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 16/01/2021 : 08:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, slažem se sa uglavnom sa svima i sa recenzijom :) malo me kraj iznenadio, očekivao sam nešto zapetljaniji rasplet al nema veze. Odlična atmosfera i likovi, dobra priča, cijeli taj svijet hollywooda je prenesen odlično. Svidio mi se baš i onaj bonus dodatak o pravim glumcima.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2021 : 09:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
brubeker i filips su tvorci dva meni ponajbolja serijala u svet u sfripa, kriminal i spavac. al kao i kod vecine autora, tu se radovi vezuju za njihovu ranu fazu. kasnije, jebem li ga sta bude, al kriminal 7 mi je sramota.
zatamljenje je o dobu koje je zapravo koren i kriminala i spavaca, vidi se da su se autori bas posvetili tematici. sto se kaze posteno su ovo odradili, uzivao sam u stripu. nije mi dobar kao kriminal 5 i 6, al i ne mora da bude, jelte
kad zbrojim pricu crtez i izdanje ovo mi je jedan od najzavodljivijih stripova do sada
svima preporucujem spavaca koji ce valjda uskoro
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2021 : 20:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Čarli Periš,scenarista filmske kuće Victory Street Picturesa (najmanje od velikih u Holivudu),budi se u kadi jednog od studijskih bungalova mamuran i bez sećanja na prošlu noć (osim nekih fragmenata sa žurke na kojoj je bio prošle noći),i sa lešom u susednoj prostoriji - nepomičnim telom svoje prijateljice i glumice u usponu,Valerije Somers;zadavljene.
Šokiran,uplašen u zbunjen, napušta poprište zločina kao da se ništa nije desilo,te ubrzo saznaje da je tragedija pripisana samoubistvu.Život ide dalje,ali u Čarlijevom životu,kao i onih pored njega, sudbine kreću u nepredviđenim, uglavnom tragičnim pravcima,kao posledica Valerijine smrti.

Zatamnjenje je 100-procentni noir,pa sa obzirom da je velikoj većini to jedan od omiljenih žanrova (ili podžanrova),a oba autora su odlično uradili svoj deo posla (uključujući i izdavača),ovaj strip će sigurno naći na sjajan prijem kod čitalaštva,i naći se u vrhu lista na najbolji strip godine.

Brubejker - sjajno je prikazao sjaj i bedu Holivuda,svo njegovo licemerje i dekadenciju,prožetu sa svojevrsnim lovom na veštice (one komunističke);svaki lik je lepo definisao i okarakterisao;dijalozi bez greške;priču vodi krajnje sigurno uz tipičan završetak za noir,pomalo otvoren i neočekivan.
Filips - sa Betinim kolorom na velikom formatu deluje prelepo.
Fibra - izdanje za čistu desetku;jedno od onih perfektnih.

5/5

*vidim da je većini (barem sam tako pročitao) Kriminal nešto bolji;meni je Zatamnjenje upečatljivije i kvalitetnije delo velikog dueta,Eda i Šona.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2021 : 20:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
za one koji su pročitali strip:

*Tina pominje da su sa Erlove zabave zajedno pošli ona,Valerija,Čarli,jedan glumac (Tajler),jedan producent (Miler) i još jedan tip koga ona ne poznaje - taj nepoznati se više ne pominje,pa pretpostavljam da je i nebitan za ovu priču;a do pred kraj sam mislio da će baš on doneti neki preokret.


*ovo mi je nije najjasnije - nakon tuče u Formosi,Čarli razgovara sa Milerom,koji mu ubacuje vizitku u džep - pretpostavljam da je ovo bilo samo u Čarlijevoj glavi,a da do tog susreta nije ni došlo?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/02/2021 : 18:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
**NAPOMENA/SAVET:pošto ima brdo likova,i treba to sve popamtiti,držite barem prvih stotinak stranica,dok ih sve dobro ne upoznate,"odškrinutu" stranicu s' početka knjige sa opisom svih glavnih protagonista.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2021 : 19:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

**NAPOMENA/SAVET:pošto ima brdo likova,i treba to sve popamtiti,držite barem prvih stotinak stranica,dok ih sve dobro ne upoznate,"odškrinutu" stranicu s' početka knjige sa opisom svih glavnih protagonista.



Da, tako sam i ja radio.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/02/2021 : 19:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
I tko je na kraju ubio Valeriju Sommers? Neimenovani i nepoznati FBI-ovac?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/02/2021 : 20:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mogao bi anto da napravi povezani graf sa ovim likovima
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2021 : 21:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

I tko je na kraju ubio Valeriju Sommers? Neimenovani i nepoznati FBI-ovac?



Sad ne mogu tacno da se setim jer sam citao strip u oktobru prosle godine ali, SPOJLERI! da, mislim da jeste upravo taj FBIovac koji se lazno predstavljao kao producent, a i Brodsky sef obezbedjenja studia je bio umesan u to.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

764 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 12/02/2021 : 22:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

I tko je na kraju ubio Valeriju Sommers? Neimenovani i nepoznati FBI-ovac?


Ajde Valter, idi... brani Sarajevo!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/02/2021 : 22:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ma nije to ni bitno. Najveća vrijednost ovog stripa je u atmosferi, u tutnjavi japanskih bombardera nad L.A.-om decembra 1941., koju nisu mogli čuti samo oni koji su previše nevinim očima promatrali svijet i Hollywood.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/02/2021 : 22:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER
koju nisu mogli čuti samo oni koji su previše nevinim očima promatrali svijet i Hollywood.



a?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2021 : 14:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ma nije to ni bitno. Najveća vrijednost ovog stripa je u atmosferi, u tutnjavi japanskih bombardera nad L.A.-om decembra 1941., koju nisu mogli čuti samo oni koji su previše nevinim očima promatrali svijet i Hollywood.


u centar mete!!
(i valter nešto pametno da napiše)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000