forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Produkcija HAS: Cvijeće na šanku
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

andjusticeforall
Senior Member

Croatia
2745 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 23/09/2020 :  20:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit andjusticeforall's Homepage  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote

Strip-album Cvijeće na šanku je prvi strip-album Tihomira Matijevića, a svoje stripove opisuje ovako:

"Autobiografski elementi mi služe kao baza, svoju malu povijest ubacujem u velike povijesne događaje, povećavajući tako i svoj značaj. Autobiografski elementi su samo baza koju nadograđujem u svim vremenskim i prostornim horizontalama i vertikalama krećući se iz sadašnjosti u prošlost i budućnost. Istovremeno, nije mi bitno da je faktički precizno, bez problema skrećem u neistinu ili laž odnosno maštu ukoliko se pojave dramaturške potrebe."

Radnja je smještena na dva mjesta; Pelješac na koje ljetujem i naravno, Osijek u kojem živim. U stripu pokušavam, poput srednjovjekovnih ljetopisaca portretirati suvremenike, kako prijatelje, tako i osobe iz javnog života.

Ovaj strip je prvenstveno zamišljen da budu na Facebooku, gdje sam osjetio potrebu za društvenim komentarom, jer sam do tada samo bio pasivno-voajerski prisutan. Forma od jedne strip table je idealna za taj brzi medij - za skrolanje.

Rođen 1975. godine u Našicama. Godine 2000. diplomirao na Kiparskom odsjeku Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, u klasi prof. Stanka Jančića. 1998. godine boravi na Indiana University of Pennsylvania u klasi prof. Jima Nestora (projekt razmjene studenata ALU i IUP). 2013. godine doktorirao na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu pod mentorstvom prof. Stjepana Gračana i prof. Leonide Kovač. Izlaže od 1998. godine na skupnim i samostalnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu. Do sada je objavio jednu knjigu Torta i bronca / traktat o ulozi skulpture u javnom prostoru, u izdanju MLU Osijek, 2013. Dobitnik je nagrade Ex aequo na 22. slavonskom biennalu, jedne od tri jednakovrijedne nagrade na XI. trijenalu hrvatskog kiparstva i posebnog priznanja AICA-e (Međunarodno društvo likovnih kritičara). Zaposlen kao izv. prof. na Umjetničkoj akademiji u Osijeku (Kolegij kiparstvo) od 2005. godine. Član je HDLU-a Osijek od 2000. godine. Živi i radi u Osijeku.

Meki uvez - 82 stranice - 75,00 kn

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 24/09/2020 00:31:21

Deers
Advanced Member

Croatia
6769 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2020 :  21:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Guzva u 16-tercu

Gdje ce se moci nabaviti?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member

Croatia
2745 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 23/09/2020 :  22:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit andjusticeforall's Homepage  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Promocija na CRŠ-u, u subotu, 26. rujna, u 14 sati.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000