forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Gramofonske ploče
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/10/2020 : 15:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Oduvek smo u kuci imali gramofon koliko se ja secam. Malo mi je to cudno jer moji nisu nikad bili toliki ljubitelji muzike i nista mi nisu ostavili u muzicko nasledstvo, ali garmofon smo imali.
Legenda kaze da nisam ni znao citati, sa nekih 5 godina, ali mi je DJ-stvo bilo omiljena zabava. Naredjao bih singlice na prst i pustao bi ono sto su trazili. Obozavao sam da idem kod komsija cija su deca vec bili tinejdzeri/student i stalno sam im kopao po plocama i knjigama. Niti jednu plocu im nisam izgrebao ili unistio, pustao sam ploce po svim propisima :)
Za poklon sam uvek trazio ploce i najcesce ih i dobijao. Voleo sam decje pesmice na singlicama (Zeka Peka, Dobro jutro bakice…), bio zaljubljen u Ljupku Dimitrovsku i njene vesele hitove, Meri Cetinic me je pomalo strasila sa svojim pesmama, AC/DC su me razigravali, Queen nisam voleo ni kao klinac, Zdravko je bio zakon…
I to je trajalo dok se nisu pojavile kasete kao najispaltiviji nosac jer sam tu mogao nasnimiti sve sto nije bilo moguce naci na vinilima (Skoplje je bilo daleko od Trsta, a u Solun se nije islo). Ali realno, mi kao medij nikad nece nedostajati, iako vidim da su vec veci hipsteraj od hipsterskih vinila. Ono, Bjork izdaje svoje albume na kasetama :D
Kad sam kod Bjork, Debut je bio moj prvi originalni CD i ta manija je trajala do skoro kad su se ploce lagano ali sigurno vratile u zivot.
Danas CD kupim samo kao podrsku domacih bendova (ako vec nisu izdali album na vinilu), a ploce kupujem ili konacno, narucujem online(i to preti da postane zavisnost).
Jer , konacno sam nabavo sebi prvi obojeni vinil!!!! Calexicov prozirni vinil za 20 godisnjicu Black Light albuma. Ili tirkizno plavi vinil zadnje suradnje Iron & Wine i Calexica.
Iz Amerike su mi stigla 4 albuma Gregory Alana Isakova, a iz Engleske mi NIJE stigao zadnji Underworld album (to mi je zasad jedina propala narudzba).
Cesto "maltretiram" prijatelje u inozemstvu da mi u povratku kuci donesu nesto sto ne mogu naci online. Zadnje takvo sto mi je najnoviji Einsturzende Neubauten album.
Ali, da se ne lazem, ovo je vise nerealno ispunjavanje decackih zelja, jer muziku zadnjih par godina slusam uglavnom na strimingu ili youtubeu jer za klasicno staromodno preslusavanje ploca vise nema vremena (ili mozda samo trebam pomeriti zvucni system iz dnevne sobe u sobu za slusanje. Jedino je jos moram naci negde. Sobu, naravno :) )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 05/10/2020 15:21:57
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 07/10/2020 : 23:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Tek sad vidio ovo , jer rijetko zaidem ovde...
Kupio 3 mjeseca nazad gramofon od Audio technice i slusalice. Nabavio jos vinila od Priest, W. A. S. P, Dio, Whitesnake, Def Leppard... i polako dopunjavam. Slusanje preko vinila mi je super, glazba dobije jos dodatni 'smisao'.



Edited by - giant on 07/10/2020 23:38:49
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 08/10/2020 : 08:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

Tek sad vidio ovo , jer rijetko zaidem ovde...
Kupio 3 mjeseca nazad gramofon od Audio technice i slusalice. Nabavio jos vinila od Priest, W. A. S. P, Dio, Whitesnake, Def Leppard... i polako dopunjavam. Slusanje preko vinila mi je super, glazba dobije jos dodatni 'smisao'.







Dobro došao u klub kolega.

Ja dobio neke ploče na poklon i sada lijepo provjeravam koje se mogu slušati a koje nisu za gramofon.

Iron Maiden, Metallica, Ramones,Sepultura...malo se siluje igla, ali nema druge.

Recimo Metallice prvi otisci, ploče ne izgledaju najbolje, ali nema nikakvog preskakanja, čak su i sumovi minimalni.

Gušt je to totalni.Danas je svaka informacija o bendu ili izdanju dostupna, ali priča mi frend kako si nekad imao samo taj omot od ploče, i ako si imao sreće tekstovi pjesama.I nisi mogao drugo nego gledati u omot i slušati muziku.I to mora da je bilo nešto...

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/10/2020 : 09:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma jos luđe je bilo ono neko vrijeme kada su ljudi koji su imali originale u svojim rukama pravili kopije na kasetama i onda te prodavali drugima, mnogo njih napravilo cak i svoj "katalog" sta sve imaju i koliko minuta ima album, da bi znao koju ksetu si trebao dati tom liku koji bi ti to onda snimio (i takvi su bili ).

I da, nekada sve bez interneta, ako si slucajno nesto nacuo od nekoga negdje, neka emisija na radiu ili televiziji, prijatelji, knjige... i sastavio neku svoju sliku o bandu, albumu, demo snimki, postavi...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2020 : 12:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tocno.
Informacije na kapaljku. Ploca tako tako u prodavaonicama, mada se Jugoton trudio. Ali nije pokrivao sve, zato se islo u Trst. Usporedivali su se omoti nasih i stranih firmi. Tekstove se pomno citalo, tako smo i naucili engleski. Presnimavalo se na kazete, jer LP se nije posudivao ni u ludilu. A opet, sve smo pratili i znali. Strani casopisi su kolali izmedu nas i tu su se upijale informacije. Rijetki koncerti. Iron Maiden je bio iznimka na ciju smo Somewhwere in time turneju 86-te isli coporativno kao da je utakmica, gostovanje. Tri dana, Beograd, Zagreb, Ljubljana... 10,11 i 12 devetoga 1986. To je bilo nesto, pun vlak metalaca iz Splita za Beograd. Treci dan u Ljubljani vec se sve osulo ali nas cetiri smo odradili sva tri koncerta. Imali smo jos neku kintu i vratili se cetvrti dan u Zagreb, spickali sve pare i neispavani, smrdljivi ali preocarani i zadovoljni peti dan dosli doma u Split.
Uglavnom ploce su bile vrhunska stvar, najveci kapital i ultimativni gust. Slusaone su bile coporativne, masovne. Lijepo proslo vrijeme, niposto nalik ovome danas. Iskrenije zasigurno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 08/10/2020 12:35:40
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 08/10/2020 : 13:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Več nekoliko godina čitam o porastu prodaje vinila... Nije ni čudno, sve vise ljudi vidi u kakvim vremenima živimo, stvari ne maju dušu kao nekad... Ja sam isao umestno napred s vremenom, kako neki kažu, nazad u 80-te.😁 Stripovi, gramofon, pivo i pogled na Triglav😉
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/10/2020 : 14:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva


Dali ima ovdje ljubitelja? Koje žanrove preferirate? Kakve su vam kolekcije? Možete i koju sliku postaviti...




Ja sam dijete CD-a, ali kao što rekoh u zadnjih 10ak godina izgradio sam kolekcijicu od +200 vinila (ne pitajte koliko onda CD-a imam ).

Ono što sam primijetio je da mi neki žanrovi bolje zvuče na vinilu nego ikako drugačije.

Npr. blues, originalni električni iz 60ih, prije nego je postao tvrđi blues-rock, Buddy Guy, Junior Wells, Wolf, Muddy, često vremena za vrtit ploče imam samo kasno noću i ta muzika mi obično tada najviše paše.

Pa onda soul/funk, blaxploitation, Curtis, Marvin. Parliament/Funkadelic mi je glavni primjer, to sam slušao i na CD-ima i mp3cama, ali iz nekog nedokučivog to zvuči neusporedivo bolje na vinilu.

Reggae isto. Nedavno nabavio Marleyev Natty Dread sa još par ploča gdje mi je ta bila najmanje bitna, onako usput. Na kraju se dosad najviše vrtila. Pjesme koje sam čuo bezbroj puta kao da prvi put čujem, Lively up yourself, prodisale jednostavno.

Neke žanrove sam i počeo slušati isključivo preko ploča, prije mi nisu bili zanimljivi. Npr. filmsku glazbu, naročito talijanske soundtracke 60ih-70ih, Morricone & co.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/10/2020 : 14:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva

.Danas je svaka informacija o bendu ili izdanju dostupna, ali priča mi frend kako si nekad imao samo taj omot od ploče, i ako si imao sreće tekstovi pjesama.I nisi mogao drugo nego gledati u omot i slušati muziku.I to mora da je bilo nešto...



Mislin da smo kum i ja ka klinci od 13-14 godina baren 100 puta ušli u Jugotona na splitkoj pjaci rastvorit dupli Live after death i po uru vrimena blejali u fotografije u sredini.
Tekstovi i omot uz slušanje je stvarno bilo nešto...
Ja recimo neću nikad zaboravit "Them" od King Diamonda. Album koji od početka do kraja priča priču o ukletoj kući nacrtanoj na naslovnici. Prvi put to slušat na ploči, pratit tekst i imat tu kuću nacrtanu isprid sebe je stvarno bilo jezovito.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/10/2020 : 14:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker


Ali, da se ne lazem, ovo je vise nerealno ispunjavanje decackih zelja, jer muziku zadnjih par godina slusam uglavnom na strimingu ili youtubeu jer za klasicno staromodno preslusavanje ploca vise nema vremena (ili mozda samo trebam pomeriti zvucni system iz dnevne sobe u sobu za slusanje. Jedino je jos moram naci negde. Sobu, naravno :) )



Selim se ove godine u veći stan. Imat ću the Sobu. Biblioteka, kauč, radni stol. I gramofon. Žena kaže da ne smije u dnevnu. Kad bolje razmislim, i bolje da nije u dnevnoj, što manje distrakcija to bolje, nema više "pustit ću si ploču dok gledam TV". Živimo u vremenu gdje nam je raspon pažnje sve kraći zbog silnih sadržaja koji se non-stop bire za tu pažnju. Pravo uživanje zahtijeva strpljivost, koncentraciju i isključivanje ostalih stvari. To u današnje vrijeme predstavlja nemali trud, ali isplati se.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2020 : 15:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by elva

.Danas je svaka informacija o bendu ili izdanju dostupna, ali priča mi frend kako si nekad imao samo taj omot od ploče, i ako si imao sreće tekstovi pjesama.I nisi mogao drugo nego gledati u omot i slušati muziku.I to mora da je bilo nešto...



Mislin da smo kum i ja ka klinci od 13-14 godina baren 100 puta ušli u Jugotona na splitkoj pjaci rastvorit dupli Live after death i po uru vrimena blejali u fotografije u sredini.
Tekstovi i omot uz slušanje je stvarno bilo nešto...
Ja recimo neću nikad zaboravit "Them" od King Diamonda. Album koji od početka do kraja priča priču o ukletoj kući nacrtanoj na naslovnici. Prvi put to slušat na ploči, pratit tekst i imat tu kuću nacrtanu isprid sebe je stvarno bilo jezovito.



Crusader Saxon. Otvorit tu plocu sa duplin omotom, a samo je jedan LP, koja je dosla iz Njemacke i stari mi je donija, bija je pravi sok! Prvo painting na coveru. Pa slije unutra, 'nagrizene vatrom', pa tekstovi, pa unutrasnja vrecica sa rupom za podatke sa nalje od vinila...
Saka u zeludac od vizualnog dozivljaja. A zvuk, woou, dan danas mi je Crusader jedan od najbolje produciranih albuma. Samo tu pismu pustit na pravin zvucnicima nosi posebno iskustvo. Ali cili album je mrak. Izliza se vinil od preslusavanja. Kad smo bili mulci, uvik je Crusader bija udaran, cak i onima u ekipi koji nisu bili metalci, vec su lipili na Doorse, Zappu i ekipu. Saka u solarni pleksus.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/10/2020 : 15:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo moj današnji home office soundtrack

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/10/2020 : 15:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo malo da vidite što trenutno najbolje kuri: https://blog.discogs.com/en/most-expensive-items-sold-in-discogs-marketplace-august-2020/?utm_source=homepage&utm_medium=discogs&utm_campaign=Top_30_2020_10_07

Metallci su neprikosnoveni, a i Hićo je uvijek zahvalan magnet za publiku.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2020 : 17:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad se samo sjetim ovog No Remorse kupljenog u Jugotona. Tada su veliki Motorhead tek slavili 10 godina. Vec je bio otisao fast Eddy. A sad je od toga cijela vjecnost. Ima i anegdota s tim albumom, jedan nas iz ekipe je usao u Jugotona na Pjaci i pitao prodavacicu s vrata; No Remorse, a teta za pultom ce kao iz topa; No!
Pokojni Lemmy, ali iz Splita, predsjednik fan kluba Motorhead u Jugi, je ovu plocu dobio direktno od originalnog pokojnog Lemmya, u kozi, sa 'pason' u zlatotisku. Carolija od dizajna. Nesto najljepse sto sam ikad vidio do dan danas. Ni glazbeni albumi, ni strip albumi, ni nista vise ni nalik tome nisam poslije vidio. Pitam se gdje je ta ploca danas...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 08/10/2020 : 20:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva

quote:
Originally posted by giant

Tek sad vidio ovo , jer rijetko zaidem ovde...
Kupio 3 mjeseca nazad gramofon od Audio technice i slusalice. Nabavio jos vinila od Priest, W. A. S. P, Dio, Whitesnake, Def Leppard... i polako dopunjavam. Slusanje preko vinila mi je super, glazba dobije jos dodatni 'smisao'.







Dobro došao u klub kolega.

Ja dobio neke ploče na poklon i sada lijepo provjeravam koje se mogu slušati a koje nisu za gramofon.

Iron Maiden, Metallica, Ramones,Sepultura...malo se siluje igla, ali nema druge.

Recimo Metallice prvi otisci, ploče ne izgledaju najbolje, ali nema nikakvog preskakanja, čak su i sumovi minimalni.

Gušt je to totalni.Danas je svaka informacija o bendu ili izdanju dostupna, ali priča mi frend kako si nekad imao samo taj omot od ploče, i ako si imao sreće tekstovi pjesama.I nisi mogao drugo nego gledati u omot i slušati muziku.I to mora da je bilo nešto...




Hvala elva. Vidim da smo pravi ovde😁
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 08/10/2020 : 23:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kad se samo sjetim ovog No Remorse kupljenog u Jugotona. Tada su veliki Motorhead tek slavili 10 godina. Vec je bio otisao fast Eddy. A sad je od toga cijela vjecnost. Ima i anegdota s tim albumom, jedan nas iz ekipe je usao u Jugotona na Pjaci i pitao prodavacicu s vrata; No Remorse, a teta za pultom ce kao iz topa; No!
Pokojni Lemmy, ali iz Splita, predsjednik fan kluba Motorhead u Jugi, je ovu plocu dobio direktno od originalnog pokojnog Lemmya, u kozi, sa 'pason' u zlatotisku. Carolija od dizajna. Nesto najljepse sto sam ikad vidio do dan danas. Ni glazbeni albumi, ni strip albumi, ni nista vise ni nalik tome nisam poslije vidio. Pitam se gdje je ta ploca danas...



Da, to je leather sleeve izdanje No Remorse (ja imam standardno Jugotonovo izdanje, ali je super). Kasnije će Turbonegro objaviti Scandinavian Leather u sličnom obliku sa kožom, a verujem da nisu jedini (sad mi na pamet recimo pada Zodiakov singl "Backseat education", ali mislim da to nije koža već lateks, nije mi pri ruci da proverim).

Glede Saxon, mi smo imali sreće jer ih Jugoton u osamdesetima relativno redovno izdavao, i dan danas se te ploče mogu naći u dobrom stanju. Nažalost neke albume ipak nisu izdali, kao što je bio "The Eagle Has Landed" o kojem sam čitao, na kraju kada sam ga našao na vinilu kupio sam dve (različite) kopije, tako to biva kad se neki album preželi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2020 : 06:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by ivanl

Kad se samo sjetim ovog No Remorse kupljenog u Jugotona. Tada su veliki Motorhead tek slavili 10 godina. Vec je bio otisao fast Eddy. A sad je od toga cijela vjecnost. Ima i anegdota s tim albumom, jedan nas iz ekipe je usao u Jugotona na Pjaci i pitao prodavacicu s vrata; No Remorse, a teta za pultom ce kao iz topa; No!
Pokojni Lemmy, ali iz Splita, predsjednik fan kluba Motorhead u Jugi, je ovu plocu dobio direktno od originalnog pokojnog Lemmya, u kozi, sa 'pason' u zlatotisku. Carolija od dizajna. Nesto najljepse sto sam ikad vidio do dan danas. Ni glazbeni albumi, ni strip albumi, ni nista vise ni nalik tome nisam poslije vidio. Pitam se gdje je ta ploca danas...



Da, to je leather sleeve izdanje No Remorse (ja imam standardno Jugotonovo izdanje, ali je super). Kasnije će Turbonegro objaviti Scandinavian Leather u sličnom obliku sa kožom, a verujem da nisu jedini (sad mi na pamet recimo pada Zodiakov singl "Backseat education", ali mislim da to nije koža već lateks, nije mi pri ruci da proverim).

Glede Saxon, mi smo imali sreće jer ih Jugoton u osamdesetima relativno redovno izdavao, i dan danas se te ploče mogu naći u dobrom stanju. Nažalost neke albume ipak nisu izdali, kao što je bio "The Eagle Has Landed" o kojem sam čitao, na kraju kada sam ga našao na vinilu kupio sam dve (različite) kopije, tako to biva kad se neki album preželi.


Nisam nikad vidio to izdanje Turbonegra,(ali gledao sam ih uzivo, , odlicni).
Jugotonov No Remorse je zbilja super odradena ploca, no samo Warpig i logo benda preko cijelog covera su vec garancija dobrog vizualnog dozivljaja, pa ma ko da ga je radio. Cijeli sam zivot mislio tetovirati taj njihov fantastican zastitni znak, ali nisam jos...
Sjetio sam se poslje da je bila i kozna futrola za kazetu No Remorse. To je sve bilo u sklopu obljetnice, first ten years i prigodne kompilacije. A kad vec pricamo, na tada cetiri nove pjesme koje su izbacili upravo Pete Gill bivsi bubnjar Saxona ih je odsvirao. Fantasticna Kill by death i odlicna Locomotive i danas su mi favoriti Motorheada.
Saxona sto se tice, sjecam se njihovih albuma u Jugotona, na vitrini kod ulaza. Da, cini mi se da su ih redovno izbacivali, ali ja sam imao srecu pa sam ih dobivao originale. Od Carrere.
The eagle has landed mi je i dan danas jedan od deset najboljih live albuma svih vremena, zabiljezenin na nosacu zvuka. Ali sa Saxonom nema zajeba, njihov je odnos prema publici i mocna, postena svirka uzivo neupitna. Gledao sam ih cetiri puta i to je svaki put bila rasturacina. Zanimljivo mi je kod njih sto imaju tri live albuma u karijeri i sva tri su The eagle has landed. Samo sto je prvi najaci daleko. Premocna svirka.
Zodiac Mindwarp and the love reaction mi je stvarno izvanredan bend. A malo ljudi uopce zna za njih. Prvi album, Tatooed beat Messiah imam na ploci, naravno kuplenoj u Jugotona, a drugi njihov album mi je drugi CD-e, uopce kupljen u zivotu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 09/10/2020 : 10:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Kožna futrola za No Remorse? Nisam se puno puta susreo sa luksuznim izdanjima za kasete, bilo bi mi zanimljivo to da vidim.

The eagle has landed je prejak, ne bez razloga imam dve kopije.

quote:
Originally posted by ivanl
Zodiac Mindwarp and the love reaction mi je stvarno izvanredan bend. A malo ljudi uopce zna za njih. Prvi album, Tatooed beat Messiah imam na ploci, naravno kuplenoj u Jugotona, a drugi njihov album mi je drugi CD-e, uopce kupljen u zivotu.



Prvi Zodiak je za mene bio mini album High Priest Of Love (koji takođe imam u dva različita vinilna izdanja sticajem nekih okolnosti), a Tattooed Beat Messiah je bio velik album (objavio ga PGP RTB na radost mnogih), proveo sam mladost dešifrujući one nebuloze sa druge strane omota, i tad i dan danas mi je kao ultimativni test za jednog prevodioca sa engleskog prevesti taj tekst. Inače, Zodiak je u Novom Sadu bio popularan verovatno više nego li igde, puno ljudi ima sve albume (računajući i solidan povratnički We Are Volsung), puno njih ima Markove knjige (ja imam samo ove dve autobiografske), pratili smo i avanturu sa KLF ekipom, itd. Kod Zodiaka i vinila su tu takođe zanimljiva neka izdanja, recimo bila nam je u to vreme velika fora staviti na gramofon singl Planet Girl koji je bio u obliku krsta.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/10/2020 : 12:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kad mi je ujak htio pokloniti onih 100+ ploča, ja sam u jednoj od njih unutra omota pronašao ove razglednice:




pa me sada zanima, da li su i kod ostalih omota unutra razglednice, drugih bandova. Jeste li vi naletjeli na nekakve razglednice unutar omota? I ako jeste, kojih bandova odnosno koje ploče?
Ja sam pregledao svih 100+ omota i pronašao jedino ove! U životu nisam nikada kupio ni jednu ploču (kupovao sam CD-je) pa zato pitam vas koji imate puno ploča. Jeste li naletjeli na razglednice unutar omota?

Edited by - 1Euro on 09/10/2020 12:09:38
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2020 : 13:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Kožna futrola za No Remorse? Nisam se puno puta susreo sa luksuznim izdanjima za kasete, bilo bi mi zanimljivo to da vidim.

The eagle has landed je prejak, ne bez razloga imam dve kopije.

quote:
Originally posted by ivanl
Zodiac Mindwarp and the love reaction mi je stvarno izvanredan bend. A malo ljudi uopce zna za njih. Prvi album, Tatooed beat Messiah imam na ploci, naravno kuplenoj u Jugotona, a drugi njihov album mi je drugi CD-e, uopce kupljen u zivotu.



Prvi Zodiak je za mene bio mini album High Priest Of Love (koji takođe imam u dva različita vinilna izdanja sticajem nekih okolnosti), a Tattooed Beat Messiah je bio velik album (objavio ga PGP RTB na radost mnogih), proveo sam mladost dešifrujući one nebuloze sa druge strane omota, i tad i dan danas mi je kao ultimativni test za jednog prevodioca sa engleskog prevesti taj tekst. Inače, Zodiak je u Novom Sadu bio popularan verovatno više nego li igde, puno ljudi ima sve albume (računajući i solidan povratnički We Are Volsung), puno njih ima Markove knjige (ja imam samo ove dve autobiografske), pratili smo i avanturu sa KLF ekipom, itd. Kod Zodiaka i vinila su tu takođe zanimljiva neka izdanja, recimo bila nam je u to vreme velika fora staviti na gramofon singl Planet Girl koji je bio u obliku krsta.


Evo dragi...

https://www.discogs.com/Mot%C3%B6rhead-No-Remorse/release/6710978

Zodiac je strasan bend. Nisam znao za ovu privrzenost Novog Sada za taj bend. Zanimljivo. Znao sam recimo da su UFO iimali nevjerovatan gro fanova nekad u Jugi, u Sarajevu. Sto je bilo fascinantno u svjetskim okvirima za tu izvanrednu grupu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 09/10/2020 : 14:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
https://www.discogs.com/Mot%C3%B6rhead-No-Remorse/release/6710978

Zodiac je strasan bend. Nisam znao za ovu privrzenost Novog Sada za taj bend. Zanimljivo. Znao sam recimo da su UFO iimali nevjerovatan gro fanova nekad u Jugi, u Sarajevu. Sto je bilo fascinantno u svjetskim okvirima za tu izvanrednu grupu.



uh, izgleda jako dobro kutija, podseća me malo na one zaštitne kožne futrole za kutiju cigareta (ako je to iko ikada video sem mene, a i ja sam to zadnji put video 1987.), jedino što se prodaje za $112.
Novi Sad ima recimo dosta jaku vezu i sa gorespomenutim Turbonegro, ko želi čuti više neka pusti poslednju pesmu sa albuma Party Animals.

Sarajevo sam uvek nekako zamišljao kao središte regionalnog fan kluba Iron Maiden. Planiram pogledati dokumentarac Brusa Dikinsona "Scream For Me Sarajevo" kad uhvatim vremena i načina da ga pogledam.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 09/10/2020 : 15:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

[quote]Originally posted by Barker


Ali, da se ne lazem, ovo je vise nerealno ispunjavanje decackih zelja, jer muziku zadnjih par godina slusam uglavnom na strimingu ili youtubeu jer za klasicno staromodno preslusavanje ploca vise nema vremena (ili mozda samo trebam pomeriti zvucni system iz dnevne sobe u sobu za slusanje. Jedino je jos moram naci negde. Sobu, naravno :) )



Selim se ove godine u veći stan. Imat ću the Sobu. Biblioteka, kauč, radni stol. I gramofon. Žena kaže da ne smije u dnevnu. Kad bolje razmislim, i bolje da nije u dnevnoj, što manje distrakcija to bolje, nema više "pustit ću si ploču dok gledam TV". Živimo u vremenu gdje nam je raspon pažnje sve kraći zbog silnih sadržaja koji se non-stop bire za tu pažnju. Pravo uživanje zahtijeva strpljivost, koncentraciju i isključivanje ostalih stvari. To u današnje vrijeme predstavlja nemali trud, ali isplati se.
[/quote/)
Opa! Svaka cast. To je mislim i najbolje resenje. Ok, jos bolje bi bilo kucica u cvecu sa stolicom za ljuljanje na verandi gde se nalaze i zvucnici :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2020 : 17:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by ivanl
https://www.discogs.com/Mot%C3%B6rhead-No-Remorse/release/6710978

Zodiac je strasan bend. Nisam znao za ovu privrzenost Novog Sada za taj bend. Zanimljivo. Znao sam recimo da su UFO iimali nevjerovatan gro fanova nekad u Jugi, u Sarajevu. Sto je bilo fascinantno u svjetskim okvirima za tu izvanrednu grupu.



uh, izgleda jako dobro kutija, podseća me malo na one zaštitne kožne futrole za kutiju cigareta (ako je to iko ikada video sem mene, a i ja sam to zadnji put video 1987.), jedino što se prodaje za $112.
Novi Sad ima recimo dosta jaku vezu i sa gorespomenutim Turbonegro, ko želi čuti više neka pusti poslednju pesmu sa albuma Party Animals.

Sarajevo sam uvek nekako zamišljao kao središte regionalnog fan kluba Iron Maiden. Planiram pogledati dokumentarac Brusa Dikinsona "Scream For Me Sarajevo" kad uhvatim vremena i načina da ga pogledam.



Kozne futrole za cigarete se sjecam. Imala je i neki mehanizam za otklopi/zaklopi tipa Zippo upaljaci.
Turbo Negro fanove iz Novog Sada sa transparentom, (kojeg sam zaboravio tekst), sam vidio prije dvije godine na koncertu u Primostenu. Bilo je vrlo...
Scream for me Sarajevo je odlicno. Narocito zbog trenutka i vremena u kojem se to sve odigralo. Svaka mu cast. Preporucam ti da procitas njegovu knjigu What's this button use for. Ima je na hrvatskom. Odlicna.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/10/2020 : 20:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
a da bi netko odgovorio na moje pitanje?????

Ja mislim da uopšte nemate ploča, samo glumite nešto!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2020 : 20:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

a da bi netko odgovorio na moje pitanje?????

Ja mislim da uopšte nemate ploča, samo glumite nešto!



Pa od tisucu ploca koje sam glumio da su mi prosle preko ruku, razglednicu sam jedino vidio u Zadovoljstini, Azre. U tom nadasve luksuznom boxu, bila je jos naljepnica, knjizica pjesama i brdo efektnih fotki sa koncerata na cetiri unutrasnja omota. Dakle tako je bilo u originalu pri izdavanju. To sve jos imam kuci i cuva se kao svetinja, skupa sa fotkama Azre koje sam ja osibno snimio i fotografije na kojoj sam ja ispred Azre uzivo. Taj box je btw izvanredan, bolje napravljen, nego recimo odlicni Claptonov Crossroads i Springsteenov petorostruki live. Nazalost ni u jednom drugom LP-ju nisam vidio 'kartolinu'. Po CD-ovima sam nalazio naljepnica i promotivnih materijala, jednom cak i repliku 'slije' (tripa), kod Kawasakia 3P...u originalu. Bas je bila baza.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 09/10/2020 20:44:10
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 09/10/2020 : 22:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

a da bi netko odgovorio na moje pitanje?????

Ja mislim da uopšte nemate ploča, samo glumite nešto!




Te razglednice koje si uslikao verovatno si našao u albumu Nightflight To Venus, jel' tako? Ja imam taj album, i navodno je nemačko izdanje stizalo sa tim razglednicama, ali u mojoj kopiji (četvro nemačko izdanje iz 1978. koje sam kupio od nekog) nije ih bilo.

Viđao sam razne poklone uz ploče, recimo uz neke verzije albuma "Lies" od Gansa je recimo išla marama, verovatno za fanove Eksla... ali razglednice ne mogu da se setim da sam ikad dobio u ploči.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.08 seconds. Snitz Forums 2000