forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / MAGIČNI VETAR #10 (epizode 28-30)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2020 : 22:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ivanl, i tebi upozorenje.


Okej.
Moze samo kratko objasnjenje, zasto? Ako nije problem. Ni u kakvom prekrsaju nisam sa pravilima site-a. A odgovaram samo na 'prozivke', i to blago, uljudeno...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2020 : 22:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Zbog podjebavanja, off-topica i paljenja vatre. Isto kao i ovi drugi sa kojima se kačiš.

I to je to na ovu temu, idemo on topic.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/10/2020 : 06:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Šipak topic. Brat je verbalno nasrnuo na čoveka na osnovu njegovog legitimnog mišljenja oko korica, zatr'o sve sinapse zdravog razuma i zatrovao topic. Par dana neće niko ovde pisati ništa.

A njemu samo upozorenje. Onakvi upisi zaslužuju barem 24 sata hlađenja, ali vi ste moderatori, vi znate bolje.

I meni je originalni crtež bolji. Ivane, crkni od muke


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 05/10/2020 06:32:34
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/10/2020 : 09:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Dobar je dizajn Golconde.

Možda bi i nastavio kupovati nakon broja 1. da mi nisu počele ispadati stranice iz knjige, tako da dizajn, korice i sve drugo više nije bilo bitno....
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/10/2020 : 10:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Šipak topic. Brat je verbalno nasrnuo na čoveka na osnovu njegovog legitimnog mišljenja oko korica, zatr'o sve sinapse zdravog razuma i zatrovao topic. Par dana neće niko ovde pisati ništa.

A njemu samo upozorenje. Onakvi upisi zaslužuju barem 24 sata hlađenja, ali vi ste moderatori, vi znate bolje.

I meni je originalni crtež bolji. Ivane, crkni od muke


malo to iritira sto konstantno dize libelus i ide mozda na zivce, ali on ne vrijedja ni jednog forumasa, i nije bas napao kako, velis..i na fin i kulturan nacin se izrazi...evo npr. ovo "crkni od muke" i nije bas fino... s druge strane, ovo pisanje u postu ispod, o ispadanju stranica je puno pogubnije i losije nego ovo o cemu se prvo pisalo i vise steti izdavacu, pogotovo ako je neistinito...
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/10/2020 : 11:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Šipak topic. Brat je verbalno nasrnuo na čoveka na osnovu njegovog legitimnog mišljenja oko korica, zatr'o sve sinapse zdravog razuma i zatrovao topic. Par dana neće niko ovde pisati ništa.

A njemu samo upozorenje. Onakvi upisi zaslužuju barem 24 sata hlađenja, ali vi ste moderatori, vi znate bolje.

I meni je originalni crtež bolji. Ivane, crkni od muke


malo to iritira sto konstantno dize libelus i ide mozda na zivce, ali on ne vrijedja ni jednog forumasa, i nije bas napao kako, velis..i na fin i kulturan nacin se izrazi...evo npr. ovo "crkni od muke" i nije bas fino... s druge strane, ovo pisanje u postu ispod, o ispadanju stranica je puno pogubnije i losije nego ovo o cemu se prvo pisalo i vise steti izdavacu, pogotovo ako je neistinito...



Pišeš o nekakvoj korektnosti i onda optužiš nekog da laže... Ma divno...korektno do neba.
Prvo - vidim da nisam jedini koji je upozorio na taj problem. Pisao je o tome i Anto.....Malo se informiraj prije optužbi ili možda i on laže
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51246&whichpage=3
A i ne vidim zašto bi bilo pogubno da se upozori da nešto ne valja pa da se to u idućim izdanjima popravi - možda i je -ne znam jer ostala izdanja Magičnog nemam.
Ti hvali i uzdiži koliko hoćeš - ali ja za svoje novce hoću besprijekoran proizvod i ni ti ni itko drugi me ne može natjerati da pišem - "to je super, odlično, fantastično, najbolje u svemiru i šire...." ako to nije tako.
Sve je podložno kritici ako nije dobro -a sama kritika je korisna ako donese poboljšanje.
Inače podrška Golcondi koja je nova u izdavaštvu, biti će grešaka to je normalno, treba ih ispraviti i samo naprijed jer rade dobar posao.



Edited by - logo111 on 05/10/2020 11:53:22
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7619 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/10/2020 : 11:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nisam nikog nazvao lazovom, vec je to samo pretpostavka i nagadjanje na osnovu indicija i svega dosad napisanog...kolike su sanse da bas to jedno jedino izdanje koje imas ti bude sa greskom, i to bas izdanje koje ima konkurenciju u drugom izdanju kojeg si kolekcionar, i kao gore pomenuti forumas, takodjer hvalite na sva zvona...
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/10/2020 : 11:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

nisam nikog nazvao lazovom, vec je to samo pretpostavka i nagadjanje na osnovu indicija i svega dosad napisanog...kolike su sanse da bas to jedno jedino izdanje koje imas ti bude sa greskom, i to bas izdanje koje ima konkurenciju u drugom izdanju kojeg si kolekcionar, i kao gore pomenuti forumas, takodjer hvalite na sva zvona...



Pa nije da mi je to baš jedino izdanje imam i prvu Juliju ali sigurno ne smijem napisati da je hrbat zakrivljen, loša rezolucija i prevelika margina ...jer si ti i zato uostalom kao i svako drugo napisao isto....

quote:
Originally posted by zlatan bihac


cestitke na izdanju...svaka cast...vec naruceno...cekaju se i jdjp...



A upravo te kritike su dovele da se izdanje popravi....

Ali da skratimo i završimo ovu prepisku - evo baš si me raskrinkao sve sam lagao i ja i ostali koji smo napisali poneku kritiku jer želimo uništiti konkurenciju- vauuuu. Šta ćeš - plaćenici


Edited by - logo111 on 05/10/2020 11:46:51
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 05/10/2020 : 11:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Dobar je dizajn Golconde.

Možda bi i nastavio kupovati nakon broja 1. da mi nisu počele ispadati stranice iz knjige, tako da dizajn, korice i sve drugo više nije bilo bitno....



Siguran sam da bez problema možeš zamijeniti takvo izdanje.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/10/2020 : 12:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Šipak topic. Brat je verbalno nasrnuo na čoveka na osnovu njegovog legitimnog mišljenja oko korica, zatr'o sve sinapse zdravog razuma i zatrovao topic. Par dana neće niko ovde pisati ništa.

A njemu samo upozorenje. Onakvi upisi zaslužuju barem 24 sata hlađenja, ali vi ste moderatori, vi znate bolje.

I meni je originalni crtež bolji. Ivane, crkni od muke


malo to iritira sto konstantno dize libelus i ide mozda na zivce, ali on ne vrijedja ni jednog forumasa, i nije bas napao kako, velis..i na fin i kulturan nacin se izrazi...evo npr. ovo "crkni od muke" i nije bas fino... s druge strane, ovo pisanje u postu ispod, o ispadanju stranica je puno pogubnije i losije nego ovo o cemu se prvo pisalo i vise steti izdavacu, pogotovo ako je neistinito...



Okej, priznajem da sam skočio žustrije nego što je Ivan zaslužio. Izvinjavam mu se zbog toga, ustadoh sabajle. Ali stoji da sam morao da brišem monitor od balavljenja za LL-om (koji, da spomenem, ima serije i kolekcionaraca sa originalnim naslovnicama pa izjava o "tako KI treba da izgleda" malo šteka) na PROMOTIVNOM topicu drugog izdavača, i to još za NEDOSTUPNIM LL-om. Ne kosi se sa pravilima foruma nego sa čistom zdravorazumskom etikom.

Čisto da predočim: sad će Markus da otvori "Fibra predstavlja: Batman..." topic. Šta bi bilo kada bih mu tamo rekao da mi se, recimo, više sviđaju korice Darkwoodove Ludnice Arkam nego ova Absolute verzija sa sijalicom? Ili da ga pitam zašto nije stavio ceo naslov na korice knjige, baš kao Darkwood? Ili zašto je izabrao baš onu od svih alternativnih (gotivnijih) naslovnica za korice Završnice? Ili "A je li Snyderov Batman morao baš morao da bude u toliko velikom formatu/ Da nije malo prekup? - sačekaću da ČK ovo izda." Mislim, sad je situacija toliko luda da bih na sve što Markus izda mogao da ga bocnem sa ČK-om. To bi bilo sasvim korektno čitalačko mišljenje.

Ali kakav bih ispao da ga pišem na jbnom promotivnom topicu za to izdanje? Ne fazone oko odlepljivanja, kvaliteta prevoda, uveza i sl.stvari koji se tiču samo tog izdanja i konkretno samo od tog izdavača. Ispao bih šu*čina, pola bi foruma (s pravom) skočilo na mene, verovatno bi me u procesu markos ili moderatori o'ladili na neko vreme (isto sa pravom). Jer, jednostavno, to više nije lizanje dupeta nego čisti, ljigavi i infantilni bezobrazluk. I blaćenje onih za koje se zalažeš. Da ne znam koje su ljudine Dade i prevodilac Doc, davno bih se i ovog njihovog Zagora odrekao, samo jer mi njihovi forumaši zgade pogled na duplo L igde u svetu i životu. Da ne znam i Markusa, i Fibra bi mi se zgadila. Generalno, zgadila mi se forumska priča tipa "moja svetinja je savršena jer je sve ostalo sranje" umesto "jer čini ovo i ono baš kako treba i po mom ukusu". Baci sve ostale u blato, da car stoji čist na njihovim glavama. Ono, marš. Nije "možda" nego iritira i diže živac.

Ali to nije samo ovde i nije samo Ivan, samo je slučajno baš sada puklo po njemu. Na ovim forumima se nekada verovalo ljudima. Danas imam možda samo petoricu likova kod kojih ne treba da se osvrćem po topicu da vidim o čijem izdanju se priča kako bih znao koliko je njihova ocena neke priče relevantna.

Inače, "crkni od muke" je, da me poznate lično znali bi ste i to, čista zeza. Poput "sedi u ćošak pa se puši", "ko te šiša, kad nemaš pojma"


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 05/10/2020 12:17:52
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/10/2020 : 12:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@logo111
moj je primerak skroz uredan. A anto u ovom tvom linku reče da mu se, parafraziram, ukazuju mogući tragovi odlepljivanja.
Kontaktiraj lepo izdavača, vidi da zameniš.

I na tu temu htedoh da dodam. Ne znam koliko se vi toga sećate, ali nema sc-izdavača da nije imao brutalno (ali baš baš brutalno!!!) leteće stranice na početku. Ludens otprilike stotinu svesaka (Zagor, Lazarus, Nathan, Tex itd.), VČ isto tako, SA Alan Fordovi takođe, Darkwood, BP i ostali. Kapiranje kvaliteta uveza/lepljenja je ispit na kojem svaki novi izdavač obavezno padne. Mislim da je bilo realno da očekujemo od prve dve do tri Golcondine sveske da pokažu neke nedostatke. To je proces za koji realno treba imati razumevanja.

Bogu hvala, moji primerci su nekom ludom srećom svi bez greške

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 05/10/2020 : 13:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Beskrajno gadljivo slinavljenje oko nogu i guzice jednih izdavača, a pljuvanje po drugim je nisko i odvratno, tako da se ne čudim ljudima koji izgube živce i sporadično planu više nego što treba. I ja sam radio istu grešku.

Nisam nikad bio ljubitelj one "ako nemaš za reći nešto lijepo, radije šuti", ali mjera je ključ. Netko je ima netko nema, nekoga život nauči mjeri pa postane mudriji, netko ne...

U pravu je Patak, moglo bi se npr. Fibri zamjeriti štošta, od određenih formata, prijevoda, cijene... ali čemu? Pogotovo bi bilo bezobrazno raditi to u izdavačkom izlogu, na Fibrinom site-u.

Svi mi imamo svoje omiljene izdavače, izdanja, stripove, autore... nabijanje sebe na nos svima u svakoj prilici je jednostavno nedoraslo i glupavo. Uživaj i pusti druge da uživaju "live and let live", jednostavno je, ne boli, ne košta, a forumski život svima čini ugodnijim.

Apsolutno sam za kritiku, nema svetih krava i slonova ali radimo to s mjerom, smisleno, argumentirano... kad treba.

Golconda radi odličan posao, bilo je početnih kikseva, ispravljeni su i sad imamo izdanja za poželjeti. Neka im vjetra u leđa i što duže plovidbe. Jasno, i svima koji se bave strip izdavaštvom.

Živimo najplodonosnije dane koje je strip scena na ovim prostorima ikad imala. Guštajmo u njima.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/10/2020 : 13:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab



...U pravu je Patak, moglo bi se npr. Fibri zamjeriti štošta, od određenih formata, prijevoda, cijene... ali čemu? Pogotovo bi bilo bezobrazno raditi to u izdavačkom izlogu, na Fibrinom site-u...




A,ne,ne,ne!!! Sve potpis i hvala što si rekao, ali samo molim da me se ne shvati pogrešno ovde.

Ne zameram ja Fibri ništa šta sam gore napisao. Uzeo sam samo kao primer nabijanja "a što nije kao kod drugih izdavača?" priče na nos za vreme promocije, jer je samo tako moguće na ovom forumu objasniti koliko je takvo ponašanje za svaku osudu.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 05/10/2020 : 13:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by verab



...U pravu je Patak, moglo bi se npr. Fibri zamjeriti štošta, od određenih formata, prijevoda, cijene... ali čemu? Pogotovo bi bilo bezobrazno raditi to u izdavačkom izlogu, na Fibrinom site-u...




A,ne,ne,ne!!! Sve potpis i hvala što si rekao, ali samo molim da me se ne shvati pogrešno ovde.

Ne zameram ja Fibri ništa šta sam gore napisao. Uzeo sam samo kao primer nabijanja "a što nije kao kod drugih izdavača?" priče na nos za vreme promocije, jer je samo tako moguće na ovom forumu objasniti koliko je takvo ponašanje za svaku osudu.



ma znam da ne zamijeraš, samo sam htio reći da su te priče "o savršenstvu" smiješne i nepotrebne, jer što je jednom savršeno drugom nije, trećem još manje...

nije mi bila namjera tebe uplesti u kritiziranju Fibre (niti ja to radim). sori ako je tako ispalo.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/10/2020 : 13:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Znam da nije bila namera. Samo sprečavam zle jezike sa treće strane ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2020 : 13:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Šipak topic. Brat je verbalno nasrnuo na čoveka na osnovu njegovog legitimnog mišljenja oko korica, zatr'o sve sinapse zdravog razuma i zatrovao topic. Par dana neće niko ovde pisati ništa.

A njemu samo upozorenje. Onakvi upisi zaslužuju barem 24 sata hlađenja, ali vi ste moderatori, vi znate bolje.

I meni je originalni crtež bolji. Ivane, crkni od muke


malo to iritira sto konstantno dize libelus i ide mozda na zivce, ali on ne vrijedja ni jednog forumasa, i nije bas napao kako, velis..i na fin i kulturan nacin se izrazi...evo npr. ovo "crkni od muke" i nije bas fino... s druge strane, ovo pisanje u postu ispod, o ispadanju stranica je puno pogubnije i losije nego ovo o cemu se prvo pisalo i vise steti izdavacu, pogotovo ako je neistinito...



Okej, priznajem da sam skočio žustrije nego što je Ivan zaslužio. Izvinjavam mu se zbog toga, ustadoh sabajle. Ali stoji da sam morao da brišem monitor od balavljenja za LL-om (koji, da spomenem, ima serije i kolekcionaraca sa originalnim naslovnicama pa izjava o "tako KI treba da izgleda" malo šteka) na PROMOTIVNOM topicu drugog izdavača, i to još za NEDOSTUPNIM LL-om. Ne kosi se sa pravilima foruma nego sa čistom zdravorazumskom etikom.

Čisto da predočim: sad će Markus da otvori "Fibra predstavlja: Batman..." topic. Šta bi bilo kada bih mu tamo rekao da mi se, recimo, više sviđaju korice Darkwoodove Ludnice Arkam nego ova Absolute verzija sa sijalicom? Ili da ga pitam zašto nije stavio ceo naslov na korice knjige, baš kao Darkwood? Ili zašto je izabrao baš onu od svih alternativnih (gotivnijih) naslovnica za korice Završnice? Ili "A je li Snyderov Batman morao baš morao da bude u toliko velikom formatu/ Da nije malo prekup? - sačekaću da ČK ovo izda." Mislim, sad je situacija toliko luda da bih na sve što Markus izda mogao da ga bocnem sa ČK-om. To bi bilo sasvim korektno čitalačko mišljenje.

Ali kakav bih ispao da ga pišem na jbnom promotivnom topicu za to izdanje? Ne fazone oko odlepljivanja, kvaliteta prevoda, uveza i sl.stvari koji se tiču samo tog izdanja i konkretno samo od tog izdavača. Ispao bih šu*čina, pola bi foruma (s pravom) skočilo na mene, verovatno bi me u procesu markos ili moderatori o'ladili na neko vreme (isto sa pravom). Jer, jednostavno, to više nije lizanje dupeta nego čisti, ljigavi i infantilni bezobrazluk. I blaćenje onih za koje se zalažeš. Da ne znam koje su ljudine Dade i prevodilac Doc, davno bih se i ovog njihovog Zagora odrekao, samo jer mi njihovi forumaši zgade pogled na duplo L igde u svetu i životu. Da ne znam i Markusa, i Fibra bi mi se zgadila. Generalno, zgadila mi se forumska priča tipa "moja svetinja je savršena jer je sve ostalo sranje" umesto "jer čini ovo i ono baš kako treba i po mom ukusu". Baci sve ostale u blato, da car stoji čist na njihovim glavama. Ono, marš. Nije "možda" nego iritira i diže živac.

Ali to nije samo ovde i nije samo Ivan, samo je slučajno baš sada puklo po njemu. Na ovim forumima se nekada verovalo ljudima. Danas imam možda samo petoricu likova kod kojih ne treba da se osvrćem po topicu da vidim o čijem izdanju se priča kako bih znao koliko je njihova ocena neke priče relevantna.

Inače, "crkni od muke" je, da me poznate lično znali bi ste i to, čista zeza. Poput "sedi u ćošak pa se puši", "ko te šiša, kad nemaš pojma"




Bog, stari!
Ne znam te i ne znas ti mene...
Malo je pretjerano ovako udariti na nekoga, tocnije na moju malenkost. Al ajde, okej je, izvinjavas se i sve je 5!
Zlatan Bihac ti je evo napisao repliku.
Cuj, ja nikad ni jednom nisam napao ni jednog clana od kad sam na ovom forumu. Tu cinjenicu uopce nije tesko provjeriti u 'history-u' postova. A da cu ostati 'mutav' na napade sa strane, pa nisam blesav. I to konstantno istih osoba, koje zbog nekih svojih frustracija opetovano izlaze s istim objedama. Meni ti to ne smeta, nek im puknu zucne kese od jala i jeda, sta ja tu mogu.
LL... jbg. dragi, ja sam citavog zivota zamisljao da ce stripovi upravo tako izgledati. Sjajan su nakladnik, ali previse smo o tom diskutirali, pa necemo sad ponovo. Volis ili ne volis. Ajmo tako.
Ja osobno imam i sva moguca druga izdanja svih nakladnika jos od Juge. Jbg. volim, imam, skupljam... nikad nisam 'posrao' ni jednog nakladnika ni njihovo izdanje. Upravo suprotno, svima sam bas dao bezrezervnu podrsku i kupio skoro svaki strip koji je objavljen na ovim prostorima. To ti masa clanova ovdje moze potvrditi, ali nije potrebno, ja sam znam sto, kako, i koliko volim.
To kao mali uvod da znas tko sam. Jednostavno strip entuzijast i ajmo reci, kolekcionar.
Dalje sto se teme Magica Venta tice, i same Golconde, ja sam skroz stopostotno uz ovo izdanje. I jesam li rekao sto protiv? Ni u kom slucaju. Imam i Sytem Comicsova sc i hc izdanja, o LL- u je nepotrebno govoriti i samo zato nisam kupovao i Golcoldino. Sto nije nemoguce da se i dogodi, usprkos pomanjkanju prostora kroz desetljeca... mozda zbilja i ovog Magicnog kupim. Ne pita 'jesti'.
Nadalje naslovnica sto se tice, pa po meni je to ista stvar. Venturijeve tri originalne copertine u oba izdanja. Meni je samo, osobno bolje da je gostujuci crtac na coveru knjige. Na taj nacin imas sve tri redovne i jednu u plusu. Meni je to odlican koncept. Onda kazes, original... pa i Venturi i Parlov su napravili original.
Nisam ni jednom pokusao uvjeriti nekoga da je neki od ta dva crtaca bolji. Drazi, to da. Meni je Parlov jedan od najdrazih crtaca i naslovnicara.
Nadalje mogu ti samo iznjeti neke konkretne podatke iz svjeta trzista originala. Mastantuono i Frisenda, nasljednici Andrea Venturija, sa copertinama, Magica Venta mogu se kupiti za 500,600 eura. Dok Parlov dode i 1000, 1200 €, dakle skoro duplo. Pricam samo o naslovnicama Magicnog. To su ti fakti. Cinjenice. Valjda nesto znace. Venturija se ne moze kupiti jer on ne da nijednu svoju naslovnicu u prodaju i ljubomorno ih cuva. Gorana, je nasljedio Darko Perovic (u tom po meni izvanrednom konceptu gostujuceg crtaca za lice knjige), vise nego korektni i zanimljivi crtac. Podatke o cijenama njegovih naslovnica nemam, jer to Dade cuvaju za sebe. Pola jednom, pola drugom i nece da prodaju nijednu.
Tako, da evo napisao sam ti ovo u dobroj i fer namjeri, pa mislim da mozemo nastaviti kontinuirani civilizacijski razgovor o stripu, kakvog ovaj forum i zasluzuje. Zar ne?
Szrip i strip pa opet strip, to je ono sto mene zanima. Pa sto ako ima i fanatizma u tome. Neka. Draga je meni neizmjerno ta moja 'bolest'.
A bolesti sto se tice, za kraj, pa crcicemo svi, to je jedino neminovno na ovom svijetu. Ja se pak, nadam da necemo u muci.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 05/10/2020 : 13:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
kao sto je neko gore napisao, samo ignore
takvim likovima (kao i onom najjacem od svih u raspravi mudracu na VC temama koji sipa istinu brzinom munje) mozes po sto puta nacrtati kojom god tehnikom ili skolom stripa, ne vredi
rodjeni da smaraju
ignore je majka
samo treba poraditi na tome da se uopste ne vide, kao block

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/10/2020 : 14:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@Ivane, sve što hoću da kažem: nije ni mesto ni vreme da pričamo o tome.
Na MV topicu, svakako. Na promotivnom topicu izdavača, nikako.
To je sve.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 05/10/2020 14:05:03
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2020 : 14:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

@Ivane, sve što hoću da kažem: nije ni mesto ni vreme da pričamo o tome.
Na MV topicu, svakako. Na promotivnom topicu izdavača, nikako.
To je sve.


Ma ne valja biti iskljuciv. Ne steti to topicu ni izdavacu. Magico Vento je to, top lik SBE-a.
To ti je kao gore spomenuti ignore. Ja nikada nikoga ne bi stavio na ignore. Sto nije zanimljivo, vidjeti sto kazu, sto ja znam, seoski uco ili propali umjetnik primjerice. Nogometas ili iznajmljivac apartmana. Izdavac ili kupac. Ili bilo tko drugi, znalac/strucnjak ili pacijent/trol...bilo tko, bilo kakvog stava, zanimanja i zelje, sve dok ne vrijeda naravno. Na temu stripa.
Sve je to okej. Ne valja biti iskljuciv.
Evo jos jednom pozdrav i palac gore Golcondi i njihovom Magicu Ventu, iako ne kupujem. (Ali mozda i budem)
A jos veci naklon i zahvala na Juliji, tom tako meni dragom stripu, koji se 'falabogu' nastavio. I samo da ide i dalje. I 'Price', takoder...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2020 : 14:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Drazi, to da. Meni je Parlov jedan od najdrazih crtaca i naslovnicara.
Nadalje mogu ti samo iznjeti neke konkretne podatke iz svjeta trzista originala. Mastantuono i Frisenda, nasljednici Andrea Venturija, sa copertinama, Magica Venta mogu se kupiti za 500,600 eura. Dok Parlov dode i 1000, 1200 €, dakle skoro duplo.



parlov je svetski poznati crtac, pri tome odlican. logicno da to vuce te cene
za mv koliko vidim, opet, vecina deli moje misljenje. covek je u to vreme radio panisera, zasto bi se sad tu cimao za mv
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2020 : 15:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by ivanl
Drazi, to da. Meni je Parlov jedan od najdrazih crtaca i naslovnicara.
Nadalje mogu ti samo iznjeti neke konkretne podatke iz svjeta trzista originala. Mastantuono i Frisenda, nasljednici Andrea Venturija, sa copertinama, Magica Venta mogu se kupiti za 500,600 eura. Dok Parlov dode i 1000, 1200 €, dakle skoro duplo.



parlov je svetski poznati crtac, pri tome odlican. logicno da to vuce te cene
za mv koliko vidim, opet, vecina deli moje misljenje. covek je u to vreme radio panisera, zasto bi se sad tu cimao za mv


Moje misljenje je da je Parlov koliko god meni drag bio, dosta naslovnica za MV Libellusa odradio preko neke stvari, fusao i samo odradio gazu. Nazalost. Ali ima ih bar dvadeset prekrasnih i predobrih. Tek kad ih vidis uzivo shvatis koliko je Goran odlican crtac. A to ti mogu kazati iz prve ruke, jer sam vlasnik dvije. Jedne crno bijele i jedne u boji. Prekrasne. Imam i original Frisendu i Mastantuona covere. Venturija ne mogu nikako nabaviti jer nece da proda, ali mi je zato osobno nacrtao Magica i Texa skupa, i slika je ko copertina. Posto sam 'lud' za Magicnim imam jedno 15 ilustracija u knjigama LL-a, Parlova, Perovica, Sinischalcija, Ramelle...na sto sam vraski ponosan. Tako da zbilja znam.
Uglavnom drago mi je da se i s tobom moze civilizirano pisati kad hocemo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/10/2020 : 15:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne znam šta ste zapenili ovde oko nečeg što je sasvim subjektivna stvar i gde je najnormalnije da ljudi imaju različita mišljenja? Ne bih rekao da neko ubeđuje druge da je samo on u pravu.

Primećujem kod raznih kolekcionarskih izdanja (Zagor od VČ, DD od VČ i LL itd.) da neko angažuje crtača za te trobroje da radi nove ilustracije iz najbolje namere. Takođe kapiram da se angažuju profesionalni crtači, već maksimalno prezaposleni. Nekad oni otaljavaju te ilustracije (Roi), nekad se možda trude da to bude na visokom nivou, ali opet im je to podsvesno manje bitan zadatak, takoreći dodatni posao, kome ne pridaju toliki značaj, kao glavnom koji rade, pa rezultat bude slabiji od tzv "originalnih" naslovnih ilustracija.

I to mu je tako - sad neko voli da ima te dodatne nove naslovnice, a stare unutra, neko da ostanu stare na naslovnicama kolekcionarskih izdanja/integrala - stvar ukusa.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2020 : 20:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne znam šta ste zapenili ovde oko nečeg što je sasvim subjektivna stvar i gde je najnormalnije da ljudi imaju različita mišljenja? Ne bih rekao da neko ubeđuje druge da je samo on u pravu.



Problem nije samo u ovom topicu, nego traje. Na brojnim temama izdavača su ljudi pisali da su konačno dočekali super izdanje, da bi se onda ivanl javio "već imamo savršeno izdanje kod Libellusa". Jednom sam se i ja s njim porječkao oko toga, digne čovjeku živac.

Pretpostavljam da on nije svjestan kako to izgleda drugima dok čitaju. Mislim da nije zlonamjeran, samo ne shvaća kakvu reakciju izaziva.

Ne znam, ima puno ljudi kojima je i cijena bitan faktor i ružno je tim ljudima govoriti "imaš savršenstvo od Libellusa". Tebi je to savršeno, meni može biti draže duplo jeftinije izdanje. Na koncu, ovo će zvučati kao patetični kliše, ali meni je stvarno najbitnije pročitati strip. Dok god su otisak i prijevod OK, ja sam zadovoljan.

Primjer, kod VČ-a mi ni blizu nije smetao Blažinin dizajn koliko su mi smetale loše otisnute stranice. Da mogu birati, u sekundi bih potpisao da im trajno ostane onakav dizajn ali da su svi primjerci od početka dobro otisnuti.

I da, otpočetka se svađate zbog nesporazuma. Ivanl, ne misli Kasper na Parlovljeve naslovnice, nego mu je dizajn originalnih naslovnica bolji kod Golconde nego kod Libellusa.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/10/2020 : 21:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Libellus je preskup, a Bonelli više za SC - moje mišljenje.

Ali bolje, slažem se, pisati o izdanjima na odgovarajućem topiku izdavača.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2020 : 00:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vise je puta ponovljeno da se ne pise o drugim nakladnicima, na topiku nekog odredenog nakladnika, koji postavlja reklamu svojih novih stripova A radi se o istom junaku, konkretno ovdje Magicnom Vjetru. Sto je to protiv nekog specificnog, izrjekom zapisanog pravila? Meni je to prilicno neprihvatljivo. Uzmimo naprimjer, spominjanje Bonelli junaka, odmah se pocesto spomene ZS, LMS, Dnevnik... Pa sto da je to proslo svrseno vrijeme i ugasena firma, recimo. Zasto se, primjerice na topicu VC-a ne bi spominjao Zagor od Ludensa, a oboje ga izdaju? Malo mi je to cudno. Pa tako i zasto se ne bi ovdje spominjao Magicni, Agarthija, System Comicsa ili pak Libellusa, te usporedivali dizajni, korice, papir, otisak, naslovnice, prijevod, vrline i mozebitne mane? To mi je totalno bezveze.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000