forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NAPAD HULIGANA NA STRIP IZLOŽBI U BEOGRADU!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/10/2020 : 09:53:53  Show Profile Show Extended Profile
I strip je postao meta napada ludaka...

Šta mislite o ovome?

https://www.glas-javnosti.rs/hronika/huligani-upali-na-izlozbu-bacili-su-suzavac-i-pocepali-radove-somborcu-su-i-pretili-smrcu-video-5895

Edited by - vronski 3 on 15/10/2020 13:38:53

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 14/10/2020 : 10:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 3


I strip je postao meta napada ludaka...

Šta mislite o ovome?



https://www.glas-javnosti.rs/hronika/napad-na-strip-izlozbu-3708



Živimo u vremenima kad se pruža otpor svemu pa čak i razumu. Razumu čak i najviše, jer je puno više nerazumnih u društvu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/10/2020 : 10:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
Zbilja jadno i tužno..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/10/2020 : 10:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Ništa čudno. Nažalost

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 14/10/2020 : 10:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Nadam se da nisu bili izloženi originali...

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 14/10/2020 : 10:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message
Sve je više imbecila. Zatucan narod.


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/10/2020 : 11:01:19  Show Profile Show Extended Profile
Najstrašnije od svega je što je prostor gde je bila izložba i gde se desio napad prekoputa policijske stanice a policija nije reagovala!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/10/2020 : 11:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
"Čestiti" pojedinci u akciji. Već viđeno nažalost.

Policija nije reagirala.

Stvarno čudno !?

Umjesto da ispendreče posjetitelje izložbe koja uznemirava "čestit" svijet koji ionako ne bi došao na nikakvu izložbu, osim eventualno ako imaju švedski stol.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/10/2020 : 11:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Iskreno, sere mi se of takve umetnosti. Bilo kakav huliganizam ne opravdavam ali ono je ogavno i po meni bi trebalo biti zabranjeno. Kakav bolestan um moze da nacrta dete sa sekirom u glavi otkinutom kozom krvavih usta zvace zivo meso, mozak ili sta vec. Postoji mnogo nacina da se prikaze brutalnost ili sta su vec navodno hteli da prikazu. Ovo je jezivo. Da mi je zao, nije ni malo.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 14/10/2020 : 11:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message
Ma svašta.
Uvijek se kaže da bi trebalo saslušati i drugu stranu, drugi dio priče. U ovom slučaju, čini mi se, da bi to bilo kao saslušati klinca od 22 godine koji je pucao na policajca i Sabor na Markovom trgu.
Moji klinci žive u Seattle-u dok sam ja u Njemačkoj. Stara Juga postaje sve više imbecilna absurdija i svakim danom osjećam sve manje i manje nostalgije. Život u sređenim zemljama kao Švicarska, Kanada, Švedska i druge začas te uvjeri da je nostalgija glupost. Naučiš jezik i sredina te prihvati bez ikakvih predrasuda. Ubrzo se tamo osjećaš dobro i doma.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/10/2020 : 11:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Kakva vlast, takva i policija. Kakva policija, takvi i huligani. I tako u krug.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
329 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 14/10/2020 : 11:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message
Nasilnike je moguce dovesti u red, ali problem bezidejnosti autora ostaje.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/10/2020 : 12:03:01  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by sawitch

Iskreno, sere mi se of takve umetnosti. Bilo kakav huliganizam ne opravdavam ali ono je ogavno i po meni bi trebalo biti zabranjeno. Kakav bolestan um moze da nacrta dete sa sekirom u glavi otkinutom kozom krvavih usta zvace zivo meso, mozak ili sta vec. Postoji mnogo nacina da se prikaze brutalnost ili sta su vec navodno hteli da prikazu. Ovo je jezivo. Da mi je zao, nije ni malo.



Pa pazi, konkretan crtež je urađen u funkciji onoga što je trebalo da predstavi i nacrtan je u šaljivom tonu. Svakako da niko time nije hteo da poziva na ubijanje novorođenčadi a i postoji nešto što se zove umnetnička sloboda...
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 14/10/2020 : 12:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Iskreno, sere mi se of takve umetnosti. Bilo kakav huliganizam ne opravdavam ali ono je ogavno i po meni bi trebalo biti zabranjeno. Kakav bolestan um moze da nacrta dete sa sekirom u glavi otkinutom kozom krvavih usta zvace zivo meso, mozak ili sta vec. Postoji mnogo nacina da se prikaze brutalnost ili sta su vec navodno hteli da prikazu. Ovo je jezivo. Da mi je zao, nije ni malo.



A ti kao da ne čitaš stripove ceo život pa se nisi nagledao svakakvih boleština.Tom logikom bi ljudi trebalo da odu u Fibru ili Darkwood i da im sve polome, pošto su objavili Preachera, a to vređa njihova verska osećanja. Svako nek crta i piše šta hoće, niko nije primoran da gleda ili čita..


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/10/2020 : 12:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message
quote:
Originally posted by stripnik

Ma svašta.
Uvijek se kaže da bi trebalo saslušati i drugu stranu, drugi dio priče. U ovom slučaju, čini mi se, da bi to bilo kao saslušati klinca od 22 godine koji je pucao na policajca i Sabor na Markovom trgu.
Moji klinci žive u Seattle-u dok sam ja u Njemačkoj. Stara Juga postaje sve više imbecilna absurdija i svakim danom osjećam sve manje i manje nostalgije. Život u sređenim zemljama kao Švicarska, Kanada, Švedska i druge začas te uvjeri da je nostalgija glupost. Naučiš jezik i sredina te prihvati bez ikakvih predrasuda. Ubrzo se tamo osjećaš dobro i doma.





Ko god je u mogucnosti, sto dalje od ove Smrdije!
Ovde nikada NIKADA nece biti bolje.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 14/10/2020 : 12:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Iskreno, sere mi se of takve umetnosti. Bilo kakav huliganizam ne opravdavam ali ono je ogavno i po meni bi trebalo biti zabranjeno. Kakav bolestan um moze da nacrta dete sa sekirom u glavi otkinutom kozom krvavih usta zvace zivo meso, mozak ili sta vec. Postoji mnogo nacina da se prikaze brutalnost ili sta su vec navodno hteli da prikazu. Ovo je jezivo. Da mi je zao, nije ni malo.



Umjetnost ponekad nije za primitivne umove.

quote:
Originally posted by stripnik

Moji klinci žive u Seattle-u dok sam ja u Njemačkoj. Stara Juga postaje sve više imbecilna absurdija i svakim danom osjećam sve manje i manje nostalgije. Život u sređenim zemljama kao Švicarska, Kanada, Švedska i druge začas te uvjeri da je nostalgija glupost. Naučiš jezik i sredina te prihvati bez ikakvih predrasuda. Ubrzo se tamo osjećaš dobro i doma.


Mogu se samo nadati da će i moja djeca napustiti ovu primitivnu žabokrečinu (prekrasne prirode) i otići negdje uživati plodove civilizacije i modernog društva. Ova razina razuma, na kojoj smo na ovim prostorima danas, je strašno niska, čast pojedincima koji čine iznimke društva i njegovu ljepšu sliku.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 14/10/2020 12:51:20
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/10/2020 : 12:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Crtez deteta sa sekirom u glavi u saljivom tonu? Titova cenzura je iz raja izasla.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/10/2020 : 13:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Znači veći je problem nešto fiktivno i nacrtano od stvarnog razbijanja i maltretiranja.
Ajde zabrani onda i horrorce, akcijske filmove, stari zavjet...
Jebote pa i u Hobitu ima scena nabijanja glave na kolac a u LOTRu još i gorih pa te to ne sprječava da ti budu jedne od najdražih knjiga koje često spomeneš kao primjer ideala.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/10/2020 : 13:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by stripnik

Ma svašta.
Uvijek se kaže da bi trebalo saslušati i drugu stranu, drugi dio priče. U ovom slučaju, čini mi se, da bi to bilo kao saslušati klinca od 22 godine koji je pucao na policajca i Sabor na Markovom trgu.
Moji klinci žive u Seattle-u dok sam ja u Njemačkoj. Stara Juga postaje sve više imbecilna absurdija i svakim danom osjećam sve manje i manje nostalgije. Život u sređenim zemljama kao Švicarska, Kanada, Švedska i druge začas te uvjeri da je nostalgija glupost. Naučiš jezik i sredina te prihvati bez ikakvih predrasuda. Ubrzo se tamo osjećaš dobro i doma.


To je to otprilike.
Bas jucer citao intervju sa jednom doktorkom od 95 godina koja je pocela studirati jos tamo 1944 u Bg, kasnije nastavila studij na Becu mislim, ali nikako da onda dobije pravi posao zbog veza (jeste radila neko vrijeme ali njezin muz se zamjerio nekom glavesini i zabrane na sve strane) i tako napustila zemlju. Prvo dugo godina radila i nastavila studij u Svedskoj, pa onda u Americi da bi se tek negdje u 80-ima vratila u Sloveniju (za to vrijeme se kao pediatrinja nagledala kako su na pocetku djeca zbog raka umirala dok ih danas 3/4 prezivi). I rekla je da se je jedino tada osjecala potpuno usamljena, napustena, a i trebalo je vremena da se navikne na nas nacin rada (nepovjerenje, nepovezanost). Domacije se osjecala u Svedskoj i SAD-u nego doma na kraju. Tako da ni nostalgija ne igra neku ulogu ako je sve razjebano.

A Balkan je i dalje dno. Lijepa krajina, ali ljudi...




Drukcije jos 2 linka jer ovaj gore ne radi
http://rs.n1info.com/Vesti/a660418/Huligani-upali-na-izlozbu-stripova-bacili-suzavac-i-pocepali-radove.html?fbclid=IwAR0VbBUD4UlKGZq5V8ellOiyggB7nUJt8vKlBPmRQGxNQ-TlLpL45hwfTQg

https://twitter.com/somboracmarko/status/1316070966699712512



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 14/10/2020 13:22:24
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/10/2020 : 13:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
A ko je rekao to? Jesam li tekao da ne opravdavam huliganizam? Samo ne mogu da zalim nekog ogavnog ko se sa ovakvim gadostima promovise.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/10/2020 : 13:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

A ko je rekao to? Jesam li tekao da ne opravdavam huliganizam? Samo ne mogu da zalim nekog ogavnog ko se sa ovakvim gadostima promovise.



Tako je! Sramota je nazivati svako govno umjetnošću i još sustavno omalovažavati većinu s idiotskim fazama da to oni ne razumiju.
I onda argumentirati još idiotskijim tvrdnjama kako se netko osjećao "domaćije" u Švedskoj, SAD-u..., nego doma.
Znači, on / ona je OK, a ne svi ostali!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 14/10/2020 13:32:19
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 14/10/2020 : 13:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
Normalno da se osjećaš "na domaćem teren" kad su u društvu ljudi koji su toleratni i slični ste po slobodi duha i razmišljanja. Zar je to čudno?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/10/2020 : 13:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Tako je! Treba nama vlast da kaze sta je umjetnost i sta nije. Zanimljivo kako vecinom fasisti, ili ajmo reci totalitarci, imaju VELIKE probleme sa umjetnoscu te bi sve sto njihove male mozdane celije ne shvacaju ili smatraju prijetnjom, zabranili, to jest oni bi bili ti koji ce da kazu sta je, a sta nije. Barem nasa desna vlast to vec duze vreme pokusava, sigurno je slicno i kod vas juzno od Kupe.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/10/2020 : 13:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Zašto mediji (ako nisu specijalizirani za strip) uopće pišu ili informiraju o stripu?

Evo nekih glavnih razloga:

- Prodana je strip tabla ili crtež nekog autora za poveći iznos novca i kod normalnih građana to izaziva čuđenje i zgražanje da takav infantilni šund vrijedi toliko novaca;
- Zahvaljujući angažiranom novinaru kojemu je dojavljen skandalozan sadržaj ili scena nekog stripa alarmira se usnula javnost i pozivaju (makar i indirektno) na akciju pošteni i normalni građani kada već ne reagiraju službe koje plaćaju da drže podalje od njih soroševsko/ustaško/balijsko/četničke/ateističke/komunističko/fašističke/LGBT elemente;
- Druge nesreće i li ispadi koji se povezuju sa sadržajem određenih stripova od kojih nisu zaštićena djeca poštenih i normalnih građana i sl.

Dakle sve ono što ne ukazuje da je strip jedan od izvora kulturnih djela koja bi zanimala oveću masu građana, već ukazuje na to da je to proizvod kojim se zanimaju manje opskurne subkulturne grupe koje ipak treba imati pod nadzorom. Da ne truju djecu.

Nema veze što se djeca drogiraju, piju, imaju pristup oružju, indoktriniraju raznim fanatizmima, teškim i krvavim nasiljem putem drugih medija, društvenih mreža, problematičnih kompjuterskih i inih igara i dr., važno je da se uoči glavni društveni problem, a to su stripovi koji se i inače čitaju u minimalnim tiražima, ali su uzrok svakog zla.

Posebno mi je interesantno da je suzavac dostupan svakom normalnom građaninu, čim se nitko ne pita otkud pojedincima nešto takvo.

Vidim da se više se nema pristup članku na linku?

Ali nema veze ovdje je u proširenom obliku:

http://rs.n1info.com/Vesti/a660418/Huligani-upali-na-izlozbu-stripova-bacili-suzavac-i-pocepali-radove.html

Edited by - Peyo on 14/10/2020 13:50:12
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 14/10/2020 : 13:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by Poli


Tako je! Treba nama vlast da kaze sta je umjetnost i sta nije. Zanimljivo kako vecinom fasisti, ili ajmo reci totalitarci, imaju VELIKE probleme sa umjetnoscu te bi sve sto njihove male mozdane celije ne shvacaju ili smatraju prijetnjom, zabranili, to jest oni bi bili ti koji ce da kazu sta je, a sta nije. Barem nasa desna vlast to vec duze vreme pokusava, sigurno je slicno i kod vas juzno od Kupe.



Izbacili Karamraka iz HDZ-a prije 4 godine pa na vlasti nisu desni vec samo liberalno-koruptivni.
Ali da, obrazac ponašanja je isti i ovi koji vode prosvjede slobode i njima slična se upravo zalažu za tu fašizaciju društva (vidiš po pojedinim forumašima da pristalica iumaju) tj. nametanje što je dobro a što nije. Strašno.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2020 : 13:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Jedino što je sramota jest omalovažavanje nečijeg truda i nazivanje govnom nečega što ne razumiješ ma koliko ti se to ne sviđalo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000